Wydarzenia

Europejski Dzień Logopedy

W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia profilaktyczne w każdej grupie oraz oficjalne wręczenie nagród dzieciom, które wzięły udział w konkursie logopedycznym.

Luty pełen dinozaurów

Luty minął a dzieci z Przedszkola Kolorowy Świat wzbogaciły swoją wiedzę o dinozaurach. Każda z grup omawiała temat prehistorycznych gadów i świętowała Dzień Dinozaura (26.02). Obszerną relację znajdą Państwo na podstronach grup.

Przedszkolaki wzbogaciły też wiedzę o zawodach: pielęgniarki/lekarza i listonosza.

Ostatniego dnia lutego w sobotę mieliśmy okazję otworzyć drzwi naszego przedszkola przed przyszłymi przedszkolakami i ich rodzicami. Była możliwość zwiedzania przedszkola, uczestnictwa w wybranych aktywnościach, skorzystania z porad specjalistów oraz poznania oferty naszej placówki. Serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas.

Kulturalny tydzień zakończony dniem miłości i szacunku

Dnia 13.02. nasze przedszkole odwiedził Teatr Pod Orzełkiem. Dzieci obejrzały teatrzyk „3 x królewna 3 x smok”. Bohaterkami przedstawienia  były trzy królewny – pierwsza –  złośnica, druga – płaczliwa, trzecia zaś mądra i uprzejma. I tylko ta ostatnia potrafiła poradzić sobie ze smokiem, który chciał się z nią ożenić. Za pouczające przedstawienie aktorzy  otrzymali gromkie brawa.

W czwartek odbył się w naszym przedszkolu koncert Mozaiki „Gramy w drejdla, gramy w klasy, gramy! Spotkanie z muzyką żydowską”
Spotkania w Świecie Sztuki to podróże – czasami dalekie, a czasami bliskie. Tym razem dzieci wybrały się w świat muzyki żydowskiej, która – choć sięgająca  korzeniami dalekich stron – wpisała się trwale także w polską kulturę. W trakcie spotkania dzieci poznały wybrane zwyczaje i tańce; gry i zabawy dzieci żydowskich oraz nawiązanie do poznańskich śladów tej muzyki.

W piątek w przedszkolu obchodziliśmy dzień miłości i szacunku. Dzieci nas oczywiście nie zawiodły i każdy przedszkolak przyszedł z czerwonym akcentem w ubiorze. W szkolnej części dzieci rozmawiały o symbolach dzisiejszego święta i wspólnie ustaliły, że serce to ważny organ i należy o niego dbać. Jak wiadomo nie ma nic lepszego dla serca niż ruch. Postanowiliśmy więc przeprowadzić kilka zabaw ruchowych. W ramach odpoczynku (który jest również ważny) dzieciom zostały rozdane kartki z życzeniami z poczty „przyjaźni”.

 

Więcej zdjęć i szczegółowe relacje z Dnia Miłości i Szacunku znajdą Państwo na podstronach grup.

Styczeń w Kolorowym Świecie

Najstarsza z grup przedszkolnych 14.01 udała się do Domu Seniora w Jarosławcu. Nasze Biedronki wystąpiły przed seniorami. Na koniec spotkania rozdaliśmy prezenty, które powstały dzięki Wam drodzy Rodzice. Państwa udział w ramach akcji „Czekoladka dla seniora” był wynagrodzony uśmiechem i wzruszeniem którym obdarzyli nas Seniorzy.

W styczniu wszystkie dzieci zaprosiły swoich dziadków na spotkanie z okazji ich święta. Spotkania odbyły się 17.01-24.01 a szczegółowe relacje z ich przebiegu mogą Państwo znaleźć na podstronach grup.

W piątek tuż przed feriami w naszym przedszkolu odbył się balik karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Mana, Batmana,  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Szczegółowe relacje jak zawsze można znaleźć na podstronach grup.

Koncert Mozaiki

W czwartek 23.01 odbył się koncert Mozaiki „Pograjki – Opowieści wielkiej drogi – spotkanie z kulturą Romów”. Nasze Przedszkolaki poznały obyczaje tego wędrującego narodu, nauczyły się ważnych słów w języku romskim, zatańczyły do żywej muzyki, a przede wszystkim poznały romskie opowieści.

„Zimowa opowieść”

Dnia 18 grudnia przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne w wykonaniu Teatru Krokodyl pt. „Zimowa opowieść”. Aktorzy w zabawny sposób przekazali dzieciom wiadomości na temat sposobu dbania o zwierzęta zimą. Na zakończenie wspólnie odśpiewaliśmy znaną kolędę „W śród nocnej ciszy”.

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

To już kolejny rok, kiedy to nasze przedszkole przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji WOŚP. Już od 8 do 10 stycznia każdego dnia kwestowaliśmy codziennie na korytarzu przedszkolnym. W piątek 10 stycznia o godz. 11.oo wszyscy spotkaliśmy się na przedszkolnym finale WOŚP.Przedszkolaki z dziewięciu grup: Ślimaki, Sówki, Żuczki, Jeżyki, Żabki, Motyle, Pszczółki, Biedronki oraz Mrówki zaprezentowały swoje wokalne i taneczne umiejętności. W tym roku do naszej puszki udało się zebrać aż 892,94 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za ogromne, kochające i hojne serca. Do zobaczenia za rok!

 

Z życia przedszkola

21 listopada obchodziliśmy w Przedszkolu Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Przygotowania do tego dnia trwały już od kilku tygodni. Główne obchody w naszym Przedszkolu przypadły dzień wcześniej, kiedy to Przedszkolaki z grupy Biedronki, Mrówki oraz Pszczółki zaprosiły swoich młodszych kolegów i koleżanki na przygotowane przez siebie przedstawienie dotyczące życzliwości. Było to okazją do powtórzenia zasad witania się oraz znaczeń zwrotów grzecznościowych. Natomiast 21 listopada każdej grupie prowadzone były zajęcia pełne życzliwości, przekazywane były kartki z pozdrowieniami, a dzieci z grup Motylki, Pszczółki, Mrówki, Biedronki wyjechały na przedstawienie
„Złota Kaczka i Duch Starego Zamku”. Motylki już z daleka pozdrawiały napotkane osoby wykonanymi przez siebie serduszkami z napisami „Proszę”, „Dziękuję”, „Przepraszam”, „Dzień dobry”. Podczas  wyjazdu Przedszkolaki miały okazję w praktyce stosować zwroty grzecznościowe.

Wychowanie w duchu życzliwości i przyjaźni jest bardzo bliskie Przedszkolu Kolorowy Świat w Szczodrzykowie, dlatego postanowiliśmy wziąć udział w programie wychowawczym „Proszę, dziękuję, przepraszam”, który opracowały nauczycielki Przedszkola „BURATINO”: mgr Monika Kowalska i mgr Sylwia Majchrzak.  Naszym celem jest wprowadzenie dzieci w świat dobrego wychowania, uczenie ich życzliwości wobec siebie nawzajem oraz znaczenia właściwych zachowań. Podczas codziennej pracy z dziećmi kształtujemy u nich nawyki używania zwrotów grzecznościowych. Chcemy, aby poznały, jak ważne jest używanie tych zwrotów w życiu codziennym. Od pierwszych dni pobytu w przedszkolu dzieci dowiadują się, jakich zwrotów grzecznościowych należy używać w danej sytuacji,co one znaczą, a przede wszystkim – dlaczego warto ich używać.

Koncert Mozaiki Choinka i jej wigilijne kreacje”

W tym miesiącu koncert Mozaiki, w naszym Przedszkolu odbył się 28.11. Bombki i łańcuchy, jabłka i cukierki, anioły i serca – każda ozdoba ma swoją historię, swoje znaczenie. W oparciu o specjalnie przygotowane rekwizyty dzieci poznały tradycje związane z jednym z najbardziej powszechnych polskich zwyczajów – ubierania choinki.

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy 26.11 w tym dniu każdy mógł przynieść do przedszkole swojego ulubionego misia. Spotkaliśmy się wszyscy razem na świętowaniu tego dnia – były zabawy, tańce i wspólne śpiewanie piosenek o naszych małych przyjacielach.