M Cz

Wigilia i spotkanie z Gwiazdorem

W piątek, 21. grudnia 2018r. wszyscy byliśmy w świątecznych nastrojach; eleganckie stroje, pyszności na stole i ciepłe życzenia dla kolegów i koleżanek, a po południu udział w przedstawieniu pt. „Pastorałka” Teatru Krokodyl i wizyta Gwiazdora, który dla każdego miał wielki prezent.

Kochane Biedronki!

Życzymy Wam rodzinnych, radosnych Świąt!

 

Mikołajki

6 grudnia czekało na nas wiele niespodzianek: zabawa tropiąca „W poszukiwaniu Świętego Mikołaja”, zajęcia plastyczne „Inspiracje plastyczne z czerwonym punktem na temat „Święty Mikołaj” oraz oczywiście spotkanie ze Świętym Mikołajem, który ze względu na warunki pogodowe, przyjechał do nas motorem.

Spotkanie z rotmistrzem Włodzimierzem Rocławskim

W środę, 19.12.2018r. gościliśmy w przedszkolu wyjątkowego gościa – rotmistrza Włodzimierza Rocławskiego – Prezesa Stowarzyszenia Kawaleryjskiego im. 7 Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich, który opowiedział nam wiele ciekawostek związanych z Powstaniem Wielkopolskim. Serdecznie dziękujemy za interesujące spotkanie!

Spotkanie świąteczne z rodzicami

„Czas dobroci” to tytuł przedstawienia, na które zaprosiliśmy panią dyrektor oraz naszych rodziców do przedszkola 12.12.2018r. Choć w przedstawieniu pojawiło się wiele postaci: Gwiazdeczki, Trzej Królowie, Święty Mikołaj, Owieczki, Pastuszkowie oraz Józef z Maryją, to łączył ich wspólny mianownik – radość z nadchodzących świąt. Wierzymy, że tą radością Was obdarowaliśmy – zatem Wesołych Świąt!

P.S. Następnego dnia zaprosiliśmy do naszej sali młodszych przedszkolaków, aby i oni mogli poczuć „czas dobroci”.

 

Teatrzyk „Kolędnicy”

12 grudnia 2018r. gościliśmy w przedszkolu znanych i lubianych przez nas aktorów Teatru pod Orzełkiem. Tym razem dzieci z naszej grupy przebrały się w stroje kolędników i wraz z aktorami – Aniołami odgrywały historię Bożego Narodzenia. Mimo, że nie odbyła się ani jedna próba, przedstawienie zachwyciło przedszkolaków i razem z aktorami – Aniołami oraz aktorami – Biedronkami, odśpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Gratulujemy Tosi, Szymonowi, Kazikowi, Bartkowi, Jasiowi, Frankowi, Paulince, Stefanowi, Emilce, Patrycji, Marysi oraz Wiktorii udanego występu!

Listonosz w oczach dzieci

Inspiracją do pracy plastycznej był m.in. wiersz Bożeny Forma „Znamy pana listonosza”

 Kto torbę pełną listów codziennie do domów roznosi?

 Kto wiadomości ma dla Krysi, Ani, Tomka i Małgosi?

Kto wakacyjne kartki i pilne telegramy

 jak najprędzej dostarcza, bo wie, że na nie czekamy?

To nasz pan listonosz, każdy dobrze go zna

Może właśnie dzisiaj w swej torbie dla ciebie coś ma.

Oto niektóre prace; galeria wszystkich rysunków znajduje się w naszej sali.

 

 

 

Listopad i listonosz

W listopadzie poznajemy zawód listonosza. Utrwalamy słownictwo związane z tematem,  poznajemy drogę listu od nadawcy do odbiorcy, samodzielnie pakujemy paczki, utrwalamy własny adres i składamy koperty. Nieodzownym elementem tego tematu stała się też zabawa tematyczna w pocztę. Dzięki ogromnemu wsparciu rodziców (za co serdecznie dziękujemy) zgromadziliśmy w sali koperty, znaczki, pieczątki, taśmy, papier, druki, druczki i działamy od rana do późnego popołudnia.

Na naszej poczcie – jak w kopalni – praca wre.

 

Koncert muzyczny

W czwartek, 18.10.br. gościliśmy w przedszkolu artystów MOZAIKI, którzy zaprezentowali nam pierwszy z cyklu koncert muzyczny.       W związku z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, koncert nosił tytuł „Jak brzmiała muzyka niepodległej Polski?”. Podczas tego wyjątkowego koncertu poznaliśmy instrumenty charakterystyczne dla brzmienia epoki oraz wysłuchaliśmy przedwojennych piosenek. To spotkanie ze sztuką i kulturą miało interaktywny charakter, dzięki czemu na długo zapadnie w naszej pamięci. Dziękujemy za wspaniały koncert!

 

 

Wycieczka do lasu w Łęknie

W środę, 17.10.br. wybraliśmy się na wycieczkę do lasu, aby obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie w okresie jesieni. Zaopatrzeni w lornetki, lupy i sokoli wzrok, wykonywaliśmy liczne zadania przygotowane na trasie naszego spaceru. Po drodze odwiedziliśmy paśnik, w którym zostawiliśmy marchewki dla leśnych zwierząt, znaleźliśmy gigantyczne liście klonu, obserwowaliśmy żuka na leśnie ścieżce oraz podziwialiśmy całą gamę barw na liściach. Chwilę wytchnienia znaleźliśmy w wigwamie, gdzie czekały na nas przekąski przygotowane przez rodziców oraz kiełbaski z ogniska, a także na leśnej polanie, gdzie przy dźwiękach gitary śpiewaliśmy piosenki.

Następnego dnia malowaliśmy farbami „Jesienny las”, gdzie dla wielu przedszkolaków inspirację pracy plastycznej stanowiła wycieczka do lasu w Łęknie.

 

 

Wizyta policjantów

Realizując temat kompleksowy „Bezpieczny przedszkolak” utrwalaliśmy zasady bezpiecznego zachowania się podczas zabaw oraz uwrażliwiliśmy dzieci na potrzebę przestrzegania zasad ruchu drogowego i unikania niebezpiecznych sytuacji. Zwieńczeniem naszych  działań było spotkanie z policjantami, którzy nie tylko opowiedzieli nam o zawodzie policjanta, ale także sprawdzili naszą wiedzę z zakresu bezpieczeństwa.