Mrówki

Grupa Mrówki

Nauczycielki grupy: mgr Dominika Graczyk – Zielińska, mgr Katarzyna Skopek. Pomoc nauczyciela: Maria Zapolna

 

 

 


Mikołajki

6 grudnia jest to z pewnością jeden z dni najbardziej oczekiwanych przez dzieci. Dzieci z grupy mrówek już od samego rana nie mogły doczekać się przyjścia Świętego Mikołaja. Jednakże jak się okazało Mikołaj w tym roku był bardzo zapracowany i dzieciom zostawił list, w którym to przeprosiła za swoją nieobecność oraz zapewnił, że prezenty już […]

Posted in Mrówki | Leave a comment

Andrzejki

W piątek 29.11 przedszkolaki z grupy „Mrówek” przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Tego dnia dzieci zapoznały się z tradycją wróżb andrzejkowych, mogły dowiedzieć się kim zostaną w przyszłości, poznały znaczenie różnych kolorów, przedmiotów. Wśród atmosfery tańca, wróżb i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. „Czary mary, niech się spełnią […]

Posted in Mrówki | Leave a comment

Święto Pluszowego Misia

W dniu 25.11 nasze przedszkolaki z grup: Mrówek, Biedronek i Pszczółek uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym pluszowym przyjacielem. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabaw muzycznych, konkursów, zagadek oraz  poznały historię święta. Uroczystość zakończyliśmy wręczeniem każdej grupie dyplomu.

Posted in Mrówki | Leave a comment

Mały Miś w świecie wielkiej literatury

W poniedziałek 04.11 dzieci z grupy Mrówek odwiedził gość, którym była mama Alberta. W ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” , dzieci przeniosły się w świat bajkowych postaci, a jak wiemy nic lepiej nie rozwija wyobraźni jak książka, która rozwesela, bawi i  przekazuje ważne prawdy życiowe.

Posted in Mrówki | Leave a comment

Dzień postaci z bajek

5 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Grupa „Mrówek” wyruszyła w podróż do krainy bajek. Dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące bajkowych postaci , wysłuchały fragmentów utworów ze znanych bajek, segregowały ziarna fasoli i grochu. Na koniec dnia mogły się przenieść do krainy smerfów, gdzie poznały imiona i zwyczaje ulubionych postaci.

Posted in Mrówki | Leave a comment

Wierszowisko

W środę 23.10 odbyła się kolejna edycja Festiwalu Poezji Dziecięcej „Wierszowisko”, zorganizowanego przez Przedszkole „Cztery Pory Roku” w Kórniku. Naszą grupę reprezentowała Gabrysia, która przedstawiła wiersz Cz. Janczarskiego „Naprawiamy misia”. Gabrysi ślemy serdeczne gratulacje, a jej mamie podziękowania za świetne przygotowanie córki.

Posted in Mrówki | Leave a comment

Święto Grupy

W środę 23.10 mrówki  obchodziły swoje święto. Dzieci zaśpiewały wspólnie piosenkę, przedstawiły wiersz, wykonały instrumentację do utworu pochodzącego z filmu „Piraci z Karaibów” oraz zatańczyły do piosenki „chocolate”. Podsumowaniem spotkania były upominki dla dzieci jak i również poczęstunek.

Posted in Mrówki | Leave a comment

Gość w przedszkolu.

W poniedziałek 28.10 w grupie „Mrówek” w ramach projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”, odwiedził nas gość specjalny, którym była mama Blanki S. Pani Daria przeczytała dzieciom bajkę, która niosła ze sobą ważne przesłanie, że szczęście to nie to, co posiadasz lecz to czym potrafisz się cieszyć.

Posted in Mrówki | Leave a comment

Dzień dyni

we wtorek 29.10 obchodziliśmy święto dyni. Obchody tego święta rozpoczęliśmy od zabaw i konkursów sportowych z udziałem dyni. Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat oraz dowiedziały się, że dynia jest zdrowym i smacznym warzywem, z którego można przygotować wiele dań. Na zakończenie święta dyni, każdy przedszkolak mógł ozdobić swoją dynię. […]

Posted in Mrówki | Leave a comment

szaszłyki owocowe

We wtorek w naszej grupie był bardzo owocowy dzień. Nie zabrakło tego dnia, zabaw, zagadek i piosenek, w których główną rolę miały owoce. Głównym punktem dnia było przygotowanie szaszłyków z owoców. Pamiętaliśmy o umyciu rąk i owoców, mieliśmy fartuszki jak prawdziwi kucharze, kroiliśmy nasze owoce na małe kawałeczki, ach!! co to była za uczta, a […]

Posted in Mrówki | Leave a comment

Więcej wiadomości