Motylki

Grupa: Motylki

Nauczycielki: mgr Ewa Szulc, mgr Katarzyna Skopek

Pomoc nauczyciela: Maria Zawodnia

 


Wycieczka do "Stara Chata u Kowala" Kluczewo.

21 czerwca Grupa Motylków i Jeżyków wybrała się na wycieczkę do Kluczewa, gdzie w programie było zwiedzanie „Starej chaty u Kowala”. Wycieczka rozpoczęła się od swobodnej zabawy na placu zabaw, następnie przywitał nas jeden z panów gospodarzy, który po przejażdżce traktorem zaprowadziła nas do chaty gospodarza pana Krzysia. Na powitanie na dzieci czekała słodka niespodzianka […]Więcej »

Spotkanie z geologiem.

9 czerwca grupę Motylków odwiedził gość specjalny, była nim mama Lilki Ćwikły, która jest geologiem i tego dnia wystąpiła w roli eksperta. Pani geolog opowiedziała nam o swoim zawodzie, zaprezentowała nam kulę ziemską – wyjaśniła nam z czego się składa i jakie procesy w niej zachodzą. Dzieci szczególnie zainteresowało zjawisko trzęsienia ziemi i wulkany, co […]Więcej »

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie. W przedszkolu tego dnia staraliśmy się jak to, tylko możliwe, aby naszym dzieciom umilić czas. Przygotowano wiele atrakcji. Najwięcej radości przysporzyły jednak zawody sportowe na świeżym powietrzu. Oprócz sportowych atrakcji dla dzieci były przygotowane równie atrakcyjne przekąski, jak hot – dogi, czy najbardziej wyczekiwane przez dzieci […]Więcej »

Dzień Bociana Białego.

31 maja Motylki świętowały ogólnopolski dzień bociana białego. Z tej okazji w poniedziałek rozmawialiśmy o tych pięknych ptakach – o tym, jak wyglądają, czym się odżywiają i o ich migracjach. Uwieńczeniem tego święta, było wykonanie przez nas bocianów.Więcej »

Teatr i zabawy teatralne.

W minionych dwóch tygodniach Motylki zgłębiały wiedzę dotyczącą teatru. Zapoznały się z teatrem jako instytucją, poznały słownictwo, wygląd, poznały rodzaje teatru oraz rodzaje lalek. Jednakże najważniejszym zadaniem było rozwijanie uzdolnień artystycznych u dzieci poprzez różnorodne formy aktywności artystycznej. Motylki wcieliły się w role przedstawiając „Czerwonego Kapturka”, tworzyły dialogi bawiąc się własnoręcznie wykonanymi kukiełkami drewnianymi oraz […]Więcej »

Dzień Niezapominajki

W poniedziałek 17 maja, grupa Motylków obchodziła Dzień Polskiej Niezapominajki. Była to okazja do znakomitej zabawy ale też do zdobycia nowej wiedzy o środowisku naturalnym i jego ochronie. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, z której dowiedziały się jakie rośliny podlegają ochronie oraz dowiedziały się, których roślin należy unikać, a które mają korzystny wpływ na nasze zdrowie. […]Więcej »

Wędrówki Małego Odkrywcy.

Ma to miesiąc, w którym przyroda raczy nas cudownymi widokami i zapachami. W piękny wtorkowy poranek Motylki wybrały się na łąkę, aby samodzielnie obcować z przyrodą. Dzieci mogły obserwować łąkę wieloma zmysłami. Obserwowały jej wygląd „gołym okiem” i przy użyciu lupy – trawy, kwiaty, zioła, owady, nasłuchiwały jej odgłosów. Po powrocie z przedszkola dzieci obejrzały […]Więcej »

Dzień optymizmu.

W poniedziałek 10 maja nasze przedszkole włączyło się ogólnopolskie obchody Dnia Optymisty, które obchodzą wszystkie optymistyczne przedszkola. Obchody tego święta rozpoczęły się od rozmowy na temat tego, co oznacza słowo optymizm i z czym nam się kojarzy. Dzieci samodzielnie mogły na śniadanie skomponować swoje kanapki, a tuż po nim wszystkie przedszkolaki wyszły do ogrodu, w […]Więcej »

Wiosenny ogródek Motylków

Grupa Motylków dobrze wie, że wiosna to czas sadzenia i siania, dlatego mali ogrodnicy postanowili założyć w ogrodzie przedszkolnym ogródek. Motylki najpierw przekopały i zagrabiły grządki, a następnie z ochotą zabrały się do siania nasion rzodkiewki i słonecznika oraz wsadzenia sadzonek kalarepy. Nie pozostaje nam nic innego jak pielęgnować i czekać na smakowite zbiory.Więcej »

Zabawy z długością u Motylków

W zeszły czwartek Motylki na zajęciach z zakresu edukacji matematycznej przybliżały wiedzę dotyczącą miary i mierzenia długości. Podczas realizowania tego zagadnienie dzieci, ustalały co jest większe, mniejsze, dokonywały pomiaru na różne sposoby, np.: dłonią, palcami, krokami, stopą, patyczkami oraz przedmiotami służącymi do mierzenia: miara krawiecka, stolarska oraz linijka. Zajęcia te oprócz praktycznych umiejętności stanowiły dla […]Więcej »

Older Entries »