Żabki 3 latki

Dzień Bociana

W ramach realizacji projektu „Szkoła na pTAK” 31 maja obchodziliśmy Dzień Bociana Białego. Tego dnia Żabki podjęły wiele bocianich aktywności, aby bliżej poznać tego wyjątkowego ptaka.

Projekt „Powietrze”

Przez cały projekt „Powietrze” Centrum Badawcze było oblegane przez Żabki, a t o za sprawą: wiatraczków, wachlarzy, pompek, balonów, itp. akcesoriów. Dzieci samodzielnie eksperymentowały z powietrzem, rozwijały umiejętności prowadzenia obserwacji i analizowania wyników, budując tym samym wiedzę o powietrzu i zjawiskach z nim związanych.

Wizyta eksperta – pszczelarza

W ramach realizacji projektu „Roślina” naszą grupę odwiedził pszczelarz. Ekspert opowiedział nam o swojej pracy, pokazał strój oraz sprzęt a także przekazał wiele ciekawostek z życia pszczół. Dziękujemy serdecznie panu Franciszkowi, dziadkowi Kazika za wizytę w naszej grupie.

 

Zielony Dzień w Kolorowym Tygodniu

 

W celu przybliżenia naszym przedszkolakom nowej nazwy przedszkola, hymnu i logo zorganizowaliśmy „Kolorowy Tydzień”. Patronat nad kolorem zielonym objęła nasza grupa, czyli Żabki. W środę 27.04.br. zaprosiliśmy rodziców i panią dyrektor do uczestnictwa w obchodach „Zielonego Dnia”. Zieleń (w różnych odcieniach) królowała w ubiorze, piosenkach i jedzeniu. Po wyczerpujących zabawach integracyjnych, tańcach i zadaniach przyszedł czas na „Zieloną ucztę” –  ze zdrowymi kanapkami, przekąskami z dżemem agrestowym, galaretką o smaku kiwi, winogronami i jabłkami. Prawdziwym hitem okazały się „zielone babeczki” mamy Kazika, które zniknęły błyskawicznie – zanim uczestnicy spotkania poznali sekretny składnik – szpinak. Podczas spotkania pani dyrektor Magdalena Jankowiak wręczyła Żabkom pakiety do higieny jamy ustnej w ramach realizowanego przez nasze przedszkole projektu „Dzieciństwo bez próchnicy”. Dziękuję wszystkim obecnym za aktywny udział i miło spędzony czas. Pozdrawiam całą naszą „żabią rodzinę”.

Wyprawy badawcze

Specyfika projektu „Roślina” zachęca do organizowania zajęć dla dzieci na świeżym powietrzu. Bardzo ważne w tym projekcie są wyprawy badawcze i wycieczki, na które Żabki bardzo chętnie wyruszają.

Projekt ROŚLINA „W ogródku” trwa…

Sadzonki i nasiona, które dostarczyli nam rodzice z racji realizacji projektu „Roślina – W ogródku”, idealnie nadały się do wykorzystania przy zakładaniu „przedszkolnego ogródka” w sali i na zewnątrz.

Żabki nie tylko sieją, sadzą, poznają narzędzia ogrodnicze, ale także przeprowadzają doświadczenia na temat warunków niezbędnych do życia roślin.

O wszystkich naszych poczynaniach opowiemy szczegółowo rodzicom, podczas punktu kulminacyjnego, który odbędzie się niebawem.

Wierszowisko

W sobotę, tj. 9 kwietnia 2016r. odbyło się Wierszowisko – czyli Festiwal Poezji Dziecięcej organizowany przez Przedszkole nr 2 w Kórniku. Naszą grupę na Festiwalu reprezentował Oliwier, który wyrecytował wiersz „Tydzień ślimaka” Zofii Poletyło. Gratulujemy Oliwierowi doskonałej pamięci, dykcji oraz odwagi – wszak publiczność stanowiły przedszkolaki i ich rodzice z całej Gminy Kórnik. Specjalne podziękowanie kierujemy do Rodziców Oliwiera za pomoc w przygotowaniu do Festiwalu.

 

Śniadanie wielkanocne

Przygotowania do Wielkanocy

Przez ostatnie dwa tygodnie dzieci z grupy „Żabki” uczestniczyły w zajęciach, które wzbudzały zainteresowanie zwyczajami i tradycjami związanymi ze świętami wielkanocnymi. Mam nadzieję, że stały się one zachętą do czynnego udziału w przygotowaniach do świąt w domu.

Zajęcia rytmiczne – taniec z chustami