Archiwum zdjęć rok szkolny 2014/2015

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015 w grupie Mrówek i Motyli

Uroczyste zakończenie roku w grupie Ślimaków i Żabek

„Deli – Park” – wycieczka 18.06

Rozwijamy uzdolnienia – grupa Motyle

Koncert,pt. „Bitwa Taneczna”

Wyjazd na II Międzyprzedszkolny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Włóczykija do Przedszkola nr 75 w Poznaniu

Dnia 10.06 w środę grupa Mrówek i dzieci 5 letnie z grupy Motyli wyjechały na II Międzyprzedszkolny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Włóczykija do Przedszkola nr 75 w Poznaniu. Dla chłopców zostały przygotowane rozgrywki piłkarskie, a dla dziewczynek zabawy sportowe. Między rozgrywkami i zabawami dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji takich jak dmuchany zamek i dmuchana zjeżdżalnia, trampolina czy też mogły spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, która okazała się być wcale nie taka łatwa. Po zakończeniu Turnieju dzieci otrzymały złoty Puchar,który bardzo nas ucieszył, zanim jednak wróciliśmy do naszego przedszkola zostaliśmy poczęstowani pysznym obiadkiem. Dzieci były bardzo zadowolone i po powrocie długo opowiadały o swoich przeżyciach.

XIV Gminne Warsztaty Dziecięcej Twórczości Plastycznej

6 czerwca 2015 r. odbyły się w przedszkolu w Szczodrzykowie już po raz czternasty Gminne Warsztaty Dziecięcej Twórczości Plastycznej. Inspiracją tegorocznych warsztatów była Ogólnopolska akcja Cała Polska czyta dzieciom, a ściśle mówiąc „W krainie bajek”. Do pracy twórczej w naszym pięknym ogrodzie zaprosiliśmy dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli wraz z opiekunami, które miały do dyspozycji cztery stanowiska z różnymi technikami plastycznymi: malarstwo, kredka pastelowa, rzeźba – glina, grafika – monotypia.   Dzieci z wielkim zaangażowaniem tworzyły prace, które przez członków jury zostały docenione. Wszyscy uczestniczy otrzymali upominki i dyplomy uczestnictwa. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Oliwia Posadzy, Michał Szymański, Dominik Maciejewski, Alicja Niemier, Wiktoria Kamyk, Zuzanna Kamyk, Wiktor Bąkowski, Dominik Piekarski, Iga Grzywarczyk, Oliwia Maćkowiak. Wszystkie prace były bardzo ciekawe. Dziękujemy serdecznie za udział w Warsztatach: dzieciom, ich rodzicom i nauczycielom, a także personelowi przedszkola w Szczodrzykowie.

 

Festyn Rodzinny w leśniczówce Łękno

Jak co roku dla wszystkich przedszkolaków maj jest miesiącem, w którym z wielkim zaangażowaniem i trudem przygotowują występy dla ukochanych Mam, które 26 maja obchodzą swoje święto. W Przedszkolu w Szczodrzykowie w ten niezwykle ważny czas przedszkolaki przedstawiają programy artystyczne nie tylko dla Mam, a również dla Tatusiów obchodząc wspólnie „Dzień rodziny”. W tym roku postanowiliśmy wyjść poza progi naszego przedszkola i spędzić czas wśród malowniczo położonym Nadleśnictwie w Łęknie. Podczas starannie przygotowanych występów przedszkolaki prezentowały także swe talenty taneczne, dzięki Pani Asi ze studia tańca Romy Jakubowskiej budząc zachwyt w oczach najbliższych. W trakcie Dnia Rodziny dzieci miały możliwość udziału w konkurencjach sportowych takich jak „Marchewkowe kręgle”, „Łapanie zająca”, „Bieg w siedmiomilowych butach” czy też zabawy z chustą animacyjną. Za każdą zaliczoną stację dzieci otrzymywały pieczątkę, którą mogły wymienić na atrakcyjną nagrodę w loterii fantowej, wśród atrakcji znalazło się także malowanie twarzy i wspólne zabawy taneczne z Rodzicami. Oprócz konkurencji sportowych dzieci wraz z Rodzicami mogły spróbować kiełbasek z ogniska czy zasmakować pysznych ciast. „Dzień rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień.