2017-2018 Pszczółki 4,5 latki

Zabawa tematyczna „Jedziemy autem”

Dzięki zabawie dzieci poznają otaczający je świat. Dziś zamieniliśmy naszą salę w drogę szybkiego ruchu, po której poruszały się pojazdy. Kierowcami były nasze Pszczółki i ilu kierowców, tyle historii, gdyż w tego rodzaju zabawach dzieci naśladują czynności, które zaobserwowały w najbliższym otoczeniu.

Oto przepis na atrakcyjną zabawę:

kilka aut, taśma malarska i dużo wyobraźni.

Zachęcamy do zabawy w domu!

Zabawy z figurami geometrycznymi

Dziś doskonaliliśmy umiejętności klasyfikowania i segregowania figur geometrycznych według podanych cech. Dzieci próbowały definiować, czyli określać słownie przedmioty poprzez wymienianie ich ważnych cech. Wszyscy przystąpili do zadań z wielkim zaangażowaniem.

 

Zabawy na śniegu

Pierwszy śnieg w tym roku i tyle radości…. Zabawy na śniegu, śnieżki i lepienie bałwanów.

Wigilia oraz spotkanie z Gwiazdorem

Czwartek, 22.12.2017 r., był w naszym przedszkolu dniem pełnym wzruszeń, wrażeń, radosnego śpiewania kolęd oraz wyczekiwania. Był to dzień uroczystej, grupowej Wigilii, tradycyjnego dzielenia się opłatkiem i składania życzeń. Obejrzeliśmy świąteczny spektakl, a później  dzieci odwiedził Gwiazdor i wręczył oczekiwane upominki.

Świąteczne spotkanie z rodzicami „Nim gwiazdka zabłyśnie”

Poniedziałek, 18.12.2017r. był radosnym, oczekiwanym przez nas wszystkich dniem, bowiem była to data świątecznego spotkania z Rodzicami. Naszą imprezę rozpoczęliśmy „Świątecznym utworem” wykonanym metodą aktywnego słuchania muzyki Batii Strauss. Następnie zatańczyliśmy, zdradziliśmy uczestnikom przepis na pierniki oraz radośnie zaśpiewaliśmy o „Choince aż do nieba”. Po występach dzieci, nastał czas na wspólne zabawy z Rodzicami. Było wesoło, gwarno i świątecznie.  Na zakończenie nastał czas na stworzenie „drzewka świątecznych życzeń” oraz rozmowy przy aromatycznych ciastach i pierniczkach.

Dziękujemy Pani Dyrektor, Rodzicom, Rodzeństwu za aktywny udział w spotkaniu i serdeczną, świąteczną atmosferę, a dzieciom z grupy Pszczółki za piękny występ (brawo Pszczółki!).

Mikołajki

Krótka wiadomość od Mikołaja przywitała Pszczółki 6 grudnia od rana:

„Dziś są Mikołajki, Święto bardzo miłe i dlatego dzisiaj odwiedzę Was za chwilę.

Przyjadę saniami, albo motocyklem, bo Mikołajki – to Święto niezwykłe!”.

I faktycznie, było niezwykle: czerwono, radośnie, magicznie – Mikołajkowo!

 

Wycieczka do QQ ! RYKU

W poniedziałek, 04.12.2017 r. , nasza grupa odwiedziła zaprzyjaźnione QQ ! RYKU W KÓRNIKU. To był dzień wielu wrażeń: zaczęło się od zabawy na tamtejszym placu zabaw, gdzie dzieci wciągnął czar piłeczek, trampolin, pajęczyn….. , następnie należało uzupełnić energię – przygotowane przez rodziców przekąski zostały zjedzone z wielkim smakiem. Póżniej nadszedł czas przemiłych warsztatów, na których czekało nas sporo niespodzianek: zabawy w śniegu, świąteczne tańce oraz reniferowe cuda: renifereki z orzeszków ziemnych, kartonowe małe i duże renifery, dużo kolorów, brokatu i radości…..

Warsztaty z florystą

Nastał grudzień, a wraz z nim ruszyły przygotowania do świąt. W piątek 01.12.2017r. gościliśmy mamę Marysi, panią Marlenę, która dzieląc się swą pasją, pomogła nam wykonać świąteczne wianki. Pracy było sporo, wszak 23 wianki – to duże wyzwanie. Jednak wsparcie eksperta, zaangażowanie dzieci i zobowiązująca nazwa grupy (pracowite Pszczółki) sprawiły, że wianki powstały. Nasze dzieła (każde inne!!!) przekazaliśmy na Kiermasz Bożonarodzeniowy organizowany przez Radę Rodziców.

Serdecznie dziękujemy Pani Marlenie za wspólnie spędzony czas i niepowtarzalne wianki.

 

Wizyta w Kinie Apollo w Poznaniu

W środę, 29.11.br. wybraliśmy się do Kina Apollo w Poznaniu na spektakl teatralny pt. „Przydasie” w wykonaniu aktorów Teatru FORM.ART z Łodzi. Ciekawa scenografia z przerysowanymi przedmiotami typu olbrzymi ołówek czy temperówka, przeniosły nas do magicznej krainy, gdzie z pomocą dzieciom, przychodzą krasnoludki. Wesołe krasnale pomagają sprzątać, odrabiać prace domowe i wyręczają dzieci we wszystkich obowiązkach. Niby  to marzenie każdego z nas, ale czy tak powinno być? Po powrocie do przedszkola, dzieliliśmy się swoimi spostrzeżeniami na ten temat.

 

Święto Pluszowego Misia

Czy ja dobrze widzę? Chyba zdaje mi się, że przy stole zamiast Pszczółek siedzą same misie…

… misie duże, misie małe, białe, różowe, brązowe a nawet szare.

W tym wyjątkowym dniu, nawet Pszczółki upodobniły się do misiów, zakładają wykonane wraz z rodzicami „misiowe opaski”. Były tańce, piosenki i zabawy z miśkami. Po radosnych zabawach przyszedł czas na małe co nieco. Misiowe ciasteczka smakowały wybornie – dziękujemy Oliwierowi i jego mamie za pyszną niespodziankę.