Zabawa w teatr.

Tematyka związana z teatrem wyzwoliła w dzieciach ogromną aktywność własną. Kącik teatralny , a w nim scenka i pacynki , pobudziły dzieci do tworzenia własnych tekstów, fabuły i przedstawień. W  ramach realizacji tematu Zabawa w teatr wykonaliśmy pacynki i improwizowaliśmy scenki teatralne. Dzieci poznały, także teatr jako budynek pełen różnych pracowni i zakamarków. Największe zainteresowanie wzbudziła pracownia krawiecka gdzie powstają kostiumy teatralne. Nasza sala również zmieniła się w pracownie krawiecką, dzieci miały możliwość poznać zawód krawcowej oraz nauczyć się szyć na maszynie, zabawa ta  sprawiła im to wiele radości. Każdy przedszkolak zaprojektował ubranie dla pacynki i z pomocą nauczyciela uszył strój. Podczas zajęć z tej dziedziny przedszkolaki dowiedziały się, jak powstaje sztuka teatralna i wzbogaciły  swój słownik o takie pojęcia jak np. reżyser, scena, kurtyna, sufler, rekwizyty, dekoracja, kostiumy.

Sytuacja w jakiej obecnie jesteśmy nie pozwala na wycieczki, dlatego nie mogliśmy pojechać do teatru, jednak udało nam się zobaczyć przedstawienie na dużym ekranie w sali. Z zapartym tchem nasze przedszkolaki oglądały inscenizację pięknej bajki pt. „Calineczka”.

Podczas zajęć z tej dziedziny przedszkolaki dowiedziały się, jak powstaje sztuka teatralna i wzbogaciły  swój słownik o takie pojęcia jak np. reżyser, scena, kurtyna, sufler, rekwizyty, dekoracja, kostiumy.