Sówki

Grupa Sówki

Nauczycielki grupy: mgr Kinga Kmiecik, mgr Magdalena Czapkiewicz

Pomoc nauczyciela: Agnieszka Rozmiarek

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko kocha misie, lubi się do niego przytuli,on jest kimś ważnym. Miś, to symbol szczęśliwego dzieciństwa.Więcej »

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień , z tej okazji Grupa Sówki wysłuchała wiersz ,, Życzliwość ”, wykonały prace plastyczną ,, Grupowe drzewo życzliwości i pozdrowień”Więcej »

Moja Ojczyzna Mała i Duża

W ramach realizowania tematu kompleksowego ; Moja Ojczyzna Mała i Duża. Dzieci zapoznały się z symbolami narodowymi. Poznały ,,legendę o Szczodrzykowie” i o ,,Białej Damie”. Rozpoznawały miejsca znajdujące się w Szczodrzykowie i w Kórniku. Dzieci wykonywały prace plastyczną ,, Biała Dama ”Więcej »

Urodziny w listopadzie

W grupie Sówki obchodziliśmy urodziny Antosi , Amelki i Kamila Życzymy Wam Wszystkiego Najlepszego z okazji urodzinWięcej »

Urodziny Borysa i Pasowanie na Przedszkolaka

11 listopada obchodziliśmy urodziny Borysa, składaliśmy urodzinowe życzenia, a także śpiewaliśmy sto lat . Borys, tego dnia również został uroczyście Pasowany na Przedszkolaka przez Panią Dyrektor. Wszystkiego najlepszego życzymy dla BorysaWięcej »

11 LISTOPADA- ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości, z tej okazji dzieci przygotowały wiersz ,,Barwy Ojczyste” Czesława Janczarskiego , a także zaśpiewały piosenkę ,,Polska to nasz dom” Polska ma trzy symbole; godło , flagę  i hymn . Zamy je doskonale a dziś śpiewamy  ten rym Dzieci również wykonały pracę plastyczną ,, Barwy ojczyste”, za pomocą kwadracików biało – […]Więcej »

Dzień Postaci z Bajek

05 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z BajekWięcej »

Kolorowe koperty, kolorowe znaczki- DZIEŃ DOBRY, PANIE LISTONOSZU

Kolorowe znaczki, kolorowe koperty, skrzynka pocztowa, kącik poświęcony zdobywaniu wiedzy o zawodzie Pana listonosz, tak ostatnio wygląda aranżacja w Naszej sali. Realizujemy temat kompleksowy : Dzień dobry, Panie listonoszu, dzięki któremu dzieci zdobywają wiedzę o zawodzie listonosza. Wykonywały prace plastycznie,, kolorowe koperty i kolorowe znaczki”. Dzieci zdobyły wiedzę, jak ważna i odpowiedzialna jest praca, którą […]Więcej »

Urodziny Jurka i Franka

W minionym czasie obchodziliśmy urodziny Jurka i Franka Wszystkiego najlepszego z okazji urodzinWięcej »

Jesienne muzyczne inspiracje

W czasie jesiennej pory postanowiliśmy zamienić się w muzyków. Dzieci otrzymały instrumenty muzyczne, które stały się inspiracją i rodzajem naszej ekspresji. Zapraszamy serdecznie do galeriiWięcej »

Older Entries »