Żabki

Grupa Żabki

Nauczycielki: mgr Karolina Pelczyńska, mgr Anita Ziętek          

Pomoc nauczyciela: Maria Zapolna

******************************************************************************

Dzień Misia

25 listopada w naszym przedszkolu królował Pluszowy Miś. Żabki obejrzały prezentację ze zdjęciami, na których trzymały swojego ulubionego misia, bawiły się przy piosenkach ‚Taniec wesołych misiów’ i ‚Niedźwiadek’, brały udział w zabawach ruchowych i wykonały pracę plastyczną. Na koniec pełnego wrażeń dnia z radością pozowały w misiowej fotobudce.Więcej »

Święto Niepodległości

We wtorek 10 listopada żabki obchodziły przypadające dzień później Święto Niepodległości. Z tej okazji odbył się uroczysty apel. Dzieci zaprezentowały wiersz, zatańczyły ludowy taniec oraz o godz 11:11 zaśpiewały hymn Polski.Więcej »

Dzień postaci z bajek

Z okazji Międzynarodowego dnia Postaci z Bajek Żabki przyszły do przedszkola przebrane za swoje ulubione bajkowe postaci. Dzieci rozpoznawały bajkę po rekwizycie i rozwiązywały zagadki. Były też zabawy ruchowe i prezentacja bajkowych przebrań.Więcej »

Dzień Dyni

W październiku Żabki obchodziły Dzień Dyni. Nasze przedszkolaki były ubrane na pomarańczowo, a także przebrane w piękne dyniowe stroje. Ten dzień był wypełniony licznymi zabawami z dynią. Dzieci segregowały dynie według wielkości oraz sprawdzały, co to warzywo kryje w środku.Więcej »

Konkurs - Dynia w jesiennym przebraniu

Więcej »

Dzień Krajobrazu

20 października obchodziliśmy Dzień Krajobrazu, a kilka dni wcześniej Dzień Drzewa. Żabki wybrały się na spacer do pobliskiego lasku, by z bliska poobserwować przyrodę, popatrzeć przez lupę na biedronki i żuki, posłuchać szumu drzew. Zrobiły tez drzewo z rączek i grzybki z plasteliny.Więcej »

Zabawy paluszkowe

Zabawy paluszkowe to część innowacji pedagogicznej M. Koc. Popołudniami Żabki siadają przy stoliczkach i z pomocą gniotków, bączków, klamerek, pomponów, gumek, które sprzyjają różnorodnej manipulacji ćwiczą swoje rączki.  Więcej »

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień 14 października był w naszym przedszkolu wyjątkowym dniem. Zawdzięczamy to naszym przedszkolakom, które z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowały występy w postaci serdecznych życzeń i piosenek. Pani Dyrektor złożyła nauczycielom ciepłe życzenia radości i sił, których z całą pewnością nie zabraknie nam na kolejne miesiące.Więcej »

Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w naszym przedszkolu miała miejsce w piątek 9 października. W tym dniu pasowana była Tereska, która dołączyła do grupy Żabek we wrześniu. Dzieci z uśmiechem na twarzy recytowały wierszyki, tańczyły i śpiewały. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek.Więcej »

Jesienne liście

Stempelki z liści były w Żabkach świetną okazją do zabawy i tworzenia jesiennych pejzaży.Więcej »

Older Entries »