Tak nam minął październik…

Już na początku października było u Nas bardzo radośnie i wesoło a to za sprawą Dnia Uśmiechu! Wszystkie Sówki w tym dniu miały żółte elementy ubioru, w Pszczółkach przedszkolaki zarażały uśmiechem innych a u Motylków czekało wiele zabaw, których „biletem wstępu” był uśmiech od ucha do ucha. Mrówki dowiedziały się, że śmiech to zdrowie a Jeżyki zabierały uśmiech ze sobą. W każdej grupie w tym dniu uśmiech nie schodził z buzi 🙂

„Idzie sobie przedszkolaczek,
Śpiewa, tańczy oraz skacze.
Dziś też powód ma do śmiania,
Bo to dzień jest PASOWANIA.”

We wszystkich oddziałach odbyła się bardzo ważna uroczystość – Święto Grupy połączone z Pasowaniem na Przedszkolaka. Każda grupa zaprezentowała wiersze, piosenki i pląsy, których dotąd się nauczyła. Wszystkich odwiedziła nasza Pani Dyrektor, która za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonała uroczystego Aktu Pasowania na Przedszkolaka. Dzieci po złożeniu przysięgi dokonały wpisu do przedszkolnej Kroniki poprzez odbicie paluszka lub zapis własnego imienia. Uwieńczeniem spotkania był pyszny poczęstunek. Był to dla nas bardzo ważny i szczególny dzień!

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto dla wszystkich pracowników oświaty. Tego dnia w każdej grupie odbył się uroczysty apel. Dzieci w galowych strojach śpiewały piosenki oraz recytowały wiersze. Również nie zapomniały złożyć życzeń swoim wychowawczyniom oraz innym nauczycielom z pozostałych grup.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za umilenie tego dnia poczęstunkiem 🙂

W ramach Dnia Krajobrazu, wszystkie Przedszkolaki bacznie obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie. Głównym tematem było „drzewo w krajobrazie”, dlatego każda grupa wybrała się na spacer w poszukiwaniu najpiękniejszych drzew w okolicy. Dzieci poznawały je przez dotyk, węch, zabawy badawcze i dowiedziały się również jak ważną rolę w przyrodzie odgrywają drzewa. Zwieńczeniem dnia były piękne prace plastyczne.

„Jak przyjemnie i wesoło
kiedy dynia krąży w koło
Dynia tu, dynia tam,
dynia krąży tu i tam”.

W ostatnim tygodniu października w naszym Przedszkolu zrobiło się pomarańczowo! Wszystkie przedszkolaki hucznie obchodziły Dzień Dyni. W tym dniu nie zabrakło dyniowych zabaw, rozmów nt. tego warzywa – jego wyglądu, przeznaczenia oraz wnętrza jak i zabaw paluszkowych z dynią w roli głównej.  

Jednymi z ulubionych zajęć w naszym Przedszkolu, o które dzieci pytają i nie mogą się doczekać, są zajęcia ruchowe z piłką z elementami gimnastyki korekcyjnej z p. Dariuszem Śmigielskim. To doskonała okazja nie tylko do dobrej zabawy i rozwijania swoich umiejętności – to także pozytywny wpływ na rozwój ruchowy i motoryczny przedszkolaków. Trener Darek wykorzystuje wiele ciekawych pomocy, żeby uatrakcyjnić zajęcia i zachęcać dzieci do sportu 😉

We wszystkich oddziałach zostały wprowadzone „Pokazywane wierszyki” oraz „Zabawy paluszkowe”, które są integralną częścią innowacji pedagogicznej Małgorzaty Koc, mającą na celu systematyczne usprawnianie procesów poznawczych połączone z aktywnością ruchową i manipulacyjną. Dziecko poprzez manipulowanie przedmiotami rozwija zdolności motoryczne, koordynację wzrokowo – ruchową, zmysł równowagi, wyczucie przestrzeni, orientację w swoim ciele a więc tworzy fundament pod przyszłą sprawność fizyczną i intelektualną. W każdej sali powstał specjalny „Kącik zabaw paluszkowych”, w którym znajdują się przedmioty sprzyjające ćwiczeniu rączek podczas manipulacji.