Anita

Szlachetna paczka

Kochani Rodzice, Pracownicy przedszkola!

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim z Państwa, którzy wraz z dziećmi wzięli udział w Akcji „Szlachetna Paczka”

Państwa dary okazały się tak miłym zaskoczeniem dla naszej Rodziny, że w ramach podziękowań przytoczę sms, który otrzymałam od opiekunki rodziny w akcji:

„W imieniu obdarowanej serdecznie dziękuję. Paczki przerosły wyobrażenia Pani Marii i jej Syna. Nie widzieli co powiedzieć, tylko płakali. Oby więcej takich darczyńców. Dobra robota. Liczymy na wsparcie za rok J”

Dziękujemy za Państwa szczodrość J.

Małgorzata Płaczek i Magdalena Czapkiewicz

Koordynatorki akcji Szlachetna Paczka

Święto Pluszowego Misia

Dnia 24.11 dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem, co pokazało, że moda na misie nie przemija. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Następnie odbyło się wręczenie nagród dla dzieci, które brały udział u konkursie pt. „Miś”. Nie zabrakło również występów. Każda z grup przygotowała piosenkę, taniec, lub wiersz. Ten dzień w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i wspólnych zabaw!

Koncert muzyczny pt. „Baletowe baśnie Czajkowiskiego i Strawińskiego”

Dnia 17.11 w naszym przedszkolu odbył się koncert pt. Baletowe baśnie Czajkowskiego i Strawińskiego. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy o balecie oraz poznaliśmy podstawowe pozycje baletowe.

Święto Niepodległości

Dnia 10.11 (piątek) w naszym przedszkolu odbyła się akademia z okazji Dnia Niepodległości. Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu. Następnie wszyscy zgodzili się, że Polska, czyli nasza ojczyzna również ma swoje urodziny, które przypadają 11 listopada. Z tej właśnie okazji każda grupa przygotowała pracę plastyczną oraz zaśpiewała piosenkę patriotyczną. Na koniec wspólnego świętowania razem rozwiązaliśmy krzyżówkę, która miała na celu rozbudzenie postaw patriotycznych wśród dzieci.

„Dzień postaci z bajek”

7 listopada w naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe święto. W jednym miejscu spotkali się bohaterowie bajek, zarówno tych nowych, jak i bajek starszych. Były śpiewy, były tańce i BAJECZNA zabawa! Dzieci popisały się znakomitą znajomością bohaterów, ich atrybutów oraz motywów muzycznych towarzyszących wybranym bajkom. Spotkanie zakończył wspólny taniec w rytm piosenki „Witajcie” w naszej bajce”, która znana jest z „Akademii Pana Kleksa”.

Teatrzyk pt. ” O wróbelku Elemelku

6 listopada w przedszkolu odwiedzili nas aktorzy z teatru Krokodyl, którzy zagrali dla nas spektakl pt. „Wróbelek Elemelek”. Aktorzy znakomicie wcielili się w swoje role. Pokazali dzieciom w humorystyczny sposób, że nie należy wkładać rąk w ognisko i dotykać gorących rzeczy. Przekazali nam  również jakie ptaki odlatują na zimę oraz  kiedy i jak należy dokarmiać ptaki.  Dzieci były oczarowane i zachwycone występem oraz kolorową scenerią. Nasze dzielne przedszkolaki chętnie brały udział w zabawach i tańcach z aktorami na scenie.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne odwiedziny……

Wycieczka do lasu w Łęknie

W czwartkowy ranek, 26 października wszystkie dzieci z przedszkola wyjechały na wycieczkę do leśniczówki w Łęknie. Jak co roku czekał na nas pan leśniczy Zbigniew Łyszczarz,który przywitał nas z wielką serdecznością, następnie udaliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną do paśnika.  Po drodze obserwowaliśmy  rożne gatunki drzew, roślin, a nawet spotkaliśmy małą rudą wiewiórkę. Podziwialiśmy jesienny krajobraz –  piękne kolorowe liście. Zbieraliśmy dary lasu, które później mogliśmy układać w kącikach przyrody w swoich salach.  Mieliśmy okazję również odpocząć w dużym wigwamie, wypić ciepłą herbatę i zjeść kiełbaski prosto z ogniska.

Teatrzyk pt. „Ratujmy las”

W poniedziałek, 23 października odwiedzili nasze przedszkole aktorzy z teatru Gargulec z przedstawieniem pt. „Ratujmy las”

Dzień Edukacji Narodowej

W miniony piątek, 13 października, przedszkolaki oraz wszyscy pracownicy przedszkola świętowali Dzień Edukacji Narodowej. W odświętnych strojach zebrali się w sali widowiskowej, gdzie odbyła się uroczysta gala. Pierwszym punktem programu było przemówienie Pani Dyrektor, w którym złożyła życzenia wszystkim pracownikom. Następnie został odczytany wiersz ilustrujący całe przedszkole i wszystkich jego pracowników. Po oficjalnym otwarciu gali rozpoczął się Jesienny Przegląd Piosenki. Każda z grup zaprezentowała utwór muzyczny związany tematycznie z aktualną porą roku. Na koniec dzieci rozdały wszystkim pracownikom samodzielnie przygotowane kartki z życzeniami.

Eko-instrumenty

Nasze przedszkole wzięło udział w konkursie na wykonanie EKO – INSTRUMENTU organizowanym przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta i Gminy Kórnik. Dzieci z każdej grupy wiekowej aktywnie włączyły się do zabawy i wykonały ciekawe i oryginalne instrumenty stworzone wyłącznie z materiałów recyklingowych. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone, a instrumenty można było zobaczyć na pokonkursowej wystawie zorganizowanej w Urzędzie Miasta i Gminy Kórnik.