Anita

27 Finał WOŚP

13 stycznia br. odbyła się 27 edycja  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której hasłem przewodnim była zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Dzieci z naszego przedszkola, tradycyjnie jak co roku, wzięły udział  w akcji. Zbiórka pieniędzy w przedszkolu zakończyła się w piątek, 11 stycznia. Przedszkolaki ubrane na czerwono dowiedziały się kim jest Jurek Owsiak i jakie jest zadanie wolontariusza. Nasz Przedszkolny Finał WOŚP odbył się w przystrojonej serduszkami sali, gdzie w atmosferze zabawy i tańca dzieci chętnie odkryły, że warto pomagać innym.

Wigilia i spotkanie z Gwiazdorem

Piątek, 21 grudnia, był w naszym przedszkolu dniem pełnym wzruszeń, wrażeń, radosnego śpiewania kolęd oraz wyczekiwania. Był to dzień uroczystej, grupowej Wigilii, tradycyjnego dzielenia się opłatkiem i składania życzeń. Obejrzeliśmy świąteczny spektakl teatru Krokodyl pt. „Pastorałka”, a później dzieci odwiedził Gwiazdor i wręczył oczekiwane upominki.

Koncert muzyczny pt. „Zapomniane zwrotki kolędy – wigilijna opowieść na głosy i akordeon”

Stół – jeszcze nienakryty, choinka – jeszcze nieubrana, okno – jeszcze wypatrujące gwiazdy, cisza – oczekiwania. Tak rozpoczęła się podróż – zimowa podróż po dniu wigilijnym, który przemierzyliśmy wspólnie z Teatrem Mozaika. Poprzez muzykę, teatr i żywe elementy tradycji zbudowaliśmy kolejne odsłony tego wyjątkowego dnia. Naszymi przewodnikami były zapomniane zwrotki kolęd.

Spotkanie z Rotmistrzem Racławskim

Dnia 19 grudnia odbyło się  spotkanie z Rotmistrzem Racławskim z okazji rocznicy Powstania Wielkopolskiego dla grup znajdujących się w szkole.

Świąteczne warsztaty plastyczne

Dnia 4 grudnia odbyły się w naszym przedszkolu świąteczne warsztaty plastyczne dla dzieci i ich rodziców. W świątecznym już nastroju  – bo przy dźwiękach kolęd tworzyliśmy wspaniałe prace – ozdabialiśmy bombki, stemplowaliśmy serwetkę, przygotowaliśmy lampiony oraz stworzyliśmy kartkę.

Mikołajki

6 grudnia  nasze przedszkole odwiedził  Mikołaj. Długo oczekiwany gość pojawił się na motorze i wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Św. Mikołaj został zaproszony przez dzieci do zabawy i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły mikołajkowe prezenty. Dzieci z ogromną radością zaprosiły Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

Teatrzyk pt. „Jesienne opowieści”

Dnia 27 listopada odwiedzili nasze przedszkole aktorzy  teatru Kanon. Przygotowali dla nas wspaniałe przedstawienie pt. „Jesienne opowieści”. Przedstawienie to  dwuczęściowa składanka teatralna, w której postacie muszą uporać się z problemami praw natury i własnego przetrwania. Poza żywotnymi czynnościami pojawiają się zabarwione humorem sytuacje kreujące oceny ekologiczne. W zależności od pór roku umiejscowione są zjawiska, które mają wpływ na bohaterów bajki, a które interaktywnie sterują widzowie – dzieci i fabuła opowieści np. jesienne gromadzenie zapasów bądź sprzątanie po zimie aby powitać wiosnę.

Święto Pluszowego Misia

W poniedziałek 26 listopada 2018 r świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia do przedszkola każdy przyszedł ze swoją ulubioną maskotka. Podczas obchodów, dzieci uczestniczyły w zabawach, tańcach, słuchały opowiadania o Pluszowym Misiu oraz mogły opowiedzieć krótką historię swojego pluszaka. Z tej okazji został zorganizowany konkurs plastyczny pt Miś- mój przyjaciel. Piękne prace zostały wykonane z materiałów wtórnego użytku. Można je było oglądać na wystawie w przedszkolnym korytarzu.

 

Koncert muzyczny „Pomaluj mój świat! Malujemy tańcem, tańczymy kolorami!”

Tym razem aktorzy teatru „Mozaika” podjęli się uwrażliwiania dzieci na piękno poprzez zestawienie barw,  kształtów i zaskakujących wrażeń wizualnych, w tym wizualizacji. Świat sztuk plastycznych odkryli przed dziećmi tancerze tańca współczesnego, którzy przez zabawę ruchem oraz taneczne opowieści zabrali nas w podróż po barwach i kształtach naszej wyobraźni!

Uroczystość z okazji Święta Niepodległości