Biedronki

Vector illustration of cartoon ladybug flying Zdjęcie Seryjne - 84274688

Grupa Biedronki

Nauczycielki grupy: Anna Stępień, Anna Maćkowiak

Pomoc nauczyciela/woźna – Arleta Zielińska


Balik karnawałowy.

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze 8 lutego bawiły się dzieci z grupy Biedronki . Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach .Więcej »

Grudniowe wspomnienia - pieczenie pierników, wigilia.

   Biedroneczki piekły pierniczki, poznały składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka.  Efektem  naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kuchareczek pierniki […]Więcej »

Grudniowe wspomnienia

Grudzień był bardzo pracowity dla naszych Biedronek. Przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia to  najpiękniejszy i niepowtarzalny czas. Jest to okres, na który czekały nie tylko dzieci ale i dorośli. W naszym przedszkolu było również wyjątkowo. Dzieci poznały świątecznych zwyczajów oraz tradycje, w sali rozbrzmiewały kolędy i pastorałki. Grupa przygotowała inscenizację „ Jesełek”, występ sprawił, że […]Więcej »

Mikołajki

W piątek 4 grudnia nasze przedszkolaki odwiedził św. Mikołaj. Na szafkach zawisły wykonane przez dzieci skarpety . Szukaliśmy Mikołaja zaglądając w każdy zakamarek szkolnego korytarza ,udało się nam odszukać ślady mikołajowych butów lecz Mikołaj zdążył już odjechać pozostawiając w szafkach upominki. Radość po odszukaniu podarków była ogromna. Tego dnia poznaliśmy historię św. Mikołaja oraz ozdobiliśmy […]Więcej »

Światowy Dzień Pluszowego Misia.

25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Dzień ten uczciły również dzieci z grupy ” Biedronki”, choć tym razem misie musiały zostać w domu, każdy z dumą opowiadał o swoim ulubionym pluszaku. Ten dzień był bardzo radosny i „misiowy” – zabawy odbywały się w rytm znanych piosenek o misiach. Nie zabrakło też […]Więcej »

Konkurs - Dynia w jesiennym przebraniu

Więcej »

Święto Dyni

Dynia jest warzywem, które zachwyca swoim wyjątkowym wyglądem i smakiem. Dziś w naszej sali przeżyliśmy istny dyniowy zawrót głowy. Rozmawialiśmy na temat wyglądu i przeznaczenia tego wartościowego warzywa. Dzieci poznały etapy rozwoju dyni.Odbyły się również „dyniowe zabawy ”, które przyniosły wiele radości wszystkim dzieciom.Więcej »

Jesienne zabawy z warzywami w grupie "Biedronki"

Jesień to czas zbiorów owoców oraz warzyw, aby umilić zdobywanie wiedzy o jesiennych skarbach w naszej grupie powstał sklep . Zabawa w sklep przebiegała według pomysłu dzieci. Zanim jednak zaczęły się bawić, przypominały sobie swoje własne doświadczenia z zakupów. Dzięki temu łatwiej było zaplanować zabawę, a sklep stworzony przez przedszkolaki działał bardzo profesjonalnie. Wchodząc w […]Więcej »

Poznajemy grzyby

Miniony tydzień poświęcony był poznawaniu grzybów jadalnych oraz trujących. Dzieci nauczyły się rozpoznawać grzyby oraz poznały ich budowę. Omówiono zasady bezpieczeństwa podczas grzybobrania. Przedszkolaki wykonały grzyby, które powstały z ziemniaka oraz korzenia pietruszki. Podczas obserwacji przyrodniczej dzieci znalazły kilka grzybów, największe wrażenie zrobił muchomor czerwony.Więcej »

Dzień Chłopaka

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. Ten dzień był szczególny dla chłopców z naszej grupy. Dziewczynki wręczyły im upominki oraz specjalne krawaty dla „super chłopaka”, złożyły życzenia. Nie zabrakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku […]Więcej »

Older Entries »