Z życia przedszkola – listopad 2021 r.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek – 5 listopada 2021 r.

5 listopada w naszym Przedszkolu dzieci obchodziły „Dzień Postaci z Bajek”. Dzieci tego dnia słuchały fragmentów bajek, rozpoznawały bajkowe postacie oraz ich tytuły. Ten dzień minął pod znakiem licznych zagadek, zabaw a nawet elementów kodowania.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF – 19 listopada 2021 r.

W piątek, 19.11.2021 r. świętowaliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Dziecka pod patronatem UNICEF. 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 31 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. Tego dnia wszystkie dzieci, nauczyciele i pracownicy przyszli ubrani na niebiesko lub mieli na sobie jakiś niebieski dodatek. Niebieski to kolor UNICEF symbolizujący jedność z dziećmi na całym świecie.

Dzień pluszowego misia – 25 listopada 2021 r.

25 listopada świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Oczywiście wszystkie Misie bawiły się razem z nami. Tego dnia dzieci brały udział w licznych zabawach ruchowych z misiami, tańczyły z miśkami, a także brały udział w różnych konkurencjach.

Andrzejki – 30 listopada 2021 r.

Andrzejki w naszym przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami i wróżenia z pomocą pieniążka 🙂