Mrówki

Grupa Mrówki

Nauczycielki grupy: mgr Dominika Graczyk – Zielińska, mgr Katarzyna Skopek. Pomoc nauczyciela: Maria Zapolna

 

 

 

Spotkanie z ekspertem - kosmetyczka.

W środę „Mrówki” w ramach poznawania zawodów swoich rodziców, miały okazję zapoznać się z zawodem wykonywanym przez mamę Weroniki, która jest kosmetyczką. Pani kosmetyczka krótko opowiedziała nam, na czym polega jej praca, o higienie oraz o potrzebie dbania o zdrowy wygląd. Oczywiście nie mogło zabraknąć praktycznych działań, w których to dziewczynki miały wykonany profesjonalny manicure, […]Więcej »

Dzień babci i dziadka

W piątek 17.01 „Mrówki” od  samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać kiedy zapukają do drzwi. Licznie przybyli babcie i dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Był to czas pełen radości, uśmiechu i dumy.Więcej »

Gwiazdor w przedszkolu

W środę 18.12 nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość, na którego z niecierpliwością czekały wszystkie przedszkolaki. Każde dziecko miało okazję porozmawiać z Gwiazdorem, niektórzy musieli złożyć obietnicę poprawy, natomiast wszyscy otrzymali wyczekiwany prezent.Więcej »

Mikołajki

6 grudnia jest to z pewnością jeden z dni najbardziej oczekiwanych przez dzieci. Dzieci z grupy mrówek już od samego rana nie mogły doczekać się przyjścia Świętego Mikołaja. Jednakże jak się okazało Mikołaj w tym roku był bardzo zapracowany i dzieciom zostawił list, w którym to przeprosiła za swoją nieobecność oraz zapewnił, że prezenty już […]Więcej »

Andrzejki

W piątek 29.11 przedszkolaki z grupy „Mrówek” przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Tego dnia dzieci zapoznały się z tradycją wróżb andrzejkowych, mogły dowiedzieć się kim zostaną w przyszłości, poznały znaczenie różnych kolorów, przedmiotów. Wśród atmosfery tańca, wróżb i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. „Czary mary, niech się spełnią […]Więcej »

Święto Pluszowego Misia

W dniu 25.11 nasze przedszkolaki z grup: Mrówek, Biedronek i Pszczółek uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym pluszowym przyjacielem. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabaw muzycznych, konkursów, zagadek oraz  poznały historię święta. Uroczystość zakończyliśmy wręczeniem każdej grupie dyplomu.Więcej »

Mały Miś w świecie wielkiej literatury

W poniedziałek 04.11 dzieci z grupy Mrówek odwiedził gość, którym była mama Alberta. W ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” , dzieci przeniosły się w świat bajkowych postaci, a jak wiemy nic lepiej nie rozwija wyobraźni jak książka, która rozwesela, bawi i  przekazuje ważne prawdy życiowe.Więcej »

Dzień postaci z bajek

5 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Grupa „Mrówek” wyruszyła w podróż do krainy bajek. Dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące bajkowych postaci , wysłuchały fragmentów utworów ze znanych bajek, segregowały ziarna fasoli i grochu. Na koniec dnia mogły się przenieść do krainy smerfów, gdzie poznały imiona i zwyczaje ulubionych postaci.Więcej »

Wierszowisko

W środę 23.10 odbyła się kolejna edycja Festiwalu Poezji Dziecięcej „Wierszowisko”, zorganizowanego przez Przedszkole „Cztery Pory Roku” w Kórniku. Naszą grupę reprezentowała Gabrysia, która przedstawiła wiersz Cz. Janczarskiego „Naprawiamy misia”. Gabrysi ślemy serdeczne gratulacje, a jej mamie podziękowania za świetne przygotowanie córki.Więcej »

Święto Grupy

W środę 23.10 mrówki  obchodziły swoje święto. Dzieci zaśpiewały wspólnie piosenkę, przedstawiły wiersz, wykonały instrumentację do utworu pochodzącego z filmu „Piraci z Karaibów” oraz zatańczyły do piosenki „chocolate”. Podsumowaniem spotkania były upominki dla dzieci jak i również poczęstunek.Więcej »

Older Entries »