Motylki

Grupa: Motylki

Nauczycielki: mgr Ewa Szulc, mgr Katarzyna Skopek

Pomoc nauczyciela: Maria Zawodnia

 


Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Dzieciaki w naszym kraju są przyzwyczajone, żeby świętować 1 czerwca. Tymczasem 20 listopada też mają ku temu okazję. W Międzynarodowym Dniu Praw Dziecka należy przypomnieć, że każde dziecko to Mały Człowiek posiadający swoje prawa.Więcej »

Święto Pluszowego Misia

25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy światowy Dzień Pluszowego Misia. W wyniku pandemii dzieci nie mogły jak zazwyczaj zabrać ze sobą swoich „milusińskich” , jednakże mogliśmy je obejrzeć i o nich posłuchać za pomocą prezentacji multimedialnej pt. „Misie – Motylków”. Ponadto dzieci bawiły się przy „misiowych” piosenkach, wykonały wspólny portret misia, a na koniec wykonały […]Więcej »

Dzień Życzliwości

20 listopada grupa Motylki obchodziła „Dzień Życzliwości”. To niezwykle ważne święto. Jest to wspaniała okazja, aby swoją życzliwość okazać najbliższym. Z tej okazji dzieci wysłuchały wierszy o dobrym wychowaniu, ustaliły, co to znaczy być życzliwym. Odbyły się zabawy integracyjne, jak np. Kłębek Przyjaźni.Więcej »

Dzień Niepodległości - Motylki

Dnia 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony w kształcie kwiatka w barwach ojczystych. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki, a o godzinie 11:11 dzieci, dumnie, przyjmując […]Więcej »

Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią. W tym dniu były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały […]Więcej »

Dzień Dyni

W środę 28 października obchodziliśmy Dzień Dyni w grupie. Nasze przedszkolaki były ubrane na pomarańczowo. Ten dzień wypełnionym był licznymi zabawami integracyjnymi oraz konkursami. Dzieci dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem oraz gdzie i w jakich warunkach rośnie. Więcej »

Konkurs - Dynia w jesiennym przebraniu

Więcej »

Dzień Krajobrazu

We wtorek 20.10 obchodziliśmy Dzień Krajobrazu. W ramach święta, odbyły się zabawy ruchowe w ogrodzie przedszkolnym, gdzie główną rolę odegrały drzewa. Motylki poznawały drzewa poprzez dotyk, węch, dowiedziały się również, jaką ważną rolę w przyrodzie odgrywają drzewa. W zajęciach popołudniowych grupa Motylków stworzyła piękny krajobraz lasu.Więcej »

Popołudniowe ćwiczenia

Pracowite Motylki popołudniami ćwiczą swoje rączki.Więcej »

Zajęcia ruchowe z piłką z elementami gimnastyki korekcyjnej

Zabawy ruchowe i gimnastyczne prowadzone w każdy wtorek przez pana Darka dla przedszkolaków, poza dobrą zabawą, mają na celu pozytywne wpływanie na rozwój ruchowy i motoryczny dziecka.Więcej »

Older Entries »