ŚLIMAKI

 

                                                         Nauczycielki grupy: mgr Ewa Szulc, mgr Julia Szymenderska

Pomoc nauczyciela: Paulina Olejnik

**********************************************************************************

Poznajemy zawody – SPRZEDAWCA

Kto to jest ,,sprzedawca”, czym się zajmuje i gdzie go znaleźć możemy? W tym celu do sklepu poszliśmy… Gdzie przyjęła nas miła Pani, z uśmiechem, z radością i szczerą chęcią pomocy. Na zadane pytania chętnie odpowiedziała, poradziła i wszystko pokazała. Spotkaliśmy się również z mamą Filipa z gr . Jeżyków p. Mieloch, która opowiedziała nam o swoim zawodzie oraz poczęstowała pysznym pieczywem. W sali stworzyliśmy mały sklepik, który cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci wcielających się  w rolę sprzedawcy.

                                      

**********************************************************************************

Pokaz zwierząt egzotycznych

4 marca odwiedziła nas p. Klemens, mama naszego starszego kolegi z gr. Żabki, która pokazała nam jakie zwierzęta egzotyczne ma w domu.

**********************************************************************************

Wizyta Ratowników Medycznych

27 lutego br. dzieci z grupy Ślimaków gościły Ratowników Medycznych. Celem spotkania było przygotowanie przedszkolaków do prawidłowego zachowania się w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Na samym początku Pan Ratownik pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień i wytłumaczył dlaczego jest koloru pomarańczowego. Wyjaśnił również na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe.

**********************************************************************************

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu na stałe wpisany jest w kalendarz imprez przedszkolnych . Mimo, że za oknem zima jest to najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość, wywołuje uśmiechy na twarzach, powoduje , że małe serduszka dzieci biją szybciej, a Babcia i Dziadek ze wzruszeniem słuchają czułych słów , kierowanych pod ich adresem.

**********************************************************************************

Balik karnawałowy

W środę 30 stycznia odbył się w przedszkolu  wielki bal karnawałowy pt.,, Gwiazdka z nieba”.  Dzieci z wielką radością przekraczały próg przedszkola w swoich kolorowych strojach. Trudno było poznać naszych  milusińskich.  Dzieci brały udział w zabawie tanecznej, konkursach  i korowodach. Wspaniała zabawa na pewno pozostanie w ich pamięci.

 

**********************************************************************************

Wigilia

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia  zakończyliśmy  wigilią, która odbyła się 21 grudnia. Dzieci w tym dniu wspólne kolędowały, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzeń oraz zjadły  wspólny wigilijny obiad. Oczywiście nie zabrakło  prezentów, które przyniósł Gwiazdor.

**********************************************************************************

Spotkanie świąteczne z Rodzicami

Boże Narodzenie to czas magiczny, radosny. Czas pełen zadumy, refleksji, rodzinnych spotkań. Świąteczny nastrój zapanował również w naszej grupie, 17 grudnia. Tego dnia odbyło się  spotkanie świąteczne z rodzicami. Bożonarodzeniowy klimat dopełniały okolicznościowe dekoracje, lampki, choinka oraz odświętnie nakryty stół.Podniosłym momentem spotkania był krótki program artystyczny w wykonaniu. Dzieci z zaangażowaniem śpiewały utwory o tematyce świątecznej i zimowej, zaprosiły także przybyłych gości do wspólnej kolędy.

**********************************************************************************

Pieczenie pierników

Zgodnie z przedświąteczną tradycją dzieci z gr. Ślimaczków upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanych wcześniej przepisów. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój.

**********************************************************************************

Wizyta Mikołaja

 Wizyta  Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchując „Mikołajowych” dzwoneczków. W tym roku Mikołaj przyjechał do nas na motorze. Radość dzieci z przyjazdu Mikołaja i prezentów była ogromna.

**********************************************************************************

„Wczoraj rosłaś na polanie dzisiaj przyszłaś do nas jakie miłe to spotkanie choinko zielona…”

Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka.W naszym przedszkolu również nie mogło zabraknąć tego rytuału. Tuż przed wizytą św. Mikołaja długo oczekiwanego gościa przedszkolaki z wielkim zapałem zabrały się do ubierania choinki. Zawieszały bombki, gwiazdki, łańcuchy, kolorowe światełka.

 

 

 

 

 

 

 

**********************************************************************************

Andrzejkowe wróżby

**********************************************************************************

Hej, w kopalni praca wre…- poznajemy zawód górnika

  

 

 

 

 

 

 

 

***************************************************************************

Wycieczka do Kórnika – poznajemy najbliższą okolicę.

**********************************************************************************

Święto Niepodległości

9 listopada w naszym przedszkolu wspólnie obchodziliśmy Święto Niepodległości. Wcześniej przygotowywaliśmy się do tego święta ucząc Katechizmu polskiego dziecka, tworząc godło, kotyliony, flagę Polski oraz plakat patriotyczny. Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu narodowego o godz. 11.11.

 

**********************************************************************************

Dzień Postaci z Bajek

Dnia 5 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia wszystkie dzieci wcieliły się w różne bajkowe postacie. Stroje były bardzo kolorowe i do złudzenia przypominały dziecięcych bohaterów bajek. Wspólnie świętowaliśmy ten dzień odgadując przygotowane zagadki, uczestnicząc w bajkowych konkurencjach i bawiąc się przy muzyce z bajek.

**********************************************************************************

Ćwiczymy nasze rączki nawlekając guziki

**********************************************************************************

Borowiki w wykonaniu Ślimaczków