Pszczółki

 

Nauczyciele:

 mgr Marta Jankowiak

mgr Julia Szymenderska

Pomoc nauczyciela:

Angelika Grześkowiak


Spotkanie z policjantem

W piątek 11 czerwca br., gr. Pszczółek spotkała się z policjantem. Nasz gość przybliżył nam zasady ruchu drogowego, temat, jak bezpiecznie spędzić wakacje oraz pokazał policyjny sprzęt. Było bardzo pouczająco i ciekawie 🙂Więcej »

Dmuchany Zamek

W miniony czwartek czekała na dzieci zaległa niespodzianka z okazji Dnia Dziecka – wielki dmuchany zamek! Radość nie schodziła z pszczółkowych buziek 🙂Więcej »

Olimpiada sportowa

„W zdrowym ciele – zdrowy duch” – takie hasło towarzyszyło nam 8 czerwca br. Wtedy w naszym Przedszkolu odbyła się Olimpiada sportowa ze współpracy z p. Dariuszem Śmigielskim. Pszczółki miały możliwość uczestnictwa w wielu konkurencjach sportowych. Wszystkie dzieci świetnie sobie poradziły, choć niektóre konkurencje były nie lada wyzwaniem. Było dużo ruchu, zabawy, a w nagrodę […]Więcej »

Dzień Dziecka

W tym roku Dzień Dziecka obchodziliśmy aż 2 dni 🙂 Z tej okazji gr. Pszczółek otrzymała po upominku oraz brała udział w licznych zabawach i atrakcjach. Na obiad były przepyszne hot-dogi a na deser lody. Najwięcej radości sprawiły jednak zabawy na świeżym powietrzu w ogrodzie przedszkolnym.Więcej »

Dzień Bociana Białego

Gr. Pszczółek hucznie obchodziła Dzień Bociana Białego. Jest to okazja do zwrócenia szczególnej uwagi na miejsce jakie ptak ten zajmuje w polskiej kulturze i krajobrazie, a także na jego zagrożenia i potrzebę ochrony gatunku. Tego dnia Pszczółki założyły bocianie opaski, podglądały w internecie bocianie gniazdo oraz brały udział w licznych ptasich zabawach. Było b. wesoło!Więcej »

Przedstawienie z okazji Dnia Mamy i Taty

Dziś 26 maja! Gr. Pszczółek życzy wszystkim Mamom a także Tatusiom wszystkiego najlepszego! Drodzy Rodzice Pszczółek – na waszych mailach jest już nagranie przedstawienia z okazji Dnia Mamy i Taty – zachęcam do obejrzenia. Pozdrawiam serdecznie!Więcej »

Dzień Optymizmu

10 maja br. Pszczółki wzięły udział w X Ogólnopolskim Święcie Optymizmu. Tego dnia dzieci poznały znaczenie słowa optymizm oraz miały okazję skosztować jedzenie z optymistycznego jadłospisu ze śląską nutą. Na szkolnym korytarzu zawisły optymistyczne słoneczniki malowanie farbami autorstwa dzieci. Podsumowaniem dnia było pamiątkowe zdjęcie przed przedszkolem, które z tej okazji zostało pięknie udekorowane balonami, galeriami […]Więcej »

Wędrówki Młodego Odkrywcy

Wokół nas zawitała wiosna a grupa Pszczółek bierze udział w wielozmysłowym poznawaniu różnych ekosystemów. Dzieci regularnie wychodzą na spacery po okolicy, aby podziwiać otaczającą nas przyrodę, dotknąć ją czy nawet powąchać. Na ostatnim spacerze Przedszkolaki szukały kwiatów.Więcej »

Dzień Flagi

30 kwietnia br. gr. Pszczółek obchodziła Dzień Flagi. Tego dnia przypomnieliśmy sobie polskie symbole narodowe, odsłuchaliśmy i zaśpiewaliśmy hymn państwowy oraz każdy Przedszkolak wykonał własnoręcznie flagę Polski. Na koniec dnia zrobiliśmy wspólne zdjęcie z tzw. żywą flagą 🙂 Ten dzień minął nam w duchu patriotycznym.Więcej »

Światowy Dzień Ziemi

W ramach realizacji tematu „Dbamy o naszą planetę”, 22 kwietnia br. gr. Pszczółek obchodziła Światowy Dzień Ziemi. Tego dnia wraz z gr. Mrówek i gr. Biedronek wyruszyliśmy na uroczysty przemarsz. Każda Pszczółka zrobiła w ramach zajęć plastycznych małą papierową planetę wyklejoną plasteliną, która potem pojawiła się na opaskach dzieci. Śpiewaliśmy piosenkę Ekologa Znak oraz przypomnieliśmy […]Więcej »

Older Entries » [ic_add_posts category=”]