J W

Eksperymenty z wodą

W miniony czwartek, dzięki eksperymentom z wodą, dzieci z naszej grupy miały możliwość mierzenia i porównywania ilości płynu. Odkryły min., że woda przyjmuje kształt pojemnika, w jakim się znajduje oraz jest źródłem życia na Ziemi. Dzieci zgodnie uznały, że wodę należy oszczędzać.

Czytanie na dywanie z tatą Piotrusia

W czwartek, 14 marca, odbyło się u nas kolejne  „Czytanie na dywanie”. Tym razem odwiedził nas tata Piotrusia z wesołą opowieścią o przygodach sympatycznej Świnki Peppy.

Tacie Piotrusia serdecznie dziękujemy

Dzień Kobiet

W tym roku Dzień Kobiet w naszej grupie miał nieco inny charakter. Chłopcy oprócz tradycyjnego upominku dla koleżanek, przygotowali dla małych kobietek ekologiczny salon piękności. Było mnóstwo emocji i radości. Kilku chłopców również zdecydowało się na wypróbowanie naszych zdrowych maseczek.

Wizyta taty Wiktorii

W środę, 06 marca, odwiedził nas niezwykły gość, który zaprezentował nam niezwykły samochód z minionych lat. Dzięki tacie Wiktorii dzieci mogły obejrzeć Fiata 125P tzw. „Dużego Fiata”. Posłuchać ciekawostek na temat auta oraz, co budziło najwięcej emocji, wsiąść do środka i wszystkiego dotknąć. Mama Wiktorii przygotowała dla dzieci pamiątkowe kolorowanki oraz mały informator o prezentowanym samochodzie.

Rodzicom Wiktorii serdecznie dziękujemy

Matematyczne podróże

Co czwartek zabieramy dzieci do magicznej krainy matematyki. Oto kilka zdjęć z naszych podróży:

Tworzymy własne domino

Przeliczamy

Tworzymy własną grę planszową

Kodujemy

Bawimy się w sklep

Wizyta Ratowników Medycznych

W środę, 27 lutego, nasze przedszkole odwiedzili  Ratownicy Medyczni . Panowie pokazali dzieciom , za pomocą jakiego sprzętu pracują oraz opowiedzieli w jaki sposób ratują potrzebujących ludzi. Były niespodzianki: konkurs wiedzy o służbach mundurowych, w którym dzieci okazały się niezłymi  ekspertami, możliwość poznania, dotknięcia ciekawych przedmiotów, np. fantomów, czy węża strażackiego oraz wiele innych ważnych i interesujących rzeczy.

Bal Karnawałowy 2019

Dnia 30.01.2019 r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy pt. : „Gwiazdka z nieba”. Tegoroczny temat nawiązywał do tak bardzo lubianego przez dzieci kosmosu. Sala zamieniła się w nieznaną przestrzeń pełną ciekawych planet, spadających meteorytów, gwiazd oraz innych ciekawych ciał niebieskich. Stroje balowe  przedszkolaków były barwne i przysporzyły dzieciom wiele radości. Nie zabrakło wśród nich: kosmitów, ufoludków oraz astronautów. Za pomocą magicznych rakiet przenieśliśmy się w dalekie przestworza i odległe galaktyki. Było mnóstwo dobrej zabawy, którą zapewniły ciekawe konkursy oraz wesoła muzyka.

Mikołajowe Zawody

W grudniu, nasze dzieci zostały zaproszone na  Mikołajkowe Zawody Sportowe w Poznaniu. Przedszkolne zmagania sportowe poprzedzała miła inauguracja wydarzenia, której głównym bohaterem był oczywiście sam Święty Mikołaj.  Odwiedziły nas także koszykarki z AZS Poznań, które przygotowały dla przedszkolaków kilka zadań i opowiedziały o swojej pasji.  Sportowe zajęcia przeplatały się z zabawą przy świątecznych, wesołych piosenkach. Na koniec  Święty Mikołaj miał dla dzieci niespodzianki ufundowane przez firmę Enea.

Wycieczka do Muzeum Rogalowego w Poznaniu

04.12.2018 r. odwiedziliśmy Muzeum Rogalowe w Poznaniu. Poznaliśmy historię Marcińskiego Rogala, uczestniczyliśmy w warsztatach wypieku rogali oraz degustacji.  Mogliśmy także posłuchać gwary poznańskiej. Po wizycie w muzeum odwiedziliśmy Stary Rynek, a w południe podziwialiśmy trykające się Poznańskie Koziołki.

 

Projekt „Kraków miasto nad Wisłą”

W październiku nasza grupa rozpoczęła projekt: „Kraków miasto nad Wisłą”, który stanowi część całorocznego projektu naszego przedszkola pt.: „Szlakiem Wisły”. Projekt rozpoczynał się wizytą w Bibliotece Publicznej Fili w Bninie, gdzie przygotowano dla dzieci wspaniałą prezentację oraz warsztaty plastyczne. Dzieci przez trzy tygodnie poznawały Kraków: piękne, staropolskie miasto, by potem 15 listopada, podczas punktu kulminacyjnego,  pochwalić się pracami, zdobytą wiedzą, pokazać krakowskie tańce  oraz wystawić sztukę „O Wawelskim Smoku”. Było sporo pracy, ale jeszcze więcej emocji i radości..