Jeżyki

Jeżyki

 

Nauczycielki Grupy

Magdalena Jankowiak

Małgorzata Nowak – Płaczek

Julia Szymenderska

Witamy was ,

to my Jeżyki wesołe 3 latki. jest nas 25 w grupie – 13 dziewczynek i 12 chłopców. Bardzo lubimy się bawić, śpiewać, tańczyć i poznawać świat z naszymi Paniami:)


Jajko

Dziś poznawaliśmy jajko, to jak wygląda w środku . Z kawałków krepy , na przerwę w muzyce układaliśmy kształt jajka. Uczyliśmy się, jak rysować kształt jajka i dowiedzieliśmy się, że ten kształt nazywa się owal. Zobaczcie jakie piękne jajka narysowaliśmy!

Posted in Jeżyki | Leave a comment

Wycieczka do Dziekanowic – do krainy Zajączka Wielkanocnego

Dzięki naszej kochanej Radzie Rodziców pojechaliśmy do Dziekanowic na wspaniałą wycieczkę .  Oglądaliśmy Lamy, króliki i ptaki ozdobne. Razem z szalonym naukowcem robiliśmy śnieg i ciekawe eksperymenty. Z Indianinem odkrywaliśmy tajniki wiosny oraz grę na bębnie. Później musieliśmy uzupełnić utracone siły i z chęcią zjadaliśmy pyszności z naszych plecaczków. Kolejnym punktem programu były warsztaty układania […]

Posted in Jeżyki | Leave a comment

Zakładamy hodowlę fasoli

Podczas poznawania sposobu rozwoju roślin, zakładaliśmy hodowlę fasoli. Każdy z nas miał swój słoik, pani Gosia rozdała nam kawałki gazy i gumki. Przy pomocy naszych pań nakładaliśmy gazę i gumki , nalewaliśmy wodę do słoików oraz układaliśmy nasiona fasoli. Oby nam wyrosła duuuża roślinka.

Posted in Jeżyki | Leave a comment

Wizyta Plastusia

W ramach projektu realizowanego wspólnie z przedszkolem Małe Talenty w Plewiskach pod Poznaniem, odwiedził nas Plastuś Odkrywca. Plastuś pomagał nam odkrywać ślady wiosny oraz uczył się z nami, jak rosną rośliny i zakładał z nami hodowlę fasoli. Kochany Plastusiu, wiemy ,że przyszedłeś do nas w gości, ale będziemy bardzo tęsknić. Obiecaj, że niedługo znów nas […]

Posted in Jeżyki | Leave a comment

Oglądamy książeczki o słoniu Pomelo

Bardzo lubimy naszego słonia Pomelo. Dlatego pewnego popołudnia chętnie oglądaliśmy i słuchaliśmy opowiadań o Pomelo czytanych przez panią Gosię.

Posted in Jeżyki | Leave a comment

Zielony dzień w naszej grupie

W ramach realizacji projektu czytelniczego Poznajemy Kolory z słoniem Pomelo – poznaliśmy kolor zielony. Za pomocą dotyku rozpoznawaliśmy zielone przedmioty, które są w naszej sali, oglądaliśmy prezentację multimedialną z naszym słoniem, tańczyliśmy zielone tańce do muzyki Wiosna A.Vivaldiego oraz rysowaliśmy i malowaliśmy zielone liście, drzewa i trawę.

Posted in Jeżyki | Leave a comment

Czytanie z mamą Krzysia

W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom zgłosiła się do nas mama Krzysia , żeby przeczytać nam jego ulubioną bajkę – przygody Zygzaka mcQueen. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały bajki i bardzo chętnie bawiły się w zabawę z Zygzakiem . Dziękujemy serdecznie Pani Barbarze Perenc!

Posted in Jeżyki | Leave a comment

wizyta w sklepie

W ramach poznawania zawodu sprzedawcy udaliśmy się na wycieczkę do pobliskiego sklepu. Dzięki uprzejmości Pani Sprzedawczyni mogliśmy próbować kupować produkty oraz zwiedzić sklep i zobaczyć, co jest w nim sprzedawane. Dziękujemy bardzo!

Posted in Jeżyki | Leave a comment

Spotkanie z ratownikami medycznymi

W środę 27 lutego przyjechali do nas niesamowici goście – Panowie Ratownicy Medyczni . Pokazali nam , za pomocą jakiego sprzętu pracują i opowiadali w jaki sposób ratują życie ludziom. Słuchaliśmy ich opowieści jak zaczarowani.

Posted in Jeżyki | Leave a comment

Zabawa w sklep

Bardzo lubimy się bawić. Podczas poznawania tajników zawodu sprzedawcy stworzyliśmy własny sklep. Zabawa jest wspaniała.

Posted in Jeżyki | Leave a comment