Pszczółki

Grupa Pszczółki

 

Nauczyciele: mgr Ewa Płóciennik

Pomoc nauczyciela: Arleta Zielińska


Wycieczka do Szreniawy

27 września udaliśmy się na wycieczkę do Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno- Spożywczego w Szreniawie. Na miejscu przewodnik przybliżył dzieciom historię rolnictwa i przemysłu. Mieliśmy okazję obejrzeć całą kolekcje maszyn, samolotów, samochodów i traktorów. Odwiedziliśmy też zagrodę ze zwierzętami. Podczas warsztatów braliśmy udział w pokazie wyrobu masła. Udaliśmy się do drewnianej zagrody chłopskiej z […]Więcej »

Plener malarski

Zgodnie z tradycją przedszkola, nową porę roku powitaliśmy organizując plener malarski. Z uwagi na to, że pogoda była bardzo sprzyjająca, najpierw udaliśmy się na spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak jesieni. Później rozłożyliśmy sztalugi i farbami malowaliśmy piękne, jesienne krajobrazy.Więcej »

Dzień Przedszkolaka

20 września wspólnie świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tego dnia udaliśmy się do budynku przedszkola, gdzie czekało na nas wiele zabaw i niespodzianek. Z pirackimi opaskami na głowach promowaliśmy radość i dumę z bycia przedszkolakiem. Wraz z innymi grupami wyruszyliśmy na poszukiwania pirackiego skarbu. Zabawom nie było końca. Było bardzo wesoło i kolorowo, dzieci śpiewały wspólnie […]Więcej »

Dzień Kropki

Dzieci z grupy Pszczółek mają za sobą już pierwsze przedszkolne święto, a mianowicie Dzień Kropki, który obchodziliśmy 15 września. Tego dnia odbywały się gry i zabawy związane z kropką: dzieci szukały ukrytych w sali kropek ze swoim imieniem, układaliśmy kropki na dywanie wg. określonego schematu. Nie zabrakło też zabaw muzyczno- ruchowych z Kropką w roli […]Więcej »