Motyle

Grupa: Motyle

Nauczyciel: mgr Renata Waligóra

Pomoc nauczyciela: Maria Zawodnia

 


Wielkanoc - prace Motylków

Wielkanoc już tuż, tuż. Motylki przygotowują ozdoby.Więcej »

Kartka dla Medyka - prace Motylków

Dziękujemy serdecznie Naszym Bohaterom!Więcej »

"Kartka dla Medyka"

Drodzy Rodzice! Znaleźliśmy się w nowej rzeczywistości. Jest to trudny, a zarazem wyjątkowy czas. Nie każdy  może przebywać w domu, wiele osób nadal pracuje, aby pomagać innym. Dlatego zwracam się do  Państwa z propozycją włączenia się w akcję „Kartka dla Medyka” Miło będzie podziękować tym, którzy cały czas pomagają i stają na wysokości zadania. Niech […]Więcej »

Prace Motylków. #zostańwdomu

Witam serdecznie, dziękuję serdecznie wszystkim Rodzicom, którzy przesyłają zdjęcia z efektami prac dzieci. Jest mi bardzo miło widzieć Was Motylki na zdjęciach 🙂   Olek prezentuje nam swoje roślinki : szczypiorek oraz fasolę.    Łąka w wykonaniu Olka. Zabawy z klockami. Wieże, szeregi, budowle. Klara dzielnie ćwiczy rączkę uzupełniając szlaczki razem z siostrą. Amelka przesłała […]Więcej »

Co słychać u Motylków?

Drodzy Rodzice Dzieci z grupy Motylki oraz Drogie Motylki! Mam nadzieję, że wszyscy jesteście zdrowi i aktywnie spędzacie czas ze swoimi rodzinami. W dniu dzisiejszym wysłałam do Was czwartego maila z propozycjami zabaw. Jeśli ktoś nie otrzymał ode mnie wiadomości proszę o kontakt pod adresem mailowym: r.waligora@szczodrzykowo.com Pozdrawiam serdecznie oraz przesyłam moc uścisków każdemu Motylkowi. Renata […]Więcej »

W jaskini

We wtorek wczuliśmy się w rolę ludzi pierwotnych. Stworzyliśmy skałę z szarego papieru, na której malowaliśmy palcami. Używaliśmy tylko czterech kolorów, tak jak ludzie żyjący kiedyś w jaskiniach. Dowiedzieliśmy się, skąd w tamtych czasach robiono „farby”: czarny (błoto i węgiel), biały (wapno), czerwony (krew) i żółty (jako czwarty kolor – rośliny).Więcej »

Pierwsza gimnastyka

Za nami pierwsza gimnastyka, do której trzeba było się przebrać w strój sportowy. Podczas wtorkowej gimnastyki ćwiczyliśmy równowagę, rzut woreczkiem do celu oraz wyrabialiśmy zręczność i zwinność.Więcej »

Dzień Dinozaura

W tym tygodniu codziennie przenosiliśmy się do świata Dinozaurów. A w środę – 26 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura.Więcej »

"Na poczcie" - podsumowanie tygodnie

Przez ostatnie dwa tygodnie zapoznawaliśmy się z funkcjonowaniem poczty oraz zawodem listonosza. Motylki miały okazję wczuć się w listonosza zarówno podczas zajęć, jak i zabaw swobodnych. Tworzyliśmy swoje własne pieczątki oraz uczyliśmy się współzawodnictwa podczas zabaw w zespołach.Więcej »

Dzień Kota

W poniedziałek 17.02.2020 roku obchodziliśmy Dzień Kota. Od rana tworzyliśmy wystawę tematyczną z zabawek, pluszaków i książek przyniesionych przez dzieci. Kocia rozgrzewka pozwoliła się obudzić i przygotować do kolejnych zajęć. Szukaliśmy ukrytych kotów, rozwiązując zagadki zadawane przez kolegów. Dzieci, które przyniosły pluszowe kotki opowiadały, jak się nazywają ich milusińscy oraz skąd je mają. Czytaliśmy książeczki […]Więcej »

Older Entries »