M Cz

W krainie dinozaurów

Od tygodnia gościmy w krainie dinozaurów. Dzięki licznym albumom, encyklopediom, figurkom i innym atrakcyjnym pomocom dydaktycznym nasze Centrum Badawcze jest ciągle zajęte przez Pszczółki. Literatura i filmy edukacyjne przybliżyły nam życie tych prehistorycznych stworzeń. Wykonywaliśmy już odciski w masie solnej – dino – skamieliny, a także wcieliliśmy się w rolę paleontologa   i poszukiwaliśmy śladów dinozaurów w skałach. Dzielimy się wiedzą, wymieniamy się spostrzeżeniami, poszukujemy ciekawostek w książkach, działamy, działamy, działamy… a przed nami kolejny tydzień poznawania tych tajemniczych zwierząt.

Dziękujemy Rodzicom za dostarczenie licznych eksponatów i pomocy dydaktycznych, dzięki którym możemy odbywać tak fascynujące podróże do krainy dinozaurów.

Zabawa tematyczna „Jedziemy autem”

Dzięki zabawie dzieci poznają otaczający je świat. Dziś zamieniliśmy naszą salę w drogę szybkiego ruchu, po której poruszały się pojazdy. Kierowcami były nasze Pszczółki i ilu kierowców, tyle historii, gdyż w tego rodzaju zabawach dzieci naśladują czynności, które zaobserwowały w najbliższym otoczeniu.

Oto przepis na atrakcyjną zabawę:

kilka aut, taśma malarska i dużo wyobraźni.

Zachęcamy do zabawy w domu!

Zabawy z figurami geometrycznymi

Dziś doskonaliliśmy umiejętności klasyfikowania i segregowania figur geometrycznych według podanych cech. Dzieci próbowały definiować, czyli określać słownie przedmioty poprzez wymienianie ich ważnych cech. Wszyscy przystąpili do zadań z wielkim zaangażowaniem.

 

Świąteczne spotkanie z rodzicami „Nim gwiazdka zabłyśnie”

Poniedziałek, 18.12.2017r. był radosnym, oczekiwanym przez nas wszystkich dniem, bowiem była to data świątecznego spotkania z Rodzicami. Naszą imprezę rozpoczęliśmy „Świątecznym utworem” wykonanym metodą aktywnego słuchania muzyki Batii Strauss. Następnie zatańczyliśmy, zdradziliśmy uczestnikom przepis na pierniki oraz radośnie zaśpiewaliśmy o „Choince aż do nieba”. Po występach dzieci, nastał czas na wspólne zabawy z Rodzicami. Było wesoło, gwarno i świątecznie.  Na zakończenie nastał czas na stworzenie „drzewka świątecznych życzeń” oraz rozmowy przy aromatycznych ciastach i pierniczkach.

Dziękujemy Pani Dyrektor, Rodzicom, Rodzeństwu za aktywny udział w spotkaniu i serdeczną, świąteczną atmosferę, a dzieciom z grupy Pszczółki za piękny występ (brawo Pszczółki!).

Mikołajki

Krótka wiadomość od Mikołaja przywitała Pszczółki 6 grudnia od rana:

„Dziś są Mikołajki, Święto bardzo miłe i dlatego dzisiaj odwiedzę Was za chwilę.

Przyjadę saniami, albo motocyklem, bo Mikołajki – to Święto niezwykłe!”.

I faktycznie, było niezwykle: czerwono, radośnie, magicznie – Mikołajkowo!

 

Warsztaty z florystą

Nastał grudzień, a wraz z nim ruszyły przygotowania do świąt. W piątek 01.12.2017r. gościliśmy mamę Marysi, panią Marlenę, która dzieląc się swą pasją, pomogła nam wykonać świąteczne wianki. Pracy było sporo, wszak 23 wianki – to duże wyzwanie. Jednak wsparcie eksperta, zaangażowanie dzieci i zobowiązująca nazwa grupy (pracowite Pszczółki) sprawiły, że wianki powstały. Nasze dzieła (każde inne!!!) przekazaliśmy na Kiermasz Bożonarodzeniowy organizowany przez Radę Rodziców.

Serdecznie dziękujemy Pani Marlenie za wspólnie spędzony czas i niepowtarzalne wianki.

 

Wizyta w Kinie Apollo w Poznaniu

W środę, 29.11.br. wybraliśmy się do Kina Apollo w Poznaniu na spektakl teatralny pt. „Przydasie” w wykonaniu aktorów Teatru FORM.ART z Łodzi. Ciekawa scenografia z przerysowanymi przedmiotami typu olbrzymi ołówek czy temperówka, przeniosły nas do magicznej krainy, gdzie z pomocą dzieciom, przychodzą krasnoludki. Wesołe krasnale pomagają sprzątać, odrabiać prace domowe i wyręczają dzieci we wszystkich obowiązkach. Niby  to marzenie każdego z nas, ale czy tak powinno być? Po powrocie do przedszkola, dzieliliśmy się swoimi spostrzeżeniami na ten temat.

 

Święto Pluszowego Misia

Czy ja dobrze widzę? Chyba zdaje mi się, że przy stole zamiast Pszczółek siedzą same misie…

… misie duże, misie małe, białe, różowe, brązowe a nawet szare.

W tym wyjątkowym dniu, nawet Pszczółki upodobniły się do misiów, zakładają wykonane wraz z rodzicami „misiowe opaski”. Były tańce, piosenki i zabawy z miśkami. Po radosnych zabawach przyszedł czas na małe co nieco. Misiowe ciasteczka smakowały wybornie – dziękujemy Oliwierowi i jego mamie za pyszną niespodziankę.

Dzień Dyni

W poniedziałek, 30 października, zgodnie z realizacją projektu „Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy” a także kontynuując działania „Zdrowego Przedszkolaka”, nasze przedszkolaki obchodziły Dzień Dyni.

Pomarańczowe stroje, dynie w dłoniach oraz promienne uśmiechy na twarzach dzieci i nauczycieli zapowiadały, że będzie to wyjątkowy dzień w naszej grupie. Dzień Dyni rozpoczęliśmy od licznych zabaw integracyjnych z dynią w roli głównej, które wprowadziły nas w doskonały nastrój. Następnie podczas zajęć poznaliśmy walory smakowe, zapachowe, dotykowe a przede wszystkim walory odżywcze dyni. Poznaliśmy liczne produkty, które zawierają dynię a z pestek układaliśmy wzory i litery. Słuchaliśmy wierszy i rymowanek o dyni. Aby uatrakcyjnić zajęcia i zaspokoić potrzebę ruchu naszych dzieci, zorganizowaliśmy dyniowe zawody sportowe. Wśród licznych konkurencji największym powodzeniem cieszył się dyniowy tor przeszkód.

Atrakcją Dyniowego Dnia było również dyniowe menu – bez wątpienia hitem dnia w naszej grupie było dyniowe ciasto, przygotowane przez rodziców Marianki.

Dziękujemy rodzicom za stroje, dynie i ciągłe wspieranie naszych działań.

Czytanie na dywanie..

Niezmiernie nam miło, że kolejni rodzice odwiedzają naszą grupę i czytają nam książki.

Czytanie rozwija język dziecka, uczy empatii i pozytywnych zachowań. Głośne czytanie to znakomity sposób budowania motywacji do nauki czytania oraz kształtowania zainteresowań czytelniczych.

W zeszłym tygodniu gościliśmy tatę Marianki, pana Marcina, który przeczytał nam książki z serii „Zuzia…”,

a także mamę Jasia, panią Ewę, która była naszą przewodniczką po historii urodzinowego prezentu Tupcia Chrupcia.

 

 

Drodzy Rodzice! Dziękujemy!