M Cz

Koncert muzyczny

W czwartek, 18.10.br. gościliśmy w przedszkolu artystów MOZAIKI, którzy zaprezentowali nam pierwszy z cyklu koncert muzyczny.       W związku z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, koncert nosił tytuł „Jak brzmiała muzyka niepodległej Polski?”. Podczas tego wyjątkowego koncertu poznaliśmy instrumenty charakterystyczne dla brzmienia epoki oraz wysłuchaliśmy przedwojennych piosenek. To spotkanie ze sztuką i kulturą miało interaktywny charakter, dzięki czemu na długo zapadnie w naszej pamięci. Dziękujemy za wspaniały koncert!

 

 

Wycieczka do lasu w Łęknie

W środę, 17.10.br. wybraliśmy się na wycieczkę do lasu, aby obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie w okresie jesieni. Zaopatrzeni w lornetki, lupy i sokoli wzrok, wykonywaliśmy liczne zadania przygotowane na trasie naszego spaceru. Po drodze odwiedziliśmy paśnik, w którym zostawiliśmy marchewki dla leśnych zwierząt, znaleźliśmy gigantyczne liście klonu, obserwowaliśmy żuka na leśnie ścieżce oraz podziwialiśmy całą gamę barw na liściach. Chwilę wytchnienia znaleźliśmy w wigwamie, gdzie czekały na nas przekąski przygotowane przez rodziców oraz kiełbaski z ogniska, a także na leśnej polanie, gdzie przy dźwiękach gitary śpiewaliśmy piosenki.

Następnego dnia malowaliśmy farbami „Jesienny las”, gdzie dla wielu przedszkolaków inspirację pracy plastycznej stanowiła wycieczka do lasu w Łęknie.

 

 

Wizyta policjantów

Realizując temat kompleksowy „Bezpieczny przedszkolak” utrwalaliśmy zasady bezpiecznego zachowania się podczas zabaw oraz uwrażliwiliśmy dzieci na potrzebę przestrzegania zasad ruchu drogowego i unikania niebezpiecznych sytuacji. Zwieńczeniem naszych  działań było spotkanie z policjantami, którzy nie tylko opowiedzieli nam o zawodzie policjanta, ale także sprawdzili naszą wiedzę z zakresu bezpieczeństwa.

 

 

101 zastosowań drewnianych klocków

 Drewniane klocki to kultowa zabawka, która rozwija kreatywność, koordynację wzrokowo – ruchową, uczy przewidywania oraz doskonali motorykę i precyzję ruchową.  Oto niektóre sposoby wykorzystania drewnianych klocków  zaproponowane przez Biedronki.

Zabawy ruchowe w ogrodzie

Zagadka: Jaki sprzęt sportowy był najczęściej wybierany przez dzieci we wrześniu?

Odpowiedź zaskoczy pewnie wielu z nas, gdyż była to guma do skakania. Nawet piłka musiała na jakiś czas ustąpić miejsca kolorowej gumie. Dzieci skakały, czołgały się oraz rozwijały umiejętność współpracy podczas wymyślania sposobów pokonania labiryntów z gumy.

 

 

Dzień Chłopca

W ten wyjątkowy dzień były życzenia, upominki i wspaniała uczta. Wszystkich chłopcom, a szczególnie naszej 14, życzymy wszystkiego naj…

Zabawa – ważna sprawa!

Czas swobodnej zabawy to moment na rozwijanie swoich zainteresowań, wymianę pomysłów, nawiązywania relacji z koleżankami i kolegami a także doskonalenia wybranych umiejętności.  Aż miło popatrzeć…

Przygody psa Kasztana

25 kwietnia wyjechaliśmy do Multikina w Poznaniu, by poznać historię psa Kasztana, który został detektywem. O niesamowitych i wzruszających przygodach psa opowiedzieli nam aktorzy Teatru Form.Art.

Wizyta eksperta – kierowca autobusu

W piątek, 13.04.br. odwiedził nas tata Zosi i Grzesia z zaprzyjaźnionych grup. Nie była to zwyczajna wizyta, bowiem pan Marcin przyjechał do przedszkola autobusem, aby opowiedzieć nam o zawodzie kierowcy. Dzięki spotkaniu mogliśmy dowiedzieć się, jak ważny to zawód, a przy okazji poznaliśmy budowę autobusu. Każdy mógł usiąść na miejscu kierowcy i choć przez chwilę „kierować” pojazdem. Dzięki tej wizycie, wachlarz przyszłych zawodów przedszkolaków, wzbogacił się o kierowcę. Serdecznie dziękujemy za interesujące spotkanie.