Mrówki

Grupa Mrówki

Nauczycielki grupy: mgr Beata Madajczak, mgr Marta Rybarczyk.
Pomoc nauczyciela: Agnieszka Andrzejewska

 

 

 

Pieczemy szarlotkę

Na zakończenie tematu kompleksowego „Samodzielni w kuchni” dzieci przygotowały pyszną, tradycyjną szarlotkę. Pracy było dużo i wszystkie „Mrówki” miały jakieś ważne zadania do wykonania. Trudy pracy zrekompensował piękny zapach pieczonego ciasta oraz wyborny smak.Więcej »

W pizzerii u Mrówek

W trakcie realizacji tematu kompleksowego „Samodzielni w kuchni” dzieci z grupy Mrówki przeniosły się do „pizzerii”, w której każde z nich mogło przygotować według własnego pomysłu i z ulubionymi składnikami. Do przygotowania takiej „pizzy” potrzebne były papierowe spody, plastelina, oraz wyobraźnia. Oto efekty naszej pracy.Więcej »

Dzień Kota

17 lutego corocznie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kota. Z tej okazji w naszej grupie świętowaliśmy ten szczególny dzień. Głównym celem zajęć było uwrażliwianie dzieci na potrzeby zwierząt, a także rozwijanie ich aktywności twórczej: językowej, ruchowej i plastycznej. Były zabawy z kłębkiem wełny, zabawy dźwiękonaśladowcze, oraz ruchowe. Na koniec zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną.Więcej »

Dzień miłości i szacunku

15 lutego obchodziliśmy w naszej grupie „Dzień miłości i szacunku”. Święto to przepełnione było uśmiechem, miłymi gestami oraz ciepłymi słowami jakie dzieci kierowały do siebie nawzajem. Czas był wypełniony zabawami integracyjnymi z sercem w roli głównej. Nie mogło zabraknąć też tańca i drobnych upominków.Więcej »

Dzień puzzli

Zabawa z puzzlami to doskonałe ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz koncentracji uwagi. Dzieci z grupy Mrówki z okazji „Dnia puzzli” miały do zrealizowania trzy zadania. Pierwsze z nich polegało na ułożeniu układanki w zespołach czteroosobowych. Drugie zadanie to stworzenie puzzli według własnego pomysłu i wymiana ich między sobą. Ostatnie zadanie to samodzielne ułożenie obrazka z puzzli. […]Więcej »

"Segregujesz - świat ratujesz"

Człowiek ma istotny wpływ na otaczające go środowisko. Wszyscy wiemy, że Ziemia jest naszym domem, który powinien być czysty i zadbany. Dlatego konieczne jest rozwijanie świadomości ekologicznej już od najmłodszych lat. Jednym ze sposobów zachowania czystości na naszej planecie jest np, segregacja śmieci. Argumentów na rzecz segregowania odpadów jest wiele. Jeden z najważniejszych to taki, […]Więcej »

"Zima wierszem malowana"

W czwartek 11 lutego odbył się w naszej grupie konkurs recytatorski pod hasłem „Zima wierszem malowana”. Zadaniem dzieci było nauczenie się wiersza o zimowej tematyce i przedstawienia go na forum grupy. Nasze przedszkolaki poradziły sobie z tym znakomicie. Po występach zostały rozdane dyplomy, drobne upominki oraz został zorganizowany poczęstunek.Więcej »

Balik karnawałowy

W piątek 5 lutego odbył się w naszej grupie bal karnawałowy. Tego dnia dzieci przyszły przebrane za wybrane przez siebie postaci z bajek, książek. Zabawa odbyła się w naszej sali, która na ten czas udekorowana została pod hasłem: cztery pory roku. Impreza rozpoczęła się prezentacją strojów przez dzieci – każdy opowiadał o tym za kogo […]Więcej »

Ptaki w karmniku

Podczas realizacji tematu kompleksowego o ptakach dzieci zrozumiały, że ptaki potrzebują pomocy człowieka aby przetrwać mroźną zimę. Dokarmianie ptaków powinno odbywać się w sposób regularny i odpowiedzialny – ptakom należy podawać jedynie wartościowy pokarm, przede wszystkim różnego rodzaju ziarna. Na zakończenie tygodnia o ptakach dzieci wykonały pracę plastyczną z użyciem prawdziwych ziaren oraz materiałów plastycznych. […]Więcej »

Dzień Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dziadka składamy najserdeczniejsze życzenia naszym ukochanym Seniorom, życząc im dużo zdrowia i uśmiechu na każdy dzień.Więcej »

Older Entries »