Żabki

Grupa Żabki

Nauczycielki: mgr Julia Szymenderska, mgr Katarzyna Kofel            

Pomoc nauczyciela: Angelika Grześkowiak

******************************************************************************

Co słychać u Żabek?

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci! Mam nadzieję, że ten trudny czas spędzacie Państwo w zdrowiu i względnym spokoju. Ten wyjątkowy czas, stawia przed nami nowe wyzwania, którym mam nadzieję, wspólnie sprostamy! 🙂 Otrzymujecie Państwo ode mnie drogą mailową materiały do pracy w domu z Waszymi pociechami! Informacje będą pojawiać się  teraz cyklicznie, dlatego bardzo proszę o […]Więcej »

"Włosy" - kinezjologiczna zabawa dydaktyczna, Edukacja przez ruch D. Dziamskiej

W ramach zajęć z zakresu doradztwa zawodowego, grupa Żabek od zeszłego tygodnia ma okazję poznać bliżej zawód fryzjera. W zeszły piątek dzieci ćwiczyły w rytmicznym rysowaniu pionowych kresek (włosów) do muzyki. System „Edukacja przez ruch” jest zbiorem ćwiczeń usprawniających poszczególne funkcje organizmu. Każde ćwiczenie wykorzystuje naturalny ruch dziecka.  W ich wyniku powstaje plastyczna impresja. Dzieci […]Więcej »

Dzień Dinozaura

26 lutego br. spędziliśmy dzień w świecie dinozaurów, ponieważ tego dnia przypada nietypowe święto -Dzień Dinozaura. Cały dzień rozmawialiśmy o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę. Oglądaliśmy przyniesione przez dzieci do przedszkola dinozaury – zabawki, książeczki, albumy P. Kasia przygotowała bardzo ciekawą prezentacje multimedialną. Nie zabrakło zabaw ruchowych i zadań związanych z tematem przewodnim. […]Więcej »

Dzień Miłości i Szacunku

14 lutego 2020 r. obchodziliśmy Dzień Miłości i Szacunku. Od początku tygodnia w naszym Przedszkolu stała Czerwona Skrzynia Miłości i Szacunku, do której wszyscy mogli wrzucać kartki. W Dniu Miłości i Szacunku był w naszej grupie listonosz – p. Julka, która rozdała dzieciom zaadresowane do nich kartki. Wspólnie składaliśmy sobie życzenia  i bawiliśmy się z […]Więcej »

Dzień Języka Ojczystego

21 lutego br. obchodziliśmy w Przedszkolu Dzień Języka Ojczystego w ramach programu „Proszę, Przepraszam, Dziękuję”. Podczas tego dnia wszystkie Żabki, dowiedziały się co nieco o swoim języku ojczystym praz poznały homonimy (słowa, które mogą mieć wiele znaczeń) takie jak zamek, piłka, igła, zebra itp. podczas oglądania prezentacji. Również przypomnieliśmy sobie znaczenie używania magicznych słów 🙂Więcej »

Imieniny Leny

21 lutego 2020 r. obchodziliśmy w grupie imieniny naszej Lenki. Wszystkiego najlepszego! 🙂Więcej »

Dzień Kota

17 lutego br. obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Kota. Każde dziecko mogło przyjść przebrane tego dnia za kota lub mogło mieć jakieś akcesoria związane z tym zwierzęciem. Dzień minął nam pod znakiem kocich zabaw i zadań – zwieńczeniem była praca plastyczna „Kotek” z papierowego talerzyka.Więcej »

5. urodziny Marysi 🙂

11 lutego 2020 r. obchodziliśmy w grupie 5. urodziny naszej Marysi 🙂 Wszystkiego najlepszego!Więcej »

Bal karnawałowy

24 stycznia 2020 r. w naszym Przedszkolu odbył się Wielki Bal Karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu aktorów z teatru ,,Pod Orzełkiem”, którzy zachęcali wszystkich do tańca z przygotowaną muzyką. […]Więcej »

Dzień Babci i Dziadka

Z okazji zbliżających się Dni Babci i Dziadka, 17 stycznia 2020 r. odbyło się spotkanie z Babciami i Dziadkami naszych Żabek. Dziadkowie bardzo ucieszyli się na widok swoich występujących wnucząt. Wszystkiego najlepszego :)!  Więcej »

Older Entries »