#CodeWeek w grupie Biedronek

9-24 października #CodeWeek2021

CodeWeek co roku organizowany jest na terenie całej Europy i dedykowany wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia.

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów – w 2020r. zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu! W tym roku świętujemy w dniach 9-24 października.

Nasze przedszkole tydzień kodowania zaplanowało na 18-22.10. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Biedronki tydzień kodowania rozpoczęły od kodów QR. Dzieci dowiedziały się co to za kody, gdzie możemy je znaleźć oraz jak je odczytać. Każdy miał okazję zeskanować kod i wykonać przypisane do niego zadanie związane z pocztą – tematem, który obecnie przerabiamy.

Kolejnego dnia Biedronki wspólnie rozkodowały kod na dużej kratownicy. Od początku padały pomysły dzieci jaki obrazek ułożą. Dopiero podczas układania ostatniego koloru na planszy wszyscy byli już przekonani, że to parasol.

Kolejnym zadaniem w ramach codeweek było indywidualne rozkodowanie napisu JESIEŃ. Oczywiście dzieci nie wiedziały jaki napis kryje się pod kodem- zaczęły się domyślać po trzeciej literze.

Biedronki wykonały zadanie z zakresu kodowania z jesiennych kart pracy. Z tym zadaniem poradzili sobie wzorowo, dokładnie wiedząc gdzie nakleić odpowiednią dynię i paprykę.