J W

Dzień Bociana

07 czerwca, świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Bociana, ptaka, który kojarzy się z naszym cudownym krajem i sielską wsią. Tego dnia dzieci ubrane były w barwach tego ptaka i miały na głowach opaski z bocianim dziobem. Były konkursy, bocianie harce i tańce oraz garść ciekawostek na temat życia i zwyczajów bocianów.

W ogródku…

Pszczółki (nazwa grupy zobowiązuje) chętnie angażują się w prace w naszym grupowym ogródku…

Spektakl w Multikinie 51

W maju odbyła się także wycieczka do Multikina 51 na spektakl pt. : „Baśnie Andersena”

Wycieczka do Schroniska w Skałowie

Na początku maja odwiedziliśmy Schronisko w Skałowie. Pieski zostały obdarowane przez nasze dzieci i ich rodziców bardzo potrzebnymi upominkami- karmą oraz kocami, dzięki którym  zwierzętom będzie  wygodnie. Uczestniczyliśmy w bardzo pouczającej lekcji poprowadzonej przez trenera psów, który opowiedział, jak bezpiecznie zachowywać się w towarzystwie psów.

Dzień Ziemi

W naszym przedszkolu Dzień Ziemi świętowaliśmy w piątek 20 kwietnia. Zazieleniło się od samego rana, ponieważ wszystkie dzieci przyszły ubrane właśnie w tym kolorze. Najpierw każda grupa w swojej sali, a następnie wszyscy razem słuchaliśmy piosenek o ziemi, rozwiązywaliśmy zagadki oraz uczestniczyliśmy w konkursach. Miłą niespodziankę przygotowały panie nauczycielki, które wystąpiły dla dzieci w spektaklu pt.: „Eko-królewna Śmieszka”. To nieco odmieniona opowieść o Królewnie Śnieżce, z ekologicznym rysem, w której główna postać walczy o swoją krainę ze złą, niszczącą przyrodę macochą.  Dzieci mogły zaobserwować,  jak dbać o Ziemię i dowiedzieć się dlaczego należy to robić. A później wszyscy udaliśmy się do ogródka przedszkolnego, aby zasadzić nowe drzewa, które otrzymały piękne imiona, np. Wiśnia Wiesia, czy Głóg Gerard.

MARSZ ANTYNIKOTYNOWY

W piątek, 27 kwietnia, mieszkańcy Szczodrzykowa usłyszeć mogli antynikotynowe hasła skandowane przez przedszkolaków, którzy dzielnie uczestniczyli w Marszu Antynikotynowym w ramach projektu  „Czyste powietrze wokół nas”. Dzieci były bardzo zaangażowane   i przejęte, zarówno podczas przemarszu, jak i wrzucania ulotek do skrzynek pocztowych…..

U Pszczółek…..

Eksperymenty, aktywne słuchanie muzyki wg Batti Strauss, matematyczne przygody, to tylko cząstka  tego, co się  u nas dzieje…

XV GMINNY FESTIWAL POEZJI DZIECIĘCEJ WIERSZOWISKO 2018

W sobotę, 07.04.2018r, w Przedszkolu „Cztery Pory  Roku” w Kórniku- Bninie, odbył się Festiwal Poezji Dziecięcej „Wierszowisko”, na którym grupę „Pszczółki” reprezentowała, nasza sympatyczna koleżanka, Emilka. Przedstawiła ona wiersz o bezpieczeństwie w Internecie.

Emilce i jej rodzicom gratulujemy i  serdecznie dziękujemy!

Walentynki

Radośnie, przyjaźnie, serdecznia oraz…. czerwono było w naszym przedszkolu 08 lutego, kiedy to obchodziliśmy przedszkolne Walentynki. Kilka dni wcześniej ogłoszony został walentynkowy konkurs plastyczny, którego rostrzygnięcie odbędzie się po feriach oraz ruszyła walentynkowa poczta, w której zostawić można było kartki z wyrazami sympatii, np. dla ulunionego kolegi. Na uroczystości pojawiła się sympatyczna smoczyca Walentynka, która opowiedziała dzieciom kilka słów o święcie i o miłości. Były tańce przytulańce min. z ukochaną maskotką, zagadki i ciepłe uśmiechy, a na przedszkolnym korytarzu czekała na dzieci fotobudka ze śmiesznymi akcesoriami… Na koniec każda grupa otrzymała podarunek, a w nim kolejne niespodzianki, pozwalające dalej świętować we własnej sali.

Walentynki

Walentynkowy czar rozpoczął się w przedszkolu nieco wcześniej, niż ten kalendarzowy, ze względu na zbliżjące się ferie…  Były konkursy, poczta walentynkowa, wspólna zabawa i fotobudka, która stała się źródłem wielu emocji i świetnej zabawy.