Pszczółki

 

 

 

Spotkanie Wigilijne

A gdy zabłyśnie gwiazdka w błękitnej dalekości będziemy z soba dzielili opłatek, symbol miłości.   Jak co roku, zgodnie z podtrzymywaną od lat tradycją, 20 grudnia 2019 roku w naszej  grupie odbyło się Spotkanie Wigilijne. Po wspólnym kolędowaniu, ozdabianiu świątecznych serwetek, nadeszła pora wspólnego łamania się opłatkiem. To niezwykle wzruszający moment, który zapada przedszkolakom w pamięci […]Więcej »

Mikołajki

6 grudnia 2019 roku nasze przedszkolaki obchodziły mikołajki. Długo oczekiwany gość św. Mikołaj miał pełne ręce pracy, w końcu musiał odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. Dlatego zastukał w nasze okno z uśmiechem pozdrowił wszystkich i wskazał miejsce gdzie zostawił upominki dla dzieci.  Miło spędzony czas uświetniły wspólne zabawy, tańce, śpiew oraz prezenty […]Więcej »

Wycieczka do kina na spektakl "Złota kaczka"

Dnia 19 listopada dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do kina Cinema City w Poznaniu, aby obejrzeć spektakl pt.: „Złota kaczka”. To bajka adresowana była do najmłodszych widzów. Tematem przewodnim przedstawienia była odwaga i poświęcenie. Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie.  Fajne! Super! Ładne! – tak dzieci komentowały obejrzaną bajkę.Więcej »

Dzień Życzliwości

Przez kilka dni w czasie zabaw i zajęć dzieci zastanawiały się co to jest koleżeństwo, uprzejmość i życzliwość wobec rówieśników i dorosłych i jak można je okazywać. Rozpoznając i nazywając własne uczucia przeżywane w różnych sytuacjach uczyły się wczuwać w emocje innych, dzięki  czemu samodzielnie znalazły odpowiedź na pytanie: dlaczego warto być życzliwym. Przygotowały również […]Więcej »

Wycieczka do biblioteki

Dzieci z grupy PSZCZÓŁEK oraz MOTYLI odwiedziły bibliotekę w Kórniku i zapoznały się z tym interesującym dla nich miejscem. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejścia między regałami w wypożyczalni i zapoznania się z biblioteką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały […]Więcej »

Wycieczka na cmentarz

Tuż przed Świętem Zmarłych dzieci wraz z wychowawczyniami wybrały się na cmentarz, celem uczczenia pamięci zmarłych. Dzieci wspólnie z paniami zapaliły znicze na grobach. Przedszkolaki mogły w ciszy, zadumie, posłuchać opowieści wychowawcy na temat przeszłości naszej ojczyzny, zapalić lampki przed tablicą nagrobkową, upamiętniającą Żołnierzy poległych.Więcej »

Wycieczka do lasu

Pszczółki 6.11.br. wczesnym rankiem wyjechały autokarem na wycieczkę do lasu. Celem wizyty w lesie, była obserwacja pięknej złotej jesieni. Na miejscu dzieci wybrały się na spacer po lesie w poszukiwaniu jesieni. Miały okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew. Ta wycieczka – to obserwacja naturalnego świata roślin, zwierząt, oraz wspaniałe przeżycia. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i […]Więcej »

Święto Dyni

Z okazji Święta Dyni wszystkie dzieci ubrane były na pomarańczowo, a nawet przebrane w dyniowe stroje, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Dyniowe dekoracje i smakołyki pozwoliły odkryć wiele zalet tego niedocenionego warzywa, a przede wszystkim dały okazję do fantastycznej wspólnej zabawy, a nasze przedszkolaki pokazały, że Święto Dyni może być naszym, polskim świętem. […]Więcej »

Dzień PRZEDSZKOLAKA 🙂

Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki rzucały kółkami do celu, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej, piłki oraz  balonami. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Po aktywnie spędzonych chwilach, dzieci częstowały się tego zdrowymi przekąskami.    Więcej »

Wizyta Straży Miejskiej

W naszej grupie gościli  przedstawiciele Straży Miejskiej. Podczas pogadanki dzieci zapoznały się z pracą strażnika miejskiego. Przedszkolaki miały okazję wykazać się wiedzą na temat bezpiecznych zachowań i postaw podczas  spotkania z obcym psem. Panowie przypomnieli dzieciom zasady dotyczące bezpiecznego przechodzenia przez pasy. Utrwalono numery alarmowe. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze. 🙂   .Więcej »

Older Entries »
[ic_add_posts category=”]