Jeżyki

Jeżyki

 

Nauczycielki Grupy

Magdalena Jankowiak

Małgorzata Nowak – Płaczek

Karolina Książuk

Witamy was ,

to my Jeżyki wesołe 3 latki. jest nas 25 w grupie – 13 dziewczynek i 12 chłopców. Bardzo lubimy się bawić, śpiewać, tańczyć i poznawać świat z naszymi Paniami:)


Nasze imiona na wizytówkach

Po pół roku zapoznawania się z naszymi imionami potrafimy już odnaleźć swoje imię wśród wizytówek wszystkich dzieci:) Niektórzy z nas nawet wpadli na pomysł, żeby wybraną wizytówkę porównać z swoim imieniem na krzesełku, czy litery w imieniu się zgadzają! Brawo Jeżyki

Posted in Jeżyki | Leave a comment

Poznajemy właściwości lodu

Dziś Pani Małgosia przyniosła nam na zajęcia coś co jest zimne, śliskie i zrobione z wody – wiecie już co to mogło być? to Lód. Występował w dwóch kształtach rybek i kwiatków:) , które wyślizgiwały nam się z rąk. Następnie wrzuciliśmy go do miski z ciepła wodą a on zaczął znikać i woda nagle stała […]

Posted in Jeżyki | Leave a comment

Nasza przedszkolna wigilia

W tym bardzo ważnym dniu przyszliśmy do przedszkola odświętnie ubrani. I oczekiwaliśmy na spotkanie z gwiazdorkiem. Najpierw jednak zjedliśmy świąteczny obiadek, poźniej obejrzeliśmy teatrzyk „zimowa przygoda” o kłopotach pewnego diabełka, św. Mikołaja i dobrego Marcina. A na samym końcu zjawił się długo przez nas wyczekiwany Gwiazdorek:).

Posted in Jeżyki | Leave a comment

Mikołajki

W mikołajki odwiedził nas Mikołaj na motorze, który poczęstował nas smakołykami oraz zostawił dla nas w szatni piękne prezenty. Wcześniej jednak przysłał do nas list, w którym zostawił wskazówki i zadania, które musieliśmy rozwiązać.

Posted in Jeżyki | Leave a comment

Robimy pierniczki

W ramach świątecznych przygotowań piekliśmy pierniczki. Najpierw jednak dowiedzieliśmy się , co jest potrzebne , żeby je zrobić i jak ważne jest to, żeby mieć czyste ręce, gdy się pracuje w kuchni.

Posted in Jeżyki | Leave a comment

Wycieczka do zamku w Kórniku

23 listopada wyruszyliśmy na wycieczkę do zamku w Kórniku, żeby zobaczyć jak dawniej mieszkali ludzie. Zamek bardzo nam się podobał i byliśmy zafascynowani jego wielkością . Najbardziej podobały nam się zbroje rycerzy i piękny obraz białej damy oraz jej posąg.

Posted in Jeżyki | Leave a comment

Parasole w deszczu

Pod koniec listopada rozmawialiśmy o ty, jak się ubierać podczas jesiennej pogody. Skakaliśmy po macie narysowanej przez panią Gosię i poznawaliśmy słówka angielskie dotyczące pogody, a także rysowaliśmy parasole w deszczu metodą Edukacji przez Ruch Doroty Dziamskiej.

Posted in Jeżyki | Leave a comment

Poznajemy legendę o smoku wawelskim i rysujemy smoki

Bardzo lubimy słuchac ciekawych historii. Aż tu pewnego dnia odwiedził nas praprawnuk smoka wawelskiego z swoim małym smoczym synkiem i opowiedział nam historię o swoim prapradziadku smoku. Później naśladowaliśmy smocze ruchy, miny i dotykaliśmy smoczej skóry:) a także samodzielnie rysowaliśmy portret smoka.

Posted in Jeżyki | Leave a comment

Poznajemy symbole narodowe

Przed  świętem Niepodległości poznawaliśmy z panią Gosią symbole narodowe naszego kraju – dowiedzieliśmy się że to flaga i godło, które stworzyliśmy z odcisków naszych rączek. Poznaliśmy też legendę o powstaniu naszego kraju i wiemy też, skąd się wziął orzeł w naszym godle.

Posted in Jeżyki | Leave a comment

Poznajemy legendę o Białej Damie

Dzisiaj Pani Gosia opowiedziała nam i pokazała za pomocą kukiełek i teatrzyku kukiełkowego legendę o Białej Damie z Kórnika. Tak się nam to spodobało, że sami postanowiliśmy zrobić kukiełki i bawić się w teatr.

Posted in Jeżyki | Leave a comment