M N

wizyta policji

Spotkanie z policją – pogadanka na temat bezpiecznego zachowania się podczas ferii

Wizyta w bibliotece szkolnej

W ramach tematu związanego z poznawanie ciekawych zawodów – poznaliśmy zawód bibliotekarz. Pani z biblioteki czytała dla nas książkę i zorganizowała bardzo ciekawe zajęcia – dziękujemy:)

Lekcja w klasie pierwszej

Uczestniczyliśmy w lekcji w klasie pierwszej, w ramach współpracy przedszkola ze szkoła, oraz żeby poznać sposób pracy na lekcji w klasie pierwszej. Radziliśmy sobie bardzo dobrze, a dla naszych starszych kolegów przygotowaliśmy prezent – zakładkę do książki.

Bardzo dziękujemy pani Nauczycielce Agnieszce Steinitz:)

Projektujemy własne stemple

Z okazji Dnia Babci i Dziadka wykonywaliśmy ramkę na zdjęcia, która stemplowaliśmy własnoręcznie wykonanymi i zaprojektowanymi stemplami.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Dzieci ogromnie się zaangażowały w kwestowanie, a następnie poznały twórcę zbiórki, pana Jurka Owsiaka, oraz wzięły udział w licznych konkurencjach:)

 

Bohater tygodnia mama Oli F.

Co to była za wspaniała wizyta….

ale zacznijmy od początku – odwiedziła nas mama Oli F., żeby opowiedzieć nam o swojej pracy – pielęgniarka na bloku operacyjnym dziecięcego szpitala. Operowaliśmy kucyka, który połknął przez przypadek plastikową figurkę, chłopcy podłączali mu kroplówkę ze znieczuleniem, utrzymywali jego oddech maską ambu, a chirurg Pola, po starannym umyciu rąk pomagała w operacji. Pacjent przeżył, czuje się dobrze:)

A chętne dzieci miały mierzone ciśnienie, zakładane łuski gipsowe i opatrunki:)

Ola prezentowała nam ciosy tae-kwon-do i liczyła po koreańsku do dziesięciu

Zajęcia były wspaniałe, dziękujemy bardzo:))

Bohater tygodnia Tata Gabrysi

Tata Gabrysi opowiedział nam o swojej pracy w firmie Raben, o tym w jaki sposób spędzają wolny czas z Gabrysią, a także przeczytał nam dwie książeczki. Dziękujemy bardzo:)

Karnawałowe tradycje

W ramach tygodnia karnawałowego poznaliśmy zwyczaje karnawałowe na świecie – karnawał w Rio, obcinanie krawata burmistrzowi w Niemczech, oraz dawne polskie zwyczaje karnawałowe – m. in chodzenie z niedźwiedziem. Projektowaliśmy też maski i oglądaliśmy zdjęcia masek weneckich.

Zabawy na śniegu

Szron był piękny, ale jak śpiewa Majka Jeżowska –  „Zima lubi dzieci najbardziej na świecie” – więc gdy tylko spadł upragniony śnieg z zachwytem bawiliśmy się na nim:)

 

Oglądamy szron

Nie mogliśmy doczekać się śniegu, lecz okazało się, że szron może być równie interesujący i piękny, dlatego z wielkim zaciekawieniem oglądaliśmy go przez lupę.