J W

Wycieczka do QQ ! RYKU

W poniedziałek, 04.12.2017 r. , nasza grupa odwiedziła zaprzyjaźnione QQ ! RYKU W KÓRNIKU. To był dzień wielu wrażeń: zaczęło się od zabawy na tamtejszym placu zabaw, gdzie dzieci wciągnął czar piłeczek, trampolin, pajęczyn….. , następnie należało uzupełnić energię – przygotowane przez rodziców przekąski zostały zjedzone z wielkim smakiem. Póżniej nadszedł czas przemiłych warsztatów, na których czekało nas sporo niespodzianek: zabawy w śniegu, świąteczne tańce oraz reniferowe cuda: renifereki z orzeszków ziemnych, kartonowe małe i duże renifery, dużo kolorów, brokatu i radości…..

Mikołajki

Mikołajki, jak co roku,  odbyły się w atmosfrze radosnego oczekiwania, pełni wrażeń i emocji. W tym roku dodatkowych przeżyć dostarczyła nam wizyta Św. Mikołaja, który przyjechał do nas…….. na motocyklu. Ten sympatyczny jegomość powiedział dzieciom, jak bardzo się cieszy, że mógł je odwiedzić, obdarował każdego malucha upominkiem oraz magią swojej osoby. Przedszkolaki zaśpiewały Św. Mikołajowi świąteczną piosenkę i zatańczyły dla niego radosny taniec.

Mikołaju DZIĘKUJEMY!!!

Koncert „Kalendarz Kompozytora- czyli pory roku według Antonio Vivaldiego”

19 października odbył się w naszym przedszkolu koncert pod tytułem : „Kalendarz Kompozytora- czyli pory roku według Antonio Vivaldiego”. Mieliśmy okazję dowiedzieć się wiele ciekawostek z życia kompozytora, posłuchać jego wspaniałej muzyki, a także zobaczyć „jak zbydowana jest nuta”.

Wycieczka do Arboretum w Kórniku

W poniedziałek, 16.10.2017 r. odbyła się wycieczka do malowniczego Arboretum w Kórniku. Celem naszej wycieczki, oprócz delektowania się ciepłym jesiennym słońcem, barwami oraz zapachem otoczenia, było poznanie ekosystemu parku, o którym opowiadał nam pan przewodnik podczas „Zielonej lekcji”. Poznaliśmy wiele ciekawych gatunków roślin, w tym: „Ciasteczkowe drzewo”, którego liście pachną słodko, jak ciasteczka, „Leśnego strażnika”, czyli Klon-Platanowiec, którego kora przypomina mundur moro i wiele innych drzew, krzewów,liści, nasion…. Nie mogło zabraknąć pikniku na świeżym powietrzu, na którym przekąski przygotowane przez rodziców smakowały wyśmienicie…

 

Czytanie z mamą Oliwiera

W zeszłym tygodniu odwiedziła nas mama Oliwiera, która przeczytała dzieciom jego ulubioną książkę o przygodach uroczego psa  Kaktusa i jego właścicieli. Dziękujemy

Dzień Edukacji Narodowej

W miniony piątek świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Edukacji Narodowej. Odbył się uroczysty apel, na którym każda grupa przedstawiła swoją niespodziankę- występ dla wszystkich pracowników przedszkola. Dzieci uroczyście odśpiewały także tradycyjne „Sto lat”.  Za wszelkie wyrazy pamięci i sympatii serdecznie dziękujemy.

Na apelu zastały pasowane dzieci, które nie mogły być na Uroczystosci Pasowania, w tym nasza Pola.

Na zakończenie wszyscy otrzymali słodki poczęstunek.

Pieczywo z masy solnej

Pewnego październikowego poranka dzieci z naszej grupy zamieniły się w piekarzy i miały okazję do stworzenia własnych wypieków piekarskich. I choć pieczywo było z masy solnej to wywołało apetyt wielu oserwatorów.

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka świętowaliśmy w piątek, 22 września. Na przedszkolnym podwórku miały miejce harce i tańce- bal przedszkolaków, konkursy oraz zabawy. Tego dnia  dziecięce głowy zdobiły barwne nakrycia wykonane wraz z rodzicami z materiałów recyklingowych. Każda grupa pochwaliła się swoim ekologicznym hasłem oraz transparentem. Na pożegnanie dzieci  otrzymały medale oraz balony.

 

Pszczółki sprzątają Świat

W miniony wtorek: 19 wrzenia nasza grupa przyłączyła się do akcji „Sprzątanie Świata” w ramach współrealizowanego przez przedszkole projektu „Dbanie o Naszą Ziemię”. Dzieci były bardzo zaangażowane i we wspaniałych humorach sprzątały okolicę w pobliżu przedszkola.

Nazwa grupy

Nauczyciele: Magdalena Czapkiewicz i Joanna Wszelaki

Pomoc nauczyciela: Maria Zawodnia