Wydarzenia

Aktywny udział w akcji MEN „Szkoła Pamięta”

 

Dyplom – Szkoła pamięta

Nasza placówka aktywnie brała udział w akcji MEN Szkoła Pamięta, której celem było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.

W tym celu przedszkolaki z grupy Mrówki wybrały się na wycieczkę szlakiem Wisławy Szymborskiej, a dzieci z grup Pszczółki oraz Motyle uczciły pamięć poległych poprzez odwiedzenie grobów żołnierzy i zapalenie zniczy na Cmentarzu w Kórniku oraz  pod pomnikiem upamiętniającym  wydarzenia w Kórniku sprzed osiemdziesięciu lat.

Dziękujemy dzieciom i nauczycielom za włączenie się w akcję, do której przyłączyło się prawie 1,3 mln uczestników.

Edukacyjne spotkania ze sztuką – Koncert Muzyczny w przedszkolu

Dnia 31.10 odbył się w naszym przedszkolu koncert muzyczny pt.”Alfabet tradycji. Wielopolska – Ziemia Kaliska”. Dzieci miały okazję poznać z bliska brzmienie instrumentów charakterystycznych dla tego mikroregionu – przede wszystkim skrzypiec, basów i bębna. Dzieci usłyszały zarówno muzykę kaliską graną w składzie na skrzypce i basy, jak i skrzypce, basy, bęben oraz w składzie z trąbką.

 

Przedstawienie w przedszkolu

Czy wolno kłamać ? Czy dobrze jest być nie miłym dla innych ? Czy warto się sprzeciwiać koleżankom i kolegom ? Na te i inne pytania nasze przedszkolaki dostały odpowiedź w czwartek 17.10 – w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie pt.”Na łące i na polu”.

 

Dzień Edukacji Narodowej

W poniedziałek 14.10 odbył się w naszym przedszkolu uroczysty Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Każda z grup przygotowała występ – były piosenki, wierszyki i tańce. Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor, która złożyła życzenia dzieciom, nauczycielom oraz obsłudze przedszkola.

 

Edukacyjne spotkanie ze sztuką, Mozaika.

Dnia 10.10.2019r. w naszym przedszkolu odbył się koncert pt.”Legenda o rogalach Świętomarcińskich”. Dzieci zapoznały się z legendą, uczestniczyły w zabawach oraz dowiedziały się jakie składniki potrzebne są do upieczenia rogali.