Biedronki

Zajęcia z gliną

Nasza grupa często i chętnie sięga po glinę. Czasem po chwili, a innym razem po dłuższym czasie bezkształtne kawałki gliny przeobrażają się w talerze, zające, dinozaury lub inne obiekty. Praca w glinie uczy cierpliwości, planowania, samodzielności i eksperymentowania. Glina rozwija wyobraźnię i daje nam dużo radości.

Wielkanocna Wioska Zajączka

W tym roku Rada Rodziców przygotowała dla nas wyjątkową niespodziankę. Tuż przed Wielkanocą zaprosiła nas do Dziekanowic do Wielkanocnej Wioski Zajączka. Cóż tam się działo? Oj, wiele dobrego! Braliśmy udział w niesamowitych eksperymentach w igloo, witaliśmy wiosnę tańcem w Indiańskiej Wiosce, tropiliśmy zagubione kurczęta, brykaliśmy z Tygryskiem i innymi przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu oraz wykonywaliśmy świąteczne stroiki. Na koniec do naszej zabawy dołączył Wielkanocny Zajączek. Przez cały pobyt w Dziekanowicach, uśmiech nie znikała z naszych ust. Pełni wrażeń po całodniowej zabawie wróciliśmy do przedszkola. Dziękujemy Radzie Rodziców za tak atrakcyjną wycieczkę!

Edukacyjne spotkania ze sztuką „Zobacz, posłuchaj, zaśpiewaj, jak ciekawy jest Poznań”

W czwartek, 28.03.br. wraz z agencją artystyczną Mozaika poznawaliśmy stolicę Wielkopolski. Wszelkie tajemnice Poznania odkryliśmy dzięki autorskim piosenkom Przemka Mazurka. Przemieszczając się muzycznym tramwajem, poznaliśmy poznańskie legendy, charakterystyczne budowle oraz gwarę. Dziękujemy za kolejne, wyjątkowe spotkanie ze sztuką.

Eksperymenty z wodą

W miniony czwartek, dzięki eksperymentom z wodą, dzieci z naszej grupy miały możliwość mierzenia i porównywania ilości płynu. Odkryły min., że woda przyjmuje kształt pojemnika, w jakim się znajduje oraz jest źródłem życia na Ziemi. Dzieci zgodnie uznały, że wodę należy oszczędzać.

Czytanie na dywanie z mamą Lilki

Piotruś Królik, to kolejna lektura, którą mogliśmy wysłuchać podczas akcji „Czytanie na dywanie”. Przygody sympatycznego królika przybliżyła nam pani Karolina, mama Lilki, która odwiedziła nas w miniony czwartek. Pani Karolino – dziękujemy!

Zajęcia biblioteczne o Warszawie

W poniedziałek, 18.03.2019r. odwiedziliśmy Bibliotekę Publiczną w Kórniku filia w Bninie, by zgłębić naszą wiedzę o Warszawie. Odbyliśmy wirtualny spacer po stolicy i poznaliśmy charakterystyczne budynki i pomniki; wysłuchaliśmy legendę o Syrence oraz wykonaliśmy jej portret. Dziękujemy za interesujące zajęcia.

Wizyta eksperta – wędkarstwo

Zapowiedź każdej wizyty eksperckiej wywołuje w naszych Biedronkach poruszenie, bo rodzice prezentują nam niesamowite rzeczy. Tym razem ekspertem był tata Piotrusia, pan Adrian, który przybliżył nam swą pasję – wędkarstwo. Poznaliśmy sprzęt wędkarski i jego nazewnictwo, mogliśmy nauczyć się składać podbierak i zwijać żyłkę kołowrotkiem, dowiedzieliśmy się podstawowych informacji o przynętach oraz o gatunkach ryb.  Dziękujemy za interesujące spotkanie.

 

Wizyta eksperta z zakresu zdrowego żywienia

W środę, 13 marca odwiedziła nas w ramach cyklu „Rodzic ekspert” mama Gabrysia. Pani Paulina, jako ekspert od zdrowego żywienia, omówiła z nami piramidę zdrowego żywienia, rozmawiała na temat produktów zarówno zdrowych jak i niezdrowych oraz zaprezentowała różne rodzaje kasz (tych znanych i mniej znanych). Mama Gabrysia zachęcała dzieci do wypróbowania w domu dań z dodatkiem kasz. Może ktoś już wypróbował i chce się nam pochwalić? Czekamy na sygnały a pani Paulinie serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas.

Czytanie na dywanie z tatą Piotrusia

W czwartek, 14 marca, odbyło się u nas kolejne  „Czytanie na dywanie”. Tym razem odwiedził nas tata Piotrusia z wesołą opowieścią o przygodach sympatycznej Świnki Peppy.

Tacie Piotrusia serdecznie dziękujemy

Dzień Kobiet

W tym roku Dzień Kobiet w naszej grupie miał nieco inny charakter. Chłopcy oprócz tradycyjnego upominku dla koleżanek, przygotowali dla małych kobietek ekologiczny salon piękności. Było mnóstwo emocji i radości. Kilku chłopców również zdecydowało się na wypróbowanie naszych zdrowych maseczek.