J W

Sprzątanie Świata

21 września 2018r. był dla nas nie tylko dniem świętowania. Po wspaniałej uroczystości, z okazji Dnia Przedszkolaka, przyszedł czas na pracę…. Nasze Biedronki bardzo chętnie przyłączyły się do Akcji Sprzątanie Świata i z zapałem oraz radością porządkowały bliski sobie świat….

Dzień Przedszkolaka

Kolorowy Dzień Przedszkolaka – Biedronki

Dzień Przedszkolaka

W piątek, 21 września, obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Ważne święto wszystkich dzieci w naszym przedszkolu.  Nasz plac zamienił się w czarodziejską krainę pełną kolorów, balonów, domowych słodkości oraz muzyki.  Na początku, wszyscy razem, zaśpiewaliśmy pieśń  przedszkolaków. Potem magiczna skrzynia odkrywała przed dziećmi wesołe niespodzianki. Czarodziejski pył odgonił wszelkie smuteczki i wymalował na twarzach maluchów piękne uśmiechy.  Były konkursy, tańce oraz bieg przedszkolaka.  Dzieci wspaniale opowiadały o  tym, kim jest przedszkolak i co już potrafi. Wszystkie grupy, z balonami, uczestniczyły w  paradzie grup, ubrane w swój kolor, a także urocze nakrycia głowy wykonane przez rodziców.   Każde dziecko miało okazję wykonać portret przedszkolaka  na balonie, co budziło sporo emocji. Na koniec była słodka niespodzianka i mały piknik w naszym przedszkolnym ogródku. W salach nasze dzielne przedszkolaki otrzymały zasłużone medale.

 

MARSZ ANTYNIKOTYNOWY

W piątek, 27 kwietnia, mieszkańcy Szczodrzykowa usłyszeć mogli antynikotynowe hasła skandowane przez przedszkolaków, którzy dzielnie uczestniczyli w Marszu Antynikotynowym w ramach projektu  „Czyste powietrze wokół nas”. Dzieci były bardzo zaangażowane   i przejęte, zarówno podczas przemarszu, jak i wrzucania ulotek do skrzynek pocztowych…..

U Pszczółek…..

Eksperymenty, aktywne słuchanie muzyki wg Batti Strauss, matematyczne przygody, to tylko cząstka  tego, co się  u nas dzieje…

XV GMINNY FESTIWAL POEZJI DZIECIĘCEJ WIERSZOWISKO 2018

W sobotę, 07.04.2018r, w Przedszkolu „Cztery Pory  Roku” w Kórniku- Bninie, odbył się Festiwal Poezji Dziecięcej „Wierszowisko”, na którym grupę „Pszczółki” reprezentowała, nasza sympatyczna koleżanka, Emilka. Przedstawiła ona wiersz o bezpieczeństwie w Internecie.

Emilce i jej rodzicom gratulujemy i  serdecznie dziękujemy!

Walentynki

Walentynkowy czar rozpoczął się w przedszkolu nieco wcześniej, niż ten kalendarzowy, ze względu na zbliżjące się ferie…  Były konkursy, poczta walentynkowa, wspólna zabawa i fotobudka, która stała się źródłem wielu emocji i świetnej zabawy.

 

Wizyta policjantów

Przed rozpoczęciem ferii nasze przedszkole odwiedzili policjanci, aby przypomnieć dzieciom o zasadach bezpieczeństwa, jakich należy przestrzegać podczs zimowych zabaw oraz wyjazdów. Dziękujemy!

Zabawy na śniegu

Pierwszy śnieg w tym roku i tyle radości…. Zabawy na śniegu, śnieżki i lepienie bałwanów.

Wigilia oraz spotkanie z Gwiazdorem

Czwartek, 22.12.2017 r., był w naszym przedszkolu dniem pełnym wzruszeń, wrażeń, radosnego śpiewania kolęd oraz wyczekiwania. Był to dzień uroczystej, grupowej Wigilii, tradycyjnego dzielenia się opłatkiem i składania życzeń. Obejrzeliśmy świąteczny spektakl, a później  dzieci odwiedził Gwiazdor i wręczył oczekiwane upominki.