Biedronki

Vector illustration of cartoon ladybug flying Zdjęcie Seryjne - 84274688

Grupa Biedronki

Nauczycielki grupy: Monika Hartung, Marta Jankowiak

Pomoc nauczyciela/woźna – Arleta Zielińska


Życzenia Wielkanocne

Więcej »

Wielkanocne prace dzieci w domu

W tym tygodniu rozmawialiśmy o Wielkanocy, o zwyczajach, tradycjach. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, a dzieciom za tak piękne prace, ciepłe słowa oraz życzenia, które dostajemy.Więcej »

Biedronki pracują w domu - Zwierzęta na wsi.

W tym tygodniu poznaliśmy zwierzęta mieszkające na wsi i ich młode. Bardzo dobrze poradziliście sobie ze wszystkimi przesłanymi zadaniami, a dzięki Waszej kreatywności i pomysłowości Waszych rodziców powstały piękne prace. Gdy wrócimy w mury przedszkola, powstanie piękna galeria prac plastycznych.Więcej »

W marcu jak w garncu

Zmarzną wam nosy i zmarzną uszy, i jeszcze trochę śnieżek poprószy. I chociaż słońce mocniej przygrzeje, to jeszcze chłodnym wiatrem powieje. Marcowa pogoda bywa przewrotna, Biedronki wiedzą o tym doskonale. Praca plastyczna „W marcu jak w garncu” pokazuje jakie psikusy możemy zaobserwować teraz za oknem.  Więcej »

Biedronki pracują w domu

Kochani, dziękujemy za wsparcie w tym trudnym czasie, ilość nadesłanych ciepłych słów bardzo cieszy.  Wysyłamy moc uścisków dla wszystkich Biedronek. Jesteśmy z Was bardzo dumne i nie mamy wątpliwości, że  poradzicie sobie ze wszystkimi zadaniami, nawet jeśli nie możemy się przez jakiś czas widywać, a nasze działania odbywają się na odległość . Jesteście naszą motywacją. […]Więcej »

Galeria prac plastycznych

„ Twórczość dziecka ma swoistą wartość,która może stanowić żyzne podłoże dla nauczania i wychowania”. Celestyn Freinet Twórczość plastyczna odgrywa ogromną rolę w rozwoju dziecka i jest jedną z ważniejszych form działalności w wieku przedszkolnym. Sztuka pełni między innymi funkcje poznawczą i wychowawczą obejmującą całą osobowość dziecka. Praca umysłu w połączeniu z pracą rąk sprawia, że […]Więcej »

Dzień kobiet

8. marca to wyjątkowy dzień – Dzień Kobiet. Biedronki także świętowały. W tym uroczystym dniu chłopcy z wielką elegancją złożyli swoim koleżankom najserdeczniejsze życzenia i wręczyli drobne upominki. W tak miłej atmosferze rozpoczęliśmy wspólną zabawę. Na  dziewczęcych buziach uśmiech gościł przez cały dzień, a chłopcy okazali się niezwykle szarmanccy i uczynni. Bardzo dziękujemy mamie Henia i Oliwiera, […]Więcej »

Święto Kota

17 lutego  obchodziliśmy nietypowe święto – „Święto Kota”. Biedronki wysłuchały ciekawostek nt. tych czworonogów i chętnie podzieliły się swoimi doświadczeniami. Okazało się, że dzieci mają dużą wiedzę na temat kotów, a ekspertką okazała się Oliwia, która podzieliła się z nami opowieściami o swojej kotce Lawendzie. Tego dnia największą popularnością cieszyły się zabawy kłębkiem wełny oraz kocie […]Więcej »

Czekoladka dla seniora

W ramach akcji „Czekoladka dla seniora”  14 stycznia Biedronki odwiedziły pensjonariuszy Domu Seniora w Jarosławcu. Dzieci umiliły czas seniorom śpiewając kolędy, pastorałki oraz prowadząc ożywione rozmowy nt. minionych Świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolaki przekazały seniorom prezenty, które zbieraliśmy w ramach akcji MEN „Razem na Święta”. Celem tego przedsięwzięcia było nie tylko zorganizowanie zbiórki darów, ale również […]Więcej »

Czytający Rodzice

Czytanie odgrywa bardzo ważną rolę w rozwoju dziecka. Dobrze dobrane książki rozwijają umysł, emocje, kształtują kompetencje językowe i zakorzeniają w kulturze. Biedronki bardzo lubią słuchać codziennych opowiadań czytanych podczas odpoczynku i nie tylko, a kiedy odwiedzają nas rodzice z ulubioną pozycją czytelniczą dziecka – ta chwila relaksu staje się jeszcze przymniejsza …. Dziękujemy.Więcej »

Older Entries »