Żabki

Grupa Żabki

Nauczycielki: mgr Karolina Pelczyńska, mgr Anita Ziętek          

Pomoc nauczyciela: Maria Zapolna

******************************************************************************

Wycieczka do Kórnika

21 czerwca dzieci z grupy Żabki wybrały się na wycieczkę. Dzieci miały okazje zwiedzić najbliższą okolicę. Płynęliśmy statkiem, zwiedzaliśmy Arboretum. Zobaczyliśmy wiele roślin, pooddychaliśmy świeżym powietrzem. Wycieczkę zakończyliśmy piknikiem.Więcej »

Gra planszowa "Spacerkiem po wiedzę"

Dzieci z grupy Żabek spróbowały swoich sił w grze planszowej w wielkim formacie „Spacerkiem po wiedzę”. Dzieci przypomniały sobie i utrwaliły informacje na temat segregacji odpadów.Więcej »

Zabawy na placu zabaw

W końcu zrobiło się ciepło i można korzystać z aktywności na świeżym powietrzu. Poniżej relacja z pobytu na placu zabaw.Więcej »

Wizyta policjanta

W piątek 11.06 odwiedził nas Pan Policjant, który zapoznał dzieci z zasadami bezpiecznego zachowania na przejściu dla pieszych, nad morzem i jeziorem.Więcej »

Zabawa na dmuchanej zjeżdżalni

Z okazji Dnia Dziecka Rada Rodziców zorganizowała dzieciom wspaniałą zabawę na dmuchańcu. Radość była ogromna. Dziękujemy.Więcej »

Certyfikat Wzorowej Placówki

W tym roku nasze przedszkole realizowało projekt Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury. Ogólnopolski program nie tylko zachęca i propaguje czytelnictwo już od najmłodszych lat, ale porusza również tematykę emocji, zdrowia oraz uczy zasad dbania o środowisko. W grupie Żabki zrealizowaliśmy cztery moduły z projektu, tj. Książki dzieciństwa, Mały Miś w Świecie Emocji, Dbamy o […]Więcej »

Olimpiada sportowa

W myśl zasady „w zdrowym ciele – zdrowy duch”, 8 czerwca w naszym przedszkolu odbyła się Olimpiada sportowa. Dzieci miały możliwość spróbowania swoich sił w wielu konkurencjach sportowych. Żabki świetnie poradziły sobie w sportowych zmaganiach, chociaż niektóre konkurencje były wymagające. Było dużo ruchu, zabawy, a w nagrodę dzieci otrzymały medale, które wręczyła Pani Dyrektor. Olimpiada […]Więcej »

Eko-prezent dla Mamy i Taty

Dzieci z grupy Żabki doskonale wiedzą jak ważna dla naszej Planety jest ekologia. W tym roku dzieci postanowiły połączyć przyjemne z pożytecznym i wykonały dla swoich kochanych rodziców ekologiczne prezenty z okazji ich święta. Dla taty pomalowały breloczek wykonany z drewna, a dla mamy ozdobiły bawełniane torby na zakupy. Teraz już, każdy tata bez problemu […]Więcej »

Dzień Dziecka

Każdy dzień w przedszkolu jest ciekawy jednakże jest taki dzień w roku – kiedy dzieci czują się szczególnie ważne. Wszystkie dzieci z naszego przedszkola zebrały się w ogrodzie przedszkolnym, aby radośnie obchodzić swój ulubiony dzień, czyli Dzień Dziecka. Przygotowano wiele atrakcji. Najwięcej radości sprawiły dzieciom zabawy na świeżym powietrzu na placu zabaw wyposażonym w wiele […]Więcej »

Dzień Bociana Białego

Dnia 31 maja obchodzimy Dzień Bociana, zatem postanowiliśmy w grupie uczcić to wyjątkowe święto, bo jest to także idealna okazja do popularyzacji wiedzy na temat życia bocianów oraz zwrócenia szczególnej uwagi na potrzeby gatunku i podkreślenie roli  jaką pełni w polskiej kulturze i krajobrazie. Przedszkolaki wiedzą, że ruch, noszenie pokarmu, gałęzi, perzu, to codzienność w […]Więcej »

Older Entries »