2017-2018 Biedronki 5,6 latki

Warsztaty wielkanocne i zajęcia otwarte z rodzicami

W ostatni dzień przed świętami zaprosiliśmy naszych rodziców na zajecie otwarte połączone z warsztatami wielkanocnymi. Wykonywaliśmy różne zadania , takie jak zazwyczaj robimy z naszymi paniami na zajęciach, a wszystko po to, żeby pokazać naszym rodzicom jak dużo już umiemy i , że pomału jesteśmy gotowi do szkoły.

Na warsztatach ozdabialiśmy jajka ze styropianu i wianki ze słomy:) Okazało się, że nasi tatusiowie mają wielkie talenty plastyczne:)

Wielkanocne śniadanie i zająca poszukiwanie

28 marca jedliśmy odświętnie ubrani pyszne śniadanie wielkanocne, a następnie podczas powrotu z łazienki znaleźliśmy list od zająca z różnymi zagadkami i zadaniami – bieg slalomem z jajkiem czy turlanie jajka nosem:) a na koniec , w naszej szatni odnaleźliśmy prezenty:)

Szukamy zająca w Łęknie

26 marca wszystkie przedszkolaki pojechały na wycieczkę do zaprzyjaźnionego pana Leśniczego w Łęknie koło Zaniemyśla. Pan leśniczy zadzwonił do naszej Pani Dyrektor , mówiąc, że otrzymał list od zająca i koniecznie musimy zobaczyć co to zwierzątko do nas pisze. Zając zostawił nam aż dwa listy z rozmaitymi zadaniami – szukaliśmy oznak wiosny, dokarmialiśmy zwierzęta i rozwiązywaliśmy zagadki. A na koniec po spacerze zjadaliśmy pyszną kiełbaskę z ogniska:)

Witamy wiosnę

Witaj wiosno! Długo wyczekiwana wiosna w końcu się pojawiła w Szczodrzykowie. 21 marca dzieci żegnały zimę a witały wiosnę. Dzieci rozpoznawały  pierwsze oznaki wiosny, śpiewały o niej piosenki oraz odpowiadały na zagadki dotyczące owej pory roku. Odbył się kolorowy korowód ulicami Szczodrzykowa na powitanie Pani Wiosny. Dzieci przygotowały zdrowy poczęstunek dla rodziców oraz częstowały nim dyrekcję, pracowników oraz uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szczodrzykowie.

 

Wycieczka do Muzeum Ziemi Średzkiej w Koszutach

W marcu wyjechaliśmy na wycieczkę do pobliskiego Muzeum w Koszutach, gdzie przemiła pani Przewodnik oprowadziła nas po muzeum, w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam o sekretach życia w dziewiętnastowiecznym dworku a także o zwyczajach wielkanocnych na polskiej wsi. Później braliśmy udział w warsztatach plastycznych. Wycieczka bardzo nam się podobała:)

Bohater tygodnia – Mateusz

Mateusz zaprosił swojego tatę, który z zawodu jest mechanikiem i naprawia silniki traktorów. Tata Mateusza opowiedział nam o swojej pracy i pokazał szereg wspaniałych eksperymentów. Bardzo dziękujemy za wspaniałe zajęcia:)

Eksperyment z wulkanem

Dzieci uwielbiają eksperymenty, dlatego aby przybliżyć dzieciom budowę i działanie wulkanów wykonaliśmy doświadczenie naukowe. Zachęcamy rodziców do powtórzenia doświadczenia w domu.

A o to wskazówki do wykonania domowego wulkanu.

Pienisty wulkan – materiały: plastikowa butelka, ocet, płyn do mycia naczyń, soda, miska.

Przebieg: butelkę napełniamy do połowy octem i dolewamy trochę płynu do mycia naczyń ( można zabarwic farbką ), ostrożnie mieszamy składniki, butelkę ustawiamy na środku miski, bierzemy 3 łyżeczki sody oczyszczonej i wsypujemy na środek papierowej chusteczki do nosa. Zwijamy ją i skręcamy końce i wrzucamy zawiniętą chusteczkę do butelki. Po kilku minutach z butelki zacznie wydobywać się piana.

Gdy mieszamy ocet z sodą oczyszczoną powstaje gaz zwany dwutlenkiem węgla. Tworzy on w occie bąbelki gazu, który reaguje z płynem do mycia naczyń. Powstaje przy tym tak dużo piany, że wydostaje się ona z paszczy potwora – butelki.

Dzień Kobiet w Biedronkach

Sto lat, sto lat niech żyją, żyją nam…A kto Dziewczynki! Tak śpiewali chłopcy dla dziewczynek 8 marca, bo to przecież święto dużych i małych kobiet. Ten dzień był wyjątkowy dla wszystkich dziewczynek, ponieważ dla nich odbyła się zabawa. Dziewczynki były rozpieszczane przez chłopców oraz obdarowane prezentami:)

Bohater Tygodnia – mama Arka i mama Wiktorii

Bohaterem tygodnia była Arek, który zaprosił do przedszkola swoją mamę. Arka mama przeczytała dzieciom historię o niebieskich stworkach, zwanym Smerfami oraz opowiedziała o swojej pracy. Dziękujemy za mile spędzony czas!

W kolejnym tygodniu bohaterem tygodnia była Wiktoria. Odwiedziła nas mama Wiki, która przeczytała ulubioną bajkę swojej córki, a mianowicie bajka o Roszpunce. Pani Ewa przygotowała dla dzieci słodką niespodziankę! Babeczki były przepyszne! Dziękujemy!

wizyta policji

Spotkanie z policją – pogadanka na temat bezpiecznego zachowania się podczas ferii