Biedronki

Vector illustration of cartoon ladybug flying Zdjęcie Seryjne - 84274688

Grupa Biedronki

Nauczycielki grupy: Anna Stępień, Anna Maćkowiak

Pomoc nauczyciela/woźna – Arleta Zielińska


Światowy Dzień Pluszowego Misia.

25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Dzień ten uczciły również dzieci z grupy ” Biedronki”, choć tym razem misie musiały zostać w domu, każdy z dumą opowiadał o swoim ulubionym pluszaku. Ten dzień był bardzo radosny i „misiowy” – zabawy odbywały się w rytm znanych piosenek o misiach. Nie zabrakło też […]Więcej »

Konkurs - Dynia w jesiennym przebraniu

Więcej »

Święto Dyni

Dynia jest warzywem, które zachwyca swoim wyjątkowym wyglądem i smakiem. Dziś w naszej sali przeżyliśmy istny dyniowy zawrót głowy. Rozmawialiśmy na temat wyglądu i przeznaczenia tego wartościowego warzywa. Dzieci poznały etapy rozwoju dyni.Odbyły się również „dyniowe zabawy ”, które przyniosły wiele radości wszystkim dzieciom.Więcej »

Jesienne zabawy z warzywami w grupie "Biedronki"

Jesień to czas zbiorów owoców oraz warzyw, aby umilić zdobywanie wiedzy o jesiennych skarbach w naszej grupie powstał sklep . Zabawa w sklep przebiegała według pomysłu dzieci. Zanim jednak zaczęły się bawić, przypominały sobie swoje własne doświadczenia z zakupów. Dzięki temu łatwiej było zaplanować zabawę, a sklep stworzony przez przedszkolaki działał bardzo profesjonalnie. Wchodząc w […]Więcej »

Poznajemy grzyby

Miniony tydzień poświęcony był poznawaniu grzybów jadalnych oraz trujących. Dzieci nauczyły się rozpoznawać grzyby oraz poznały ich budowę. Omówiono zasady bezpieczeństwa podczas grzybobrania. Przedszkolaki wykonały grzyby, które powstały z ziemniaka oraz korzenia pietruszki. Podczas obserwacji przyrodniczej dzieci znalazły kilka grzybów, największe wrażenie zrobił muchomor czerwony.Więcej »

Dzień Chłopaka

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. Ten dzień był szczególny dla chłopców z naszej grupy. Dziewczynki wręczyły im upominki oraz specjalne krawaty dla „super chłopaka”, złożyły życzenia. Nie zabrakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku […]Więcej »

Światowy Dzień Uśmiechu

„Nigdy nie żałuj uśmiechu, jest mową duszy. Gdy słowa nic nie pomogą, uśmiech serca poruszy.” 2 października obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu, symbolem tego dnia jest żółta, uśmiechnięta buźka. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u naszych przedszkolaków oraz pań – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Tego dnia […]Więcej »

Poranny krąg zmysłów

Poranne zajęcia od których rozpoczynamy każdy dzień w przedszkolu skierowane są na rozwijanie zmysłów. W miniony piątek poranna zabawa rozpoczęła się od popularnej gry „Kółko i krzyżyk” w wersji z użyciem pianki do golenia. Wielozmysłowe doznania sprawiły naszym przedszkolakom ogromną radość. Zabawa ta miała na celu rozwijanie percepcji czuciowej, różnicowanie i nazywanie cech pianki za […]Więcej »

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to bardzo ważny dzień w życiu każdego przedszkolaka. W tym roku świętowaliśmy 21 września 2020. Bawiliśmy się przy największych przebojach dla dzieci, jak również braliśmy udział w konkurencjach sportowych i zabawach integracyjnych. Dla wszystkich był to dzień pełen wrażeń.Więcej »

Nowy kącik w naszej sali.

W sali zajęć powstał   „Kącik zabaw paluszkowych” wyposażony w odpowiednio dobrane środki dydaktyczne takie jak: bączki, gniotki, frotki, zakraplacze, koraliki,  giętkie ludziki, klamerki i wiele innych pomocy. Wszystkie zgromadzone przedmioty sprzyjają szczególnie  różnorodnej manipulacji oraz  wielozmysłowemu poznawaniu. Motoryka mała określa zespół wszelkich czynności, które są wykonywane przy pomocy rąk, nie jest cechą wrodzoną, którą dziecko […]Więcej »

Older Entries »