Pszczółki

 

Nauczyciele:

 mgr Katarzyna Kofel

mgr Julia Szymenderska

Pomoc nauczyciela:

Angelika Grześkowiak


Dzień Kota

17 lutego br. Pszczółki obchodziły Dzień Kota. Była to okazja do kocich zabaw muzyczno-ruchowych a także obejrzeliśmy film o tych zwierzakach. Również była kocia grafomotoryka – Pszczółki świetnie sobie radzą podczas tych zajęć 🙂 Tego dnia każdy Przedszkolak z naszej grupy wyszedł z namalowanymi wąsami. Było miaustycznie 🙂Więcej »

Lecimy w kosmos! - Pszczółki tworzą Kosmiczny pojazd

Przez najbliższe tygodnie temat kompleksowy brzmi „Lecimy w kosmos!”. Dzieci dowiadują się, jak nazywają się planety, które znajdują się w naszym układzie, ile ich mamy, która jest największa a która najmniejsza. W ramach tematu Przedszkolaki stworzyły dzisiaj swój projekt Kosmicznego pojazdu z małym kosmitą z plasteliny w środku 🙂 Efekty można zobaczyć poniżej:Więcej »

Dzień Miłości i Szacunku

15 lutego obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Miłości i Szacunku. Z tej okazji wspólnie porozmawialiśmy o tym czym jest miłość, przyjaźń czy szacunek. Dzieci powitały się wspólnie zabawą paluszkową wg M. Koc, podawały sobie serce w kręgu mówiąc przy tym sobie miłe rzeczy oraz tańczyły w rytmie cza-cza w parach z balonami. Następnie rozdana została […]Więcej »

Dzień Pizzy

9 lutego br. obchodziliśmy Dzień Pizzy! Grupa obejrzała krótką prezentację dot. historii pizzy – czy wiedzieliście, że nawa pochodzi z łaciny, co oznacza „ciasto z wody i mąki” oraz że pojawiła się po raz pierwszy aż 3000 lat temu? A nazwa margherita pochodzi od imienia królowej Małgorzaty? Pszczółki dowiedziały się z jakich składników robi się […]Więcej »

Podziękowania

Serdecznie dziękuję mamie Zuzi Ś. w imieniu Pań oraz Pszczółek za podarowane książki – codziennie czytamy fragmenty a dzieci nie mogą doczekać się dalszych zagadek Detektywa Pozytywki 🙂Więcej »

Bal karnawałowy "Cztery Pory Roku"

1 lutego br. w naszej grupie pojawiły się takie postacie jak Elsa, Iron Man, Spider Man, Myszka Minnie, zwierzątka – lis, króliczek, ptaszek, żabka, także pan doktor, policjanci oraz bałwanki, pani Wiosna czy truskawka! To nie żarty, to Bal Karnawałowy „Cztery Pory Roku” u Pszczółek 🙂 Było bardzo kolorowo i wesoło! Grupa razem z p. […]Więcej »

6. urodzinki Marysi 🙂

Kochana Marysiu!Wszystkiego najlepszego z okazji Twoich 6. urodzin! Dużo szczęścia, zdrówka, radości i słodyczy, tego Tobie gr. Pszczółek wraz z Paniami życzy 😉 PS Dziękujemy za pyszny poczęstunek!Więcej »

Występ z okazji Dnia Babci i Dziadka

29 stycznia br. Pszczółki brały udział w krótkim występie z okazji Dnia Babcia i Dziadka. Każdy Przedszkolak dzielnie pokonał tremę i wypowiedział swoją rolę. Dzieci pięknie zatańczyły oraz zaśpiewały piosenki dla babci i dziadka.Więcej »

Malowanie puchnącą farbą

W ramach poznawania nowych technik plastycznych, gr. Pszczółek malowała prace nt. zimowy… puchnącą farbą! Ta zrobiona była z pianki do golenia, odrobiny kleju oraz kilku kropel farby. Dzieciom bardzo się podobało, była to również okazja do stymulowania swoich zmysłów (przez dotyk i zapach).Więcej »

Dzień Babci i Dziadka

Niechaj dziadzio z babciuniątak nam długo żyją,póki komar i muchamorza nie wypiją. A ty mucho, ty komarze,pijcie wodę powoli,aż się dziadzio i babcianażyją do woli! – Zofia RogoszównaWięcej »

Older Entries » [ic_add_posts category=”]