Biedronki

Koncert muzyczny

W czwartek, 18.10.br. gościliśmy w przedszkolu artystów MOZAIKI, którzy zaprezentowali nam pierwszy z cyklu koncert muzyczny.       W związku z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, koncert nosił tytuł „Jak brzmiała muzyka niepodległej Polski?”. Podczas tego wyjątkowego koncertu poznaliśmy instrumenty charakterystyczne dla brzmienia epoki oraz wysłuchaliśmy przedwojennych piosenek. To spotkanie ze sztuką i kulturą miało interaktywny charakter, dzięki czemu na długo zapadnie w naszej pamięci. Dziękujemy za wspaniały koncert!

 

 

Wycieczka do lasu w Łęknie

W środę, 17.10.br. wybraliśmy się na wycieczkę do lasu, aby obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie w okresie jesieni. Zaopatrzeni w lornetki, lupy i sokoli wzrok, wykonywaliśmy liczne zadania przygotowane na trasie naszego spaceru. Po drodze odwiedziliśmy paśnik, w którym zostawiliśmy marchewki dla leśnych zwierząt, znaleźliśmy gigantyczne liście klonu, obserwowaliśmy żuka na leśnie ścieżce oraz podziwialiśmy całą gamę barw na liściach. Chwilę wytchnienia znaleźliśmy w wigwamie, gdzie czekały na nas przekąski przygotowane przez rodziców oraz kiełbaski z ogniska, a także na leśnej polanie, gdzie przy dźwiękach gitary śpiewaliśmy piosenki.

Następnego dnia malowaliśmy farbami „Jesienny las”, gdzie dla wielu przedszkolaków inspirację pracy plastycznej stanowiła wycieczka do lasu w Łęknie.

 

 

Wizyta policjantów

Realizując temat kompleksowy „Bezpieczny przedszkolak” utrwalaliśmy zasady bezpiecznego zachowania się podczas zabaw oraz uwrażliwiliśmy dzieci na potrzebę przestrzegania zasad ruchu drogowego i unikania niebezpiecznych sytuacji. Zwieńczeniem naszych  działań było spotkanie z policjantami, którzy nie tylko opowiedzieli nam o zawodzie policjanta, ale także sprawdzili naszą wiedzę z zakresu bezpieczeństwa.

 

 

101 zastosowań drewnianych klocków

 Drewniane klocki to kultowa zabawka, która rozwija kreatywność, koordynację wzrokowo – ruchową, uczy przewidywania oraz doskonali motorykę i precyzję ruchową.  Oto niektóre sposoby wykorzystania drewnianych klocków  zaproponowane przez Biedronki.

Zabawy ruchowe w ogrodzie

Zagadka: Jaki sprzęt sportowy był najczęściej wybierany przez dzieci we wrześniu?

Odpowiedź zaskoczy pewnie wielu z nas, gdyż była to guma do skakania. Nawet piłka musiała na jakiś czas ustąpić miejsca kolorowej gumie. Dzieci skakały, czołgały się oraz rozwijały umiejętność współpracy podczas wymyślania sposobów pokonania labiryntów z gumy.

 

 

Dzień Chłopca

W ten wyjątkowy dzień były życzenia, upominki i wspaniała uczta. Wszystkich chłopcom, a szczególnie naszej 14, życzymy wszystkiego naj…

Zabawa – ważna sprawa!

Czas swobodnej zabawy to moment na rozwijanie swoich zainteresowań, wymianę pomysłów, nawiązywania relacji z koleżankami i kolegami a także doskonalenia wybranych umiejętności.  Aż miło popatrzeć…

Sprzątanie Świata

21 września 2018r. był dla nas nie tylko dniem świętowania. Po wspaniałej uroczystości, z okazji Dnia Przedszkolaka, przyszedł czas na pracę…. Nasze Biedronki bardzo chętnie przyłączyły się do Akcji Sprzątanie Świata i z zapałem oraz radością porządkowały bliski sobie świat….

Dzień Przedszkolaka

Kolorowy Dzień Przedszkolaka – Biedronki