Jeżyki

 

Grupa: Jeżyki

Nauczycielki grupy: Olga Perz, mgr Magdalena Jankowiak, 

Pomoc nauczyciela: Izabela Kociałkowska


Dzień Jeża

12 listopada obchodziliśmy święto jeża. Dzieci dowiedziały się, jak zareagować w sytuacji, gdy znajdą jeża ale także poznały kilka ciekawostek związanym z tym małym zwierzątkiem. Bardzo dziękujemy Mamie Michałka – Pani Asi za upieczenie pysznych ciasteczek, oczywiście w kształcie jeżyka 🙂 🙂 !Więcej »

Święto Niepodległości

„Polska – to taka kraina, która się w sercu zaczyna.” We wtorek 10 listopada odbył się w naszej grupie uroczysty apel z okazji przypadającego dzień później Święta Niepodległości. O godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski.Więcej »

Poznajemy zawód - Pani pielęgniarka

Dzieci przez dwa tygodnie, na zajęciach poznały kolejny zawód. Tym razem dowiedziały się na czym polega praca Pani pielęgniarki. Od teraz wiedzą, jak jest ubrana Pani pielęgniarka, ale także jakich narzędzi, przedmiotów używa. Dzieci zagrały w grę memory, zrobiły masę solną, z której powstały strzykawki a także za pomocą strzykawki przelewały wodę ze słoiczka do […]Więcej »

Konkurs "Pozdrowienia z mojego przedszkola"

W październiku zakończył się konkurs „Pozdrowienia z mojego przedszkola”, który był organizowany przez Przedszkole w Kamionkach. Z grupy Jeżyki Antosia i Kacper wzięli udział w tym konkursie i wykonali z Rodzicami piękne pocztówki, które zostały wysłane do Przedszkoli z Gminy Kórnik.Więcej »

Paluszkowe drzewo

Popołudniowe zajęcia dzieci spędzają na różne sposoby. Jedną z aktywności było wykonanie „paluszkowego” drzewa – efekty są widoczne na zdjęciach poniżej 🙂Więcej »

Dzień dyni

28 października obchodziliśmy w przedszkolu Dzień dyni. Wszystkie dzieci miały na sobie coś pomarańczowego, poznały wiele ciekawostek na temat tego smacznego i zarazem zdrowego warzywa jakim jest dynia, zobaczyły jak dynia wygląda „w środku”. Namalowały ją oraz mogły ulepić dynię z masy, która powstała właśnie z tego warzywa :).Więcej »

Urodzinki Amelki

Urodzinki Amelki odbyły się w październiku. Koleżanki i koledzy z grupy zaśpiewali sto lat, złożyli życzenia oraz wspólnie zjedli poczęstunek 🙂 Amelko żyj nam sto lat 🙂Więcej »

Kolorowe liście mam 🙂

Październik w naszej grupie była bardzo kolorowy, a to za sprawą liści. Dzieci odbijały liście na białej kartce papieru oraz poznały strukturę kolorowych liści.Więcej »

Urodziny Marceliny

W październiku nasza koleżanka Marcelina obchodziła swoje urodzinki. Nie obyło się bez świętowania w przedszkolu – dzieci zaśpiewały sto lat oraz złożyły życzenia :).Więcej »

Konkurs - Dynia w jesiennym przebraniu

Więcej »

Older Entries »