K R

Grupa Motyle

Wychowawcy:

Katarzyna Rydlewska

Joanna Feret-Walkowiak

 

Pomoc nauczyciela:

Maria Zapolna

 

GALERIA

************************* Stare Zoo w Poznaniu *************************

W tym roku z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się na wycieczkę do Starego ZOO. Uczestniczyliśmy tam w zajęciach edukacyjnych pt. „Czy smoki istnieją?”. Podczas tych zajęć dowiedzieliśmy się ciekawych faktów o gadach, a także mogliśmy kilka z nich zobaczyć i dotknąć. Po zajęciach edukacyjnych zwiedzaliśmy ogród zoologiczny. Następnie jeździliśmy na karuzeli. Całą wycieczkę zorganizowała dla nas Rada Rodziców.

Na sam koniec wycieczki czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka. Nasi rodzice zorganizowali dla nas chwilę zabawy w parku linowym. Wszyscy byliśmy bardzo odważni i każdy z nas dał radę przejść całą trasę.

************************* Co to jest altówka? *************************

30 maja odwiedziła nas mama Nikodema. Przyniosła ze sobą instrument bardzo podobny do skrzypiec, który nazywa się altówka. Pani Ponitka opowiedziała nam o instrumencie, jego budowie, brzmieniu oraz sposobie grania, a następnie, przy akompaniamencie naszego pana Łukasza, zagrała kilka utworów. Po krótkiej chwili włączyliśmy się do koncertu. Przy akompaniamencie pianina i altówki śpiewaliśmy znane nam piosenki.

************************* Zajęcia otwarte z mamą i tatą *************************

25 maja gościliśmy w naszej grupie naszych kochanych rodziców. Wraz z nimi uczestniczyliśmy w warsztatach mydlarskich. Każdy z nas mógł dobrać samodzielnie kolorystykę oraz kompozycję zapachową, a także kształt swoich mydełek. Po warsztatach odbyły się zabawy integrujące.

************************* Schronisko w Skałowie *************************

7 maja odwiedziliśmy Schronisko w Skałowie. Uczestniczyliśmy tam w zajęciach edukacyjnych dotyczących zachowania psów. Ćwiczyliśmy dwie pozycje obronne na wypadek spotkania z rozzłoszczonym czworonogiem. Następnie zwiedziliśmy całe schronisko.

************************* Las w słoiku *************************

Czy cały las można zmieścić w jednym słoiku? Wydawało nam się, że nie jest to możliwe, a jednak- zrobiliśmy to! Posadziliśmy swoje własne lasy!

************************* Śniadanie Wielkanocne *************************

28 marca w odświętnym stroju zasiedliśmy razem do wspólnego stołu. Zjedliśmy uroczyste Śniadanie Wielkanocne, po którym odwiedził nas nakarmiony kilka dni wcześniej Zajączek.

************************* Karmimy Zająca w lesie *************************

26 marca wybraliśmy się na wycieczkę do Nadleśnictwa w Łęknie. Razem z panem leśniczym spacerowaliśmy po lesie w poszukiwaniu zająca wielkanocnego. Zostawiliśmy dla niego marchewki w paśniku. W lesie rozglądaliśmy się za oznakami wiosny.

************************* Metoda Dobrego Startu *************************

Ćwiczymy nasze zmysły, wykonujemy ćwiczenia wzrokowo-ruchowo-słuchowe, rozwijamy się sensorycznie, pobudzamy wyobraźnie, a także ćwiczymy język. To wszystko poprzez pracę Metodą Dobrego Startu.

************************* Wiosenne rozgrywki *************************

Bardzo lubimy rywalizację, a także uwielbiamy wiosnę. Nasze panie uszykowały z tej okazji dla nas turniej gry w wiosenne dobble oraz domino. Każdy z nas musiał bardzo szybko nazywać elementy na kartkach. My już dobrze wiemy jak wyglądają krokusy, żonkile, skowronki, bociany, jaskółki oraz inne zwiastuny wiosny.

************************* Pierwszy dzień wiosny *************************

21 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy bardzo uroczyście pierwszy dzień wiosny. Przywitaliśmy panią Wiosnę, pożegnaliśmy zimę poprzez symboliczne zniszczenie marzanny. Następnie prezentowaliśmy swoje owocowo-warzywne marzanny, by na koniec obchodów uczestniczyć wraz z nimi w pochodzie wiosennym.

Po obchodzie myliśmy owoce, a następnie je obieraliśmy i kroiliśmy. Z tak uszykowanych smakołyków stworzyliśmy dla naszych najbliższych pełne witamin koreczki.

************************* Sprawdzian liczenia *************************

Choć jesteśmy jeszcze mali, to bardzo lubimy sprawdziany! Pani przygotowała dla nas kolorowe cyfry. Każdy z nas mógł wybrać taką, jaką chciał. Większość z nas doskonale wiedziała jaką liczbę symbolizują wybrane cyfry. Następnie każde dziecko przyniosło dokładnie tyle przedmiotów, ile przedstawiał zapis liczbowy.

************************* Walentynki *************************

Z okazji Walentynek ubraliśmy się do przedszkola na czerwono! Rozwiązywaliśmy zagadki, układaliśmy zakochane puzzle i rozwiązaliśmy krzyżówkę. Była również poczta walentynkowa i każde dziecko otrzymało kilka uroczych kartek

************************* Ciastka dla babci i dziadka *************************

23 stycznia trwały u nas wielkie przygotowanie do balu z Babcią i Dziadkiem. Nasza grupa z tej okazji piekła dla najbliższych domowe ciasteczka. Musimy przyznać, że pachniało w całej szkole.

************************* Przyszła Zima biała, śniegu nasypała *************************

Spadł tak długo wyczekiwany przez nas śnieg. Takiej okazji nie można przepuścić! Z naszymi Paniami wybraliśmy się na śnieżną zabawę. Były śnieżki, bałwan, a nawet jeżdżenie na sankach!

************************* Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy *************************

Aktywnie wzięliśmy udział w zbiórce WOŚP. Z tej okazji urządziliśmy swój własny finał i razem z Biedronkami oraz Mrówkami uczestniczyliśmy w zabawie.

 

 

************************* Nowy Rok *************************

Motyle wraz ze swoimi Paniami składają wszystkim życzenia pomyślności w roku 2018. Z tej okazji dzieci stworzyły fajerwerki metodą zdrapki.

************************* Spotkanie z Gwiazdorem *************************

21 grudnia w naszym przedszkolu mieliśmy wielu gości oraz wiele aktywności. Pierwszy był spektakl Teatru Krokodyl, którzy przybliżył nam postać Gwiazdora. Następnie spotkaliśmy się z gwiazdorem osobiście. Były rozmowy, nieśmiałość oraz obietnice. Po wszystkim spotkaliśmy się w gronie grupy przy wspólnym stole.

 

************************* Spotkanie Świąteczne z rodzicami *************************

Bardzo ciężko pracowaliśmy. Ćwiczyliśmy role, uczyliśmy się tańca. Śpiewaliśmy i graliśmy na instrumentach, by spotkać się z naszymi rodzicami w świątecznym nastroju.

 

************************* Przygotowania do świąt *************************

Grudzień przepełniony był aktywnościami przygotowującymi nas oraz naszą salę do świąt Bożego Narodzenia.

 

************************* QQ Ryku w Kórniku *************************

Uczestniczyliśmy w reniferowych warsztatach w Kórnickiej sali QQ ryku. Zabawy była co nie miara, nawet bitwa na śnieżki, choć za oknem śniegu jeszcze brak…

 

************************* Andrzejkowe zabawy *************************

 

************************* Jak się robi kompot? *************************

W ramach realizacji tematu kompleksowego Spiżarnia zrobiliśmy samodzielnie kompot. Umyliśmy jabłka, pokroiliśmy na małe kawałki i poprosiliśmy panie w szkolnej kuchni o ugotowanie przygotowanego przez nas kompotu. Całość rozlaliśmy do szklanek i wypiliśmy do obiadu. Czy było dobre? Cóż… nie został nawet jeden kawałek jabłka.

 

************************* Egzotyczne zwierzęta*************************

Odwiedziła nas pani Ania Klemens, która przyniosła ze sobą swoje urocze i nietypowe zwierzaki. Były to straszaki, karaluchy, ślimaki krocionóg, kameleon oraz gekon. Mogliśmy każde z tych zwierząt dotknąć, pogłaskać, a nawet wziąć na ręce. Odważnych była caaaaała sala.

 

************************* Nadleśnictwo w Łęknie*************************

Poznajemy w przedszkolu różne ekosystemy. Oczywiście oprócz teorii, robimy to też w praktyce. W czasie pobytu w Łęknie mogliśmy sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą lasu oraz zmian w przyrodzie zachodzących jesienią.

 

************************* Wycieczka do Kórnika*************************

Wybraliśmy się na wycieczkę do Kórnika. Celem naszej podróży był spacer promenadą oraz odwiedziny w Arboretum.

 

************************* Na, pod, za, przed *************************

Świetnie bawiliśmy się w czasie utrwalania pojęć matematycznych. Wystarczyły nam guziki oraz krzesełko, by przypomnieć sobie, co oznaczają pojęcia NA, POD, ZA, PRZED

 

************************* Pogoda i jej elementy *************************

Jesteśmy świetnymi znawcami elementów pogody. Potrafimy je rozpoznać, nazwać, a także zilustrować.

 

************************* Poznajemy kalendarz *************************

W tym roku bardzo pilnie przygotowujemy się do nauki czytania, poprzez zabawy z czytaniem globalnym. Poznajemy  wygląd nazw pór roku, miesięcy oraz dni tygodnia.

 

************************* Pasowanie *************************

Dziś odbyło się pasowanie wszystkich nowych przedszkolaków. W naszej grupie również było to wielkie święto, gdyż oficjalnie w murach naszego przedszkola przywitaliśmy Jasia, Marysię, Nikodema, Jagodę oraz Zuzię.

 

************************* Dzieci na medal *************************

Każdego dnia przynosimy dumę naszym Paniom. Dobrze wiemy, jak mamy się ubrać na wybraną okazję, oraz jak się zachować. Tak też było w czasie oglądania teatrzyków.

 

************************* Wiatr bałaganiarz *************************

Dziś spotkała nas dziwna sprawa. Po śniadaniu, gdy poszliśmy do łazienki, ktoś narobił bałaganu w naszej sali. Niestety, nie wiemy kto to był. Dzieci wraz z Paniami były w łazience. Podejrzenie padło na jakiegoś nieznanego, tajemniczego gościa, który musiał wejść przez otwarte okno. Dzieci były bardzo oburzone tą sytuacją, gdyż bałagan był naprawdę wielki! Wszyscy zakasali rękawy i wspólnymi siłami posegregowaliśmy zabawki na nowo.

 

************************* Wrześniowe początki *************************

Wrzesień to czas powrotów, ponownych spotkań oraz zabaw integracyjnych.  Motyle przypomniały sobie na czym polega wspólna zabawa, jak powinny dbać o swoje przybory oraz zabawki, a także ustaliły zasady, które mają funkcjonować w naszej grupie.

Był to również czas poświęcony na spacery, wspólną zabawę na świeżym powietrzu oraz przyjemności w sali grupowej.

 

************************* Spotkanie Integracyjne *************************

31. sierpnia w pełnym składzie

spotkaliśmy się na nowym pokładzie!

9 chłopaków i 16 dziewczynek

nie czekało na żaden wypoczynek!

Odbyło się wielkie grupowe brudzenie,

bo Motyle to nie są przecież żadne lenie!

Przywitaliśmy rok nowy z wielkim przytupem

i każdy z uśmiechem poznał swoją grupę 🙂