Dzień Drzewa

This gallery contains 28 photos.

We wtorek 10 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Drzewa. We wszystkich grupach przedszkolnych odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew. Każda z grup poznała innne drzewko, Ślimaczki- Śliwę, Żuczki- kasztanowca, Sówki- jabłonkę, Jeżyki- wierzbę, Motylki- gruszę, Mrówki- dąb, Biedronki- brzozę a Pszczółki- topolę. Dzieci poznały budowę drzew, ich owocę oraz znaczenie dla czystości powietrza. Zakłady Kórnickie ufundowały dla przedszkola piękną, okazałą wiśnię ozdobną , którą Żuczki posadziły w przedszkolnym ogródku, i za którą serdecznie dziękujemy. Motylki odwiedził tata Jurka- lesniczy i opwiedział o tym, jak ważne są dla ludzi drzewa.

Koncert muzyczny „Wszystkie ptactwo tańcuje”

This gallery contains 6 photos.

W czwartek uczestniczyliśmy w interaktywnym koncercie muzycznym Teatru Mozaika pt. „Wszystkie ptactwo tańcuje”. Pomimo śnieżycy za oknem, w sali panowała wiosenna atmosfera za sprawą wspaniałej dekoracji, pięknej muzyki, zachwycającego śpiewu oraz polskich tradycji – chodzenie z gaikiem i kokotem.

Dziękujemy za kolejny wyjątkowy koncert i spotkanie z tradycją.

Tulipany

This gallery contains 3 photos.

Wraz z początkiem wiosny w naszej sali zagościły kwiaty. Tym razem wycinaliśmy z papieru kolorowego tulipany. Umiejętność wycinania nożyczkami ciągle doskonalimy, ale efekty naszych ćwiczeń już można podziwiać w galerii.

Czytanie na dywanie

This gallery contains 3 photos.

19 października odwiedziła nas mama Krystiana, by poczytać Jeżykom książkę o zwyczajach leśnych zwierząt. Bardzo dziękujemy pani Ani i zachęcamy również pozostałych rodziców, by przybyli do naszego przedszkola umilić nam czas odpoczynku.

Dzień Chłopaka

This gallery contains 5 photos.

30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka.

W tym dniu wszyscy się świetnie bawiliśmy. Dla naszych chłopaków dziewczynki zaśpiewały piękne STO LAT oraz wręczyły drobny upominek. Chłopakom uśmiechy nie schodziły z twarzy 🙂

 

Region czysty na 6

This gallery contains 1 photo.

Nasze Przedszkole bierze udział w 4 edycji konkursu „Region czysty na 6”. Szczegóły akcji zostały przesłane na adresy mailowe rodziców.

Sadzenie cebulek kwiatowych

This gallery contains 16 photos.

10 marca dzieci z grupy Żabki zamieniły się w małych ogrodników i w związku z nadchodzącą wiosną założyły swój mini ogródek. Posadziliśmy cebulki kwiatowe, które codziennie podlewamy i obserwujemy ich wzrost. Podczas zajęć dzieci poznały warunki niezbędne do prawidłowego wzrostu roślin.

Dzień chłopca

This gallery contains 9 photos.

W dniu 30 września , grupa Żabek obchodziła ważne święto, a mianowicie Dzień Chłopaka. Chłopcy mieli okazję sprawdzić się w różnych konkurencjach, m.in. zakładania kamizelki na czas, a dziewczynki ogoliły swoim kolegom brody. Spisali się genialnie, każdy otrzymał legitymację Super Chłopaka oraz drobny upominek.

Bezpieczny przedszkolak!

This gallery contains 6 photos.

Dzieci po długiej przerwie szczęśliwie wróciły do przedszkola! Dlatego też miesiąc wrzesień poświęcony jest na przypomnieniu zasad obowiązujących w przedszkolnych murach, jak również omówienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze! W trakcie zajęć dydaktycznych dzieci poznawały zasady ruchu drogowego, wiedzą doskonale, że po przejściu się na hasa! 🙂 Dodatkowo, 18. 09. Przedszkolaki brały udział w spotkaniu z Panem Policjantem!!