Sówki

Grupa Sówki

Nauczycielki grupy: mgr Anita Ziętek, mgr Marta Deierling

Pomoc nauczyciela: Agnieszka Rozmiarek


Mikołajki

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. 6 grudnia „sówki” znalazły pod drzwiami zagubiony worek Mikołaja, a w nim tajemniczy listy oraz listę zadań do wykonania. Dzieci chętnie przystąpiły do zadań: szukały pierniczków, śpiewały piosenkę, segregowały karteczki wg koloru i zgadywały poprzez dotyk jaka zabawka kryje […]

Posted in Ogłoszenia, Sówki | Leave a comment

Andrzejki

29 listopada w grupie „sówek”, poznaliśmy tradycję związaną z wróżbami andrzejkowymi. Były wróżby i czary.  Sprawdziliśmy, co nas czeka w przyszłości, jaki zawód będziemy wykonywać i jak będzie miał na imię nasz najlepszy przyjaciel. Ustawione buciki pokazały, kto pierwszy dostanie w tym roku prezent od świętego Mikołaja.

Posted in Sówki | Leave a comment

Bajkoczytanie

28 listopada „sówki” odwiedziła Mama Basi, która przyszła przeczytać dzieciom książeczkę z serii „Zuzia”. Mama Basi przyniosła ze sobą instrument, który bardzo spodobał się naszym przedszkolakom. Wspólnie zaśpiewaliśmy znaną piosenkę „Zuzia lalka…”. Następnie wszyscy mogli spróbować swoich sił, grając kilka dźwięków na prawdziwej gitarze. Bardzo dziękujemy Mamie Basi za wspaniałe popołudnie.    

Posted in Sówki | Leave a comment

Dzień Niepodległości

8 listopada odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości. Tego dnia nasze „sówki” zatańczyły taniec do piosenki „Moja Maryneczka”.

Posted in Sówki | Leave a comment

Doradztwo zawodowe -kucharz.

Na przełomie października i listopada w ramach doradztwa zawodowego poznawaliśmy zawód „kucharza”, w teorii i praktyce. Bawiliśmy się kąciku kuchennym, oglądaliśmy dostarczone przez rodziców przybory kuchenne, rozmawialiśmy z kucharzem pracującym w przedszkolu oraz zwiedzaliśmy przedszkolną kuchnie. Już wiemy gdzie pracuje i czym zajmuje się kucharz. Aby dogłębnie poznać ten zawód wcieliliśmy się w jego rolę i przygotowaliśmy zdrową […]

Posted in Sówki | Leave a comment

Program „Proszę, dziękuję, przepraszam”

W październiku grupę „sówek” w ramach programu „Proszę, dziękuję, przepraszam” odwiedził lew Staś, który zapoznał dzieci z „magicznymi słowami”. Przedszkolaki, dowiedziały się kiedy i jakich „magicznych słów” należy używać. Na koniec „sówki” zrobiły wspólną pracę plastyczną na temat „Jestem miły i życzliwy dla innych, podaję koledze pomocną dłoń”.

Posted in Sówki | Leave a comment

Pasowanie na Przedszkolaka

29 października był dla Sówek dniem wyjątkowym. Tego dnia nasze Sówki zostały uroczyście pasowane na Przedszkolaka przez Panią dyrektor Magdalenę Jankowiak. Dzieci umiliły czas swoim najbliższym prezentując swoje umiejętności, były wiersze, piosenki oraz uroczyste ślubowanie. Na koniec był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. 

Posted in Sówki | Leave a comment

Dzień Chłopca

30 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopca. W tym szczególnym dniu dziewczynki składały chłopcom życzenia, śpiewały „Sto lat” oraz wręczyły kolegom drobny upominek.

Posted in Sówki | Leave a comment

Dzień uśmiechu

4 października br. zgodnie z programem wychowawczym ,,PROSZĘ, DZIĘKUJĘ, PRZEPRASZAM” obchodziliśmy DZIEŃ UŚMIECHU. W tym dniu „sówki” starały się uśmiechać przez cały dzień. Rozmawialiśmy o naszych emocjach. Przygotowaliśmy wspaniałe ordery uśmiechu, które zabraliśmy do domu, aby zarażać innych naszym radosnym nastrojem. Była muzyka, tańce, wspólne zabawy….i same uśmiechnięte miny.

Posted in Sówki | Leave a comment

Region czysty na 6 bardzo prosimy o włączenie się w akcję

Przedszkole Kolorowy Świat w Szczodrzykowie bierze udział w konkursie „Region czysty na 6” ZBIERAMY :baterie , aluminiowe puszki , plastikowe nakrętki ,telefony komórkowe pojemniki ustawione są w korytarzu w przedszkolu ,prosimy o wsparcie 🙂    

Posted in Biedronki, Jeżyki, Motyle, Mrówki, Pszczółki, Ślimaki, Sówki, Żabki, Żuczki | Leave a comment

Więcej wiadomości