Tak nam minął wrzesień…

15 września br. w grupie Sówek, Żabek oraz Jeżyków odbyły się warsztaty garncarskie. Dzieci miały okazje zobaczyć przeróżne wyroby wykonane z gliny. Dowiedziały się również, w jaki sposób są ozdabiane i wypalane naczynia. Następnie mogły poczuć jak ważne i wytrwałe to zajęcie, ponieważ same zamieniły się w artystów. Prace grup były bardzo kolorowe i pomysłowe.

W ramach realizacji tematu kompleksowego „Bezpieczne Przedszkole”, dnia 18 września 2020r. nasze Przedszkole odwiedził Pan Policjant z Komisariatu Policji w Kórniku. Przedszkolaki zostały zapoznane z tematem konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego przechodzenia przez drogę oraz utrwaliły znajomość niektórych znaków drogowych. Policjant zwrócił uwagę dzieci na kolor umundurowania oraz przybliżył im na czym polega jego praca. Największą jednak atrakcją był samochód policyjny, który zaparkował na terenie naszego Przedszkola. To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci Dzieci. Nauczyciele wraz z przedszkolakami składają serdeczne podziękowania policjantom z Komisariatu Policji w Kórniku za poświęcony czas i ciekawe zajęcia. Dziękujemy!

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

21 września w każdej grupie obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Nie brakowało radości i uśmiechów 🙂 Poniżej krótka relacja.

23-24 września br. oddziały z naszego Przedszkola powitały hucznie jesień plenerem malarskim. Dzieci udały się do przedszkolnego ogrodu, gdzie malowały pejzaż jesienny na sztalugach, na dużych i małych formatach a nawet na folii. W tych dniach, nie zabrakło zarówno pogody, jak i pomysłów na przedstawienie jesieni na obrazach 🙂

30 września br. obchodziliśmy w całym Przedszkolu Dzień Chłopca – każdy chłopiec otrzymał tego dnia drobny upominek a na koniec wszyscy zjedli poczęstunek.

Zachęcamy do odwiedzania podstrony każdej grupy w zakładce „O PRZEDSZKOLU” 🙂