M N

Gramy na instrumentach

Z naszą Panią Małgosią bardzo lubimy tańczyć, śpiewać i grać na instrumentach. Tu graliśmy do muzyki indiańskiej.

 

Zajęcia otwarte dla rodziców

13 czerwca gościliśmy na naszych zajęciach z panią Gosia naszych kochanych rodziców. Pokazywaliśmy im nasze umiejętności: rozpoznawaliśmy dźwięki charakterystyczne dla okolic morze, potrafiliśmy odnaleźć rybę na obrazku, segregowaliśmy rybki wg 1 cechy, bawiliśmy się w morskie stwory z naszymi rodzicami, a także ozdabialiśmy rybki. Zabawa była wspaniała 🙂

Olimpiada sportowa

Z okazji Dnia Dziecka dla wszystkich przedszkolaków nasze Panie urządziły olimpiadę sportową na Kórnickich Błoniach. Choć upał był wielki, my znaleźliśmy miejsce w cieniu, gdzie braliśmy udział w rozmaitych konkurencjach oraz zajadaliśmy przysmaki z naszych plecaczków. Największą atrakcją była gra w piłkę na wielkim boisku.

Wizyta eksperta ze schroniska

Podczas wizyty Pana ratownika ze schroniska dowiedzieliśmy się, jak bezpiecznie zachowywać się w obecności psa. Poznaliśmy też zasady witania się z psem, aby wiedział, że nie mamy wobec niego złych zamiarów. Przekazaliśmy też zebraną przez nas karmę dla mieszkańców schroniska. Największą atrakcją była wizyta suczki Sagi, z którą mogliśmy się przywitać i ją pogłaskać.

wycieczka na Biennale Sztuki dla dziecka

Byliśmy bardzo podekscytowani tą wycieczką, ponieważ jeszcze nigdy nie byliśmy w teatrze. Na miejscu okazało się, że sztuka jest przedstawiana w języku duńskim. Aktorzy naśladowali ruchy zwierząt występujących w wierszach duńskiego pisarza dla dzieci, Knuda Romera. Robili to tak doskonale, że od razu zrozumieliśmy język duński:)

Dzień żółto – pomarańczowy realizowany w ramach projektu czytelniczego

Kolejnymi kolorami poznawanymi z naszym słoniem Pomelo były żółty i pomarańczowy. W tym dniu oglądaliśmy prezentację multimedialną z naszym słonikiem, lepiliśmy z mas żółtych i pomarańczowych oraz stemplowaliśmy w tych kolorach stemplami z marchewki i cytryny. Próbowaliśmy też smakołyków w tych kolorach – miód, marchewka, sok pomarańczowy, płatki kukurydziane, sok z cytryny oraz chrupki kukurydziane. Zajęcia bardzo nam się podobały i z niecierpliwością czekamy na kolejny kolorowy dzień:)

wizyta w bibliotece

w czwartek 23 maja wybraliśmy się na wycieczkę do Biblioteki w Bninie . Wycieczka była wspaniała – ogrom książek jaki był zgromadzony w jednym miejscu nas zachwycił, Pani Klaudyna – kierowniczka Biblioteki była dla nas niezwykle miła, pokazała nam piękne książki dla dzieci. Oglądaliśmy długą książkę, najmniejszą książkę, książkę, która pokazywała dźwięki oceanu oraz wiele wiele innych. Na pewno wrócimy tu w przyszłym roku szkolnym!!

Poznajemy zawód kucharza

Niedawno poznawaliśmy zawód kucharza 0 oglądaliśmy sprzęty potrzebne do gotowania, bawiliśmy się w kuchenną orkiestrę i graliśmy na garnkach, stemplowaliśmy czapki kucharza a także samodzielnie przygotowaliśmy szaszłyki z owoców – były przepyszne.

rysujemy portrety naszych mam i układamy korale z mozaiki geometrycznej

Po wykonaniu prezentów dla naszych kochanych mam, rysowaliśmy ich portrety. Każdy z nas bardzo się starał, żeby jego mama była jak najpiękniejsza. Układaliśmy też korale z mozaiki geometrycznej, niektórzy z nas robili bransoletki:)

Zabawy z gliną – robimy naszyjnik dla mamy

Z okazji Dnia Mamy postanowiliśmy dla naszych mam zrobić prezenty – naszyjniki dla mam. Bawiliśmy się gliną i poznawaliśmy ją jako surowiec. Najbardziej podobało nam się wałkowanie i stemplowanie w glinie. Po twórczych działaniach wycinaliśmy wisiorki dla mam wybranymi foremkami i odciskaliśmy w nich wzory z stempli.