Biedronki

Grupa Biedronki

Nauczyciele: mgr Anita Ziętek, mgr Karolina Pelczyńska

Pomoc nauczyciela: Angelika Grześkowiak


Zakończenie przedszkola

21 czerwca 2023r. w grupach Biedronek i Pszczółek odbyło się uroczyste zakończenie przedszkola. Dzieci wystąpiły przed rodzicami, p. Dyrektor Magdaleną Jankowiak, p. Wicedyrektor Magdaleną Czapkiewicz. Zaproszenie na uroczystość przyjęli Burmistrz Miasta i Gminy Kórnik P. Przemysław Pacholski, radny miasta Kórnik P. Roman Genstwa, Kierownik wydziału Promocji P. Magdalena Matelska, sołtys wsi Szczodrzykowo- P. Tuczyński. Dzieci […]Więcej »

Dzień Dziecka w przedszkolu

Również w tym roku przedszkolaki obchodziły swoje święto aż dwa dni. W czwartek 1 czerwca odbyła się Olimpiada Sportowa na Błoniach w Kórniku. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie medali. W piątek 2 czerwca był dmuchaniec, lody oraz upominki od seniorów z Domu Seniora w Jarosławcu.Więcej »

Punkt kulminacyjny Innowacji "Przysłowia skarbnicą mądrości"

Dzieci z grupy Biedronki od października poznawały przysłowia, słuchały bajek, opowiadań, które przybliżały im pojęcie wartości (m.in. miłość, szacunek, odpowiedzialność, współpraca…) We wtorek 30 maja nastąpiło podsumowanie innowacji pedagogicznej „Przysłowia skarbnicą mądrości”. W tym wyjątkowym dniu towarzyszyli nam rodzice. Przedszkolaki zamieniły się w aktorów i zaprezentowały w scenkach poznane przysłowia.Więcej »

Zajęcia otwarte o Wisławie Szymborskiej

Rok 2023 został ustanowiony rokiem Wisławy Szymborskiej, która w lipcu obchodziłaby swoje setne urodziny. W związku z tym na zajęciach otwartych gościła w Biedronkach Pani Agnieszka, nauczyciel z grupy Jeżyki z bardzo ciekawymi zajęciami na temat naszej Noblistki.Więcej »

Wizyta eksperta

W maju o pracy w radiu opowiedziała Biedronkom mama Stasia. Dzieci mogły z bliska podpatrzeć jak wyglada praca radiowca i podcastera, zapoznać sie ze sprzętem niezbędnym do stworzenia profesjonalnego nagrania, a nawet wymyslić i nagrać radiową audycję.Więcej »

Dzień Mamy i Taty w Biedronkach

Mama i Tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i Tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego człowieka rodzice, to najważniejsze osoby w jego życiu. Należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem, a rodzicami. Dlatego w naszym przedszkolu nauczyciele pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Mamy i Taty.Więcej »

Kurs pierwszej pomocy "Pomogę bo mogę"

We wtorek 16 maja dzieci uczestniczyły w kursie pierwszej pomocy „Pomogę bo mogę”. Ratownicy medyczni zapoznali dzieci z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci dowiedziały się jak pomóc osobie nieprzytomnej, co robić podczas oparzenia oraz jak opatrywać rany. Przedszkolaki na własnych misiach uczyły się w jaki sposób pomagać, aby było bezpiecznie dla siebie i innych. […]Więcej »

Wycieczka do Kórnika

Maj to najlepszy czas na to, by odwiedzić kórnickie Arboretum. Biedronki zwiedziły ukwiecony o tej porze roku park z mapą w ręku, zbierając cenne pieczątki. Ważnym punktem wycieczki były przepyszne lody w Wytwórni ciast i tortów prowadzonej przez rodziców kolegi Aarona.Więcej »

Wizyta rodzica eksperta

Podsumowaniem tematu kompleksowego „W pasiece” była wizyta eksperta pszczelarza- mamy Kornelki. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda ul i co dokładnie się w nim mieści, jakie role w powstawaniu miodu pełnią pszczoły robotnice, trutnie oraz królowa oraz skosztować pysznego miodu oraz propolisu. Bardzo dziękujemy mamie Kornelki za poświęcony czas i bardzo ciekawą prezentację.Więcej »

Poznajemy projektor

Przedszkolaki bardzo się cieszą z wizyt swoich rodziców, którzy opowiadają nam o swoich zawodach lub pasjach. W piątek grupę Biedronek odwiedził tata Magdy, który zaprezentował dzieciom projektor oraz klisze dzięki którym można obejrzeć film lub bajkę. Dzieci mogły zobaczyć jak kiedyś wyglądały bajki, które dzisiaj przypominają im bardziej książki.Więcej »

Older Entries »