Sówki

Grupa Sówki

Nauczycielki grupy: mgr Anita Ziętek, mgr Marta Deierling

Pomoc nauczyciela: Agnieszka Rozmiarek


Spotkanie świąteczne

11 grudnia Sówki zaprosiły swoich Rodziców na spotkanie świąteczne. Zaprezentowały swój repertuar, był wierszyki, piosenki i taniec o tematyce świątecznej i zimowej. Po występach były wspólne zimowe zabawy z rodzicami (było dużo śmiechu…)  i wspólne śpiewanie kolęd. Na koniec nasze Sówki wręczyły rodzicom własnoręcznie zrobione z masy solnej ozdoby na choinkę.    

Posted in Sówki | Leave a comment

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

10 stycznia odbył się w naszym przedszkolu wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już od rana, można było wesprzeć ten szczytny cel zapełniając słynną skarbonkę. W południe spotkaliśmy się wszyscy, alby wspólnie bawić się i zaprezentować swój występ. Nasze „sówki” zatańczyły „taniec śnieżynek” i zaprezentowały wspaniałe hasło „1, 2, 3 pieniądze zbieramy my…” Sówki spisały […]

Posted in Sówki | Leave a comment

Wigilia

21 grudnia, w piątek po raz pierwszy mieliśmy okazję wspólnie obchodzić Wigilię. Złożyliśmy sobie świąteczne życzenia, podzieliliśmy się opłatkiem. Zasiedliśmy do przystrojonego białym obrusem długiego stołu i zjedliśmy pyszny wigilijny obiad. Były kolędy i prawdziwa świąteczna atmosfera.

Posted in Sówki | Leave a comment

Mikołajki

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. 6 grudnia „sówki” znalazły pod drzwiami zagubiony worek Mikołaja, a w nim tajemniczy listy oraz listę zadań do wykonania. Dzieci chętnie przystąpiły do zadań: szukały pierniczków, śpiewały piosenkę, segregowały karteczki wg koloru i zgadywały poprzez dotyk jaka zabawka kryje […]

Posted in Ogłoszenia, Sówki | Leave a comment

Andrzejki

29 listopada w grupie „sówek”, poznaliśmy tradycję związaną z wróżbami andrzejkowymi. Były wróżby i czary.  Sprawdziliśmy, co nas czeka w przyszłości, jaki zawód będziemy wykonywać i jak będzie miał na imię nasz najlepszy przyjaciel. Ustawione buciki pokazały, kto pierwszy dostanie w tym roku prezent od świętego Mikołaja.

Posted in Sówki | Leave a comment

Bajkoczytanie

28 listopada „sówki” odwiedziła Mama Basi, która przyszła przeczytać dzieciom książeczkę z serii „Zuzia”. Mama Basi przyniosła ze sobą instrument, który bardzo spodobał się naszym przedszkolakom. Wspólnie zaśpiewaliśmy znaną piosenkę „Zuzia lalka…”. Następnie wszyscy mogli spróbować swoich sił, grając kilka dźwięków na prawdziwej gitarze. Bardzo dziękujemy Mamie Basi za wspaniałe popołudnie.    

Posted in Sówki | Leave a comment

Dzień Niepodległości

8 listopada odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości. Tego dnia nasze „sówki” zatańczyły taniec do piosenki „Moja Maryneczka”.

Posted in Sówki | Leave a comment

Doradztwo zawodowe -kucharz.

Na przełomie października i listopada w ramach doradztwa zawodowego poznawaliśmy zawód „kucharza”, w teorii i praktyce. Bawiliśmy się kąciku kuchennym, oglądaliśmy dostarczone przez rodziców przybory kuchenne, rozmawialiśmy z kucharzem pracującym w przedszkolu oraz zwiedzaliśmy przedszkolną kuchnie. Już wiemy gdzie pracuje i czym zajmuje się kucharz. Aby dogłębnie poznać ten zawód wcieliliśmy się w jego rolę i przygotowaliśmy zdrową […]

Posted in Sówki | Leave a comment

Program „Proszę, dziękuję, przepraszam”

W październiku grupę „sówek” w ramach programu „Proszę, dziękuję, przepraszam” odwiedził lew Staś, który zapoznał dzieci z „magicznymi słowami”. Przedszkolaki, dowiedziały się kiedy i jakich „magicznych słów” należy używać. Na koniec „sówki” zrobiły wspólną pracę plastyczną na temat „Jestem miły i życzliwy dla innych, podaję koledze pomocną dłoń”.

Posted in Sówki | Leave a comment

Pasowanie na Przedszkolaka

29 października był dla Sówek dniem wyjątkowym. Tego dnia nasze Sówki zostały uroczyście pasowane na Przedszkolaka przez Panią dyrektor Magdalenę Jankowiak. Dzieci umiliły czas swoim najbliższym prezentując swoje umiejętności, były wiersze, piosenki oraz uroczyste ślubowanie. Na koniec był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. 

Posted in Sówki | Leave a comment

Więcej wiadomości