Żabki

Grupa Żabki

Nauczyciele: mgr Dominika Graczyk-Zielińska, lic. Dorota Strojna 

      

Pomoc nauczyciela: Maria Zapolna


Zabawa plastyczno-techniczna"Zwierzęta dżungli"

Dzieci z grupy Żabki poznały nazwy i wygląd zwierząt mieszkających w dżungli i na sawannie. Oglądały filmy edukacyjne, prezentacje multimedialną i pracowały w programie gdzie rozwiązywały zagadki i układały puzzle o zwierzętach. Kolejnym zadaniem do zrealizowania było konstruowanie zwierząt z papierowych talerzyków ( papug, słoń- wybór należał do dzieci). W zespołach dzieci poprzez naklejanie skrawków […]Więcej »

Dzień Dziecka

Zawsze co roku z okazji Dnia Dziecka Przedszkolaki z naszego przedszkola biorą udział w Olimpiadzie sportowej na Błoniach w Kórniku. Żabki nie mogły doczekać się tego dnia, w którym wzięły udział w wielu ciekawych konkurencjach sportowych i otrzymały piękne medale. W kolejnym dniu bawiły się w ogrodzie przedszkolnym na pięknym dmuchańcu i zjadły smaczne lody. […]Więcej »

Koncert Mozaika " Graj żuczku graj! Hraj żuczy,hraj".

Za nami ostatni z koncertów w tym roku z cyklu spotkań z artystami Teatru Mozaika. Spektakl mówił o tym aby nigdy nie tracić nadzieji i wołać o pokój. Graj żuczku graj- to zabawa z Kresów znana również na Ukrainie. Cały koncert my widzowie szliśmy śladami żuczka, który prowadził nas przez polskie i ukraińskie lasy, łąki.To […]Więcej »

Tydzień z książką

W związku z trwającym w naszym przedszkolu ” Tygodniem z książką” naszą grupę odwiedziła Pani Magda , która przybliżyła nam historię Elmera. Podczas zajęć , dzieci kodowały, bawiły się i rysowały kolorowego słonia.Więcej »

Kurs pierwszej pomocy dla dzieci "Pomogę bo mogę"

Z uprzejmości Rady Rodziców do Przedszkola przyjechali Ratownicy Medyczni, którzy opowiedzieli dzieciom co znajduje się w Karetce Pogotowia. Głównym zadaniem jednak było przybliżenie dzieciom wiedzy na temat : Jak udzielać pierwszej pomocy?. Żabki próbowały ratować swoje „misie”, uczyły się resuscytacji oraz prawidłowych zachowań w czasie różnych zagrożeń np. pożaru.Więcej »

Dzień Mamy - "Cyrk wita was"

W naszej grupie zorganizowaliśmy dla rodziców cyrkowe przedstawienie , dzieci zamieniły się w cyrkowców. W rytm muzyki cyrkowej zaprezentowały się wchodząc na arenę, następnie zamieniły się w linoskoczków tańcząc taniec z wykorzystaniem bum bum rurek, oraz zaśpiewały piosenkę „Cyrk wita was”. Następnie występowały inne zwierzęta jak słonie, lwy, oraz żabki. Nie zabrakło także klaunów i […]Więcej »

Polska moja Ojczyzna- symbole narodowe

Dzieci mają dużą wiedzę o Polsce, i w tym tygodniu mogły się z nią podzielić. Znają doskonale symbole narodowe i hymn Polski. Wiedzą że Polska należy do Unii Europejskiej i wiedzą jak wygląda Flaga Unii. Z filmów edukacyjnych z pracą w programach brały udział w quizach o Polsce. Dużą wiedzę zdobyły o świętach majowych. Dlaczego […]Więcej »

Koncert muzyczny - " Zobacz, posłuchaj i zaśpiewaj jak ciekawa jest - Wielkopolska"

Artyści tym razem zaprosili nas w podróż po Wielkopolsce, była to edukacja regionalna na wesoło z muzycznym przymrużeniem oka- jak to mówili artyści. Najpierw odwiedziliśmy Leszno i dowiedzieliśmy się o tradycjach szybowcowych tego miasta. Pojechaliśmy do rockiem słynącego Jarocina po Wolsztyn i najstarszą czynną parowozownię na świecie oraz Kościan do którego wiedzie… droga mleczna. A […]Więcej »

"Rowerowa pasja"- spotkanie z tatą Stasia.

Do naszej grupy przychodzą rodzice, którzy chętnie opowiadają o swoim zawodzie lub o swoich pasjach. Jedną z pasji taty Stasia jak i samego Stasia jest rower i uczestnictwo w zawodach kolarskich. Dzieci z grupy Żabki dowiedziały się, jak jest zbudowany rower, czego potrzebuje kolarz do długiej intensywnej jazdy. Pan rowerzysta opowiedział też, jak długo trwa […]Więcej »

Dzień Ziemi i wyniki konkursu "Ekologiczna zabawka"

W piątek 21 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemi, w tym dniu zebraliśmy się w ogrodzie przedszkolnym. Tam dowiedzieliśmy się poprzez aktywne działania jak dbać o naszą Ziemię, jak codziennie o nią dbać aby była „szczęśliwa”. Wszystkie grupy odśpiewały hymn ekologiczny i wypowiedziały swoje hasła dotyczące dbania o planetę. Na koniec zostały wręczone nagrody […]Więcej »

Older Entries »