Propozycje dla przedszkolaków

Święta, święta i po świętach. Mamy nadzieję, że świąteczny czas upłynął Wam w zdrowiu i miłej atmosferze. Zanim jutro, tj. w środę 15.04.br. wrócimy do codziennych zajęć zaproponowanych przez Wasze nauczycielki, dziś przygotowaliśmy dla chętnych przedszkolaków kilka interesujących propozycji:

  • przypominamy o ogólnopolskiej akcji „Kartka dla medyka” – kto jeszcze nie wykonał laurki/kartki zachęcamy dziś. Pamiętajcie, aby zdjęcie swojej pracy wysłać do nauczyciela, który umieści je w galerii. Szczegóły akcji na podstronach grup lub u wychowawcy.
  •  zachęcamy do eksperymentowania –  każdy przedmiot wymaga zbadania i poznania! Teraz na topie są oczywiście jajka. Codziennie z ofertą ciekawych eksperymentów wychodzi nam naprzeciw Centrum Nauki Kopernik. Zachęcamy do odwiedzenia strony

http://www.kopernik.org.pl/kopernikwdomu/kopernik-wirtualnie/

  •  nasza kolejna propozycja to bajka dla dzieci o koronawirusie „Masz tę moc” Wydawnictwa Olesiejuk. Proste słowa i kolorowe ilustracje tłumaczą dzieciom czym jest i jak się rozprzestrzenia koronawirus. Dzięki tej książce, dzieci dowiadują się, jak ważna jest dbałość o higienę, częste mycie rąk oraz ograniczenie bezpośrednich kontaktów z innymi ludźmi. Polecamy!

https://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/wiadomosci/czytaj/darmowa-ksiazka-elektroniczna-o-koronawirusie-dla-dzieci/

Dodatkowo zachęcamy do codziennej aktywności ruchowej – choćby niewielki tor przeszkód z poduszek i pluszaków – sprawi dzieciom dużo radości i zmobilizuje do wysiłku fizycznego oraz częstego przytulania. Prawdę mówiąc i aktywność ruchowa, i przytulanie jest potrzebne zarówno dzieciom jak i rodzicom!

Pięknego dnia!

Pamiętajcie proszę, że jesteśmy do Waszej dyspozycji!

A od jutrzejszego ranka nasza aktywność skupi się wokół tematu: „Mali  przyjaciele przyrody”.