Wydarzenia

„Zimowa opowieść”

Dnia 18 grudnia przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne w wykonaniu Teatru Krokodyl pt. „Zimowa opowieść”. Aktorzy w zabawny sposób przekazali dzieciom wiadomości na temat sposobu dbania o zwierzęta zimą. Na zakończenie wspólnie odśpiewaliśmy znaną kolędę „W śród nocnej ciszy”.

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

To już kolejny rok, kiedy to nasze przedszkole przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji WOŚP. Już od 8 do 10 stycznia każdego dnia kwestowaliśmy codziennie na korytarzu przedszkolnym. W piątek 10 stycznia o godz. 11.oo wszyscy spotkaliśmy się na przedszkolnym finale WOŚP.Przedszkolaki z dziewięciu grup: Ślimaki, Sówki, Żuczki, Jeżyki, Żabki, Motyle, Pszczółki, Biedronki oraz Mrówki zaprezentowały swoje wokalne i taneczne umiejętności. W tym roku do naszej puszki udało się zebrać aż 892,94 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za ogromne, kochające i hojne serca. Do zobaczenia za rok!

 

Z życia przedszkola

21 listopada obchodziliśmy w Przedszkolu Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Przygotowania do tego dnia trwały już od kilku tygodni. Główne obchody w naszym Przedszkolu przypadły dzień wcześniej, kiedy to Przedszkolaki z grupy Biedronki, Mrówki oraz Pszczółki zaprosiły swoich młodszych kolegów i koleżanki na przygotowane przez siebie przedstawienie dotyczące życzliwości. Było to okazją do powtórzenia zasad witania się oraz znaczeń zwrotów grzecznościowych. Natomiast 21 listopada każdej grupie prowadzone były zajęcia pełne życzliwości, przekazywane były kartki z pozdrowieniami, a dzieci z grup Motylki, Pszczółki, Mrówki, Biedronki wyjechały na przedstawienie
„Złota Kaczka i Duch Starego Zamku”. Motylki już z daleka pozdrawiały napotkane osoby wykonanymi przez siebie serduszkami z napisami „Proszę”, „Dziękuję”, „Przepraszam”, „Dzień dobry”. Podczas  wyjazdu Przedszkolaki miały okazję w praktyce stosować zwroty grzecznościowe.

Wychowanie w duchu życzliwości i przyjaźni jest bardzo bliskie Przedszkolu Kolorowy Świat w Szczodrzykowie, dlatego postanowiliśmy wziąć udział w programie wychowawczym „Proszę, dziękuję, przepraszam”, który opracowały nauczycielki Przedszkola „BURATINO”: mgr Monika Kowalska i mgr Sylwia Majchrzak.  Naszym celem jest wprowadzenie dzieci w świat dobrego wychowania, uczenie ich życzliwości wobec siebie nawzajem oraz znaczenia właściwych zachowań. Podczas codziennej pracy z dziećmi kształtujemy u nich nawyki używania zwrotów grzecznościowych. Chcemy, aby poznały, jak ważne jest używanie tych zwrotów w życiu codziennym. Od pierwszych dni pobytu w przedszkolu dzieci dowiadują się, jakich zwrotów grzecznościowych należy używać w danej sytuacji,co one znaczą, a przede wszystkim – dlaczego warto ich używać.

Koncert Mozaiki Choinka i jej wigilijne kreacje”

W tym miesiącu koncert Mozaiki, w naszym Przedszkolu odbył się 28.11. Bombki i łańcuchy, jabłka i cukierki, anioły i serca – każda ozdoba ma swoją historię, swoje znaczenie. W oparciu o specjalnie przygotowane rekwizyty dzieci poznały tradycje związane z jednym z najbardziej powszechnych polskich zwyczajów – ubierania choinki.

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy 26.11 w tym dniu każdy mógł przynieść do przedszkole swojego ulubionego misia. Spotkaliśmy się wszyscy razem na świętowaniu tego dnia – były zabawy, tańce i wspólne śpiewanie piosenek o naszych małych przyjacielach.

„Owoce i warzywa” przedstawienie

We wtorek 26.11 odbyło się w naszym Przedszkolu przedstawienie pt.”Owoce i warzywa”. Wszystko jak zawsze na wesoło. Główna bohaterka bajki Marchewa próbowała zmienić złe nawyki żywieniowe swojego ociężałego przyjaciela – Felka. Felka czekała trudna droga, podczas której odkrywał nowe smaki, kształty i kolory warzyw i owoców.

„Strażacy dzieciom” – zbiórka kredek

W naszym przedszkolu od 13.11 do 22.11 zbieraliśmy kredki dla pacjentów szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu. Bardzo DZIĘKUJE wszystkim Rodzicom i dzieciom, które włączyły się w tą akcję – zebraliśmy 64 opakowania kredek :). Koordynator akcji – Olga Strojna

   

Aktywny udział w akcji MEN „Szkoła Pamięta”

 

Dyplom – Szkoła pamięta

Nasza placówka aktywnie brała udział w akcji MEN Szkoła Pamięta, której celem było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.

W tym celu przedszkolaki z grupy Mrówki wybrały się na wycieczkę szlakiem Wisławy Szymborskiej, a dzieci z grup Pszczółki oraz Motyle uczciły pamięć poległych poprzez odwiedzenie grobów żołnierzy i zapalenie zniczy na Cmentarzu w Kórniku oraz  pod pomnikiem upamiętniającym  wydarzenia w Kórniku sprzed osiemdziesięciu lat.

Dziękujemy dzieciom i nauczycielom za włączenie się w akcję, do której przyłączyło się prawie 1,3 mln uczestników.

Edukacyjne spotkania ze sztuką – Koncert Muzyczny w przedszkolu

Dnia 31.10 odbył się w naszym przedszkolu koncert muzyczny pt.”Alfabet tradycji. Wielopolska – Ziemia Kaliska”. Dzieci miały okazję poznać z bliska brzmienie instrumentów charakterystycznych dla tego mikroregionu – przede wszystkim skrzypiec, basów i bębna. Dzieci usłyszały zarówno muzykę kaliską graną w składzie na skrzypce i basy, jak i skrzypce, basy, bęben oraz w składzie z trąbką.