Pszczółki

Ogródek kwiatowy

Kącik przyrody w przedszkolu to ważny element zarówno dekoracyjny, jak i dydaktyczny. Dzięki stałym zmianom w kąciku dzieci poznają pory roku, potrafią je wymienić i scharakteryzować. Dzięki kącikowi przyrody dzieci kształtują opiekuńczą postawę  wobec różnych roślin oraz środowiska. Dlatego też grupa „Pszczółek” założyła swój własny kwiatowy ogródek.

Śniadanie wielkanocne

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi w grupie „Pszczółek” odbyło się tradycyjne świąteczne śniadanie. Na świątecznym stole nie mogło zabraknąć jajka, białej kiełbaski, „wielkanocnej baby”, stroików z bukszpanu oraz bazi – symboli budzącej się do życia przyrody. Przed wspólnym śniadaniem złożyliśmy sobie życzenia, następnie udaliśmy się do przedszkola na teatrzyk o tematyce świątecznej. Po powrocie Pszczółki udały się do ogrodu, gdzie poszukiwały koszyczków z upominkami od zajączka.

Wycieczka do Dziekanowic

Pod koniec marca dzięki uprzejmości Rady Rodziców dzieci z naszego przedszkola miały możliwość wyjazdu do Dziekanowic w poszukiwaniu Wielkanocnego Zajączka. Wycieczkę rozpoczęliśmy od oglądania zwierząt, takich jak: lamy, króliki i inne ptaki ozdobne. Uczestniczyliśmy również w rozmaitych eksperymentach np. robiliśmy śnieg. Po eksperymentach nadszedł czas na warsztaty wielkanocne, podczas których każdy wykonał swój wielkanocny stroik. Uczestniczyliśmy także w  zabawach tropiących oraz tańcach z tygryskiem. Zwieńczeniem wycieczki były swobodne zabawy na placu zabaw. Serdecznie dziękujemy za ciekawą wycieczkę!

  

 

 

 

 

Europejski Dzień Logopedy

6 marca z okazji Europejskiego Dnia Logopedy w grupie „Pszczółek” odbyły się zajęcia logopedyczne prowadzone przez Panią Małgorzatę Kaczmarek. Celem zajęć było usprawnienie aparatu artykulacyjnego dzieci poprzez ćwiczenie oddechowe, kształcenie umiejętności wypowiadania dłuższych wypowiedzi oraz rozwijanie sprawności ruchowej. „Pszczółki” aktywnie uczestniczyły w zajęciach, a proponowane ćwiczenia warg, języka i żuchwy usprawniły aparat mowy. Przygotowane na ta okazję ciekawe i kolorowe pomoce dydaktyczne m.in. : chusta animacyjna podniosły atrakcyjność zajęć.

 

Wizyta w Bibliotece

W ramach projektu Szlakiem Wisły – Warszawa miasto nad Wisłą „Pszczółki” udały się z wizytą do Biblioteki Publicznej w Bninie na specjalnie przygotowaną lekcję na temat Warszawy. Dzieci z uwagą wysłuchały ciekawych informacji na temat stolicy, utrwaliły poznane wcześniej zabytki, jak również miały okazję wykonać pracę plastyczną – Warszawską Syrenkę, która zdobi przedszkolny hol.

 

 

 

Wizyta ratowników medycznych

W środę 27 lutego nasze przedszkole odwiedzili ratownicy medyczni, którzy opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, a także pokazali jakiego sprzętu używa się kiedy trzeba ratować człowieka. Dzieci z uwagą wysłuchały ratowników, miały również okazję przećwiczyć pierwszą pomoc na fantomach. Podczas spotkania dzieci brały czynny udział w konkursach przygotowanych przez ratowników. Było to niezwykle pouczające spotkanie.

W karnawale same bale…

Księżniczki, strażacy, policjanci, superbohaterowie i inne wspaniałe postacie przybyły 30 stycznia do przedszkola na bal karnawałowy pt. „Gwiazdka z nieba”. Dzieci miały okazję uczestniczyć w konkursach, zabawie tanecznej, która sprawiła wszystkim ogromna radość. Tegoroczny bal z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci.

Dzień Kota

18 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kota. Ten dzień to wspaniała okazja do tego, by poznać obyczaje tych wyjątkowych zwierząt. Wysłuchaliśmy różnych ciekawostek na temat kotów, poznaliśmy ich budowę, a na koniec każda „Pszczółka” narysowała swojego kota.

               

Czytanie na dywanie

Po raz kolejny naszą grupę odwiedził miły Gość – absolwentka naszego Przedszkola, która czytała „Pszczółkom”. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały kolejnej interesującej historii. Naszej absolwentce serdecznie dziękujemy!

Wizyta mamy Henia

Tuż przed Świętami do „Pszczółek” zawitał kolejny, wyjątkowy gość. Mieliśmy przyjemność gościć mamę Henia, z którą dzieci miały okazje zdobić świąteczne choinki. Sposób zdobienia był wyjątkowy i… niezwykle smaczny! „Pszczółki” wykorzystały do zdobienia popcorn. Każdy stworzył swoje wyjątkowe, świąteczne drzewko, którym dzieci obdarowały Rodziców na Święta. Na koniec każdy otrzymał od naszego Gościa upominek. Dziękujemy za odwiedziny!

All-focus

All-focus

All-focus

All-focus

All-focus

All-focus