2017-2018 Pszczółki 4,5 latki

Wycieczka do ZOO

W środę, 06.06.2018r. uczestniczyliśmy w wycieczce do Starego Zoo w Poznaniu. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji, m.in.: zajęcia edukacyjne pt. „Czy smoki istniej naprawdę?”, przejażdżka karuzelą, wypatrywanie zwierząt zakamuflowanych w zaroślach. Był to również czas na integrację grupy i zacieśnianie więzi koleżeńskiej. Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie nam i przedszkolakom z pozostałych grup tak wspaniałej wycieczki.

Dzień Bociana

07 czerwca, świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Bociana, ptaka, który kojarzy się z naszym cudownym krajem i sielską wsią. Tego dnia dzieci ubrane były w barwach tego ptaka i miały na głowach opaski z bocianim dziobem. Były konkursy, bocianie harce i tańce oraz garść ciekawostek na temat życia i zwyczajów bocianów.

W ogródku…

Pszczółki (nazwa grupy zobowiązuje) chętnie angażują się w prace w naszym grupowym ogródku…

Spektakl w Multikinie 51

W maju odbyła się także wycieczka do Multikina 51 na spektakl pt. : „Baśnie Andersena”

Wycieczka do Schroniska w Skałowie

Na początku maja odwiedziliśmy Schronisko w Skałowie. Pieski zostały obdarowane przez nasze dzieci i ich rodziców bardzo potrzebnymi upominkami- karmą oraz kocami, dzięki którym  zwierzętom będzie  wygodnie. Uczestniczyliśmy w bardzo pouczającej lekcji poprowadzonej przez trenera psów, który opowiedział, jak bezpiecznie zachowywać się w towarzystwie psów.

Przygody psa Kasztana

25 kwietnia wyjechaliśmy do Multikina w Poznaniu, by poznać historię psa Kasztana, który został detektywem. O niesamowitych i wzruszających przygodach psa opowiedzieli nam aktorzy Teatru Form.Art.

Festiwal Piosenki

21 kwietnia w Przedszkolu im. Misia Uszatka w Kórniku odbył się Gminny Festiwal Piosenki „Rodzinne Śpiewanie”.  Paulina – reprezentantka naszej grupy – zaśpiewała utwór „Daj mi rękę tato”. Na scenie, zgodnie ze słowami piosenki, towarzyszył solistce tata, Pan Krzysztof. Gratulujemy Paulince i jej tacie udanego występu.

MARSZ ANTYNIKOTYNOWY

W piątek, 27 kwietnia, mieszkańcy Szczodrzykowa usłyszeć mogli antynikotynowe hasła skandowane przez przedszkolaków, którzy dzielnie uczestniczyli w Marszu Antynikotynowym w ramach projektu  „Czyste powietrze wokół nas”. Dzieci były bardzo zaangażowane   i przejęte, zarówno podczas przemarszu, jak i wrzucania ulotek do skrzynek pocztowych…..

U Pszczółek…..

Eksperymenty, aktywne słuchanie muzyki wg Batti Strauss, matematyczne przygody, to tylko cząstka  tego, co się  u nas dzieje…

Wizyta eksperta – kierowca autobusu

W piątek, 13.04.br. odwiedził nas tata Zosi i Grzesia z zaprzyjaźnionych grup. Nie była to zwyczajna wizyta, bowiem pan Marcin przyjechał do przedszkola autobusem, aby opowiedzieć nam o zawodzie kierowcy. Dzięki spotkaniu mogliśmy dowiedzieć się, jak ważny to zawód, a przy okazji poznaliśmy budowę autobusu. Każdy mógł usiąść na miejscu kierowcy i choć przez chwilę „kierować” pojazdem. Dzięki tej wizycie, wachlarz przyszłych zawodów przedszkolaków, wzbogacił się o kierowcę. Serdecznie dziękujemy za interesujące spotkanie.