MonikaG

Czytanie z rodzicami

Dnia 6 listopada odwiedził nas tata Oliwiera, który przeczytał nam jego ulubioną książkę „Elmer” oraz opowiedział o swoich zainteresowaniach. Bardzo dziękujemy za obecność oraz prezenty! 🙂

Dnia 8 listopada w naszej sali gościliśmy mamę Borysa, która przeczytała nam bajkę o Franklinie. Bardzo dziękujemy! 

Dnia 23 listopada odwiedził nas tata Tomka, który przeczytał nam kilka książek oraz przygotował ciekawe pytania, dzięki którym wzbudził duże zainteresowanie wśród naszych Żabek. Dziękujemy!

Dzień postaci z bajek

Dnia 7 listopada w naszym przedszkolu, odbył się długo wyczekiwany przez dzieci dzień postaci z bajek. W tym dniu wszyscy przebrani byli za swoich ulubionych bohaterów. 

Dzień Dyni

30 października w poniedziałek obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Dyni. Było pełno ciekawych zabaw, dzięki którym dzień był pełen uśmiechu i radości. Dziękujemy bardzo rodzicom za dynie oraz pomarańczowe stroje! 

Tata Marysi – ekspert od przetworów.

W piątek 13 października gościliśmy w naszej sali tatę Marysi, który opowiedział nam o trudnej pracy kucharza i zaprezentował w jaki sposób można przechowywać owoce i warzywa , tak by długo cieszyć się ich smakiem. Dzieci miały okazję dowiedzieć się w jaki sposób robi się powidła śliwkowe, kisiliśmy kapustę i poznaliśmy trudną sztukę pasteryzacji. Dzięki przetworom które uzupełniły naszą grupową spiżarnie długo będziemy cieszyć się smakiem pysznych warzyw i owoców bogatych  w cenne dla zdrowia witaminy.

Dziękujemy! 🙂

Wycieczka do Arboretum w Kórniku

Grupa Żabek wykorzystując piękną pogodę i uroki jesieni 12 października udała się do Arboretum w Kórniku. Park odkrył przed nami swoje piękno. Podziwialiśmy jesienne barwy, rosnące krzewy i drzewa oraz słuchaliśmy odgłosów przyrody. Dokonaliśmy bardzo dokładnych obserwacji przyrodniczych i dzięki temu jesteśmy pewni, że jesień już na dobre się u nas zadomowiła.

 

Spotkanie z Policjantem

 

To był jeden z najbardziej wyczekiwanych dni przez nasze Żabki! Doczekaliśmy się! Emocjom nie było końca. Panie Policjantki z wielkim zaangażowaniem opowiadały nam o swojej pracy oraz o tym czym jest bezpieczeństwo. 

 

Produkcja soku

 

 

 

JEDZ WARZYWA I PIJ SOKI, BĘDZIESZ ZDROWY I WYSOKI!!

Żabki wiedzą, że zdrowe odżywianie jest bardzo ważne w ich życiu, oto jeden z przykładów, który pokazuje jak bardzo lubią pić naturalny sok, który sami zrobili. 

 

Dzień Chłopca

 

Z okazji Dnia Chłopaka życzymy Wam, abyście zawsze pozostali sobą i ciągle odkrywali świat na nowo, ponieważ najwspanialsze sekrety, zawsze ukryte są tam, gdzie najmniej się tego spodziewamy.