M N

Sprzątamy Świat

Malujemy sygnalizator świetlny

Nasz pierwszy spacer

To my, Jeżyki

Jeżyki

Znalezione obrazy dla zapytania jeżyk grafika

 

Nauczycielki Grupy

Magdalena Jankowiak

Małgorzata Nowak – Płaczek

Witamy was ,

to my Jeżyki wesołe 3 latki. jest nas 24 w grupie – 12 dziewczynek i 12 chłopców. Bardzo lubimy się bawić, śpiewać, tańczyć i poznawać świat z naszymi Paniami:)

Warsztaty wielkanocne i zajęcia otwarte z rodzicami

W ostatni dzień przed świętami zaprosiliśmy naszych rodziców na zajecie otwarte połączone z warsztatami wielkanocnymi. Wykonywaliśmy różne zadania , takie jak zazwyczaj robimy z naszymi paniami na zajęciach, a wszystko po to, żeby pokazać naszym rodzicom jak dużo już umiemy i , że pomału jesteśmy gotowi do szkoły.

Na warsztatach ozdabialiśmy jajka ze styropianu i wianki ze słomy:) Okazało się, że nasi tatusiowie mają wielkie talenty plastyczne:)

Wielkanocne śniadanie i zająca poszukiwanie

28 marca jedliśmy odświętnie ubrani pyszne śniadanie wielkanocne, a następnie podczas powrotu z łazienki znaleźliśmy list od zająca z różnymi zagadkami i zadaniami – bieg slalomem z jajkiem czy turlanie jajka nosem:) a na koniec , w naszej szatni odnaleźliśmy prezenty:)

Szukamy zająca w Łęknie

26 marca wszystkie przedszkolaki pojechały na wycieczkę do zaprzyjaźnionego pana Leśniczego w Łęknie koło Zaniemyśla. Pan leśniczy zadzwonił do naszej Pani Dyrektor , mówiąc, że otrzymał list od zająca i koniecznie musimy zobaczyć co to zwierzątko do nas pisze. Zając zostawił nam aż dwa listy z rozmaitymi zadaniami – szukaliśmy oznak wiosny, dokarmialiśmy zwierzęta i rozwiązywaliśmy zagadki. A na koniec po spacerze zjadaliśmy pyszną kiełbaskę z ogniska:)

Witamy wiosnę

Witaj wiosno! Długo wyczekiwana wiosna w końcu się pojawiła w Szczodrzykowie. 21 marca dzieci żegnały zimę a witały wiosnę. Dzieci rozpoznawały  pierwsze oznaki wiosny, śpiewały o niej piosenki oraz odpowiadały na zagadki dotyczące owej pory roku. Odbył się kolorowy korowód ulicami Szczodrzykowa na powitanie Pani Wiosny. Dzieci przygotowały zdrowy poczęstunek dla rodziców oraz częstowały nim dyrekcję, pracowników oraz uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szczodrzykowie.

 

Wycieczka do Muzeum Ziemi Średzkiej w Koszutach

W marcu wyjechaliśmy na wycieczkę do pobliskiego Muzeum w Koszutach, gdzie przemiła pani Przewodnik oprowadziła nas po muzeum, w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam o sekretach życia w dziewiętnastowiecznym dworku a także o zwyczajach wielkanocnych na polskiej wsi. Później braliśmy udział w warsztatach plastycznych. Wycieczka bardzo nam się podobała:)

Bohater tygodnia – Mateusz

Mateusz zaprosił swojego tatę, który z zawodu jest mechanikiem i naprawia silniki traktorów. Tata Mateusza opowiedział nam o swojej pracy i pokazał szereg wspaniałych eksperymentów. Bardzo dziękujemy za wspaniałe zajęcia:)