M N

Poznajemy legendę o Białej Damie

Dzisiaj Pani Gosia opowiedziała nam i pokazała za pomocą kukiełek i teatrzyku kukiełkowego legendę o Białej Damie z Kórnika. Tak się nam to spodobało, że sami postanowiliśmy zrobić kukiełki i bawić się w teatr.

Nasza pierwsza wycieczka

dnia 17 października wyruszyliśmy na naszą pierwszą wycieczkę do leśniczówki Łękno. Spacerowaliśmy po lesie z panem leśniczym, zajadalismy po spacerze pyszne kiełbaski i smakołyki z naszych plecaczków, bawiliśmy się w berka na polanie przy wigwamie i śpiewaliśmy piosenki przy ognisku. Wycieczka była super:)

Projekt drzewo

Projekt realizowaliśmy w naszej grupie od końca września do połowy października . Podczas realizacji projektu dowiedzieliśmy się,że drzewo składa się z korzeni, pnia, gałęzi i liści lub igieł, korzenie dostarczają drzewu wodę, kora jest ubraniem drzewa, które je chroni przed różnymi niebezpieczeństwami z otoczenia. Wiemy też, że drzewo w ciągu życia rośnie, a wraz ze wzrostem powiększa się jego pień oraz, że drzewo w różnych porach roku się zmienia.

Sprzątamy Świat

Malujemy sygnalizator świetlny

Nasz pierwszy spacer

To my, Jeżyki

Jeżyki

Znalezione obrazy dla zapytania jeżyk grafika

 

Nauczycielki Grupy

Magdalena Jankowiak

Małgorzata Nowak – Płaczek

Witamy was ,

to my Jeżyki wesołe 3 latki. jest nas 24 w grupie – 12 dziewczynek i 12 chłopców. Bardzo lubimy się bawić, śpiewać, tańczyć i poznawać świat z naszymi Paniami:)

Warsztaty wielkanocne i zajęcia otwarte z rodzicami

W ostatni dzień przed świętami zaprosiliśmy naszych rodziców na zajecie otwarte połączone z warsztatami wielkanocnymi. Wykonywaliśmy różne zadania , takie jak zazwyczaj robimy z naszymi paniami na zajęciach, a wszystko po to, żeby pokazać naszym rodzicom jak dużo już umiemy i , że pomału jesteśmy gotowi do szkoły.

Na warsztatach ozdabialiśmy jajka ze styropianu i wianki ze słomy:) Okazało się, że nasi tatusiowie mają wielkie talenty plastyczne:)

Wielkanocne śniadanie i zająca poszukiwanie

28 marca jedliśmy odświętnie ubrani pyszne śniadanie wielkanocne, a następnie podczas powrotu z łazienki znaleźliśmy list od zająca z różnymi zagadkami i zadaniami – bieg slalomem z jajkiem czy turlanie jajka nosem:) a na koniec , w naszej szatni odnaleźliśmy prezenty:)

Szukamy zająca w Łęknie

26 marca wszystkie przedszkolaki pojechały na wycieczkę do zaprzyjaźnionego pana Leśniczego w Łęknie koło Zaniemyśla. Pan leśniczy zadzwonił do naszej Pani Dyrektor , mówiąc, że otrzymał list od zająca i koniecznie musimy zobaczyć co to zwierzątko do nas pisze. Zając zostawił nam aż dwa listy z rozmaitymi zadaniami – szukaliśmy oznak wiosny, dokarmialiśmy zwierzęta i rozwiązywaliśmy zagadki. A na koniec po spacerze zjadaliśmy pyszną kiełbaskę z ogniska:)