2017-2018 Biedronki 5,6 latki

Wycieczka do Uzarzewa

W piątek 20 października wyruszyliśmy na zwiedzanie i lekcję muzealną „Zwierzęta w czterech porach roku”. Podczas lekcji oglądaliśmy wystawę cztery pory roku, a także układaliśmy układanki z emblematami pór roku. Następnie zwiedziliśmy wystawę poświęconą zwierzętom w ich naturalnych środowiskach, a potem zjedliśmy pyszne przekąski przygotowane przez naszych rodziców i na zakończenie zwiedziliśmy pałacyk myśliwski. Wycieczka udała się wspaniale:)

Jesienna pogoda

Po wysłuchaniu piosenki Jesienny kujawiaczek, malowaliśmy jesienną pogodę za oknem

Las i jesienne drzewa we mgle

W ostatnim tygodniu przypominaliśmy sobie jakie zwierzęta mieszkają w lesie, jak jest zbudowany, jakie drzewa w nim rosną oraz jakie noszą nazwy. Malowaliśmy też jesienne drzewa, inspiracją był wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej.

Owoce i warzywa

Podczas realizacji tematu Owoce i warzywa segregowaliśmy je, liczyliśmy, malowaliśmy, robiliśmy zdrowe kanapki, a także patrzyliśmy jak Pani Gosia przygotowuje kompot:)

Praca plastyczna – stemplujemy rolkami

Pomysł taki wpadł nam do głowy – a gdyby powstał kwiat rolkowy…

Dzień chłopca w grupie Biedronek

Biedronki z okazji Dnia chłopca przygotowywały pyszne, zdrowe , zielone kanapki, a po ich zjedzeniu dziewczynki wręczyły razem z Panią Moniką chłopcom medale super chłopaka i drobne upominki. Podsumowaniem tego pełnego emocji dnia były urodziny Michałka:)

Kochani Chłopcy – wszystkiego najlepszego z okazji waszego święta

Mali ekolodzy – czyli jak biedronki poznawały zasady recyklingu

To my – Biedronki

Podobny obraz

Grupa Biedronki

Nauczycielki grupy: Małgorzata Nowak – Płaczek, Monika Strojna

w wysiłku wychowawczym pomaga nam

pomoc nauczyciela – Paulina Olejnik

Biedronki – symbol naszej grupy