O przedszkolu

 

Historia powstania przedszkola

Przedszkole w Szczodrzykowie powstało w 1981 r., początkowo mieściło się w budynku barakowym przy ulicy Ogrodowej skąd zostało przeniesione w listopadzie 2003 r. do budynku zakupionego przez Gminę Kórnik od spółki ,,Jagrol”. Przedszkole działało początkowo  jako przedszkole zakładowe. W 1991 r.  przedszkole przejęła Gmina Kórnik. Nasze przedszkole położone jest w maleńkiej, ale ślicznej miejscowości Szczodrzykowo,  niedaleko dworca PKP Kórnik oraz Szkoły Podstawowej w Szczodrzykowie.  Bawimy się i uczymy w parterowym budynku z czterema salami oraz  pokojem do zajęć logopedycznych i terapeutycznych. Sale przedszkolne są przestronne i kolorowe. W każdej sali do dyspozycji dzieci są tablice multimedialne, kąciki zainteresowań , centra badawcze,    a różnorodne  zabawki zachęcają dzieci do podejmowania wielorakiej aktywności. Każda z czterech grup wiekowych (Ślimaki, Żabki,  Motyle  i Mrówki) ma swoją salę pełną kolorowych zabawek i pomocy dydaktycznych . Kiedy chcemy wyjść na dwór  możemy bawić się w dużym, bezpiecznym  ogrodzie wyposażonym w trzy  place zabaw.  Ogród zapewnia dzieciom dobre warunki do obserwacji przyrody (szczelnie ogrodzony staw, skrzynki do wysiewu nasion, mała stacja meteorologiczna). Zimą odwiedzają ogród  głodne ptaszki posilające się w przygotowanych  dla nich karmnikach, a stałymi mieszkańcami są m.in. wiewiórki, jeże, a nawet pewna pani sowa.

O nas…

,,W moim przedszkolu, zaczynam każdy dzień, od poniedziałku do piątku bawię się. Znam swoją salę, tak kolorowa jest, jak bum, bum rurki na których zagrać chcę. Kolorowy świat a w nim jestem ja………”

– Od początku nasze  przedszkole wyróżniało się zamiłowaniem do sztuk plastycznych i zdrowego stylu życia

– Dbamy o zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia. Jeździmy na wycieczki, chodzimy na spacery, ćwiczymy z Akademią Reksia.

– Mamy duży zielony ogród w którym codziennie się  bawimy

 

 

– Koncerty, teatrzyki, festyny, wycieczki w ciekawe miejsca, sesje zdjęciowe. U nas zawsze coś się dzieje, zapraszamy. Artystów ze sztukami teatralnymi, z koncertami. Zapraszamy rodziców na punkty kulminacyjne, organizujemy  festyny rodzinne w lesie, ogrodzie.

 U nas jest bezpiecznie

Bezpieczeństwo dzieci w naszym przedszkolu jest dla nas najważniejsze. Budynek spełnia wszystkie wymogi w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Furtka do przedszkola jest dodatkowo zabezpieczona. Drzwi wejściowe są zamknięte od 8.30-13.00, poza tymi godzinami przy drzwiach pełniony jest dyżur. Dzieci odbierane są przez rodziców oraz osoby upoważnione na piśmie po uprzednim okazaniu dowodu osobistego.  Kadra przedszkola jest przeszkolona w zakresie pierwszej pomocy. W sali każda grupa ma upoważnienia i numery telefonów do rodziców. Meble, sprzęt ogrodowych, zabawki, pomoce dydaktyczne posiadają atesty użytkowania.