J W

Mikołajowe Zawody

W grudniu, nasze dzieci zostały zaproszone na  Mikołajkowe Zawody Sportowe w Poznaniu. Przedszkolne zmagania sportowe poprzedzała miła inauguracja wydarzenia, której głównym bohaterem był oczywiście sam Święty Mikołaj.  Odwiedziły nas także koszykarki z AZS Poznań, które przygotowały dla przedszkolaków kilka zadań i opowiedziały o swojej pasji.  Sportowe zajęcia przeplatały się z zabawą przy świątecznych, wesołych piosenkach. Na koniec  Święty Mikołaj miał dla dzieci niespodzianki ufundowane przez firmę Enea.

Wycieczka do Muzeum Rogalowego w Poznaniu

04.12.2018 r. odwiedziliśmy Muzeum Rogalowe w Poznaniu. Poznaliśmy historię Marcińskiego Rogala, uczestniczyliśmy w warsztatach wypieku rogali oraz degustacji.  Mogliśmy także posłuchać gwary poznańskiej. Po wizycie w muzeum odwiedziliśmy Stary Rynek, a w południe podziwialiśmy trykające się Poznańskie Koziołki.

 

Projekt „Kraków miasto nad Wisłą”

W październiku nasza grupa rozpoczęła projekt: „Kraków miasto nad Wisłą”, który stanowi część całorocznego projektu naszego przedszkola pt.: „Szlakiem Wisły”. Projekt rozpoczynał się wizytą w Bibliotece Publicznej Fili w Bninie, gdzie przygotowano dla dzieci wspaniałą prezentację oraz warsztaty plastyczne. Dzieci przez trzy tygodnie poznawały Kraków: piękne, staropolskie miasto, by potem 15 listopada, podczas punktu kulminacyjnego,  pochwalić się pracami, zdobytą wiedzą, pokazać krakowskie tańce  oraz wystawić sztukę „O Wawelskim Smoku”. Było sporo pracy, ale jeszcze więcej emocji i radości..

Zabawy na powietrzu…

Dzieci są bardzo kreatywne i uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu. Jedną z nich była słodka zabawa w  „ptasie gniazdko”, którą wymyśliły nasze dziewczynki….

Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia dzieci wcieliły się w ulubionych bajkowych bohaterów.  Były zagadki, bajkowe konkursy oraz świetna zabawa przy muzyce z bajek.

Spotkanie z Aktorką

19 października gościła u nas Aktorka Teatru Legion, Pani Anna Łazuka – Witek. Nasz gość opowiedział dzieciom o zawodzie redaktora. Pani Anna wraz z przedszkolakami odegrała utwór pt. „Ptasie Radio” Juliana Tuwima z podziałem na role. Zadanie nie było łatwe, ale dzieci doskonale poradziły sobie w roli redaktorów naśladujących ptasie trele. Serdecznie dziękujemy za spotkanie.

Sprzątanie Świata

21 września 2018r. był dla nas nie tylko dniem świętowania. Po wspaniałej uroczystości, z okazji Dnia Przedszkolaka, przyszedł czas na pracę…. Nasze Biedronki bardzo chętnie przyłączyły się do Akcji Sprzątanie Świata i z zapałem oraz radością porządkowały bliski sobie świat….

Dzień Przedszkolaka

Kolorowy Dzień Przedszkolaka – Biedronki

Dzień Przedszkolaka

W piątek, 21 września, obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Ważne święto wszystkich dzieci w naszym przedszkolu.  Nasz plac zamienił się w czarodziejską krainę pełną kolorów, balonów, domowych słodkości oraz muzyki.  Na początku, wszyscy razem, zaśpiewaliśmy pieśń  przedszkolaków. Potem magiczna skrzynia odkrywała przed dziećmi wesołe niespodzianki. Czarodziejski pył odgonił wszelkie smuteczki i wymalował na twarzach maluchów piękne uśmiechy.  Były konkursy, tańce oraz bieg przedszkolaka.  Dzieci wspaniale opowiadały o  tym, kim jest przedszkolak i co już potrafi. Wszystkie grupy, z balonami, uczestniczyły w  paradzie grup, ubrane w swój kolor, a także urocze nakrycia głowy wykonane przez rodziców.   Każde dziecko miało okazję wykonać portret przedszkolaka  na balonie, co budziło sporo emocji. Na koniec była słodka niespodzianka i mały piknik w naszym przedszkolnym ogródku. W salach nasze dzielne przedszkolaki otrzymały zasłużone medale.

 

MARSZ ANTYNIKOTYNOWY

W piątek, 27 kwietnia, mieszkańcy Szczodrzykowa usłyszeć mogli antynikotynowe hasła skandowane przez przedszkolaków, którzy dzielnie uczestniczyli w Marszu Antynikotynowym w ramach projektu  „Czyste powietrze wokół nas”. Dzieci były bardzo zaangażowane   i przejęte, zarówno podczas przemarszu, jak i wrzucania ulotek do skrzynek pocztowych…..