Noc Sów

 W poniedziałek, 26 marca 2018r. już po raz drugi w naszym przedszkolu odbyła się Noc Sów – ogólnopolskie wydarzenie  edukacyjne, którego pomysłodawcą i koordynatorem jest Stowarzyszenie Ptaki Polskie.  Późnym popołudniem gościliśmy w przedszkolu ponad 30 uczestników (dzieci, rodziców i pracowników przedszkola), którzy dzięki ornitologowi – panu Michałowi Jankowskiemu – poznali ciekawostki z życia sów, a szczególnie ich budowę, zmysły, zwyczaje, gatunki występujące w Polsce oraz sposoby ich ochrony. Największą atrakcją  naszego spotkania były nocne nasłuchy w terenie. Zaopatrzeni w czołówki, latarki, lornetki,  odblaski i cenne wskazówki przewodnika, tuż po zachodzie słońca, wyruszyliśmy w teren w poszukiwaniu „ptaków nocy”.  Choć pogoda nam nie sprzyjała, po chwili nasłuchów, pojawiły się dwie uszatki. Dla wielu uczestników Nocy Sów było to niezapomniane przeżycie. Oprócz naszego przedszkola w wydarzeniu Noc Sów w całej Polsce brały jeszcze udział 252 instytucje. Cieszymy się, że aktywnie uczestniczyliśmy w jedynej takiej nocy w Polsce.

www.nocsow.pl

www.ptakipolskie.pl

 

 Magdalena Czapkiewicz

przewodnik Nocy Sów