N B

Olimpiada Sportowa w Kamionkach

15 czerwca odbyła się Sportowa Olimpiada Przedszkolaka, której jak co roku organizatorem jest Przedszkole w Kamionkach. W sportowych zmaganiach brały udział dzieci z okolicznych przedszkoli. Grupę „Pszczółek” tym razem reprezentował Borys. Mali zawodnicy doskonale poradzili sobie z rozmaitymi konkurencjami. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom. Udział w olimpiadzie uczy przede wszystkim promowania aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, natomiast dzieci czerpały radość i satysfakcję z uczestnictwa w zawodach sportowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sportowy Dzień Dziecka

Aby uczcić Dzień Dziecka zaprosiliśmy do nas wyjątkowych ekspertów – sportowca Pana Marcina Urbasia z żoną. Rodzice Oliwiera zorganizowali dla naszej grupy wyjątkowy, sportowy Dzień Dziecka. Ubrani w sportowe stroje udaliśmy się do ogrodu przedszkolnego, gdzie po obowiązkowej rozgrzewce czekały na nas rozmaite konkurencje, z którymi mieliśmy okazję się zmierzyć. „Pszczółki” doskonale poradziły sobie z konkurencjami, po których każdy otrzymał wyjątkowy medal. Organizatorzy zadbali także o upominek dla każdego dziecka, co wywołało radość na twarzach dzieci. Serdecznie dziękujemy rodzicom Oliwiera za przygotowanie tego wyjątkowego dnia oraz wspólnie spędzony czas na wspaniałej zabawie.

 

Czytanie na dywanie z mamą Marysi

Kolejnym gościem, który znalazł czas, aby poczytać „Pszczółkom” w ramach akcji Czytanie na Dywanie była mama Marysi, która w interesujący sposób przeniosła nas do bajkowego świata pełnego przygód. Dzieci z uwagą wysłuchały kolejnej, fascynującej opowieści. Dziękujemy mamie Marysi za poświęcony czas i odwiedziny.

 

Olimpiada Sportowa

Tradycją stało się, iż Dzień Dziecka w naszym przedszkolu odbywa się na Kórnickich Błoniach, a dzieci ze wszystkich grup wiekowych biorą udział w konkurencjach sportowych. Nie zabrakło m.in.: przeciągania liny, slalomów z piką nożną, rzucania do celu, zabaw z chustą animacyjna oraz wielu innych atrakcji. Po jakże wyczerpujących zadaniach posililiśmy się hot – dogami oraz wybraliśmy się na spacer na plażę. Na koniec dnia każdy otrzymał zasłużony medal.

Wizyta ekspertów – pszczelarze

W dniu 5 czerwca dzieci z grupy „Pszczółki” miały możliwość poznania wielu ciekawostek z życia pszczół, a to za sprawą wyjątkowych gości – rodziców Radka, właścicieli „Radosnej Pasieki” w Dziećmierowie. Nasi eksperci do przedszkola przybyli w towarzystwie swoich przyjaciół zamkniętych w specjalnym, szklanym ulu. Podczas warsztatów dzieci miały okazję dowiedzieć się m.in.: jak długo żyją pszczoły, ile kwiatów muszą odwiedzić, aby uzyskać kropelkę miodu, czym żywią się pszczoły, poznaliśmy rodzaje miodów oraz wysłuchaliśmy wiele innych cennych informacji dotyczących fascynującego świata pszczół. Na koniec spotkania na każdego czekał upominek – słoiczek miodu! Serdecznie dziękujemy rodzicom Radka za odwiedziny.

Czytanie na dywanie

W ramach akcji „Czytanie na dywanie” odwiedziła nas mama Weroniki, która już po raz kolejny zainteresowała dzieci ciekawymi przygodami baśniowych bohaterów. Z uwagą wysłuchaliśmy kolejnych ciekawych przygód, a mamie Weroniki bardzo dziękujemy za poświęcony czas.

 

 

 

 

 

Dzień Rodziny

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy na Dzień Rodziny,

który świętować będziemy 18 maja 2019

w godzinach 10.00 – 13.00

w Wigwamie w Łęknie.

Do zobaczenia!

Ogródek kwiatowy

Kącik przyrody w przedszkolu to ważny element zarówno dekoracyjny, jak i dydaktyczny. Dzięki stałym zmianom w kąciku dzieci poznają pory roku, potrafią je wymienić i scharakteryzować. Dzięki kącikowi przyrody dzieci kształtują opiekuńczą postawę  wobec różnych roślin oraz środowiska. Dlatego też grupa „Pszczółek” założyła swój własny kwiatowy ogródek.

Śniadanie wielkanocne

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi w grupie „Pszczółek” odbyło się tradycyjne świąteczne śniadanie. Na świątecznym stole nie mogło zabraknąć jajka, białej kiełbaski, „wielkanocnej baby”, stroików z bukszpanu oraz bazi – symboli budzącej się do życia przyrody. Przed wspólnym śniadaniem złożyliśmy sobie życzenia, następnie udaliśmy się do przedszkola na teatrzyk o tematyce świątecznej. Po powrocie Pszczółki udały się do ogrodu, gdzie poszukiwały koszyczków z upominkami od zajączka.

Wycieczka do Dziekanowic

Pod koniec marca dzięki uprzejmości Rady Rodziców dzieci z naszego przedszkola miały możliwość wyjazdu do Dziekanowic w poszukiwaniu Wielkanocnego Zajączka. Wycieczkę rozpoczęliśmy od oglądania zwierząt, takich jak: lamy, króliki i inne ptaki ozdobne. Uczestniczyliśmy również w rozmaitych eksperymentach np. robiliśmy śnieg. Po eksperymentach nadszedł czas na warsztaty wielkanocne, podczas których każdy wykonał swój wielkanocny stroik. Uczestniczyliśmy także w  zabawach tropiących oraz tańcach z tygryskiem. Zwieńczeniem wycieczki były swobodne zabawy na placu zabaw. Serdecznie dziękujemy za ciekawą wycieczkę!