Motyle 2016-2017

Zajęcia otwarte dla Rodziców, pt.: „Żabie harce”

W naszej sali 29 maja odbyły się  zajęcia otwarte dla rodziców pt.: „Żabie harce”- prowadzone metodą W. Sherborne. Dzieci i rodzice mieli okazję do wspólnej- bardzo aktywnej i radosnej zabawy. Były tunele i mosty,tańce i masaże, a na zakończenie poczęstunek i miła rozmowa.

Wszystkim przybyłym rodzicom serdecznie dziękujemy.

 

Dzień Dziecka

01 czerwiec- to data, którą znają chyba wszyscy rodzice, dziadkowie, wychowawcy…. My w tym roku świętowaliśmy Dzień Dziecka podczas wycieczki do Kórniku- na tamtejszych Błoniach odbyła się nasza Sportowa Olimpiada. Dzieci bawiły się znakomicie w trakcie licznych konkurncji sportowych oraz figli na placu zabaw. Każda grupa mogła pochwalić się własnym transparentem oraz hasłem grupowym, a na koniec każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal.

Dzień Bociana

W minioną środę, 31 maja, nasze przedszkole miało barwę biało-czerwoną. Tym razem nie z  powodów patriotycznych. Obchodzilimy bowiem, w ramach Projektu Przedszkole na pTak, Dzień Bociana  i dzieci przebrane były za te sympatyczne ptaki. Były bocianie zabawy, zagadki, prace o tym co jedzą bociany, dzieci dowiedziały się sporo ciekawych rzeczy na temat bocianów.

Ekspert od kwiatów – Marysia

W ramach realizacji projektu „Rośliny”- nasza koleżanka Marysia – podzieliła się z nami wrażeniami z pobytu na wystawie dywanów kwiatowych w Parku Keukenhof w Holandii. Dziękujemy Marysi i jej mamie za przygotowanie prezentacji zdjęć, dzięki której mogliśmy podziwiać barwne dywany z kwiatów. Uwaga rodzice – niektóre dzieci planują za rok odwiedzić to wyjątkowe miejsce.

Wyjazd do Multikina – Baśnie Braci Grimm

15 maja 2017r. nasza grupa uczestniczyła w imprezie edukacyjnej pt. „Baśnie Braci Grimm”. Teatr Współczesny z Krakowa zaprosił nas do Multikina na wyjątkowe przedstawienie łączące wątki ze znanych nam baśni braci Grimm. Razem z baśniowymi bohaterami przemierzaliśmy krainę fantazji, przeżywaliśmy niezliczone przygody, pomagaliśmy potrzebującym i dowiedliśmy, że dobro zwycięża.

 

Festiwal Piosenki Dziecięcej

W sobotę 22 kwietnia 2017r. w Przedszkolu nr 1 im. Misia Uszatka w Kórniku odbył się Festiwal Piosenki Dziecięcej „Rodzinne Śpiewanie”. Naszą grupę reprezentowała Emilka, która wraz z mamą i siostrą zaśpiewała piosenkę pt.”Kwiatki – bratki”. Emilce oraz jej scenicznym towarzyszkom gratulujemy  odwagi i dziękujemy za piękny występ.

Kolejny niezwykły gość: Pina

W marcu odwiedziła naszą grupę ciocia Kazika wraz ze swoim pupilem, suczką Piną. Opowiedzaiła nam o tym, jak wiele uwagi i miłości potrzebuje zwierzę, które bierzemy pod opiekę. Pani Ewa przyniosła ze sobą wiele akcesorii, którymi należy pielęgnować psa, dbać o niego, ale także o otoczenie, w którym ze zwierzęciem przebywamy. Pokazała dzieciom, jak sprzątać po swoim piesku. Na zakończenie spotkania, za zgodą właścicielki, dzieci mogły pogłaskać czworonożnego gościa. Pina to bardzo sympatyczny i spokojny piesek, jej wizyta dała dzieciom mnóstwo radości, natomiast opowieści pani Ewy wiedzę na temat opieki nad pupilem. Bardzo dziękujemy!

 

XIV FESTIWAL POEZJI DZIECIĘCEJ „WIERSZOWISKO”

W Prima Aprilis, 01 kwietnia 2016 r., odbył się Fesiwal Poezji Dziecięcej „Wierszowisko” o temacie „Żarty i żarciki czyli Prima Aprilis”. Wydarzenia odbyło się w Przedszkolu nr 2 „Cztery Pory Roku” w Kórniku. Przedstawicielem naszej grupy był Kacper, który godnie i w uroczy sposób wywiązał się z powierzonego zadania. Kacperek zprezentował wszystkim wiersz Marcina Brykczyńskiego pt.: „A TO JEST WŁAŚNIE PRIMA APRILIS!” nawiązujący tytułem oraz treścią do tematu fesiwalu. Naszemu artyście oraz jego mamie serdecznie dziękujemy za pracę włożoną w przygotowanie do tego wydarzenia.

 

Wiosenne przyjemności

Kilka dni temu dzieci z naszej grupy wraz z panią Marysią zajęły się wysadzaniem i pielęgnacją wiosennych kwiatów. Każde „Motylek” chciał pomóc i wziąć udział w pracach. Poniżej krótka fotorelacja.

 

Wyjątkowy gość – Pusia

W poniedziałek, 20.02.2017r. gościliśmy w przedszkolu mamę Filipa. Pani Natalia, w związku z realizowaną tematyką, była naszym ekspertem z dziedziny opieki nad psami. Opowiedziała nam o karmieniu, pielęgnacji i potrzebach psa. Wraz z panią Natalią przybyła do nas Pusia, szczeniak, który od razu zyskał naszą sympatię i po wyrażeniu zgody właścicielki, został przez nas wszystkich wygłaskany. Pani Natalio – dziękujemy za wizytę i możliwość poznania Pusi.