Biedronki

Vector illustration of cartoon ladybug flying Zdjęcie Seryjne - 84274688

Grupa Biedronki

Nauczycielki grupy: Monika Hartung, Marta Jankowiak

Pomoc nauczyciela/woźna – Arleta Zielińska


Jeden dzień z życia grupy

Ciekawy i bardzo pracowity  jest dzień w grupie Biedronek. Każdą chwilę mamy wypełnioną po brzegi. Drodzy Rodzice, zobaczcie jak wygląda nasz dzień.

Posted in Biedronki | Leave a comment

Dzień Kropki

15.09 Światowy Dzień Kropki

Posted in Biedronki | Leave a comment

Światowy dzień uśmiechu

04.10 to Światowy dzień uśmiechu. Nasza grupa przyłączyła się do świętowania, rozmawialiśmy z dziećmi o tym dlaczego warto się śmiać, kiedy się śmiejemy, niektórzy próbowali rozbawić pozostałych śmieszną miną lub dowcipem. Każdy otrzymał odznakę Uśmiechniętego Przedszkolaka i demonstrował piękny uśmiech.

Posted in Biedronki | Leave a comment

Region czysty na 6 bardzo prosimy o włączenie się w akcję

Przedszkole Kolorowy Świat w Szczodrzykowie bierze udział w konkursie „Region czysty na 6” ZBIERAMY :baterie , aluminiowe puszki , plastikowe nakrętki ,telefony komórkowe pojemniki ustawione są w korytarzu w przedszkolu ,prosimy o wsparcie 🙂    

Posted in Biedronki, Jeżyki, Motyle, Mrówki, Pszczółki, Ślimaki, Sówki, Żabki, Żuczki | Leave a comment

Mąka

Na zajęciach w poprzednim tygodniu dzieci przyglądały się kłosom zbóż i wydostawały ukryte w nich ziarna. Następnie wszyscy zastanawialiśmy się: Co możemy zrobić, żeby zamienić ziarna w mąkę? Biedronki wymieniły się pomysłami i następnie przy pomocy moździerza próbowały zmielić ziarna na mąkę.

Posted in Biedronki | Leave a comment

Święto grupy

24.09.br. odbyło się Święto Grupy.  Biedronki z tej okazji zaprosiły swoich najbliższych. Ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy w kolorach czerwieni. Czerwony był nawet poczęstunek :), a razem z Panią Martą dzieci stworzyły balonowe Biedronki – co okazało się nie lada wyzwaniem. Tego dnia Pani dyrektor Magdalena Jankowiak oficjalnie pasowała na przedszkolaka i n-la Przedszkola Kolorowy Świat […]

Posted in Biedronki | Leave a comment

Dzień chłopca

W poniedziałek 30.10.2019 Biedronki obchodziły ważny dzień – Dzień Chłopca. Wszystkim chłopcom małym i dużym życzymy tego co najlepsze 🙂 Serdecznie dziękujemy rodzicom z trójki grupowej za pomoc w przygotowaniu prezentów.

Posted in Biedronki | Leave a comment

Biedronki rozwiązują owocowo-warzywne sudoku

Nasze przedszkolaki poszerzają swoje kompetencje matematyczne i logiczne myślenie. Jak na pierwszy raz całkiem dobrze im szło:) Zachęcamy do ćwiczeń również w domu.  

Posted in Biedronki | Leave a comment

Kasztanowe stwory

W piątek 27.09 nasze Biedronki tworzyły zwierzaki i ludziki z kasztanów, wykałaczek i plasteliny. Było to bardzo kreatywne popołudnie.  

Posted in Biedronki | Leave a comment

Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka” 20 września Biedronki obchodziły  Światowy Dzień Przedszkolaka, tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach, zanim jednak to nastąpiło, życzenia dzieciom złożyła osobiści pani Dyrektor Magdalena Jankowiak. Przedszkolaki chętnie  uczestniczyły w zabawach […]

Posted in Biedronki | Leave a comment