Mrówki

Grupa Mrówki

Nauczycielki grupy: mgr Beata Madajczak, mgr Marta Rybarczyk.
Pomoc nauczyciela: Zofia Grzywacz

 

 

 

Święto jeża

12 listopada obchodziliśmy „Dzień jeża”. Był dzień wyjątkowy i obfitujący w wiele różnych aktywności. Odbyły się zajęcia matematyczne oraz plastyczne z jeżem w roli głównej. Dzieci odwiedził również jeż Albert, który opowiedział dzieciom prawie wszystko o życiu jeży. Na zakończenie dzieci udzielały odpowiedzi na pytania Alberta, za które jeż nagradzał je medalami.Więcej »

W krainie figur geometrycznych

Jedną z aktywności jaką lubią dzieci z grupy Mrówki są zajęcia przy stoliczkach. Tym razem tematem były figury geometryczne. Zadaniem dzieci było nazwanie figur geometrycznych oraz stworzenie z nich kompozycji według własnego pomysłu. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością, a każda z prac była wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju.Więcej »

Święto Niepodległości

Dzień 11 listopada to jedna z ważniejszych dat w historii naszej ojczyzny – Święto Niepodległości. Z tej okazji 10 listopada odbyła się w naszej grupie uroczysta akademia. Dzieci od paru tygodni przygotowywały się do tego wydarzenia. Podczas występu recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały pieśni, oraz tańczyły. O godzinie 11.11 nastąpiło uroczyste odśpiewanie Hymnu Polski. Nasza akademia […]Więcej »

Święto dyni

30 października w grupie Mrówek odbyło się święto dyni. Tego dnia dominował kolor pomarańczowy, zarówno w kolorze naszych ubrań jak i sali. Każde dziecko otrzymało dyniowy symbol w postaci opaski na głowę. Dzieci oglądały oraz opisywały wygląd dyni, klasyfikowały według wielkości, oraz badały „wnętrze warzywa”. Nie zabrakło również wierszyków i zabaw ruchowych z dynią w […]Więcej »

Pasowanie na Przedszkolaka

9 października w naszej grupie odbyło się pasowanie na Przedszkolaka. Do grupy Mrówek dołączyła w tym roku czwórka nowych dzieci. W ramach obchodzenia uroczystości dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Odbyło się również uroczyste ślubowanie. Pani dyrektor na znak włączenia do grona Przedszkolaków kładła na ramieniu ogromną „kredkę”. Na koniec zostały rozdane dyplomy i upominki, oraz […]Więcej »

Konkurs - Dynia w jesiennym przebraniu

Więcej »

Dzień Krajobrazu

20 października obchodziliśmy Dzień Krajobrazu. Głównym tematem tegorocznych obchodów było „drzewo w krajobrazie”. Mrówki tego dnia wybrały się na spacer w poszukiwaniu najpiękniejszych drzew w okolicy oraz wspólnie wykonały pracę plastyczną.Więcej »

Dzień Edukacji Narodowej

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia w grupie odbył się uroczysty apel. W odświętnych strojach dzieci śpiewały piosenki oraz recytowały wiersze. Mrówki nie zapomniały złożyć życzeń swoim wychowawczyniom, oraz innym nauczycielkom z pozostałych grup.Więcej »

"A w wolnym czasie..." - zabawy stoliczkowe

Mrówki bardzo lubią spędzać wolny czas przy stolikach – tworzą wtedy ciekawe prace plastyczne, kolorują, bawią się w „kąciku paluszkowym”, konstruują budowle z klocków oraz uczestniczą w zabawach tematycznych.Więcej »

Mrówki - kreatywnie

Oto wybrane prace plastyczne, które tworzyliśmy w ciągu ostatnich kilku dni.Więcej »

Older Entries »