Motylki

Grupa Motylki

Nauczyciele: mgr Ewa Walczak, mgr Magdalena Czapkiewicz, mgr Magdalena Jankowiak

Pomoc nauczyciela: Maria Zawodnia


Jabłuszko z robaczkiem

W środę motywem przewodnim było jabłko. Już przed śniadaniem ten smaczny owoc zainspirował nas do wykonania pracy plastyczno – technicznej „Jabłuszko z robaczkiem”. Wycinaliśmy, składaliśmy, kleiliśmy, rysowaliśmy i tak oto powstały dzieła, które zdobią naszą salę.Więcej »

Malujemy jabłka

Dzień Jabłka zbliżał się wielkimi krokami, toteż już we wtorek zajęcia plastyczne dotyczyły tego apetycznego owocu. Jak wygląda jabłko? Jaki ma kształt, kolor, zapach? Tyle ile przedszkolaków, tyle różnych odpowiedzi… Takie też są nasze prace plastyczne – różne, a jednocześnie autentyczne! Każde jabłko inne, bo każdy Motylek miał inne doświadczenia związane z tym owocem. Zapraszamy […]Więcej »

Spotkanie obywatelskie

W czwartek 22 września grupa Motyli, Żabek i Jeżyków uczestniczyła w spotkaniu obywatelskim z Burmistrzem Miasta i Gminy Kórnik p. Przemysławem Pacholskim. Burmistrz opowiedział dzieciom o swojej codziennej pracy oraz o obowiązkach i zadaniach, które wiążą się z tak odpowiedzialną funkcją. Dowiedzieliśmy się co należy zrobić, aby wybudować przedszkole. Nasze przedszkolaki dzielnie wymieniały maszyny oraz […]Więcej »

Dzień Przedszkolaka

20 września wszystkie przedszkolaki z Przedszkola Kolorowy Świat obchodziły swoje święto. W tym roku motyw przewodni był piracki. Każdy przedszkolak ubrany w grupową koszulkę oraz opaskę piracką bawił się do tematycznych piosenek a następnie uczestniczył w konkurencjach sportowych. Na zakończenie obchodów Dnia Przedszkolaka znaleźliśmy pracki skarb a w niej dyplom wzorowego przedszkolaka. Na twarzach Motylków […]Więcej »

Urodziny Oliwki

16 września obchodziliśmy w grupie urodziny Oliwki. Tego dnia wszyscy zaśpiewaliśmy dla Oliwki sto lat oraz złożyliśmy życzenia. Następnie wspólnie udaliśmy się na poczęstunek. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom Oliwki za poczęstunek dla wszystkich dzieci. Oliwii jeszcze raz życzymy samych słonecznych dni i wszystkiego co najlepsze.Więcej »

Zajęcia ruchowe Motylków

Nasze Motylki co tydzień we wtorki i piątki mają zajęcia ruchowe. W tym czasie doskonalimy umiejętność przebierania się do ćwiczeń, zachowania porządku na swoim miejscu oraz uczymy się ćwiczeń, które pozwolą nam sprawnie wykonywać je, kiedy udamy się do pierwszej klasy 🙂Więcej »

Dzień kropki

15 września w grupie Motylki obchodziliśmy  pierwsze grupowe święto a dokładnie „Dzień kropki”. Na początku poznaliśmy historię małej kropki, następnie układaliśmy puzzle z motywem kropki. Na zakończenie obchodów każdy Motylek wykonał swój własny portret kropki.  Więcej »

Czytanie na dywanie

15 września grupę Motylki odwiedził p. Adrian tata naszej Ady. Pan Adrian przeczytał naszym Motylkom bajki. Wszyscy pięknie słuchali różnych opowiadań z książki pt. „Mądre bajki”. A na zakończenie spotkania każdy przedszkolak  przybił piątkę p. Adrianowi 🙂 Bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola oraz zachęcamy innych rodziców.      Więcej »

Pierwsze dni w grupie Motylki

Pierwsze dni w grupie Motylki upłynęły nam na zabawie oraz na wzajemnym poznaniu się. Z każdym dniem poznawaliśmy się coraz lepiej, ustaliliśmy wspólny kodeks grupy, który każdy Motylek przestrzega podczas pobytu w przedszkolu. Poznaliśmy plac zabaw oraz udaliśmy się na wspólny spacer, aby bliżej poznać okolice przedszkola.Więcej »