Jeżyki

Jeżyki

 

Nauczycielki Grupy

Magdalena Jankowiak

Małgorzata Nowak – Płaczek

Julia Szymenderska

pomoc nauczyciela – Izabella Kociałkowska

Witamy was ,

to my Jeżyki wesołe 3 latki. jest nas 25 w grupie – 13 dziewczynek i 12 chłopców. Bardzo lubimy się bawić, śpiewać, tańczyć i poznawać świat z naszymi Paniami:)


Zajęcia otwarte dla rodziców

13 czerwca gościliśmy na naszych zajęciach z panią Gosia naszych kochanych rodziców. Pokazywaliśmy im nasze umiejętności: rozpoznawaliśmy dźwięki charakterystyczne dla okolic morze, potrafiliśmy odnaleźć rybę na obrazku, segregowaliśmy rybki wg 1 cechy, bawiliśmy się w morskie stwory z naszymi rodzicami, a także ozdabialiśmy rybki. Zabawa była wspaniała 🙂

Posted in Jeżyki | Leave a comment

Olimpiada sportowa

Z okazji Dnia Dziecka dla wszystkich przedszkolaków nasze Panie urządziły olimpiadę sportową na Kórnickich Błoniach. Choć upał był wielki, my znaleźliśmy miejsce w cieniu, gdzie braliśmy udział w rozmaitych konkurencjach oraz zajadaliśmy przysmaki z naszych plecaczków. Największą atrakcją była gra w piłkę na wielkim boisku.

Posted in Jeżyki | Leave a comment

Wizyta eksperta ze schroniska

Podczas wizyty Pana ratownika ze schroniska dowiedzieliśmy się, jak bezpiecznie zachowywać się w obecności psa. Poznaliśmy też zasady witania się z psem, aby wiedział, że nie mamy wobec niego złych zamiarów. Przekazaliśmy też zebraną przez nas karmę dla mieszkańców schroniska. Największą atrakcją była wizyta suczki Sagi, z którą mogliśmy się przywitać i ją pogłaskać.

Posted in Jeżyki | Leave a comment

wycieczka na Biennale Sztuki dla dziecka

Byliśmy bardzo podekscytowani tą wycieczką, ponieważ jeszcze nigdy nie byliśmy w teatrze. Na miejscu okazało się, że sztuka jest przedstawiana w języku duńskim. Aktorzy naśladowali ruchy zwierząt występujących w wierszach duńskiego pisarza dla dzieci, Knuda Romera. Robili to tak doskonale, że od razu zrozumieliśmy język duński:)

Posted in Jeżyki | Leave a comment

Dzień żółto – pomarańczowy realizowany w ramach projektu czytelniczego

Kolejnymi kolorami poznawanymi z naszym słoniem Pomelo były żółty i pomarańczowy. W tym dniu oglądaliśmy prezentację multimedialną z naszym słonikiem, lepiliśmy z mas żółtych i pomarańczowych oraz stemplowaliśmy w tych kolorach stemplami z marchewki i cytryny. Próbowaliśmy też smakołyków w tych kolorach – miód, marchewka, sok pomarańczowy, płatki kukurydziane, sok z cytryny oraz chrupki kukurydziane. […]

Posted in Jeżyki | Leave a comment

wizyta w bibliotece

w czwartek 23 maja wybraliśmy się na wycieczkę do Biblioteki w Bninie . Wycieczka była wspaniała – ogrom książek jaki był zgromadzony w jednym miejscu nas zachwycił, Pani Klaudyna – kierowniczka Biblioteki była dla nas niezwykle miła, pokazała nam piękne książki dla dzieci. Oglądaliśmy długą książkę, najmniejszą książkę, książkę, która pokazywała dźwięki oceanu oraz wiele […]

Posted in Jeżyki | Leave a comment

Poznajemy zawód kucharza

Niedawno poznawaliśmy zawód kucharza 0 oglądaliśmy sprzęty potrzebne do gotowania, bawiliśmy się w kuchenną orkiestrę i graliśmy na garnkach, stemplowaliśmy czapki kucharza a także samodzielnie przygotowaliśmy szaszłyki z owoców – były przepyszne.

Posted in Jeżyki | Leave a comment

rysujemy portrety naszych mam i układamy korale z mozaiki geometrycznej

Po wykonaniu prezentów dla naszych kochanych mam, rysowaliśmy ich portrety. Każdy z nas bardzo się starał, żeby jego mama była jak najpiękniejsza. Układaliśmy też korale z mozaiki geometrycznej, niektórzy z nas robili bransoletki:)

Posted in Jeżyki | Leave a comment

Zabawy z gliną – robimy naszyjnik dla mamy

Z okazji Dnia Mamy postanowiliśmy dla naszych mam zrobić prezenty – naszyjniki dla mam. Bawiliśmy się gliną i poznawaliśmy ją jako surowiec. Najbardziej podobało nam się wałkowanie i stemplowanie w glinie. Po twórczych działaniach wycinaliśmy wisiorki dla mam wybranymi foremkami i odciskaliśmy w nich wzory z stempli.

Posted in Jeżyki | Leave a comment

Wielkanoc

W środę zjedliśmy śniadanie wielkanocne, rozwiązaliśmy układanki z króliczkami wielkanocnymi, obejrzeliśmy teatr o lesie i szukaliśmy koszyków przedszkolnych z prezentami od Zajączka Wielkanocnego.

Posted in Jeżyki | Leave a comment