M Cz

Mikołajki

Krótka wiadomość od Mikołaja przywitała Pszczółki 6 grudnia od rana:

„Dziś są Mikołajki, Święto bardzo miłe i dlatego dzisiaj odwiedzę Was za chwilę.

Przyjadę saniami, albo motocyklem, bo Mikołajki – to Święto niezwykłe!”.

I faktycznie, było niezwykle: czerwono, radośnie, magicznie – Mikołajkowo!

 

Warsztaty z florystą

Nastał grudzień, a wraz z nim ruszyły przygotowania do świąt. W piątek 01.12.2017r. gościliśmy mamę Marysi, panią Marlenę, która dzieląc się swą pasją, pomogła nam wykonać świąteczne wianki. Pracy było sporo, wszak 23 wianki – to duże wyzwanie. Jednak wsparcie eksperta, zaangażowanie dzieci i zobowiązująca nazwa grupy (pracowite Pszczółki) sprawiły, że wianki powstały. Nasze dzieła (każde inne!!!) przekazaliśmy na Kiermasz Bożonarodzeniowy organizowany przez Radę Rodziców.

Serdecznie dziękujemy Pani Marlenie za wspólnie spędzony czas i niepowtarzalne wianki.

 

Wizyta w Kinie Apollo w Poznaniu

W środę, 29.11.br. wybraliśmy się do Kina Apollo w Poznaniu na spektakl teatralny pt. „Przydasie” w wykonaniu aktorów Teatru FORM.ART z Łodzi. Ciekawa scenografia z przerysowanymi przedmiotami typu olbrzymi ołówek czy temperówka, przeniosły nas do magicznej krainy, gdzie z pomocą dzieciom, przychodzą krasnoludki. Wesołe krasnale pomagają sprzątać, odrabiać prace domowe i wyręczają dzieci we wszystkich obowiązkach. Niby  to marzenie każdego z nas, ale czy tak powinno być? Po powrocie do przedszkola, dzieliliśmy się swoimi spostrzeżeniami na ten temat.

 

Święto Pluszowego Misia

Czy ja dobrze widzę? Chyba zdaje mi się, że przy stole zamiast Pszczółek siedzą same misie…

… misie duże, misie małe, białe, różowe, brązowe a nawet szare.

W tym wyjątkowym dniu, nawet Pszczółki upodobniły się do misiów, zakładają wykonane wraz z rodzicami „misiowe opaski”. Były tańce, piosenki i zabawy z miśkami. Po radosnych zabawach przyszedł czas na małe co nieco. Misiowe ciasteczka smakowały wybornie – dziękujemy Oliwierowi i jego mamie za pyszną niespodziankę.

Dzień Dyni

W poniedziałek, 30 października, zgodnie z realizacją projektu „Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy” a także kontynuując działania „Zdrowego Przedszkolaka”, nasze przedszkolaki obchodziły Dzień Dyni.

Pomarańczowe stroje, dynie w dłoniach oraz promienne uśmiechy na twarzach dzieci i nauczycieli zapowiadały, że będzie to wyjątkowy dzień w naszej grupie. Dzień Dyni rozpoczęliśmy od licznych zabaw integracyjnych z dynią w roli głównej, które wprowadziły nas w doskonały nastrój. Następnie podczas zajęć poznaliśmy walory smakowe, zapachowe, dotykowe a przede wszystkim walory odżywcze dyni. Poznaliśmy liczne produkty, które zawierają dynię a z pestek układaliśmy wzory i litery. Słuchaliśmy wierszy i rymowanek o dyni. Aby uatrakcyjnić zajęcia i zaspokoić potrzebę ruchu naszych dzieci, zorganizowaliśmy dyniowe zawody sportowe. Wśród licznych konkurencji największym powodzeniem cieszył się dyniowy tor przeszkód.

Atrakcją Dyniowego Dnia było również dyniowe menu – bez wątpienia hitem dnia w naszej grupie było dyniowe ciasto, przygotowane przez rodziców Marianki.

Dziękujemy rodzicom za stroje, dynie i ciągłe wspieranie naszych działań.

Czytanie na dywanie..

Niezmiernie nam miło, że kolejni rodzice odwiedzają naszą grupę i czytają nam książki.

Czytanie rozwija język dziecka, uczy empatii i pozytywnych zachowań. Głośne czytanie to znakomity sposób budowania motywacji do nauki czytania oraz kształtowania zainteresowań czytelniczych.

W zeszłym tygodniu gościliśmy tatę Marianki, pana Marcina, który przeczytał nam książki z serii „Zuzia…”,

a także mamę Jasia, panią Ewę, która była naszą przewodniczką po historii urodzinowego prezentu Tupcia Chrupcia.

 

 

Drodzy Rodzice! Dziękujemy!

 

Co się dzieje jesienią na polu?

Minione dwa tygodnie sprawiły, że staliśmy się ekspertami od pola. Realizując temat „Jesień na polu”  poznawaliśmy wielozmysłowo pole oraz jego plony. Dzięki pomocy naszych rodziców, Centrum Badawcze wypełnione było naturalnymi okazami zbóż, roślin okopowych oraz mnóstwem książek, które chętnie przeglądaliśmy.

 

W sali pojawiły się modele maszyn rolniczych, które były rozchwytywane zarówno przez chłopców jak i dziewczynki.

 

W pracach plastycznych też dominował temat pola. Stworzyliśmy również stracha na wróble.

 

Dzięki historyjce obrazkowej „Od ziarenka do bochenka” poznaliśmy etapy powstawania chleba. W wolnych chwilach tworzyliśmy wzory na mące a także samodzielnie mieliliśmy ziarna na mąkę.

Dziękujemy dzieciom za fascynujące dwa tygodnie a rodzicom za wsparcie i zaangażowanie na rzecz naszej grupy.

Dzień Chłopca

Kolejny wyjątkowy dzień w grupie Pszczółek.

Dla naszych chłopców życzenia i upominki.

Antku, Filipie, Szymonie, Bartku, Czarku, Jasiu, Oliwierze, Jakubie, Stefanie,

Jakubie, Kaziku, Franku, Norbercie, Piotrusiu,

bardzo nam miło, że jesteście z nami!

Zabawy Pszczółek

Zgodnie ze słowami piosenki każda Pszczółka może śmiało powiedzieć a nawet zaśpiewać „…kolegów dobrych mam; nie jestem nigdy sam; przedszkole domem drugim jest…”

Ćwiczenia gimnastyczne Pszczółek

Popatrzcie proszę, oto sportowe zmagania Pszczółek!