Ślimaki

Ślimaki

Obrazy: Slimak | Darmowe wektory, zdjęcia stockowe i PSD

Wychowawca grupy: Monika Hartung, Agnieszka Kozłowska – Pelic

Pomoc nauczyciela: Paulina Olejnik

Dinozury

Dziś w trakcie zajęć dzieci wykazały się cierpliwością, pomysłowością i zaangażowaniem podczas wyklejania plasteliną sylwetek dinozaurów. To doskonały pomysł na wspólne, twórcze spędzenie czasu. Oczywiście będzie powtórka z lepienia plasteliną.Więcej »

Prace plastyczne malowane pastą do zębów

Minęła już zimowa pogoda, chcemy się jeszcze pochwalić pracami plastycznymi, które inspirowane były naszymi obserwacjami zjawisk pogodowych (prace na czarnej kartce). A także malowanymi pastą do zębów na dowolny temat. I tu pomysły były czasami zaskakujące np.: „Balot słomy”, „Telewizor”.Więcej »

"Zima lubi dzieci najbardziej na świecie"

Ku uciesze dzieci nastała prawdziwa zima. Dzieci mogą doświadczyć co to jest: siarczysty mróz, zamieć śnieżna, kałuża skuta taflą lodu, zaspa śnieżna itd. Obserwujemy zjawiska atmosferyczne, rozmawiamy o bezpiecznych zabawach, podziwiamy zimowy krajobraz, ale przede wszystkim bawimy się na śniegu, śniegiem i to jest najwspanialsze co tej zimy nas spotkało – dużo śniegu! I tak […]Więcej »

Zimowy krajobraz

Kreatywne Ślimaczki wykonały prace plastyczną „Zimowy krajobraz”. Praca została namalowana za pomocą pasty do zębów. Piękny zapach mięty towarzyszył nam przez cały dzień.Więcej »

Poznajemy zawody - stomatolog

O tym jak dbać o higienę jamy ustnej, jak prawidłowo szczotkować zęby, jak wygląda wizyta u dentysty i w jaki sposób dentysta leczy nasze ząbki – te trudne i ważne tematy Ślimaczki zgłębiały przez ostatnie dwa tygodnie. Dzieci dowiedziały się co służy, a co szkodzi zębom mlecznym i stałym, a także kiedy należy wymienić szczoteczkę […]Więcej »

Jeden dzień z życia przedszkolaka

Dzień w przedszkolu jest bardzo intensywny. Zapraszamy do fotorelacji :).Więcej »

Bal karnawałowy

Karnawał to czas radosnych zabaw i balów. Zgodnie z tą tradycją 3 lutego w naszej grupie odbył się bal karnawałowy na który dzieci od dawna z radością czekały. Na czas zabawy, dziewczynki zamieniły się w księżniczki, wróżki, myszki, pszczółki motylki i czarownice, a chłopcy w rycerzy, smoki, superbohaterów, kowboi, strażaków i wiele innych postaci bajkowego […]Więcej »

Zabawy ruchowe z piłką

Gra w kolory, marchewka, wyścigi, toczenie piłki i wiele innych. Tak w każdy piątek Ślimaczki aktywnie ćwiczą się z Panem Trenerem. Dzięki aktywności fizycznej sprawność, koordynacja i zwinność rosną z dnia na dzień.Więcej »

Praca plastyczna pt. "Mróz szyby pomalował"

W ostatnim tygodniu stycznia poznaliśmy nową technikę plastyczną, polegającą na stemplowaniu za pomocą folii aluminiowej i kleju oraz posypaniu powstałych wzorów solą kuchenną. Naszą pracę rozpoczęliśmy od obejrzenia zdjęć i filmu, który przedstawiał szyby pokryte mrozem. Zainspirowani bogactwem wzorów przeszliśmy do działania. Z niecierpliwością czekaliśmy na efekt prac, ponieważ trzeba było trochę poczekać, aby klej […]Więcej »

"Bałwanki"

W drugim tygodniu ferii Ślimaczki wykonały pracę plastyczną pt. Bałwanki.Więcej »

Older Entries »