Motylki

Grupa: Motylki

Nauczycielki: mgr Ewa Szulc, mgr Katarzyna Skopek

Pomoc nauczyciela: Maria Zawodnia

 


Dzień Miłości i Szacunku.

15 lutego Motylki świętowały Dzień Miłości i Szacunku. Z tej okazji przyszły ubrane w stroje z elementami koloru czerwonego. Głównym punktem , tego dnia były rozmowy o miłości i wzajemnym szacunku był, to również czas na integrowanie się grupy, poprzez wspólne zabawy z sercami. Trójka grupowa przygotowała dla każdego Motylka serduszkowy lizak, aby podkreślić słodki […]Więcej »

Bal karnawałowy "Motylków"

„W karnawale same bale”, tak brzmiał miniony temat kompleksowy Motylków, którego podsumowaniem był w czwartek bal karnawałowy. Tegoroczny bal odbył się pod tytułem „Cztery pory roku”. Kolorowe stroje, wystrój sali w czterech kolorach i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci. Motylki z dumą prezentowały swoje stroje, z wielką ochotą uczestniczyły w zabawach, tańcach […]Więcej »

Dzień Babci i Dziadka

28. stycznia grupa Motylków obchodziła dzień babci i dziadka w przedszkolu. W tym roku, niestety nie mogliśmy gościć naszych ukochanych „dziadków”, jednakże z takim samym staraniem przygotowaliśmy dla nich występ. Motylki recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. W przygotowanym programie artystycznym wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób.Więcej »

Wigilia

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła wspólna wigilia, która odbyła się 22 grudnia. Dzieci w tym dniu wspólne kolędowały, składały sobie życzenia oraz zjadły wspólny wigilijny obiad. Oczywiście nie zabrakło prezentów pod lśniącą choinką, które dzieci rozpakowały z wielką radością.Więcej »

Powitanie ZIMY

Zima, zima, zima… no i gdzie ta zima, pytają dzieci. 21 grudnia Motyle powitały zimę wykonując krajobraz zimowyWięcej »

Pierniczki w wykonaniu Motylków

Czas świątecznych przygotowań powoli dobiega końca, podobnie jak i w grupie Motylków. W drugim tygodniu grudnia Motylki zgodnie z przedświąteczną tradycją piekły pierniczki. . Dzieci poznały składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było już gotowe przedszkolaki zabrały się do pracy – wałkowały ciasto i wykrawały pierniczki. Efektem […]Więcej »

Przedstawienie świąteczne

16 grudnia grupa Motyli zaprezentowała przedstawienie świąteczne. W świątecznym klimacie śpiewaliśmy wspólnie kolędy oraz tańczyliśmy do zimowych piosenek.Więcej »

Zajęcia sportowe pt. ,, Pomocnicy Świętego Mikołaja"

W ramach akcji Zdrowo i Sportowo, w której uczestniczymy zamieniliśmy się w pomocników Świętego Mikołaja. Ubieraliśmy choinkę wykorzystując woreczki i piłki. Dzieci – renifery chodziły po krawędzi dachu, schodziły z dachu. Później zamieniły się w elfy i wrzucały prezenty do sań Mikołaja, a elf, który nie złapał prezentu musiał wykonać dwa przysiady. Na koniec z […]Więcej »

Mikołajki

4 grudnia nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Zanim jednak przyszedł, dzieci wysłuchały opowieści o tradycji Mikołajek jak i o samym Mikołaju. Cierpliwie czekając na jego przybycie wspólnie bawiły się poprzez rozgrywanie różnych konkurencji sportowych oraz odgadywanie zagadek. Każde dziecko wykonało również papierowy but. Kiedy nieoczekiwanie pojawiły się ślady w sali i na korytarzu dzieci zaraz […]Więcej »

Motylki ubierają choinkę.

Grudzień, to miesiąc radosny ale i pracowity, także dla dzieci. Motylki z wielką ochota zabrały się w bieżącym tygodniu do przygotowań świątecznych, które rozpoczęli od wykonywania ozdób choinkowych. Tegoroczne ozdoby zostały wykonane z materiałów ekologicznych, takich jak: butelki plastikowe, rolki po papierze toaletowym oraz opakowania po jajkach. Efekt końcowy ozdób w wykonaniu Motylków można zobaczyć […]Więcej »

Older Entries »