Biedronki

Vector illustration of cartoon ladybug flying Zdjęcie Seryjne - 84274688

Grupa Biedronki

Nauczycielki grupy: Anna Stępień, Agata Bichs

Pomoc nauczyciela/woźna – Arleta Zielińska


Wycieczka do Kluczewa

22 czerwca Mrówki wraz z Biedronkami wybrały się na wycieczkę do „Chaty u Kowola” w Kluczewie. Na miejscu czekało na dzieci mnóstwo atrakcji: pokaz w kuźni, obcowanie ze zwierzętami gospodarskimi, przejażdżka traktorem, ognisko i wiele, wiele innych. Pogoda tego dnia dopisywała a czas spędzony na świeżym powietrzu na wsi był dodatkowym atutem. Dziękujemy Panu Krzysztofowi […]Więcej »

Cudeńka z gliny

Czerwiec w naszym przedszkolu był miesiącem pracy z gliną, przedszkolaki poznały właściwości gliny oraz jej zastosowanie. Lepienie z gliny sprawiło wiele doznań sensorycznych oraz satysfakcji z wykonanego dzieła. Każda praca była wyjątkowa i niepowtarzalna.Więcej »

OLIMPIADA SPORTOWA

Więcej »

Dzień dziecka

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany. W tym roku, w naszym przedszkolu jego obchody trwały aż 2 dni. Pierwszego dnia świetnie […]Więcej »

Poznajemy Unię Europejską

Święto Państw Europejskich było dla naszych Biedroneczek okazja do poznania i przypomnienia wiadomości o Europie oraz Unii Europejskiej i jej symboli: flagi, hymnie, stolicy oraz walucie. Rozwiązywaliśmy zagadki, poznawaliśmy ciekawostki związane z Unią, a na koniec stworzyliśmy wspólną pracę plastyczną.Więcej »

Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja.

Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne jest poczucie przynależności do grupy społecznej, najbliższej rodziny, kraju w którym żyjemy. Miesiąc maj dostarcza nam możliwości do kształtowania postaw szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, rozbudzania tożsamości narodowej. W piątek 30 kwietnia dzieci  uczciły te wyjątkowe dla każdego Polaka Święta.Więcej »

Zabawa w teatr.

Tematyka związana z teatrem wyzwoliła w dzieciach ogromną aktywność własną. Kącik teatralny , a w nim scenka i pacynki , pobudziły dzieci do tworzenia własnych tekstów, fabuły i przedstawień. W  ramach realizacji tematu Zabawa w teatr wykonaliśmy pacynki i improwizowaliśmy scenki teatralne. Dzieci poznały, także teatr jako budynek pełen różnych pracowni i zakamarków. Największe zainteresowanie wzbudziła pracownia krawiecka […]Więcej »

Poznajemy świat wieloma zmysłami

Biedronki udały się na spacer, aby poznawać świat wieloma zmysłami. Oglądały, wąchały, porównywały, nasłuchiwały, dotykały. Nie zabrakło oczywiście czasu na aktywność ruchową. Zmęczone, ale zadowolone wróciły do swojej sali.Więcej »

Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu królował kolor zielony. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Tego dnia wyruszyliśmy na uroczysty przemarsz, podczas którego śpiewaliśmy piosenkę „Ekologa Znak” oraz przypomnieliśmy sobie zasady segregacji odpadów. Na koniec każda Biedronka wykonała pracę plastyczną, na […]Więcej »

Wiosna, wiosna...

W dniu 22.03.2021 r. przedszkolaki z wszystkich grup wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie „Pożegnania Zimy – powitania Wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów, szukaliśmy oznak nowej pory roku, poznaliśmy również piosenki o tematyce wiosennej. […]Więcej »

Older Entries »