J W

Olimpiada Sportowa na Błoniach

03 czerwca, na Błoniach w Kórniku, odbyła się nasza przedszkolna Olimpiada Sportowa z okazji  Dnia Dziecka.  W zmaganiach sportowych uczestniczyły przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych.  Były, ulubione przez dzieci, zabaw z chustą animacyjną i przeciąganie liny, slalom z piką nożną, rzucanie do celu oraz inne zadania. Potem sportowcy posilili się hot – dogami. Zwiedziliśmy nową plażę w Kórniku, gdzie dzieci skorzystały z zabawy piłkami plażowymi w siatkach.

Wizyta eksperta- opiekun i trener psów ze Schroniska dla zwierząt w Skałowie

W czwartek, 30 maja, odwiedził nas pan trener psów wraz z sympatycznym pupilem. Przypomniał dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w kontaktach z psami oraz opowiedział, jak dbać o te zwierzęta. Na  koniec dzieci mogły pogłaskać pieska oraz wręczyły karmę dla podopiecznych za Schroniska dla zwierząt w Skałowie.

Hodowla fasoli i dyni

Nasi mali ogrodnicy podczas pracy…..

Dziękujemy tacie Piotrusia za zestaw do wysiewu sadzonek dyni

 

„Czytanie na dywanie” z mamą Szymona

Mama Szymona zabrała dzieci do świata Bartka Koniczyny, chłopca, który mieszka w Zaniemyślu i przeżywa tam niezwykłe przygody.

Serdecznie dziękujemy

Warsztaty sensoryczne z mamą Jasia

W środę, 12 czerwca, mama Jasia zorganizowała dla dzieci z naszej grupy warsztaty sensoryczne. Dzieci samodzielnie zrobiły masę nienewtonowską, a p.Ewa wyczarowała dla nich piękne kolory i zapachy….

Serdecznie dziękujemy

Zajęcia z książką z mamą Marty

Mama Marty zabrała dzieci do świata Basi oraz jej rodziny. Czytanie z p. Karoliną było niezwykłą przygodą, która angażowała dzieci do czynnego słuchania.

Serdecznie dziękujemy

Eksperymenty z wodą

W miniony czwartek, dzięki eksperymentom z wodą, dzieci z naszej grupy miały możliwość mierzenia i porównywania ilości płynu. Odkryły min., że woda przyjmuje kształt pojemnika, w jakim się znajduje oraz jest źródłem życia na Ziemi. Dzieci zgodnie uznały, że wodę należy oszczędzać.

Czytanie na dywanie z tatą Piotrusia

W czwartek, 14 marca, odbyło się u nas kolejne  „Czytanie na dywanie”. Tym razem odwiedził nas tata Piotrusia z wesołą opowieścią o przygodach sympatycznej Świnki Peppy.

Tacie Piotrusia serdecznie dziękujemy

Dzień Kobiet

W tym roku Dzień Kobiet w naszej grupie miał nieco inny charakter. Chłopcy oprócz tradycyjnego upominku dla koleżanek, przygotowali dla małych kobietek ekologiczny salon piękności. Było mnóstwo emocji i radości. Kilku chłopców również zdecydowało się na wypróbowanie naszych zdrowych maseczek.

Wizyta taty Wiktorii

W środę, 06 marca, odwiedził nas niezwykły gość, który zaprezentował nam niezwykły samochód z minionych lat. Dzięki tacie Wiktorii dzieci mogły obejrzeć Fiata 125P tzw. „Dużego Fiata”. Posłuchać ciekawostek na temat auta oraz, co budziło najwięcej emocji, wsiąść do środka i wszystkiego dotknąć. Mama Wiktorii przygotowała dla dzieci pamiątkowe kolorowanki oraz mały informator o prezentowanym samochodzie.

Rodzicom Wiktorii serdecznie dziękujemy