Ślimaki

Ślimaki

Obrazy: Slimak | Darmowe wektory, zdjęcia stockowe i PSD

Wychowawca grupy: Monika Hartung

Pomoc nauczyciela: Paulina Olejnik

Konkurs - Dynia w jesiennym przebraniu

Więcej »

Święto Dyni

W piątek 23 października obchodziliśmy Święto Dyni. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy od wierszyka paluszkowego o dyni i dyniowego tańca. Wszystkie Ślimaczki były ciekawe, co też dynia skrywa w sobie…?Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym […]Więcej »

Zabawy paluszkowe

W grupie Ślimaczków wprowadzona została innowacja pedagogiczna „Pokazywane wierszyki” autorstwa Małgorzaty Koc mająca na celu systematyczne usprawnianie procesów poznawczych połączone z aktywnością ruchową i manipulacyjną. Dziecko poprzez manipulowanie przedmiotami rozwija zdolności motoryczne, koordynację wzrokowo – ruchową, zmysł równowagi, wyczucie przestrzeni, orientację w swoim ciele a więc tworzy fundament pod przyszłą sprawność fizyczną i intelektualną. Bardzo […]Więcej »

Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu

Ślimaki bardzo lubią aktywność na świeżym powietrzu, szczególnie gdy pogoda rozpieszcza promieniami słońca.Więcej »

Jesienny kącik przyrody

Kontakt z przyrodą wywołuje u dzieci w wieku przedszkolnym silne i żywe uczucia, przez co zachęca do bliższego jej poznania, ochrony i stawiania pytań. Świat w jesiennej szacie jest piękny, dlatego tworząc kącik przyrodniczy w naszej sali odwiedziliśmy mieniące się teraz wieloma kolorami ogródki działkowe w pobliżu przedszkola, gdzie znaleźliśmy jarzębinę, kasztany, orzechy, jabłka, byliny […]Więcej »

Uroczysty wpis do kroniki Przedszkola

09.10.2020 Dzieci z grupy Ślimaki podczas Pasowana Na Przedszkolaka złożyły uroczystą przysięgę oraz dokonały wpisu do kroniki przedszkolnej poprzez odbicie paluszka. Brawo Ślimaczki! 🙂Więcej »

Jesienne liście - metoda frottage

Frottage to technika odciskania faktury dowolnego przedmiotu na powierzchni papieru przez mocne pocieranie go ołówkiem lub kredką. Ślimaczki do stworzenia jesiennej kompozycji wykorzystały liście.Więcej »

Jabłoń - praca plastyczna wykonana metodą stemplowanie

Więcej »

Ślimaczki - odkrywcy

W naszym przedszkolu nie ma nudy! To przez doświadczanie uczymy się najwięcej, a Świat jest jest na wyciągnięcie ręki. Ślimaczki nieustannie oglądają, szukają, porównują, obserwują, badają i eksperymentują…Więcej »

Dzień chłopaka

W środę 30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki złożyły chłopcom życzenia, zaśpiewały głośne Sto Lat i wręczyły upominek. Wszyscy chłopcy z grupy Ślimaczki spisują się na medal i dlatego też z okazji tego ważnego święta otrzymali medal Super Chłopaka.Więcej »

Older Entries »