Żuczki

Podobny obraz

Nauczycielki grupy : Dorota Strojna, Dominika Graczyk-Zielińska

Pomoc nauczyciela : Monika Brzęcka

Konkurs "Region Czysty na 6"

Ada z grupy „Żuczki” była jednym z uczestników III edycji konkursu „Region Czysty na 6”. Uroczyste podsumowanie odbyło się na terenie ZGO Sp. z o.o. – Wielkopolskiego Centrum Recyklingu w Jarocinie. W ekologicznej inicjatywie wzięło udział blisko 15 tys. uczniów. Łącznie uzbierali oni 26 ton odpadów. Najbardziej zaangażowani otrzymali zasłużone nagrody. Ada została wytypowana na przedstawiciela gminy […]Więcej »

Odpoczynek

Po zabawie na placu zabaw możemy odpoczywać na kolorowych kocach, żeby nabrać sił na dalsze szaleństwa 🙂Więcej »

Domek dla zapylaczy

Jak zbudowany jest domek dla pszczół murarek? Jak chronić te małe małe owady? My już wiemy! Na zajęciach mogliśmy dowiedzieć się dlaczego warto pomagać pszczołom i jak zbudować dla nich lokum. Zamieszkują w rurkach i drewnie, w którym są zrobione są otwory, a chroni je siatka przez, którą nie przedostaną się nieproszeni goście. Dzięki zapylaczom […]Więcej »

Majowa łąka

Podczas realizacji tematu „Mieszkańcy łąki” poznajemy wiele owadów i kwiatów żyjących na łące. Na zajęciach plastycznych malowaliśmy biedronkę. Nasze małe paluszki zwinnie poruszały się na kartce. Najpierw dokładnie zapoznaliśmy się z wyglądem biedronek, a później przeszliśmy do pracy.Więcej »

Ogródek Żuczków

Maj to czas na zakładanie ogródków, my też mamy swój. Najpierw na zajęciach dowiedzieliśmy się jak posadzić: kalarepę, pomidorki i szczypiorek. Wzięliśmy nasze narzędzia i poszliśmy do ogrodu. Każdy z nas miał udział w sadzeniu. Po wykonanym zadaniu zostało nam o niego dbać by już niedługo cieszyć się plonami 🙂Więcej »

W świecie figur

Podczas piątkowych zajęć ponawialiśmy koło i kwadrat. Co ma kształt koła? Co jest kwadratem? Teraz już wiemy, a w celu utrwalenia tych wiadomości rysowaliśmy kolorowe koła. Zobaczcie jak pracowaliśmy 🙂Więcej »

Dzień Optymizmu

10 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Optymizmu. Świętowanie zaczęliśmy już od samego rana. Zjedliśmy pyszne, zdrowe i kolorowe śniadanie, które przygotowywaliśmy według własnych pomysłów. Wspólnie ustaliliśmy, że optymizm kojarzy nam się z uśmiechem i kolorami dlatego zrobiliśmy kolorowe motylki i drzewa, które znalazły się w galerii prac przed przedszkolem. Wszystkie przedszkolaki spotkały się w ogrodzie (z […]Więcej »

Wędrówki Małego Odkrywcy

Pewnego dnia wybraliśmy się na spacer do pobliskich Ogródków Działkowych. Zobaczyliśmy tam różne kwiatki, które w promieniach słońca wyglądały bajecznie. Naszym obserwacją towarzyszyły ptaki, które pięknie śpiewały. To był spacer pełen wrażeń 🙂Więcej »

Paseczkowy bal

Poznając historie małej Basi, postanowiliśmy zorganizować pasiasty bal. Dlaczego pasiaty? Ponieważ dziewczynka uwielbia paski, a my uwielbiamy jej przygody. Tego dnia każdy przyszedł ubrany tak jak Basia. Tańczyliśmy i bawiliśmy się paskami, tworzyliśmy różne przedmioty ze znalezionych pasków. To była świetna zabawa 🙂Więcej »

Wizyta eksperta

Podczas realizacji tematu „Książki, książeczki- poznajemy zawód bibliotekarza” odwiedził nas ekspert- Pani Magda, która przyniosła nam bardzo dużo książek o małej dziewczynce Basi. Przeczytała nam jej historię „Basia i przedszkole” i tak ruszyliśmy w podróż z małą dziewczynką. Poznajemy jej przygody każdego dnia podczas odpoczynku. Pani Magda zostawiła nam bardzo dużo egzemplarzy, które ma w […]Więcej »

Older Entries »