Anita

Koncert muzyczny pt. „Zobacz, posłuchaj, zaśpiewaj, jak ciekawy jest Poznań!”

Dlaczego do poznańskiej katedry wiodą drzwi z klamkami w kształcie ryb? Czy znasz już mieszkańców poznańskiego Ratusza – dwa trykające się koziołki? Bamberka – kto to taki? Te i inne tajemnice Poznania odkryliśmy w trakcie muzycznej wędrówki, która odbyła się 28 marca w naszym przedszkolu.

Powitanie Wiosny

Jak co roku 21 marca wszystkie nasze przedszkolaki powitały nową porę roku.  Spotkaliśmy się na pobliskiej łące w barwnym korowodzie na powitanie wiosny. Pani Dyrektor odczytała  list od bociana, śpiewaliśmy piosenki, oraz wspólnymi okrzykami żegnaliśmy Zimę, a witaliśmy Wiosnę.

Teatrzyk pt. Kukła z wiejskiego podwórka”

Dnia 18 marca odbył się w naszym przedszkolu teatrzyk  pt. ” Kukła z wiejskiego podwórka”. Przestawienie przygotował teatr „Pod Orzełkiem”. Dzięki spektaklowi poczuliśmy nadchodząca wiosnę ze zdwojoną siłą. Profesor Hilary Szczebrzeszyński wyruszył na wieś do Kukiełkowa, gdzie bawił się z widzami w teatr kukiełkowy. Dzieci zapoznały się z ludowymi obrzędami (noc sobótkowa, dożynki, topienie Marzanny) i tradycyjną polską lalką-kukłą.

Koncert muzyczny pt. „Księga muzyki i opowieści. Wędrówki po Bliskim Wschodzie”

Tym razem wraz z Teatrem Mozaika, poznaliśmy niespotykane instrumenty z krajów Bliskiego Wschodu. Zapoznaliśmy się ze sztuką opowiadania i tradycyjnymi opowieściami. Przedszkolaki odwiedziły świat bajek i baśni pochodzących z krajów Bliskiego Wschodu oraz poznały ciekawych bohaterów, którzy poprowadzili nas przez kulturę tych odległych zakątków. Opowieściom towarzyszyli  muzycy, dzięki którym dzieci poznały tak mało znane w Polsce instrumenty jak santur czy dafrf.

Zajęcia z programowania oraz zabawy klockami lego education

W naszym przedszkolu dzieci bardzo twórczo i aktywnie uczestniczą w różnego rodzaju zajęciach. Chętnie do zabaw wykorzystują klocki lego eduction oraz zabawki, które wprowadzają ich w świat robotyki.

Dzień Miłości i Szacunku

Dzień Zakochanych jest dniem bardzo wyjątkowym. Nie jest to bowiem tylko dzień dla okazywania wzajemnych uczuć przez pary czy małżeństwa. To także dzień wzajemnej miłości rodzica do dziecka, przyjaźni i szacunku dla drugiego człowieka. Dziś obchodzimy w przedszkolu przede wszystkim dzień wielkiej, przyjaźni, miłości, szacunku do drugiej osoby. Bardzo ważne jest, aby nie tylko tego dnia, ale też każdego dnia w roku, wszystkie przedszkolaki były dla siebie bardzo miłe, pomagały sobie i starały się ze sobą nie kłócić. Dziś tylko o tym przypominamy 😉

Spektakl „O Królu Nicnierobie”

Lubiany przez dzieci Teatr Krokodyl ponownie zawitał do naszego przedszkola. Spektakl „O Królu Nicnierobie” opowiada o leniwym królu, który twierdzi, że skoro jest królem, to nic nie musi. Nie uczy się, nie czyta książek, nawet się nie myje. Dzieci zostały wciągnięte we wspólne ratowanie króla, pomogły mu zrozumieć, że nie może być aż tak leniwy. Wraz z aktorami, nakłoniły go do kąpieli, przeczytania książki, a król odkrył, co daje prawdziwe szczęście.

27 Finał WOŚP

13 stycznia br. odbyła się 27 edycja  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której hasłem przewodnim była zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Dzieci z naszego przedszkola, tradycyjnie jak co roku, wzięły udział  w akcji. Zbiórka pieniędzy w przedszkolu zakończyła się w piątek, 11 stycznia. Przedszkolaki ubrane na czerwono dowiedziały się kim jest Jurek Owsiak i jakie jest zadanie wolontariusza. Nasz Przedszkolny Finał WOŚP odbył się w przystrojonej serduszkami sali, gdzie w atmosferze zabawy i tańca dzieci chętnie odkryły, że warto pomagać innym.

Wigilia i spotkanie z Gwiazdorem

Piątek, 21 grudnia, był w naszym przedszkolu dniem pełnym wzruszeń, wrażeń, radosnego śpiewania kolęd oraz wyczekiwania. Był to dzień uroczystej, grupowej Wigilii, tradycyjnego dzielenia się opłatkiem i składania życzeń. Obejrzeliśmy świąteczny spektakl teatru Krokodyl pt. „Pastorałka”, a później dzieci odwiedził Gwiazdor i wręczył oczekiwane upominki.

Koncert muzyczny pt. „Zapomniane zwrotki kolędy – wigilijna opowieść na głosy i akordeon”

Stół – jeszcze nienakryty, choinka – jeszcze nieubrana, okno – jeszcze wypatrujące gwiazdy, cisza – oczekiwania. Tak rozpoczęła się podróż – zimowa podróż po dniu wigilijnym, który przemierzyliśmy wspólnie z Teatrem Mozaika. Poprzez muzykę, teatr i żywe elementy tradycji zbudowaliśmy kolejne odsłony tego wyjątkowego dnia. Naszymi przewodnikami były zapomniane zwrotki kolęd.