Z życia przedszkola – październik 2021 r.

#CodeWeek 9-24 października 2021 r.

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

W tym roku do wydarzenia dołączyło także nasze Przedszkole. Było to świetna zabawa i przygoda z grami logicznymi, programowaniem, prostą grafiką, robotyką.

Ciekawostką jest, że podczas tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania w Polsce odbyło się łącznie 14 900 wydarzeń, co dało naszemu krajowi 3. miejsce na podium – gratulacje!

Pasowanie na przedszkolaka – 13 października 2021 r.

13 października odbyła się w przedszkolu bardzo ważna uroczystość – Pasowanie na przedszkolaka.

Tego dnia dzieci stały się oficjalnie prawdziwymi przedszkolakami.

Uroczystość rozpoczęła się od krótkiego występu artystycznego, dzieci złożyły przysięgę, a następnie Pani Dyrektor pasowała „ogromnym ołówkiem” każdego przedszkolaka. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplom oraz słodki – zdrowy rożek. Było to ogromne dla nas wszystkich przeżycie, gratulujemy Rodzicom tak wspaniałych i dzielnych przedszkolaków 🙂

Dzień Edukacji Narodowej – 14 października 2021 r.

Tego dnia świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji dzieci przyszły ubrane na galowo i w każdej grupie odbyły się uroczyste apele. Naszymi gośćmi były panie Dyrektor. Była to okazja do krótkich występów artystycznych.

Dzień Krajobrazu – 20 października 2021 r.

20 października br. obchodziliśmy Dzień Krajobrazu. Ideą tegorocznego Dnia Krajobrazu było docenienie wartości dostępnych na co dzień przestrzeni przyrodniczych, rolniczych i miejskich, które możemy nie tylko ogarnąć wzrokiem, lecz doświadczyć ich w pełni. Takie otwarte krajobrazy pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. W ramach obchodów Dnia Krajobrazu niektóre grupy wybrały się na spacer by w pełni doświadczać i doceniać otaczającą nas piękną przyrodę, inne – działały plastycznie i przelały na papier widziane wcześniej krajobrazy.

Dzień Dyni – 29 października 2021 r.

29 października br. z okazji Dnia Dyni nasze przedszkolaki przyszły ubrane w pomarańczowych barwach. Ten dzień był wypełniony licznymi zabawami z dynią – dzieci poznały kilka ciekawostek o dyni, brały udział w zabawach ruchowych, sensorycznych jak i w działaniach plastycznych związanych z tym warzywem. Każdy mógł zobaczyć jak wygląda dynia w w środku oraz ją…spróbować! Tego dnia menu przedszkolne było pod znakiem dyni – placuszki dyniowe, zupka dyniowa oraz ciasto dyniowe – były przepyszne!

Wycieczka do lasu w Łęknie

Jak co roku, oddziały z naszego przedszkola pojechały na wycieczkę do lasu w Łęknie. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą. Pierwszym punktem wycieczki była leśniczówka, w której to dzieci przywitał Pan leśniczy. Przedszkolaki wyruszyły na spacer leśnymi dróżkami. Młodsze grupy przywiozły przysmaki dla zwierząt do paśnika. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Po przyjemnej wędrówce był także czas na odpoczynek, który to odbył się w wigwamie. Wewnątrz wigwamu znajdowało się przygotowane ognisko, z którego, to dzieci mogły skosztować upieczonych kiełbasek. Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.