Pszczółki

Wizyta mamy Henia

Tuż przed Świętami do „Pszczółek” zawitał kolejny, wyjątkowy gość. Mieliśmy przyjemność gościć mamę Henia, z którą dzieci miały okazje zdobić świąteczne choinki. Sposób zdobienia był wyjątkowy i… niezwykle smaczny! „Pszczółki” wykorzystały do zdobienia popcorn. Każdy stworzył swoje wyjątkowe, świąteczne drzewko, którym dzieci obdarowały Rodziców na Święta. Na koniec każdy otrzymał od naszego Gościa upominek. Dziękujemy za odwiedziny!

All-focus

All-focus

All-focus

All-focus

All-focus

All-focus

 

Warsztaty mydlarskie z mamą Marysi

Tuż po Świętach mieliśmy przyjemność gościć mamę Marysi, która tym razem odwiedziła „Pszczółki” jako ekspert od mydełek. Mama Marysi przyniosła wszystkie potrzebne produkty do tego, by powstały mydełka. Każdy z nas miał okazję stworzyć swoje wyjątkowe mydełko. „Pszczółki” samodzielnie tworzyły rozmaite wzory z różnych materiałów, komponowały zapachy. Każde mydełko było inne, wyjątkowe. „Pszczółki” postanowiły, że tymi mydełkami obdarują swoje Babcie i Dziadków podczas ich święta. Serdecznie dziękujemy mamie Marysi za kolejne odwiedziny.

Wigilia w Przedszkolu

21 grudnia „Pszczółki” obchodziły Wigilię grupową. Ten dzień był wyjątkowy bowiem „Pszczółki” w odświętnych strojach zasiadły do uroczystego, świątecznego obiadu. Złożyliśmy sobie nawzajem świąteczne życzenia, podzieliliśmy się opłatkiem, a następnie udaliśmy się do przedszkola, by obejrzeć przedstawienie w wykonaniu Teatru Krokodyl pt. „Pastorałka”. Po spektaklu w sali czekał na nas wyjątkowy Gość – Gwiazdor, który każdemu wręczył świąteczny prezent.

 

Wizyta taty Oliwiera

Naszą grupę często odwiedzają rozmaici goście. Tym razem odwiedził nas tata Oliwiera, aby poczytać „Pszczółkom” w ramach Akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Kolejny raz wysłuchaliśmy interesujących, bajkowych historii. Na tym jednak nie koniec niespodzianek, które przygotował dla „Pszczółek” nasz wyjątkowy Gość. Oliwier wraz z tatą do przedszkolnej sali przyprowadzili świnkę morską – Lucjana. Opowiedzieli nam jak wygląda opieka nad świnką, co lubi jeść, jakie obowiązki związane są z opieką nad zwierzęciem. Dowiedzieliśmy się także kilku ciekawostek na temat świnek morskich, a na koniec każdy mógł pogłaskać Lucka. Serdecznie dziękujemy za wizytę!

Mikołajki

6 grudnia dla wszystkich „Pszczółek” był długo wyczekiwany. Spodziewaliśmy się bowiem wyjątkowego Gościa. A Ten… przybył do nas na motorze! Zaprosiliśmy Go do wspólnej zabawy i śpiewu, a także podarowaliśmy własnoręcznie zrobioną laurkę. Obiecaliśmy, że będziemy grzeczni jak do tej pory i poprosiliśmy, by Mikołaj odwiedził nas znów za rok. Po powrocie do przedszkola czekały na nas upominki, które dla nas zostawił. To był wyjątkowy dzień!

Dzień Pluszowego Misia

26 listopada w naszym przedszkolu królowały misie. Tego dnia „Pszczółki” udały się do przedszkola wraz ze swoimi pluszowymi misiami, aby świętować ten wyjątkowy dzień. Były tańce, piosenki, a na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy gromkie „Sto lat” dla naszych misiów. Z okazji Dnia Pluszowego Misia zorganizowany został konkurs, w którym to „Pszczółki” licznie wzięły udział. Prace dzieci pięknie zdobiły przedszkolny hol.

11 listopada

11 listopada „Pszczółki” obchodziły wyjątkowo. Było uroczyście, podniośle i wzruszająco… Przedszkolaki przygotowały na tę okazję patriotyczną pieśń, którą zaprezentowały podczas uroczystego apelu. Dumnie odśpiewaliśmy hymn „Mazurek Dąbrowskiego”. Obchody dnia 11 listopada nauczyły dzieci szacunku do kraju ojczystego, symboli narodowych, a także rozwinęły poczucie przynależności narodowej.

Akcja „Czytanie na dywanie”

W ramach akacji „Czytanie na dywanie” odwiedzają nas wyjątkowi goście. Tym razem „Pszczółki” gościły mamę Marysi. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały kolejnej ciekawej historii. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny!

 

Spotkanie z Aktorką

19 października mieliśmy przyjemność gościć Aktorkę Teatru Legion Panią Annę Łazukę – Witek. Pani Anna przybliżyła naszym Przedszkolakom zawód redaktora i wraz z dziećmi odegrała utwór pt. „Ptasie Radio” Juliana Tuwima z podziałem na role. Zadanie okazało się nie łatwe, ale dzieci doskonale sobie poradziły w roli redaktorów naśladując ptasie trele. Serdecznie dziękujemy za spotkanie.

Wycieczka do Łękna

Miesiąc październik rozpieszczał nas piękną, słoneczna pogodą, dlatego też nasze Przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę do Nadleśnictwa Babki w Łęknie. Na miejscu przywitał nas Pan Leśnik, który zaprowadził nas do paśnika, gdzie zostawiliśmy marchewkę dla zwierząt. Po spacerze czekały na nas pieczone kiełbaski, a na koniec wspólne śpiewanie przy akompaniamencie gitary.