Jeżyki

Grupa: Jeżyki

Nauczycielki grupy: mgr Ewa Szulc, mgr Magdalena Jankowiak, mgr Magdalena Czapkiewicz

Pomoc nauczyciela: Izabela Kociałkowska

*************************************************************************************

Dzień Uśmiechu

4 października br. zgodnie z programem wychowawczym ,,PROSZĘ, DZIĘKUJĘ, PRZEPRASZAM” obchodziliśmy DZIEŃ UŚMIECHU. W tym dniu przedszkolaki starały się przez cały dzień utrzymać wspaniały humor i uśmiech na twarzy. Tym uśmiechem zarażały wszystkich swoich kolegów z przedszkola, panie oraz innych pracowników. Dzieci przebijały balony ze  smutnymi minkami zostawiając tylko te uśmiechnięte, układały uśmiechy z kasztanów i żołędzi, malowały buźki, które podczas spaceru wręczały przechodnią, wysłuchały bajki o uśmiechu ioraz uczestniczyły w różnych zabawach m.in w zabawie paluszkowej. „Uśmiech to zdrowie! ” więc uśmiechajmy się!

 

**************************************************************************************

Dzień Chłopca

30 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopca. W tym szczególnym dniu dziewczynki składały chłopcom życzenia, śpiewały „Sto lat” oraz wspólnie się bawiliśmy. Każdy z chłopców otrzymał drobny upominek, a dla  wszystkich dzieci został zorganizowany poczęstunek przez rodziców.

**************************************************************************************

Powitanie jesieni

W poniedziałek 23 września br. powitaliśmy nową porę roku – jesień, która przywitała  nas ciepłym słoneczkiem i pierwszymi kolorowymi liśćmi. Musieliśmy przekonać się na własne oczy czy na pewno jest z nami więc wybraliśmy się na spacer. Po powrocie każdy Jeżyk malowała w ogrodzie przedszkolnym przy sztaludze owoce w barwach jesiennych.  Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie smutna, nudna i zimna, ale przepiękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby!

                                 

 

**************************************************************************************

Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Już od samego rana w grupie panowała wesoła atmosfera. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w różnych konkurencjach. Nie zabrakło również tego dnia wspólnego poczęstunku. Na pamiątkę każdy przedszkolak otrzymał odznakę, naklejkę super przedszkolaka, balon oraz koronę. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i na długo zostanie w ich pamięci.