Projekt „Moja ojczyzna mała i duża”

W przedszkolu w Szczodrzykowie w maju 2018 r. rozpoczęliśmy działania dotyczące obchodów 100 lecia Niepodległości Polski.
Celem projektu jest budowanie tożsamości narodowej, pogłębianie wiedzy na temat dziejów Polski i Polaków oraz przybliżenie polskich symboli narodowych, poznanie ważnych miejsc i miast w Polsce.

 

Gminne Warsztaty Dziecięcej Twórczości Plastycznej

Dnia 26 maja odbyły się Gminne Warsztaty Dziecięcej Twórczości Plastycznej pt. „Pobawmy się kolorami białym i czerwonym”

Uroczystość z okazji Święta Niepodległości

10 listopada 2018r. odbył się uroczysty apel z okazji obchodów Święta Niepodległości. Każda z grup przedstawiła wiersz, taniec lub piosenkę.

Rekord dla Niepodległej w ramach akcji MEN

Celem akcji Rekord dla Niepodległej było wspólne zaśpiewanie 4 – zwrotkowego hymnu narodowego przez dzieci i nauczycieli.

Wyjazd grupy Ślimaki do Zamku w Kórniku

23 listopada 2018r. grupa Ślimaków w nawiązaniu do obchodów 100-lecia Niepodległości Polski pojechała na wycieczkę do Zamku w Kórniku. W celu budowania tożsamości i wspólnoty narodowej oraz zainteresowania dzieci dziejami Polski i Polaków

Spotkanie z Rotmistrzem Racławskim

Poznajemy Kraków  – w ramach realizacji projektu ” Z biegiem Wisły” – grupa Biedronki

Wycieczka grupy Żabek do Muzeum Narodowego w Poznaniu

10 stycznia grupa Żabek udała się do muzeum, by zapoznać się z tak wyjątkowym miejsce, a także odszukać obrazów związanych z naszą ojczyzną.