Sówki

Grupa Sówki

Nauczycielki grupy: mgr Anita Ziętek, mgr Marta Deierling

Pomoc nauczyciela: Agnieszka Rozmiarek

Dzień Kota

W poniedziałek 17 lutego obchodziliśmy Dzień Kota. Rozmawialiśmy o kotach i opiece nad zwierzętami, omawialiśmy nasze stroje (wiele dzieci przebrało się za kotki). Oglądaliśmy koty na ilustracjach i wyszukiwaliśmy ich w książkach. Ozdobiliśmy nasze kotki tworząc pracę plastyczną. Było dużo śmiechu i zabawy.Więcej »

Bajkoczytanie

We wtorek 11 lutego odwiedziła nas Mama Joachima, żeby nam poczytać. Bardzo nam się podobało. Dziękujemy.  Więcej »

Urodziny Zosi

W poniedziałek 10 lutego obchodziliśmy urodziny Zosi.  Z tej okazji było wspólne świętowanie, składanie życzeń oraz śpiewanie sto lat. Zosiu, jeszcze raz wszystkiego najlepszego.                                   Więcej »

Dzień Miłości i Szacunku

W piątek, 14 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Miłości i Szacunku. Tego dnia rozmawialiśmy o naszych emocjach, czytaliśmy opowiadanie o miłości oraz braliśmy udział w zabawach muzyczno-ruchowych. Wykonaliśmy pracę plastyczną – stemplowanie serduszek, a dla wspaniałych rodziców odbiliśmy nasze rączki, które utworzyły serduszko. Odwiedziła nas pani Julia, która wcieliła się w rolę listonosza i […]Więcej »

Zimowy krajobraz

Choć na dworze nie jest biało, przy sztaludze stoję śmiało. Kropki, kreski esy i floresy…. Któż to wie może zimę wyczaruje się!                                    Więcej »

Balik karnawałowy

24 stycznia w naszym przedszkolu odbył się Balik Karnawałowy. Tego dnia każdy mógł zostać kim chce. Dzieci miały mnóstwo atrakcji zabawy muzyczno-ruchowe, tańce oraz losowanie niespodzianek.Więcej »

Dzień Babci i Dziadka

21 stycznia sówki odwiedzili wyjątkowi goście, kochani Dziadkowie. Z okazji ich święta przedszkolaki z naszej grupy zaprezentowały swoje umiejętności: zaśpiewali piosenki, powiedzieli wiersze i zatańczyli zimowy taniec. Na koniec wręczyli wykonane przez siebie upominki: laurki, magnez na lodówkę oraz świecznik w kształcie serduszka. Była duża trema… ale brawa i uśmiechy naszych Gości jeszcze większe. Jeszcze […]Więcej »

Spotkanie świąteczne

11 grudnia Sówki zaprosiły swoich Rodziców na spotkanie świąteczne. Zaprezentowały swój repertuar, był wierszyki, piosenki i taniec o tematyce świątecznej i zimowej. Po występach były wspólne zimowe zabawy z rodzicami (było dużo śmiechu…)  i wspólne śpiewanie kolęd. Na koniec nasze Sówki wręczyły rodzicom własnoręcznie zrobione z masy solnej ozdoby na choinkę.    Więcej »

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

10 stycznia odbył się w naszym przedszkolu wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już od rana, można było wesprzeć ten szczytny cel zapełniając słynną skarbonkę. W południe spotkaliśmy się wszyscy, alby wspólnie bawić się i zaprezentować swój występ. Nasze „sówki” zatańczyły „taniec śnieżynek” i zaprezentowały wspaniałe hasło „1, 2, 3 pieniądze zbieramy my…” Sówki spisały […]Więcej »

Wigilia

21 grudnia, w piątek po raz pierwszy mieliśmy okazję wspólnie obchodzić Wigilię. Złożyliśmy sobie świąteczne życzenia, podzieliliśmy się opłatkiem. Zasiedliśmy do przystrojonego białym obrusem długiego stołu i zjedliśmy pyszny wigilijny obiad. Były kolędy i prawdziwa świąteczna atmosfera.Więcej »

Older Entries »