Pszczółki

 

 

 


Wycieczka do kina na spektakl „Złota kaczka”

Dnia 19 listopada dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do kina Cinema City w Poznaniu, aby obejrzeć spektakl pt.: „Złota kaczka”. To bajka adresowana była do najmłodszych widzów. Tematem przewodnim przedstawienia była odwaga i poświęcenie. Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie.  Fajne! Super! Ładne! – tak dzieci komentowały obejrzaną bajkę.

Posted in Pszczółki | Leave a comment

Dzień Życzliwości

Przez kilka dni w czasie zabaw i zajęć dzieci zastanawiały się co to jest koleżeństwo, uprzejmość i życzliwość wobec rówieśników i dorosłych i jak można je okazywać. Rozpoznając i nazywając własne uczucia przeżywane w różnych sytuacjach uczyły się wczuwać w emocje innych, dzięki  czemu samodzielnie znalazły odpowiedź na pytanie: dlaczego warto być życzliwym. Przygotowały również […]

Posted in Pszczółki | Leave a comment

Wycieczka do biblioteki

Dzieci z grupy PSZCZÓŁEK oraz MOTYLI odwiedziły bibliotekę w Kórniku i zapoznały się z tym interesującym dla nich miejscem. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejścia między regałami w wypożyczalni i zapoznania się z biblioteką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały […]

Posted in Pszczółki | Leave a comment

Wycieczka na cmentarz

Tuż przed Świętem Zmarłych dzieci wraz z wychowawczyniami wybrały się na cmentarz, celem uczczenia pamięci zmarłych. Dzieci wspólnie z paniami zapaliły znicze na grobach. Przedszkolaki mogły w ciszy, zadumie, posłuchać opowieści wychowawcy na temat przeszłości naszej ojczyzny, zapalić lampki przed tablicą nagrobkową, upamiętniającą Żołnierzy poległych.

Posted in Pszczółki | Leave a comment

Wycieczka do lasu

Pszczółki 6.11.br. wczesnym rankiem wyjechały autokarem na wycieczkę do lasu. Celem wizyty w lesie, była obserwacja pięknej złotej jesieni. Na miejscu dzieci wybrały się na spacer po lesie w poszukiwaniu jesieni. Miały okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew. Ta wycieczka – to obserwacja naturalnego świata roślin, zwierząt, oraz wspaniałe przeżycia. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i […]

Posted in Pszczółki | Leave a comment

Święto Dyni

Z okazji Święta Dyni wszystkie dzieci ubrane były na pomarańczowo, a nawet przebrane w dyniowe stroje, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Dyniowe dekoracje i smakołyki pozwoliły odkryć wiele zalet tego niedocenionego warzywa, a przede wszystkim dały okazję do fantastycznej wspólnej zabawy, a nasze przedszkolaki pokazały, że Święto Dyni może być naszym, polskim świętem. […]

Posted in Pszczółki | Leave a comment

Dzień PRZEDSZKOLAKA 🙂

Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki rzucały kółkami do celu, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej, piłki oraz  balonami. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Po aktywnie spędzonych chwilach, dzieci częstowały się tego zdrowymi przekąskami.    

Posted in Pszczółki | Leave a comment

Wizyta Straży Miejskiej

W naszej grupie gościli  przedstawiciele Straży Miejskiej. Podczas pogadanki dzieci zapoznały się z pracą strażnika miejskiego. Przedszkolaki miały okazję wykazać się wiedzą na temat bezpiecznych zachowań i postaw podczas  spotkania z obcym psem. Panowie przypomnieli dzieciom zasady dotyczące bezpiecznego przechodzenia przez pasy. Utrwalono numery alarmowe. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze. 🙂   .

Posted in Pszczółki | Leave a comment

Dzień Chłopca 🙂

Z okazji Dnia Chłopca dziewczynki w grupie przygotowały dla swoich kolegów słodki poczęstunek ,życzenia i prezenty. Świetnie się bawiąc, wszyscy uczestniczyli w wielu zabawach i konkurencjach sportowych.

Posted in Pszczółki | Leave a comment

Witamy Panią Jesień 🙂

Pszczółki powitały jesień na spacerze szukając dary, które znalazły miejsce w kąciku przyrodniczym: kasztany, żołędzie, kolorowe liście, szyszki oraz jarzębinę. Pani Jesień zaprosiła dzieci tego dnia do wspólnych zabaw i pląsów aby wspólnie z przedszkolakami świętować nadejście nowej pory roku.

Posted in Pszczółki | Leave a comment

Więcej wiadomości