2017-2018 Biedronki 5,6 latki

Zwiedzamy stadion Lecha w Poznaniu

Wizyta na stadionie była wspaniała, nasi chłopcy, którzy są wielkimi fanami piłki nożnej prawie oszaleli z radości:) a i dziewczynki były bardzo zadowolone:) zobaczcie sami.

wizyta w Schronisku dla Zwierząt w Skałowie

Każdy kocha zwierzęta, my biedronki też:)

Toteż w kwietniu przy pomocy pani Gosi przeprowadzaliśmy zbiórkę karmy dla zwierzaków z schroniska, a następnie odwiedziliśmy samo Schronisko i uczestniczyliśmy we wspaniałych warsztatach dotyczących zachowania w obecności psa, a także zwiedzaliśmy schronisko , a naszym przewodnikiem był pan Dyrektor Paweł Kubiak.

Wizyta była wspaniała, dziękujemy bardzo:)

Program moje dziecko idzie do szkoły

W ramach realizacji tego programu nasza grupa poznawała sposoby jak się dobrze odżywiać, prowadzić zdrowy i aktywny tryb życia, a także odbyliśmy spotkanie z szkolną panią Pielęgniarką, która opowiedziała nam o zdrowych nawykach, których powinniśmy nabrać, zanim pójdziemy do szkoły.

Przeprowadziliśmy też doświadczenie, podczas którego szukaliśmy witaminy C w cytrynie i pomarańczy, a także wzięliśmy udział w marszu antynikotynowym.

Dzień ziemi

w ramach obchodów kwietniowego Dnia Ziemi nasza grupa segregowała odpady, zbierała śmieci z boiska szkolnego a także uczyła się jak wspólnie dbać o naszą Planetę i jej zasoby.

                                                                                                                  

Zakładamy ogródek

zaraz po świętach wielkanocnych, gdy zrobiła się piękna pogoda postanowiliśmy przepędzić zimę z naszej sali i założyliśmy ogródek na parapecie. Zasialiśmy rzodkiewki, fasolę , nasiona kwiatów a także posadziliśmy cebulki kwiatów, cebuli. Od razu zrobiło się wiosennie:)

Warsztaty wielkanocne i zajęcia otwarte z rodzicami

W ostatni dzień przed świętami zaprosiliśmy naszych rodziców na zajecie otwarte połączone z warsztatami wielkanocnymi. Wykonywaliśmy różne zadania , takie jak zazwyczaj robimy z naszymi paniami na zajęciach, a wszystko po to, żeby pokazać naszym rodzicom jak dużo już umiemy i , że pomału jesteśmy gotowi do szkoły.

Na warsztatach ozdabialiśmy jajka ze styropianu i wianki ze słomy:) Okazało się, że nasi tatusiowie mają wielkie talenty plastyczne:)

Wielkanocne śniadanie i zająca poszukiwanie

28 marca jedliśmy odświętnie ubrani pyszne śniadanie wielkanocne, a następnie podczas powrotu z łazienki znaleźliśmy list od zająca z różnymi zagadkami i zadaniami – bieg slalomem z jajkiem czy turlanie jajka nosem:) a na koniec , w naszej szatni odnaleźliśmy prezenty:)

Szukamy zająca w Łęknie

26 marca wszystkie przedszkolaki pojechały na wycieczkę do zaprzyjaźnionego pana Leśniczego w Łęknie koło Zaniemyśla. Pan leśniczy zadzwonił do naszej Pani Dyrektor , mówiąc, że otrzymał list od zająca i koniecznie musimy zobaczyć co to zwierzątko do nas pisze. Zając zostawił nam aż dwa listy z rozmaitymi zadaniami – szukaliśmy oznak wiosny, dokarmialiśmy zwierzęta i rozwiązywaliśmy zagadki. A na koniec po spacerze zjadaliśmy pyszną kiełbaskę z ogniska:)

Witamy wiosnę

Witaj wiosno! Długo wyczekiwana wiosna w końcu się pojawiła w Szczodrzykowie. 21 marca dzieci żegnały zimę a witały wiosnę. Dzieci rozpoznawały  pierwsze oznaki wiosny, śpiewały o niej piosenki oraz odpowiadały na zagadki dotyczące owej pory roku. Odbył się kolorowy korowód ulicami Szczodrzykowa na powitanie Pani Wiosny. Dzieci przygotowały zdrowy poczęstunek dla rodziców oraz częstowały nim dyrekcję, pracowników oraz uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szczodrzykowie.

 

Wycieczka do Muzeum Ziemi Średzkiej w Koszutach

W marcu wyjechaliśmy na wycieczkę do pobliskiego Muzeum w Koszutach, gdzie przemiła pani Przewodnik oprowadziła nas po muzeum, w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam o sekretach życia w dziewiętnastowiecznym dworku a także o zwyczajach wielkanocnych na polskiej wsi. Później braliśmy udział w warsztatach plastycznych. Wycieczka bardzo nam się podobała:)