Żabki

Grupa Żabki

Nauczyciele: mgr Dominika Graczyk-Zielińska, lic. Dorota Strojna 

      

Pomoc nauczyciela: Maria Zapolna


Zabawy logiczno- matematyczne "W sadzie" z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych i przy użyciu tablicy multimedialnej.

Dzieci z grupy Żabki, przeniosły się do sadu a tam poznały owoce i drzewa w nim występujące. Przyporządkowywały odpowiedni owoc,w odpowiedniej ilości do właściwego drzewa, ilość wyznaczały uderzenia przez dzieci dłonią w bębenek. Dodawały i odejmowały na konkretach, podawały wynik, wskazywały jakich owoców jest mniej jakich więcej, czy tyle samo. W kolejnym etapie, przyklejały owoce […]Więcej »

Zabawy muzyczne z Si gumą i klawesami do utworów z muzyki klasycznej.

Dzieci uwielbiają grę na instr. Orffa, tutaj grały na klawesach do utworu Griega ” W grocie króla gór”, oraz bawiły się z si gumą śpiewając piosenkę ” Cztery pory roku znam…”. Rozwijały swoją wrażliwość muzyczną.Więcej »

Motoryka mała- ćw. w wycinaniu po śladzie

Żabki ćwiczyły wycinanie różnych szlaczków po śladzie, następnie z wyciętego papieru tworzyły różne kompozycje według swojej wyobraźni. Pasek z zygzakami u niektórych dzieci tworzył góry, linia falowana- dzieci dorysowywały morze. Na obrazkach powstawały zamki, smoki, widoczne było to, że dzieci mają dużą wyobraźnię.Więcej »

Zajęcia z piłki

Dzieci uwielbiają zabawy ruchowe, z niecierpliwieniem czekają na zajęcia sportowe. W ostatnim tygodniu zagrały mecz na ogrodzie przedszkolnym, ćw. zwinność, swój cel do bramki. Brały udział w różnych konkurencjach sportowych.Więcej »

Dzień Kropki u "Żabek"

„Żabki” z okazji Dnia Kropki- czyli dna odkrywania talentów wysłuchały opowiadania P.Reynoldsa ” Kropka”. Zafascynowane książką same odkrywały w sobie talenty, poprzez twórcze zabawy. Jedną z nich była gra na bum bum rurkach, śpiew, rytmiczne mówienie tekstu. Wystukiwanie w rytm muzyki na określoną kropkę, za pomocą pałeczek. Połączenie mowy z rytmicznym graniem jest dla dzieci […]Więcej »

Praca plastyczno- konstrukcyjna " Wóz strażacki"

Dzieci poznały numery alarmowe,odkrywały obrazki numeru i przyporządkowywały je do odpowiedniej instytucji (zabawa z tablicą multimedialną) , następnie wycinały z kolorowego papieru tworząc na kartce wóz strażacki, łączyły ze sobą wycięte elementy, określały kształt samochodu, dostrzegały kolory.Więcej »

Poranne ćwiczenia Żabek

Codziennie rankiem dzieci uczestniczą w ćwiczeniach porannych. Tutaj pokonują ścieżkę sensoryczną , którą ułożyły same. Ścieżkę wyznaczają kolorowe dyski i jeżyki sensoryczne. Dzieci ćwiczą swoją koordynację ruchową, pobudzają do pracy swoje mięśnie głębokie.Więcej »