Pszczółki

Spotkanie z Aktorką

19 października mieliśmy przyjemność gościć Aktorkę Teatru Legion Panią Annę Łazukę – Witek. Pani Anna przybliżyła naszym Przedszkolakom zawód redaktora i wraz z dziećmi odegrała utwór pt. „Ptasie Radio” Juliana Tuwima z podziałem na role. Zadanie okazało się nie łatwe, ale dzieci doskonale sobie poradziły w roli redaktorów naśladując ptasie trele. Serdecznie dziękujemy za spotkanie.

Wycieczka do Łękna

Miesiąc październik rozpieszczał nas piękną, słoneczna pogodą, dlatego też nasze Przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę do Nadleśnictwa Babki w Łęknie. Na miejscu przywitał nas Pan Leśnik, który zaprowadził nas do paśnika, gdzie zostawiliśmy marchewkę dla zwierząt. Po spacerze czekały na nas pieczone kiełbaski, a na koniec wspólne śpiewanie przy akompaniamencie gitary.

Akcja Cała Polska Czyta Dzieciom

W ramach Akcji Cała Polska Czyta Dzieciom odwiedziła nas mama Mikołaja, która przeczytała nam książkę pt. „Nela mała reporterka”. Wszyscy z zaciekawieniem wysłuchaliśmy przygód małej podróżniczki. Mamie Mikołaja serdecznie dziękujemy!

Akcja Sprzątania Świata

Jak co roku we wrześniu nasze Przedszkole bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. W tym roku również nasze Przedszkolaki zaopatrzone w rękawiczki i worki wyruszyły na spacer po okolicy, podczas którego udało nam się zebrać kilka worków śmieci. Dzięki temu wokoło zrobiło się czysto i miło.