Jeżyki

Grupa Jeżyki

Nauczyciele: mgr Monika Hartung, lic. Agnieszka Kozłowska- Pelic

Nauczyciel współorganizujący proces kształcenia integracyjnego: mgr Sandra Malinowska

Pomoc nauczyciela: Izabela Kociałkowska, Agnieszka Andrzejewska


Wycieczka do Muzeum - Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera

Wycieczka Jeżyków do Puszczykowa była pełna oczekiwania i odkryć. Niewątpliwie duże zainteresowanie wzbudziły warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wykonywały własne wyspy po uprzednim wysłuchaniu historii Wyspy Wielkanocnej. Zwiedzanie muzeum było ciekawym doświadczeniem, gdzie największy entuzjazm wzbudziła pirania roślinożerna, szczęki rekiny, owady w gablotach. Jednak to wizyta na replice statku Krzysztofa Kolumba i wejście do piramidy […]Więcej »

Dzień Rodziny

27 maja dzieci wraz ze swoimi rodzinami spędziły miło czas na zorganizowanym przez trójkę grupową Jeżyków Pikniku z okazji Dnia Rodziny. W ten ciepły majowy dzień Jeżyki podziękowały swoim rodzicom za okazaną miłość występem i własnoręcznie wykonanymi prezentatami. Bardzo dziękujemy za zorganizowanie ogniska, poczęstunku i atrakcji wszystkim Państwu. Szczególne podziękowania kierujemy dla Pani Anny Janeczko […]Więcej »

Ogródek Jeżyków

Musimy się pochwalić, że posiane i zasadzone przez nas warzywa i zioła rosną pięknie. Staramy się, aby nasz grupowy ogródek zawsze był podlany i nie gościły w nim chwasty. Schronienie w półcieniu znalazły też owady, które mogą odpocząć w zaprojektowanym przez Panią Agnieszkę i wykonanym przez dzieci poidełku dla owadów. Po wizycie mamy Stefanka utwierdziliśmy […]Więcej »

Występ w Kórniku z okazji Dnia Dziecka

Nasze Jeżyki wraz z Sówkami 3 czerwca wystąpiły na kórnickiej scenie podczas obchodów z okazji Dnia Dziecka. Jeżyki zaprezentowały piękny taniec do utworu „Miłość rośnie wokół nas”, a następnie zaśpiewały piosenkę z repertuaru zespołu Małe TGD „Góry do góry”.Więcej »

Dzień dziecka w przedszkolu

Wita Was słoneczny ranek,tyle dzisiaj niespodzianek,tyle przygód czeka nas.Pierwszy czerwca ! Wstawać czas !Dzisiaj święto wszystkich dzieci –to szczególny dla nas dzień.Jasne złote słonko świeci,spoza chmur uśmiecha się.Dzisiaj święto wszystkich dzieci… Dzieci w naszym przedszkolu swoje święto obchodziły aż dwa dni. Jak co roku i tym razem nie brakowało atrakcji w postaci Olimpiady Sportowej na […]Więcej »

Raz, dwa, trzy eksperymenty - barwienie kwiatów

Przedszkolaki wiedzą, że kwiaty pobierają wodę poprzez korzeń i łodygę, ale czy na pewno? Zróbmy eksperyment! :). Eksperyment, który sprawdzi czy zabarwiona woda sprawi, że białe płatki margaretek nabiorą koloru, a tym samym sprawdzimy czy woda dotrze aż po same ich koniuszki.Więcej »

Ekspert - pszczelarz

Naszą grupę odwiedził niezwykły gość ekspert – mama Stefana, która wraz z mężem prowadzi pasiekę. Bardzo dziękujemy za ogrom przekazanej wiedzy, garść ciekawostek i słodki upominek.Więcej »

Miś Ratownik - warsztaty z pierwszej pomocy dla przedszkolaków

Warsztaty, które zostały zorganizowane w naszym przedszkolu pokazują dzieciom w jaki sposób: Warsztat został zorganizowany przez Radę Rodziców – dziękujemyWięcej »

Raz, dwa, trzy eksperymenty - mieszanie barw

Zielony, fioletowy, pomarańczowy i wiele innych kolorów, które są naszymi ulubionymi powstają z wymieszania w odpowiednich proporcjach, zaledwie trzech podstawowych barw: żółtej, czerwonej i niebieskiej. Obserwujemy to, gdy malujemy, a farby na kratce mieszają się. Kolory można też wymieszać w inny sposób. Jak? Zróbmy eksperyment!Więcej »

Raz, dwa, trzy eksperymenty - innowacja pedagogiczna.

Dziecięce poznawanie świata często odbywa się poprzez eksperymentowanie. Dzieci w wieku przedszkolnym charakteryzuje naturalna ciekawość tego, co je otacza, chcą nie tylko z daleka obserwować i podziwiać swoje środowisko, ale zdobywać realne doświadczenia. Pragną badać, odkrywać, dociekać, dlatego Jeżyki w drugim półroczu roku szkolnego 2022/2023 uczestniczą w innowacji pedagogicznej autorstwa Moniki Hartung pt. „Raz, dwa, […]Więcej »

Older Entries »