Ślimaki

Grupa Ślimaki

Nauczyciele: mgr Ewa Szulc, mgr Magdalena Pawlak

Pomoc nauczyciela: Paulina Olejnik


Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego

22 czerwca uroczyście zakończyliśmy pierwszy rok spędzony w przedszkolu. Niech żyją wakacje ;*)Więcej »

Zabawy z Akademią Reissa

19 czerwca w ogrodzie przedszkolnym grupa Ślimaczków uczestniczyła w zabawach sportowych oraz bawiła się na dmuchanych zamkach zorganizowanych przez Akademię Reissa.Więcej »

Wycieczka do hodowli alpak ,,Leśne Alpaki"

16 czerwca Ślimaczki pojechały do hodowli alpak ,,Leśne Alpaki” znajdującej się w Janikowie. Tego dnia dzieci miały okazję poznać te cudowne zwierzęta. Dowiedzieliśmy się skąd one do nas przybyły i w jakim celu ludzie je hodują. Wiemy już, że Alpaki to bardzo pożyteczne zwierzęta. Dostarczają nam nie tylko wełny, ale też mnóstwo pozytywnych doznań. Dzieci […]Więcej »

Dzień Dziecka- dzień drugi

W dniu 02.06. 2023 r. odbył się drugi dzień obchodów Dnia Dziecka. W tym dniu czekał na każdego przedszkolaka dmuchaniec. Po zabawach zjedliśmy uwielbiane przez dzieci lody. Czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka- wszystkie przedszkolaki otrzymały po prezencie od seniorów, za co bardzo dziękujemy.Więcej »

Dzień Dziecka- dzień pierwszy

Nasze Ślimaczki obchodziły swój pierwszy Dzień Dziecka w przedszkolu. A świętowaliśmy aż dwa dni! Pierwszego dnia zmagaliśmy się z różnymi konkurencjami w Olimpiadzie Sportowej, która odbyła się na Błoniach w Kórniku. Na początku odbył się bieg ze zniczem olimpijski. I przeszliśmy do rozgrzewki. A następnie wzięliśmy udział w przeciąganiu liny, w skokach przez krążki, przechodzeniu […]Więcej »

Cała Polska Czyta Dzieciom

23 maja odwiedziła nas mama Henia pani Paulina, która przeczyła dzieciom bajkę. Wszystkie Ślimaczki słuchały z dużym zaciekawieniem. Dziękujemy.Więcej »

Dzień Bociana Białego

W dniu 31.05.2023 r. nasze Ślimaczki obchodziły Dzień Bociana Białego. Dzieci oglądając maskotkę- bociana próbowali odpowiedzieć na pytania dotyczące jego wyglądu- koloru dziobu, koloru nóg i koloru piór. Oprócz tego zapoznali się z budową, zwyczajami i sposobem odżywiania bocianów. Naśladowali ich sposób poruszania się oraz odgłos klekotania bociana. Wzięli udział w zabawie ruchowej „Bociany do […]Więcej »

"Tydzień z książką"

W ramach programu „Tydzień z książką” nasze Ślimaczki poznawały różne pozycje literackie. Każdego dnia dzieci wybierały z naszej przedszkolnej biblioteczki książki. Poznaliśmy zasady korzystania z książek. Zapoznaliśmy się z przygodami słonia Elmera, przygodami Kubusia Puchatka, Królem Lwem, Krainą Lodu, Księżniczką i Żabą i wieloma innymi. Malowaliśmy z wykorzystaniem talerzyków papierowych i farb Kubusia Puchatka. Na […]Więcej »

Cała Polska czyta dzieciom

W dniu 25.05.2023 r. grupę naszych Ślimaczków odwiedziła mama Zoji – pani Anita, która przeczytała znaną i lubianą przez dzieci bajkę na temat „Przygód Kubusia Puchatka”. Dzieci słuchały bardzo chętnie i z wielkim zaciekawieniem. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.Więcej »

Cała Polska Czyta Dzieciom

15 maja br. mama Franka przyszła przeczytać dzieciom ulubioną książkę syna z serii Kicia Kocia na basenie. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem przygód Kici Koci. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.Więcej »

Older Entries »