Wielkanoc

Pisanki – jeszcze wczoraj robione z mozołem- dziś się mienią tęczą na świątecznym stole. Gdzieś tam za rzeżuchy zając się wychyla Sprawdza, czy gotowa świąteczna drużyna. Tu baranek z filcu, tam kurczak wełniany Każdy na swym miejscu? No to zaczynamy! Wszyscy zgodnym chórem dzisiaj życzą Ci, Rodzinnych i ciepłych wielkanocnych dni.

Grupa sówki czekając na Święta Wielkanocne wykonała prace plastyczną ,, Kosz pełen kolorowych pisanek”. W wielkanocnym koszyczku muszą pojawić się jajka – zwykle kolorowe, ozdobione i pięknie pomalowane.

Jajko to symbol nowego życia, odrodzenia i przeciwdziałania złu. W starożytności było symbolem kultu religijnego, uważano, że jest początkiem wszystkiego. Poza tym, kiedy wybudowano dom, w każdy jego róg wkładano jajko – oczywiście na szczęście. 

W piątek 26 marca do Naszej grupy zawitał zajączek i zostawił w ogrodzie przedszkolnym prezent , którego dzieci z wielką radością szukały. A dopiero wielkim zaskoczeniem dla nich był pozostawiony prezent od Zajączka w sali .