Anita

Mikołajki

6 grudnia  nasze przedszkole odwiedził  Mikołaj. Długo oczekiwany gość pojawił się na motorze i wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Św. Mikołaj został zaproszony przez dzieci do zabawy i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły mikołajkowe prezenty. Dzieci z ogromną radością zaprosiły Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

Teatrzyk pt. „Jesienne opowieści”

Dnia 27 listopada odwiedzili nasze przedszkole aktorzy  teatru Kanon. Przygotowali dla nas wspaniałe przedstawienie pt. „Jesienne opowieści”. Przedstawienie to  dwuczęściowa składanka teatralna, w której postacie muszą uporać się z problemami praw natury i własnego przetrwania. Poza żywotnymi czynnościami pojawiają się zabarwione humorem sytuacje kreujące oceny ekologiczne. W zależności od pór roku umiejscowione są zjawiska, które mają wpływ na bohaterów bajki, a które interaktywnie sterują widzowie – dzieci i fabuła opowieści np. jesienne gromadzenie zapasów bądź sprzątanie po zimie aby powitać wiosnę.

Święto Pluszowego Misia

W poniedziałek 26 listopada 2018 r świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia do przedszkola każdy przyszedł ze swoją ulubioną maskotka. Podczas obchodów, dzieci uczestniczyły w zabawach, tańcach, słuchały opowiadania o Pluszowym Misiu oraz mogły opowiedzieć krótką historię swojego pluszaka. Z tej okazji został zorganizowany konkurs plastyczny pt Miś- mój przyjaciel. Piękne prace zostały wykonane z materiałów wtórnego użytku. Można je było oglądać na wystawie w przedszkolnym korytarzu.

 

Koncert muzyczny „Pomaluj mój świat! Malujemy tańcem, tańczymy kolorami!”

Tym razem aktorzy teatru „Mozaika” podjęli się uwrażliwiania dzieci na piękno poprzez zestawienie barw,  kształtów i zaskakujących wrażeń wizualnych, w tym wizualizacji. Świat sztuk plastycznych odkryli przed dziećmi tancerze tańca współczesnego, którzy przez zabawę ruchem oraz taneczne opowieści zabrali nas w podróż po barwach i kształtach naszej wyobraźni!

Uroczystość z okazji Święta Niepodległości

Dzień Postaci z Bajek

W poniedziałek, 5 listopada odbył się Dzień Postaci z Bajek, na który dzieci oraz nauczyciele przebrali się w kolorowe stroje za bohaterów ulubionych bajek. Prowadzące wydarzenie wyjątkowo ciekawie wprowadziły nas w świat bajek. Podczas Dnia Postaci z Bajek dzieci uczestniczyły w zabawach, rozpoznawały nazwy bajek ukryte
w zagadkach, integrowały się z rówieśnikami w trakcie wspólnego tańca przy muzyce bajkowej. W czasie przedszkolnego wydarzenia, dzieci aktywnie odpowiadały na pytania dotyczące bajek, tworzyły swobodne wypowiedzi na ich temat. Mieliśmy okazję wcielić się w bohaterów, takich jak: Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Baba Jaga  i świetnie się bawić. Uczestnicy wydarzenia mogli również trenować rzut do celu podobnie jak Robin Hood. Podsumowaniem wydarzenia była wspólna zabawa przy skocznej muzyce bajkowej. Każdy uczestnik naszego spotkania cudownie spędził czas. W wesołym klimacie przeżyliśmy Dzień Postaci z Bajek.

teatrzyk pt. „Sygnalizatorek Jacek”

„Sygnalizatorek Jacek” Bezpieczeństwo na drodze. Poprzez wesołą, formę, w spektaklu przedstawione zostały zagadnienia istotne, takie jak odpowiedzialność na drodze, ocenianie zagrożeń, wynikających z włączania się pieszego w ruch drogowy, utrwalanie wiedzy o funkcji podstawowych oznaczeń drogowych. Pan Żarówa przypomina dzieciom np. o roli oznaczeń odblaskowych, Dzieci  współuczestniczą również w perypetiach Jeżyka, któremu wybudowano szosę podczas spaceru, co niechybnie odcina drogę powrotną do domu. Z tym dylematem uporać musi się  również  postać Kreta (doskonale radzi sobie z ulicą podkopując się pod nią), postać Muchy (owad przelatuje beztrosko nad szosą – czy to się dobrze skończy? Czy z ręką w gipsie też będzie takim ważniakiem?). Świetna zabawa dla każdego przedszkolaka.

Koncert muzyczny pt. „100 lat od Odzyskania Niepodległości- jak brzmiała muzyka niepodległej Polski?”

W czwartek, 18 października odbył się w naszym przedszkolu po raz pierwszy w nowym roku szkolnym koncert muzyczny .Koncert pt. „100 lat od Odzyskania Niepodległości- jak brzmiała muzyka niepodległej Polski?”  wprowadził nas w klimaty polskiego okresu międzywojennego, pokazując życie kulturalne, zwyczaje, świat mody pierwszych lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Prowadząca koncert w sposób wyjątkowo ciekawy i przystępny wprowadziła nas w atmosferę tych czasów. Mogliśmy usłyszeć kapelę podwórkową, dźwięki trąbki, mandoliny, gitary, akordeonu a nawet tary. Podsumowaniem spotkania była nauka polskiego tanga. Skoczna muzyka sprawiła, że wszyscy w niezwykle roztańczonym i wesołym klimacie włączyliśmy się do wspólnej zabawy.

Wycieczka do leśniczówki w Łęknie

Tradycją naszego przedszkola stało się odwiedzanie lasu w różnych porach roku. Wraz z początkiem jesieni  wybraliśmy się całym przedszkolem do Nadleśnictwa w Łęknie. W towarzystwie pana leśniczego Zbigniewa Łyszczarza udaliśmy się na spacer do paśnika, do którego zanieśliśmy smaczne marchewki dla zwierząt mieszkających w lesie.  Zaobserwowaliśmy zmiany jakie zaszły jesienią w lesie – kolorowe liście, pojawiające się grzyby, a także udało się nam zobaczyć małą wiewiórkę biegającą po lesie. Podczas wycieczki mieliśmy okazję również odpocząć w dużym wigwamie, wypić ciepłą herbatę i zjeść kiełbaski prosto z ogniska. Mamy nadzieje, że czeka nas jeszcze wiele tak wspaniałych wędrówek.

 

Dzień Edukacji Narodowej

W poniedziałek, 15 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Edukacji Narodowej.