Uroczystości, imprezy i wycieczki

Dzień Postaci z Bajek

W poniedziałek, 5 listopada odbył się Dzień Postaci z Bajek, na który dzieci oraz nauczyciele przebrali się w kolorowe stroje za bohaterów ulubionych bajek. Prowadzące wydarzenie wyjątkowo ciekawie wprowadziły nas w świat bajek. Podczas Dnia Postaci z Bajek dzieci uczestniczyły w zabawach, rozpoznawały nazwy bajek ukryte
w zagadkach, integrowały się z rówieśnikami w trakcie wspólnego tańca przy muzyce bajkowej. W czasie przedszkolnego wydarzenia, dzieci aktywnie odpowiadały na pytania dotyczące bajek, tworzyły swobodne wypowiedzi na ich temat. Mieliśmy okazję wcielić się w bohaterów, takich jak: Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Baba Jaga  i świetnie się bawić. Uczestnicy wydarzenia mogli również trenować rzut do celu podobnie jak Robin Hood. Podsumowaniem wydarzenia była wspólna zabawa przy skocznej muzyce bajkowej. Każdy uczestnik naszego spotkania cudownie spędził czas. W wesołym klimacie przeżyliśmy Dzień Postaci z Bajek.

teatrzyk pt. „Sygnalizatorek Jacek”

„Sygnalizatorek Jacek” Bezpieczeństwo na drodze. Poprzez wesołą, formę, w spektaklu przedstawione zostały zagadnienia istotne, takie jak odpowiedzialność na drodze, ocenianie zagrożeń, wynikających z włączania się pieszego w ruch drogowy, utrwalanie wiedzy o funkcji podstawowych oznaczeń drogowych. Pan Żarówa przypomina dzieciom np. o roli oznaczeń odblaskowych, Dzieci  współuczestniczą również w perypetiach Jeżyka, któremu wybudowano szosę podczas spaceru, co niechybnie odcina drogę powrotną do domu. Z tym dylematem uporać musi się  również  postać Kreta (doskonale radzi sobie z ulicą podkopując się pod nią), postać Muchy (owad przelatuje beztrosko nad szosą – czy to się dobrze skończy? Czy z ręką w gipsie też będzie takim ważniakiem?). Świetna zabawa dla każdego przedszkolaka.

Koncert muzyczny pt. „100 lat od Odzyskania Niepodległości- jak brzmiała muzyka niepodległej Polski?”

W czwartek, 18 października odbył się w naszym przedszkolu po raz pierwszy w nowym roku szkolnym koncert muzyczny .Koncert pt. „100 lat od Odzyskania Niepodległości- jak brzmiała muzyka niepodległej Polski?”  wprowadził nas w klimaty polskiego okresu międzywojennego, pokazując życie kulturalne, zwyczaje, świat mody pierwszych lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Prowadząca koncert w sposób wyjątkowo ciekawy i przystępny wprowadziła nas w atmosferę tych czasów. Mogliśmy usłyszeć kapelę podwórkową, dźwięki trąbki, mandoliny, gitary, akordeonu a nawet tary. Podsumowaniem spotkania była nauka polskiego tanga. Skoczna muzyka sprawiła, że wszyscy w niezwykle roztańczonym i wesołym klimacie włączyliśmy się do wspólnej zabawy.

Wycieczka do leśniczówki w Łęknie

Tradycją naszego przedszkola stało się odwiedzanie lasu w różnych porach roku. Wraz z początkiem jesieni  wybraliśmy się całym przedszkolem do Nadleśnictwa w Łęknie. W towarzystwie pana leśniczego Zbigniewa Łyszczarza udaliśmy się na spacer do paśnika, do którego zanieśliśmy smaczne marchewki dla zwierząt mieszkających w lesie.  Zaobserwowaliśmy zmiany jakie zaszły jesienią w lesie – kolorowe liście, pojawiające się grzyby, a także udało się nam zobaczyć małą wiewiórkę biegającą po lesie. Podczas wycieczki mieliśmy okazję również odpocząć w dużym wigwamie, wypić ciepłą herbatę i zjeść kiełbaski prosto z ogniska. Mamy nadzieje, że czeka nas jeszcze wiele tak wspaniałych wędrówek.

 

Dzień Edukacji Narodowej

W poniedziałek, 15 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Edukacji Narodowej.

Pasowanie na przedszkolaka

Dzieci 3,4 i 6 letnie uczęszczające do naszego przedszkola maja za sobą pierwszą ważną uroczystość jaka było pasowanie na przedszkolaka, które odbyło się w sobotę 29 września 2018r. Wydarzenie to było zwieńczeniem procesu adaptacji do przedszkola. Zgromadzeni rodzice podziwiali występy artystyczne swoich pociech . Punktem kulminacyjnym uroczystości był moment pasowania przez panią Dyrektor Magdalenę Jankowiak. Niejednej mamie i tacie zakręciła się łza w oku, że oto ich dziecko stało się prawdziwym przedszkolakiem.

Teatr Pod Orzełkiem „Czarne i białe”

Poeta Pan Czarny i Malarka Pani Biała tworzą książkę o czarno-białym miasteczku. Widzowie biorą udział w przygodach Czarnego i Białego Kota, Białego Niedźwiedzia, Fotografa, Sroki-kłamczuchy, Białego Kruka, Rodziny Tralalińskich, obserwują czarno-białe zjawiska z otaczającej nas rzeczywistości. Poznajemy perypetie mieszkańców miasteczka bawiąc się klasyką poezji dziecięcej. Atrakcją spektaklu są płaskie lalki przypominające figury wycięte z kart książki.

Dzień Przedszkolaka

W piątek, 21 września, obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Ważne święto wszystkich dzieci w naszym przedszkolu.  Nasz plac zamienił się w czarodziejską krainę pełną kolorów, balonów, domowych słodkości oraz muzyki.  Na początku, wszyscy razem, zaśpiewaliśmy pieśń  przedszkolaków. Potem magiczna skrzynia odkrywała przed dziećmi wesołe niespodzianki. Czarodziejski pył odgonił wszelkie smuteczki i wymalował na twarzach maluchów piękne uśmiechy.  Były konkursy, tańce oraz bieg przedszkolaka.  Dzieci wspaniale opowiadały o  tym, kim jest przedszkolak i co już potrafi. Wszystkie grupy, z balonami, uczestniczyły w  paradzie grup, ubrane w swój kolor, a także urocze nakrycia głowy wykonane przez rodziców.   Każde dziecko miało okazję wykonać portret przedszkolaka  na balonie, co budziło sporo emocji. Na koniec była słodka niespodzianka i mały piknik w naszym przedszkolnym ogródku. W salach nasze dzielne przedszkolaki otrzymały zasłużone medale.