W poszukiwaniu zajączka – wycieczka do lasu

Tradycją naszego przedszkola stało się odwiedzanie lasu w różnych porach roku. Wraz z początkiem wiosny oraz zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy, wybraliśmy się całym przedszkolem do Nadleśnictwa w Zaniemyślu. Tym razem jednak nasza wyprawa miała specjalny cel. Oprócz poszukiwań pierwszych oznak wiosennych, postanowiliśmy poszukać  wielkanocnego zajączka. W towarzystwie pana leśniczego Zbigniewa Łyszczarza udaliśmy się na spacer do paśnika, do którego zanieśliśmy smaczne marchewki.  Po powrocie ze spaceru czekał  na nas  list. Jak się wszyscy domyślacie list był od zajączka. Na każdą z grup przedszkolnych czekało specjalne zadanie od naszego przyjaciela. Zajączek również obiecał, iż już niedługo odwiedzi nas w naszym przedszkolu. I słowa dotrzymał, gdyż każdy przedszkolak w środę, otrzymał upominek od naszego leśnego przyjaciela.

Podczas wycieczki mieliśmy okazję również odpocząć w dużym wigwamie, wypić ciepłą herbatę i zjeść kiełbaski prosto z ogniska. Mamy nadzieje, że czeka nas jeszcze wiele tak wspaniałych wędrówek.