Motyle

Grupa: Motyle

Nauczyciel: mgr Renata Waligóra

Pomoc nauczyciela: Maria Zawodnia

 


"Na poczcie" - podsumowanie tygodnie

Przez ostatnie dwa tygodnie zapoznawaliśmy się z funkcjonowaniem poczty oraz zawodem listonosza. Motylki miały okazję wczuć się w listonosza zarówno podczas zajęć, jak i zabaw swobodnych. Tworzyliśmy swoje własne pieczątki oraz uczyliśmy się współzawodnictwa podczas zabaw w zespołach.Więcej »

Dzień Kota

W poniedziałek 17.02.2020 roku obchodziliśmy Dzień Kota. Od rana tworzyliśmy wystawę tematyczną z zabawek, pluszaków i książek przyniesionych przez dzieci. Kocia rozgrzewka pozwoliła się obudzić i przygotować do kolejnych zajęć. Szukaliśmy ukrytych kotów, rozwiązując zagadki zadawane przez kolegów. Dzieci, które przyniosły pluszowe kotki opowiadały, jak się nazywają ich milusińscy oraz skąd je mają. Czytaliśmy książeczki […]Więcej »

Ćwiczenia grafomotoryczne

Dzisiejsze popołudnie spędziliśmy ćwicząc nasze ręce. Biegaliśmy w rytm piosenki, a w przerwie rysowaliśmy w powietrzu oraz na kartce pętelki, zygzaki, kreski, serduszka, kropki. Powstał ciekawy znaczek pocztowy 🙂Więcej »

Dzień Miłości i Szacunku

Dziś obchodziliśmy Dzień Miłości i Szacunku. Rozmawialiśmy o rożnych emocjach, jakie towarzyszą nam w codziennym życiu. Czytaliśmy książki o przyjaźni i miłości. Odwiedziła nas Pani Julia, która opowiedziała, skąd wzięła się tradycja tego święta. Pani Julia wcieliła się w rolę listonosza, który rozdał dzieciom walentynki.Więcej »

Poczta

Przez najbliższe dwa tygodnie będziemy rozmawiać o pracy na poczcie oraz obowiązkach listonosza. Motylkom temat bardzo się spodobał. Zaobserwować można było zabawy w pisanie listów, listonosza oraz innych pracowników poczty. Stworzyliśmy też własną skrzynkę pocztową.Więcej »

Balik "Bajkowy las"

Dnia 24.01.2020 roku uczestniczyliśmy w baliku. Były tańce, zabawy, konkursy. Jako podsumowanie każdy uczestnik otrzymał nagrodę za piękne przebranie. Jednak zanim ją otrzymał, musiał ją odszukać – ćwicząc swoją spostrzegawczość.Więcej »

Dzień Babci i Dziadka

Dzień 20.01.2020 był bardzo ważnym dniem dla Motylków, ponieważ zaprosili do Przedszkola swoje Babcie i swoich Dziadków. Motylki zaprezentowały swoje umiejętności podczas recytacji wierszyka, śpiewania piosenek, tańczenia oraz grania na Bum Bum Rurkach. Następnie był czas do wspólnego świętowania podczas składania życzeń, obdarowania własnoręcznie zrobionymi prezentami oraz poczęstunku przy kawie i herbacie.Więcej »

Zimowe potrzeby ptaków - robimy karmniki

„Chociaż wokół sroga zima, nie zgłodnieje nam ptaszyna. My o ptakach pamiętamy i je zawsze dokarmiamy” – tak brzmiały słowa rymowanki, której uczyliśmy się w ramach tematu kompleksowego o ptakach. Motylki nie pozostały obojętne na potrzeby ptaków, które zostały w Polsce na zimę. W piątek 17.01.2020 roku stworzyliśmy karmniki dla ptaków  z wykorzystaniem opróżnionych już  […]Więcej »

Ptaki cudaki

Trzeci tydzień stycznia był czasem rozmów o zimowych potrzebach ptaków. W poniedziałkowe popołudnie Motylki miały okazję stworzyć „ptaka cudaka” według własnego pomysłu, następnie mogli stworzyć to, co podpowiadała im wyobraźnia.Więcej »

Dzień Koszuli

Dnia 13.01.2020 przypadał Dzień Koszuli. Motylki także postanowiły go uczcić, przychodząc tego dnia w koszulach do Przedszkola.Więcej »

Older Entries »