Biedronki

Dzień Kota

Dzień Kota to wspaniała okazja do bliższego poznania tych tajemniczych zwierząt. Specjalnie przygotowane stanowisko z książkami na temat kotów cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci…

 

Uczestniczyliśmy w licznych zabawach integracyjnych z kotem w roli głównej…

Nie zabrakło także zabaw z kłębkiem wełny…

Znaleźliśmy także czas na rysowanie kotów (po wcześniejszym zgłębieniu charakterystycznych cech budowy ich ciała)…

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu tego dnia (za książki, maskotki, kocie akcesoria, stroje, opaski a nawet rodowód i książeczkę zdrowia). To był bardzo interesujący dzień…

 

 

Kosmiczny bal karnawałowy

30 stycznia 2019r. nasza sala zamieniła się w nieznaną przestrzeń pełną ciekawych planet, spadających meteorytów, gwiazd oraz innych nieznanych ciał niebieskich. To wszystko za sprawą balu karnawałowego, który w tym roku, pod przewodnictwem aktorów Teatru Pod Orzełkiem, odbywał się pod hasłem „Gwiazdka z nieba”. Stroje balowe przedszkolaków były barwne i różnorodne. Nie zabrakło wśród nich: kosmitów, ufoludków, astronautów, księżniczek, pszczółek, strażaków czy aniołków. Za pomocą magicznych rakiet przenieśliśmy się w dalekie przestworza i odległe galaktyki. Było mnóstwo dobrej zabawy, którą zapewniły ciekawe konkursy oraz wesoła muzyka.

 

 

Dzień Babci i Dziadka

Tuż przed feriami (09.01.2019r.) zaprosiliśmy do przedszkola Babcie i Dziadków, by wspólnie świętować te wyjątkowe dni: Dzień Babci i Dzień Dziadka. Dzieci wystawiły przedstawienie nawiązujące do minionych świąt oraz zaśpiewały piosenki o babci i dziadku. Po wręczeniu upominków zaprosiliśmy gości na poczęstunek. Kochanym Babciom i Drogim Dziadkom dziękujemy za miłe spotkanie.

 

 

 

Mikołajowe Zawody

W grudniu, nasze dzieci zostały zaproszone na  Mikołajkowe Zawody Sportowe w Poznaniu. Przedszkolne zmagania sportowe poprzedzała miła inauguracja wydarzenia, której głównym bohaterem był oczywiście sam Święty Mikołaj.  Odwiedziły nas także koszykarki z AZS Poznań, które przygotowały dla przedszkolaków kilka zadań i opowiedziały o swojej pasji.  Sportowe zajęcia przeplatały się z zabawą przy świątecznych, wesołych piosenkach. Na koniec  Święty Mikołaj miał dla dzieci niespodzianki ufundowane przez firmę Enea.

Wigilia i spotkanie z Gwiazdorem

W piątek, 21. grudnia 2018r. wszyscy byliśmy w świątecznych nastrojach; eleganckie stroje, pyszności na stole i ciepłe życzenia dla kolegów i koleżanek, a po południu udział w przedstawieniu pt. „Pastorałka” Teatru Krokodyl i wizyta Gwiazdora, który dla każdego miał wielki prezent.

Kochane Biedronki!

Życzymy Wam rodzinnych, radosnych Świąt!

 

Mikołajki

6 grudnia czekało na nas wiele niespodzianek: zabawa tropiąca „W poszukiwaniu Świętego Mikołaja”, zajęcia plastyczne „Inspiracje plastyczne z czerwonym punktem na temat „Święty Mikołaj” oraz oczywiście spotkanie ze Świętym Mikołajem, który ze względu na warunki pogodowe, przyjechał do nas motorem.

Spotkanie z rotmistrzem Włodzimierzem Rocławskim

W środę, 19.12.2018r. gościliśmy w przedszkolu wyjątkowego gościa – rotmistrza Włodzimierza Rocławskiego – Prezesa Stowarzyszenia Kawaleryjskiego im. 7 Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich, który opowiedział nam wiele ciekawostek związanych z Powstaniem Wielkopolskim. Serdecznie dziękujemy za interesujące spotkanie!

Spotkanie świąteczne z rodzicami

„Czas dobroci” to tytuł przedstawienia, na które zaprosiliśmy panią dyrektor oraz naszych rodziców do przedszkola 12.12.2018r. Choć w przedstawieniu pojawiło się wiele postaci: Gwiazdeczki, Trzej Królowie, Święty Mikołaj, Owieczki, Pastuszkowie oraz Józef z Maryją, to łączył ich wspólny mianownik – radość z nadchodzących świąt. Wierzymy, że tą radością Was obdarowaliśmy – zatem Wesołych Świąt!

P.S. Następnego dnia zaprosiliśmy do naszej sali młodszych przedszkolaków, aby i oni mogli poczuć „czas dobroci”.

 

Teatrzyk „Kolędnicy”

12 grudnia 2018r. gościliśmy w przedszkolu znanych i lubianych przez nas aktorów Teatru pod Orzełkiem. Tym razem dzieci z naszej grupy przebrały się w stroje kolędników i wraz z aktorami – Aniołami odgrywały historię Bożego Narodzenia. Mimo, że nie odbyła się ani jedna próba, przedstawienie zachwyciło przedszkolaków i razem z aktorami – Aniołami oraz aktorami – Biedronkami, odśpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Gratulujemy Tosi, Szymonowi, Kazikowi, Bartkowi, Jasiowi, Frankowi, Paulince, Stefanowi, Emilce, Patrycji, Marysi oraz Wiktorii udanego występu!

Wycieczka do Muzeum Rogalowego w Poznaniu

04.12.2018 r. odwiedziliśmy Muzeum Rogalowe w Poznaniu. Poznaliśmy historię Marcińskiego Rogala, uczestniczyliśmy w warsztatach wypieku rogali oraz degustacji.  Mogliśmy także posłuchać gwary poznańskiej. Po wizycie w muzeum odwiedziliśmy Stary Rynek, a w południe podziwialiśmy trykające się Poznańskie Koziołki.