Ślimaki

Ślimaki

Obrazy: Slimak | Darmowe wektory, zdjęcia stockowe i PSD

Wychowawca grupy: Monika Hartung, Agnieszka Kozłowska – Pelic

Pomoc nauczyciela: Paulina Olejnik

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/21

Pierwszy rok szkolny już za Ślimakami. We wrześniu spotkaliśmy się pierwszy raz i zaczęła się nowa przygoda pt. przedszkole. Początki bywały trudne dla wszystkich, ale przede wszystkim dla dzieci. Patrząc teraz na dzieci widzimy, że to już przeszłość, bo Ślimaki doskonale poradziły sobie z nowymi wyzwaniami, jakie stanęły przed nimi. Z radością zaprezentowały przygotowane piosenki, […]Więcej »

Letni plener - Morze Bałtyckie

Na zacienionym tarasie, przynależącym do naszej sali, odbył się letni plener, którego temat brzmiał: Morze Bałtyckie – w ramach tematu kompleksowego pt. Bezpieczne wakacje. Ślimaki z ogromnym zapałem zabrały się do pracy. W ten upalny dzień, dzieci malowały z ogromną przyjemnością rozmawiając, jakby było wspaniale pobawić się teraz w wodzie. Kiedy prace już były gotowe […]Więcej »

Wycieczka do Arboretum w kórniku

W poniedziałek 14.06.br. Ślimaczki odwiedziły Arboretum w Kórniku. Pierwsza wycieczka naszej najmłodszej grupy była bardzo udana. Fotorelacja poniżej 🙂Więcej »

Dzień Sportu

Za Ślimakami dzień pełen sportowych wyzwań i zabaw w ogrodzie przedszkolnym przy dźwiękach muzyki. We wtorek 8 czerwca dzieci wzięły udział w Dniu Sportu zorganizowanym przez pana Dariusza Śmigielskiego. Ślimaki mierzyły się ze skakaniem w worku, strzelaniem goli, rzutem do celu, pokonywaniem różnego rodzaju torów przeszkód. Każdy uczestnik otrzymywał pieczątkę za wykonanie zadania, a kiedy […]Więcej »

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie. W Polsce jest obchodzone 1 czerwca. W naszym ogrodzie przedszkolnym na dzieci czekało wiele atrakcji tego dnia. Najwięcej radości było jednak podczas pokonywania stacji sportowych. Konkurencje były przeróżne, wyścigi w workach, rzut woreczkiem do celu, przeciąganie liny, przejście przez tunel, kółko i krzyżyk, a nawet kręgle. […]Więcej »

Dzień Mamy i Taty

W maju i czerwcu są dwa szczególne dni: Dzień Mamy i Dzień Taty. Dzieci bardzo się zaangażowały w przygotowania do występu, który został nagrany i przekazany 26 maja rodzicom wraz z prezentem – Ślimaki dla swoich rodziców namalowały „Wiosenną łąkę”. Dzieci również w przedszkolu obejrzały gotowe nagranie, gdzie mogły obejrzeć swoje starania, a potem podzielić […]Więcej »

Pszczoły

W ramach tematu kompleksowego pt. „Na łące – pszczoły” Ślimaczki stemplowały folią bąbelkową – plastry miodu, a następnie malowały pszczoły. W skupieniu i z zaangażowaniem dzieci tworzyły swoje prace. Omawiając temat chętnie podglądały życie w ulu na filmie edukacyjnym oraz próbowały różne rodzaje miodu.Więcej »

Dzień Optymizmu

W dniu 10 maja obchodzony jest Światowy Dzień Optymizmu i nasze przedszkole również obchodziło ten dzień. Ślimaki swoje przygotowania rozpoczęły od wyjaśnienia słowa optymizm, który najbardziej kojarzył się dzieciom z uśmiechniętym słońcem. Powstały słońca malowane palcami – dzieci uwielbiają tworzyć tak swoje prace. Następnie powstała galeria prac Ślimaków, która w tym dniu była wystawiona na […]Więcej »

Wycieczka na łąkę

Ślimaczki w piękny, słoneczny ranek wybrały się na łąkę, aby podpatrzeć jakie owady, rośliny żyją na niej oraz przyjrzeć się bliżej majowej łące. Niewątpliwie największą atrakcją okazało się wzniesienie, z którego przedszkolaki zbiegały z ogromną przyjemnością. Zmęczone pełne wrażeń Ślimaki wróciły do ogrodu przedszkolnego, gdzie bawiły się oraz opowiadały o wrażeniach po wycieczce na łąkę. […]Więcej »

Aktywność w ogrodzie przedszkolnym

Więcej »

Older Entries »