Biedronki

Vector illustration of cartoon ladybug flying Zdjęcie Seryjne - 84274688

Grupa Biedronki

Nauczycielki grupy: Monika Hartung, Marta Jankowiak

Pomoc nauczyciela/woźna – Arleta Zielińska


Wigilia

Biedronki wypełniły sumiennie wszystkie zadania z kalendarza adwentowego… czas więc na Wigilię. Świąteczny stół był zastawiony smakołykami przez cały dzień. Uroczystą wigilię rozpoczęliśmy od podzielenia się opłatkiem. Było mnóstwo życzeń, uścisków i uśmiechów. Odwiedziła nas również Pani Dyrektor aby każdemu z osobna złożyć życzenia świąteczne. Kolędy rozbrzmiewały w naszej sali przez cały dzień.Więcej »

Teatrzyk i spotkanie z Gwiazdorem

Biedronki poczuły klimat świąt na dobre. 18. grudnia odwiedził nas Teatr Krokodyl ze spektaklem „Zimowa opowieść”, po przedstawieniu dzieci udały się na spotkanie z Gwiazdorem. Jak się okazało Gwiazdor obserwował Biedronki przez cały rok. Nasza grupa obiecała pracować jeszcze bardziej nad zachowaniem tak aby przy kolejnym spotkaniu Gwiazdor miał same powody do pochwał.  Więcej »

Zadań z kalendarza ciąg dalszy

Biedronki sumiennie wykonują zadania z kalendarza adwentowego.Więcej »

Fabryka Bombek w Gnieźnie

4. grudnia nasze Biedronki udały się na wycieczkę do Gniezna żeby dowiedzieć się jak powstają bombki. Mogliśmy podziwiać pracę wielu osób na na koniec wykonać własnoręcznie ozdoby na kilku bombkach i zabrać je do domu.Więcej »

Mikołajki

6 grudnia od samego rana w przedszkolu panowała radosna atmosfera. Przedszkolaki ubrane na czerwono i z uśmiechem na twarzach wyczekiwały na pojawienie się ważnego gościa. Martwiliśmy się, jak do nas dojedzie, bo przecież nie saniami, skoro nie ma śniegu? Mikołaj nas nie zawiódł. Przybył do nas na motorze z workiem pełnym prezentów dla wszystkich dzieci. […]Więcej »

Dzień przyjaźni

20.11.2019r. nasza grupa wraz z Pszczółkami i Mrówkami wystawiła inscenizację w ramach realizacji programu wychowawczego „Proszę, Dziękuję, Przepraszam” pt. „Niesforny Czerwony Kapturek” dla młodszych kolegów z przedszkola oraz grupy „0”  ze szkoły podstawowej w Szczodrzykowie.Więcej »

Święto Misia

25 listopada Biedronki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym  – Misiem. Biedronki utworzyły w swojej sali „misiową biblioteczkę” w której nie zabrakło opowieści o ulubionych misiowych postaciach. Dzieci poznały historię […]Więcej »

Kalendarz adwentowy

W poniedziałek 2.12 dzieci rozpoczęły wykonywanie zadań z kalendarza adwentowego. Pierwsze z nich to list do Mikołaja, ćwiczyliśmy zatem wycinanie ale nie tylko. Dzieci wykazały umiejętność podejmowania decyzji (kartki dla kilku osób okazały się za małe i trzeba było z czegoś zrezygnować) oraz negocjowania (ponieważ dzieci często wymieniały się katalogami i dogadywały między sobą co […]Więcej »

Andrzejki - poznajemy polskie tradycje

Z okazji  Andrzejek w grupie Biedronek mówiliśmy o tradycjach. Dzieci dowiedziały się skąd się wziął ten zwyczaj oraz jakie wróżby były najczęściej przeprowadzane. Następnie wszyscy próbowali wywróżyć sobie swoją przyszłość. Kto pierwszy będzie mieć ślub? Kim z zawodu będziemy? A także co może przynieść najbliższa przyszłość. Na koniec dzieci wykonały klucze jako symbol Andrzejkowych wróżb. rzejkiWięcej »

Kreatywne popołudnie z masą papierową + przepis

Ćwiczenia motoryki małej poprzez zabawy z masą papierową. Dla chętnych publikujemy przepis: Przepis na masę papierową z opakowań po jajkach Składniki na 800g masy papierowej:  dwie wytłaczanki po jajkach (jedna na 10, druga na 6 jaj) 1 kubek wikolu (kubek o pojemności 300 ml) 1 kubek mąki ziemniaczanej 3 łyżki oliwki dla dzieci pół kubka mąki pszennej […]Więcej »

Older Entries »