Żabki

Grupa Żabki

Nauczycielki: mgr Karolina Pelczyńska, mgr Anita Ziętek          

Pomoc nauczyciela: Maria Zapolna

******************************************************************************

Segregacja śmieci

Każde dziecko powinno wiedzieć, że o środowisko należy dbać i jak ważne jest segregowanie odpadów. Nawet mały kawałeczek plastiku będzie się rozkładał przez wiele lat, dlatego tak ważne jest, żeby segregować śmieci, aby móc je powtórnie wykorzystać po przetworzeniu.Więcej »

Dzień Kota

  17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Tego dnia rozmawialiśmy o kotach, oglądaliśmy różne rasy kotów, poznaliśmy sposoby opieki nad zwierzętami. Dzieci poznały  również Kota Mańka, który zdrdził dzieciom, że ruch to samo zdrowie.Więcej »

Zimowe zabawy na śniegu

W tym roku w końcu zawitała prawdziwa zima. Dzieci z naszej grupy bardzo lubią zimowe zabawy na śniegu. Dotleniamy organizmy świetnie się przy tym bawiąc.Więcej »

Walentynka dla Rodziców

Z okazji Dnia Miłości i Szacunku oraz Walentynek dzieci z grupy żabki, życzą swoim kochanym Rodzicom wszystkiego najlepszego, dużo uśmiechu każdego dnia.Więcej »

Dzień Miłości i Szacunku

15 lutego obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Miłości i Szacunku. Z tej okazji rozmawialiśmy o przyjaźni, miłości oraz szacunku. Dzieci uczestniczyły w licznych zabawach oraz wykonały pracę plastyczną.Więcej »

Kodeks ekologiczny

W związku z realizacją projektu Przedszkole jako ośrodek zrównoważonego rozwoju dzieci z grupy Żabki ustaliły Kodeks małego ekologa oraz poznały zasady segregowania śmieci. Od tej pory na każdy tydzień wyznaczamy dwóch ekostrażników, do których obowiązków należeć będzie sprawdzanie, czy śmieci w grupie są prawidłowo segregowane, czy woda w łazience jest dobrze zakręcona itp.Więcej »

Tablica informacyjna- Zrównoważony rozwój

W korytarzu przedszkola na tablicy umieszczone zostały podstawowe założenia zrównoważonego rozwoju. Zachęcamy do zapoznania się z nimi i wdrożenia w codziennym życiu .Więcej »

Balik karnawałowy

Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw, którym towarzyszy muzyka i zabawa. Dzieci z naszego przedszkola miały okazję wspólnie bawić się na balu, którego hasłem przewodnim były 'Cztery pory roku'. Wszyscy przebrali się za różne postaci z bajek i nie tylko. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm wesołej muzyki oraz brały udział w konkursach. Na […]Więcej »

Święto Babci i Dziadka

Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka Dziś dla Babci słońce mamy i całuski dla Dziadziusia,Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia,Żeby Babcia i Dziadziunio w zdrowiu długo żyli,Aby uśmiech dla nas mieli w każdej wolnej chwili.Więcej »

Wigilia

We wtorek 22.12 obchodziliśmy w przedszkolu wigilię. Zanim Żabki zasiadły do wigilijnego stołu śpiewały kolędy i miały spotkanie z gwiazdorem, który obdarował wszystkich wspaniałymi prezentami.Więcej »

Older Entries »