M Cz

Wycieczka do ZOO

W środę, 06.06.2018r. uczestniczyliśmy w wycieczce do Starego Zoo w Poznaniu. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji, m.in.: zajęcia edukacyjne pt. „Czy smoki istniej naprawdę?”, przejażdżka karuzelą, wypatrywanie zwierząt zakamuflowanych w zaroślach. Był to również czas na integrację grupy i zacieśnianie więzi koleżeńskiej. Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie nam i przedszkolakom z pozostałych grup tak wspaniałej wycieczki.

Przygody psa Kasztana

25 kwietnia wyjechaliśmy do Multikina w Poznaniu, by poznać historię psa Kasztana, który został detektywem. O niesamowitych i wzruszających przygodach psa opowiedzieli nam aktorzy Teatru Form.Art.

Festiwal Piosenki

21 kwietnia w Przedszkolu im. Misia Uszatka w Kórniku odbył się Gminny Festiwal Piosenki „Rodzinne Śpiewanie”.  Paulina – reprezentantka naszej grupy – zaśpiewała utwór „Daj mi rękę tato”. Na scenie, zgodnie ze słowami piosenki, towarzyszył solistce tata, Pan Krzysztof. Gratulujemy Paulince i jej tacie udanego występu.

Wizyta eksperta – kierowca autobusu

W piątek, 13.04.br. odwiedził nas tata Zosi i Grzesia z zaprzyjaźnionych grup. Nie była to zwyczajna wizyta, bowiem pan Marcin przyjechał do przedszkola autobusem, aby opowiedzieć nam o zawodzie kierowcy. Dzięki spotkaniu mogliśmy dowiedzieć się, jak ważny to zawód, a przy okazji poznaliśmy budowę autobusu. Każdy mógł usiąść na miejscu kierowcy i choć przez chwilę „kierować” pojazdem. Dzięki tej wizycie, wachlarz przyszłych zawodów przedszkolaków, wzbogacił się o kierowcę. Serdecznie dziękujemy za interesujące spotkanie.

Wiosenne zabawy z piłką

Słoneczna pogoda, otwarta przestrzeń, 2 drużyny gotowe do zawodów sportowych, niesforna piłka i mnóstwo pozytywnych emocji. Aż miło popatrzeć…

 

 

Wielkanoc

W środę, 28.03.2018r. już od rana panowała w naszej grupie świąteczna atmosfera. Pięknie wystrojeni dekorowaliśmy salę, nakrywaliśmy do stołu, by podczas śniadania Wielkanocnego złożyć sobie życzenia. Następnie, wg wskazówek z listu od Zajączka, wykonywaliśmy zadania, by po tropach trafić do naszych koszyczków.

Wiosenna wycieczka do lasu

W poniedziałek, 26.03.2018r. wybraliśmy się na pierwszą w tym roku wycieczkę do lasu, by zaobserwować zmiany zachodzące w przyrodzie wraz z nadejściem wiosny. Obserwowaliśmy pączki na drzewach, nasłuchiwaliśmy odgłosów ptaków i wypatrywaliśmy zwierzęta. Nasza uwaga skierowana była szczególnie na wypatrywanie Zajączka, dla którego przywieźliśmy marchewki. Choć Zajączka nie widzieliśmy, pan leśniczy, który towarzyszył nam w wyprawie gwarantował, że marchewka z pewnością zniknie z paśnika.

Żegnaj Zimo, witaj Wiosno

„Czym powitać Cię Wiosenko, gdy zielona wracasz znów, chyba tańcem i piosenką, bo to milsze jest od słów!”

Nasza grupa dodatkowo przygotowała wiosenne okrzyki i piękne nakrycia głowy, w których uczestniczyliśmy wraz z innymi  przedszkolakami w zabawach integracyjnych przygotowanych z okazji powitania Wiosny. Radosna atmosfera oraz barwny korowód z  owocowo – warzywną Marzanną sprawiły, że Zima musiała ustąpić miejsca nowej porze roku.

 

 

Noc Sów

 W poniedziałek, 26 marca 2018r. już po raz drugi w naszym przedszkolu odbyła się Noc Sów – ogólnopolskie wydarzenie  edukacyjne, którego pomysłodawcą i koordynatorem jest Stowarzyszenie Ptaki Polskie.  Późnym popołudniem gościliśmy w przedszkolu ponad 30 uczestników (dzieci, rodziców i pracowników przedszkola), którzy dzięki ornitologowi – panu Michałowi Jankowskiemu – poznali ciekawostki z życia sów, a szczególnie ich budowę, zmysły, zwyczaje, gatunki występujące w Polsce oraz sposoby ich ochrony. Największą atrakcją  naszego spotkania były nocne nasłuchy w terenie. Zaopatrzeni w czołówki, latarki, lornetki,  odblaski i cenne wskazówki przewodnika, tuż po zachodzie słońca, wyruszyliśmy w teren w poszukiwaniu „ptaków nocy”.  Choć pogoda nam nie sprzyjała, po chwili nasłuchów, pojawiły się dwie uszatki. Dla wielu uczestników Nocy Sów było to niezapomniane przeżycie. Oprócz naszego przedszkola w wydarzeniu Noc Sów w całej Polsce brały jeszcze udział 252 instytucje. Cieszymy się, że aktywnie uczestniczyliśmy w jedynej takiej nocy w Polsce.

www.nocsow.pl

www.ptakipolskie.pl

 

 Magdalena Czapkiewicz

przewodnik Nocy Sów

 

W krainie dinozaurów

Od tygodnia gościmy w krainie dinozaurów. Dzięki licznym albumom, encyklopediom, figurkom i innym atrakcyjnym pomocom dydaktycznym nasze Centrum Badawcze jest ciągle zajęte przez Pszczółki. Literatura i filmy edukacyjne przybliżyły nam życie tych prehistorycznych stworzeń. Wykonywaliśmy już odciski w masie solnej – dino – skamieliny, a także wcieliliśmy się w rolę paleontologa   i poszukiwaliśmy śladów dinozaurów w skałach. Dzielimy się wiedzą, wymieniamy się spostrzeżeniami, poszukujemy ciekawostek w książkach, działamy, działamy, działamy… a przed nami kolejny tydzień poznawania tych tajemniczych zwierząt.

Dziękujemy Rodzicom za dostarczenie licznych eksponatów i pomocy dydaktycznych, dzięki którym możemy odbywać tak fascynujące podróże do krainy dinozaurów.